Klub Forda Pumy Strona Główna Klub Forda Pumy
istnieje od 2000 roku

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Głośniki
Autor Wiadomość
pawcioss 
live for drive


Silnik Pumy: 1.4
Rok prod. Pumy: 1998
Kolor Pumy: Panther Black
Dołączył: 25 Cze 2012
Posty: 277
Skąd: Poznań
Wysłany: 07-09-2012, 16:20   

a jajka 6x9 daja jakis bas?
 
 
MKT 


Silnik Pumy: 1.7 VCT
Rok prod. Pumy: 1997
Kolor Pumy: Moondust Silver
Dołączył: 11 Sty 2011
Posty: 93
Skąd: Kraków
Wysłany: 11-09-2012, 15:03   

Chciałem poprawić sobie troszkę dzwięk, moje seryjne głośniczki zaczynają mnie troszkę irytować. Chodzi o zestaw na przód pod samo radio JVC KDR45E.
Zainteresował mnie zestaw już na forum wymieniany.
Głośniki GMS
No i bardzo ważna kwestia, czy te 16 się zmieszczą, czy trzeba jakieś dystanse, poważne przeróbki.
Bardzo byłbym wdzięczny za wypowiedzi osób, które są pewne swoich słów:).
Chciałbym wiedzieć na co się nastawiać. Napewno większy głośnik niskotonowy dałby mi wiekszą satysfakcję ze słuchania:).
I kolejne pytanie,czy przy takiej zmianie wywalić zupełnie tylne fabryczne głośniki?, jeden i tak coś nie domaga.
 
 
 
pawcioss 
live for drive


Silnik Pumy: 1.4
Rok prod. Pumy: 1998
Kolor Pumy: Panther Black
Dołączył: 25 Cze 2012
Posty: 277
Skąd: Poznań
Wysłany: 12-09-2012, 20:16   

na przód wchodza 16,5 jedyne co bd musiał zrobić to młotkiem zagiąc seryjny otwór do srodka jest to o tyle proste, ze boki seryjnego otworu sa zrobione z nie grubel blachy i łatwo to idziepo tym zabiegu mi weszły 16,5 aktualnie rozdziabdziany tył mam
 
 
rafalski69 
1.4 i 1.7


Silnik Pumy: 1.7 VCT
Rok prod. Pumy: 1999
Kolor Pumy: Pacific Green
Dołączył: 27 Sty 2008
Posty: 1147
Skąd: Stradunia /Opolskie
Wysłany: 12-09-2012, 20:38   

pawcioss napisał/a:
młotkiem zagiąc
Nigdy Nie młotkiem to nie epoka kamienia łupanego :razz: Są nożyce do blachy i wycinasz ładne kółko. Z tym młotkiem to ... dobre :lol:
_________________

 
 
 
pawcioss 
live for drive


Silnik Pumy: 1.4
Rok prod. Pumy: 1998
Kolor Pumy: Panther Black
Dołączył: 25 Cze 2012
Posty: 277
Skąd: Poznań
Wysłany: 12-09-2012, 23:53   

poldas widzimy sie na OSZĄ? :D
 
 
MKT 


Silnik Pumy: 1.7 VCT
Rok prod. Pumy: 1997
Kolor Pumy: Moondust Silver
Dołączył: 11 Sty 2011
Posty: 93
Skąd: Kraków
Wysłany: 13-09-2012, 08:58   

Może lepiej ten model?
Pomyślałem o tym modelu, bo z tego co pisze ma wyższą skuteczność.
To co pisze producent:
"zalecany jest do pracy ze wzmacniaczem mocy ale doskonale spisze się także z mocniejszymi końcówkami mocy radioodtwarzaczy"
Moje radio według producenta ma dawać max 19W rms(więc nie jest to mocniejsza końcówka mocy). Chciałem podpiąć twetery pod przedni kanał, a pod tylni niskotonowe.
No i tu pytanie, czy warto inwestować w moim przypadku w te głośniki 1865 pod radio. Do tego muszę dokupić osobno twetery, z tego co patrzyłęm będą w okolicach 100zł(może trochę taniej).
Przy zestawie:
GMS 1765n +twetery
Wychodzi spora różnica w cenie. Niby cena nie jest wyznacznikiem, bo mógłbym zainwestować więcej. Zależy mi jednak najbardziej na tym, żeby było z tym jak najmniej roboty.
Nie chciałbym jednak kupować sprzętu, którego nie wykorzystam, lub nie będzie działał prawidłowo z powodu np. słabej końcówki radia.
Z tego co jednak wyczytałem, większa skuteczność przekłada się na głośność. Producent podaje, skuteczności:
model 1765
SPL : 88dB
SPL(2.83V/m) : 91dB

oraz model 1865
SPL :90dB
SPL(2.83V/m) : 92dB
Czy to aż tak będzie zauważalne?.
 
 
 
poldek
[Usunięty]

Wysłany: 13-09-2012, 14:23   

Na samym radiu nie zobaczysz różnicy bo: i tak będzie pierdziało (za mało mocy ;) ).
 
 
MKT 


Silnik Pumy: 1.7 VCT
Rok prod. Pumy: 1997
Kolor Pumy: Moondust Silver
Dołączył: 11 Sty 2011
Posty: 93
Skąd: Kraków
Wysłany: 19-09-2012, 15:35   

Trochę doczytałem i mimo tego, że więcej roboty, mógłbym się skusić na zamontowanie wzmacniacza, skoro ma być różnica. Nagle zacząłem wnikać w temat, podkręciłem gałkę w radiu i seryjne faktycznie zaczynają pierdzieć przy podkręceniu.
Chętnie zainteresowałbym się jakimś używanym wzmacniaczem, bo i tak nie będę go oglądał.
Tylko tak:
1. Czy do tego zestawu będę musiał ciągnąć odszielne zasilanie dla wzmacniacza od akumulatora?, wolałbym aby wszystko zostało na starej instalacji.
2. Jaki wzmacniacz potrzebuję?. Czy podpinamy pod wzmacniacz tylko głośniki z drzwi, czy również twetery.
3. Byłbym bardzo wdzięczny jak mógłby mi ktoś zasugerować coś ze znanego serwisu all., bo dla mnie różnica to jest w wyglądzie i nic poza tym.
Z góry dziekuje za wszelkie sugestie.
 
 
 
deejay
[Usunięty]

Wysłany: 19-09-2012, 17:32   

1. Zasilanie ciągniesz z akumulatora, zaraz za nim bezpiecznik, dalej przelotką w podszybiu, i przy progu koło kierowcy. Sterowanie wzmacniaczem oraz sygnał ciągniesz progiem po stronie pasażera. Radio zostaje na seryjnym zasilaniu.

2. średnio/niskotonowy oraz Tweetery podłączasz pod zwrotnicę a całość pod wzmacniacz. Jeżeli ma grać tylko przód to wystarczy Ci dwukanałowy, ale kupuj czterokanałowy bo przekonasz się za jakiś czas że brak Ci basu a w tym wypadku będziesz mógł pozostałe dwa wyjścia zmostkować i napędzić suba, lub tylne głośniki. (w bardziej skomplikowanych instalacjach można napędzić osobno niskotonowe i tweetery ze wzmacniacza i wykorzystać czterokanałowy wzmacniacz tylko na przód)

3. Wszystko zależy od funduszy..
 
 
MKT 


Silnik Pumy: 1.7 VCT
Rok prod. Pumy: 1997
Kolor Pumy: Moondust Silver
Dołączył: 11 Sty 2011
Posty: 93
Skąd: Kraków
Wysłany: 19-09-2012, 18:25   

Oczywiście chciałbym wydać jak najmniej, do tego dochodzą koszty okablowania i pewnie kilku innych rzeczy do zainstalowania wszystkiego. Myślałem o jakiejś używce za ok 100zł.
Jeżeli chodzi o montaż na pewno byłby gdzieś pod deską, pod radiem, więc rozmiary mają znaczenie.
W przyszłości żadne głośniki w bagażniku nie wchodzą w grę. Zbyt często jest mi potrzebny.
Jeżeli oczywiście w takich kwotach nie będę w stanie kupić nić lepszego od seryjnego radia wole pozostać przy nim. Po wzmacniaczu spodziewam się, że będzie grało wszystko lepiej niż na samym radiu, nie koniecznie tylko głośniej. Cały czas mówimy o zestawie GMS 1865 + GMS 25

Np:
troche chyba za mocny, duży i skomplikowany?
Choć czytając opinie niewiele mocniejsze jest to od radia w rzeczywistości.
Może takie?
Pioneer
 
 
 
deejay
[Usunięty]

Wysłany: 19-09-2012, 21:25   

MKT napisał/a:
Jeżeli chodzi o montaż na pewno byłby gdzieś pod deską, pod radiem
MKT napisał/a:


może być ciężko.

Ps. Jakie masz radio? jeśli fabryczne to i tak nie ma wyjść na wzmacniacz, mało regulacji, a zamienianie dźwięku z wyjścia głośników na sygnał wejściowy wzmacniacza "po niskiej" znowu wiąże się z pewnym spadkiem jakości dźwięku
 
 
poldek
[Usunięty]

Wysłany: 19-09-2012, 23:02   

Wygłusz drzwi a uzyskasz lepsze zejście tonów niskich w głośnikach.
Taniej wyjdzie ;)
Podłączysz wzmacniacz pod przód, a bas i tak będzie uciekał Ci na zewn ;)
 
 
MKT 


Silnik Pumy: 1.7 VCT
Rok prod. Pumy: 1997
Kolor Pumy: Moondust Silver
Dołączył: 11 Sty 2011
Posty: 93
Skąd: Kraków
Wysłany: 20-09-2012, 10:19   

Specyfikacja radia JVC kd45
Ma niby wyjscie na suba i jakąś tam konfiguracje.
Drzwi oklejałem taśmami, ale przy wymianie głośników przyłożyłbym się do tego lepiej, nie oklejałem wewnętrznej strony drzwi. Różnica jednak i tak była odczuwalna.


W jakim kierunku u siebie wycinaliście otwory. Potem głośnik bezpośrednio do blachy, czy na jakiejś podkładce?.
Co do młotka, to wydaje się niepewna zabawa, bo jest ryzyko, że się to zrobi nierówno i głośnik nie będzie przylegał. No i też wazna kwestia do was specjalistów:). Jak wygłuszam miejsce za głośnikiem to ma tam nie być dziury, czyli szczelnie wyklejam, czy zostaje dziura do wnętrza drzwi.Przykładowe drzwi

[ Dodano: 27-09-2012, 12:20 ]
Ktoś polecił mi Sinus Live Neo 25S, ze niby zagrają dobrze pod radiem, jednak wolałbym się poradzić, bo odpowiedz " neo gra fajnie pod radjem" nie wyczerpuje moich watpliwości.
I czy nie lepiej kupić jakieś używki w tej cenie?. Nie przepadam za wysokimi tonami, męczą mi uszy. Wolałbym coś delikatnego, jakieś używki do 100zł?.
 
 
 
COCKIN 

Silnik Pumy: 1.7 VCT
Rok prod. Pumy: 1998
Dołączył: 08 Kwi 2007
Posty: 83
Skąd: Bytom
Wysłany: 12-11-2012, 22:51   

Hej!
Wsadzał ktoś z Was może glośnik basowy z tyłu? chodzi mi o to , co jest u Opoyi
http://opoya.republika.pl/glosniki_tyl_02.jpg

Ja niestety w tylnych boczkach nie mam siatki na ten glosnik wiec musialbym kombinowac, chcialbym podlaczyc glosnik basowy pod wzmacniacz, jak rozchodzilby się dzwiek ?

pozdrawiam Kamil
 
 
 
Opoya 
Szarak ST225


Dołączyła: 14 Wrz 2004
Posty: 4581
Skąd: Warszawa
Wysłany: 16-11-2012, 00:17   

COCKIN napisał/a:
co jest u Opoyi
to co było u Opoyi, teraz u Moni i Zbiqa. :P

Sprawdź, czy masz kolumny, czyli te plastikowe skrzynki w których umeszczone są głośniki. Teoretycznie (jeśli nikt ich nie wymontował) powinny być, ale mieć zaślepiony otwór na dolne głośniki. Wycięcie w kolumnach otworów na głośnik oraz otworów w boczkach i zamontowanie w nich siateczek to nie problem, tylko trzeba to zrobić dokładnie. Jeśli chcesz, poszukam fotek, może gdzieś mam jak wygląda boczek od strony głośnika. Dodam tylko, że do kolumn domontowałam zwrotnice z podziałem pasma. Zamocowałam je na zewnątrz kolumn.
_________________

Opoya ma wysublimowany gust (by foo)
Opoya [...] może wszystko (by Snaco)
Opoya [...] jesteś Boska (by Waluś)
Opoya, Jestes super dziewczyna (by Mr.Maya)
Jak zwykle Matula Opoyka nie przezyje jak sie nie przyczepi :-) Uwielbiam Cie :-) (by bleade)
Opoya, [...] gratki dla ciebie kochaniutka (by rafalski69)
Opoya opoko ty nasza (by Beata)
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

© 2000-2021 klubpumy.pl | wykonanie: zespół | hosting: WEBdev

Korzystanie z forum oznacza akceptację regulaminu w aktualnym brzmieniu (ostatnia aktualizacja: 18.08.2013)

Kontakt: admin@klubpumy.pl



phpBB by przemo