Klub Forda Pumy Strona Główna Klub Forda Pumy
istnieje od 2000 roku

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Gaydek
26-12-2006, 00:01
Termostat
Autor Wiadomość
tusia8510 
Tempus fugit...


Silnik Pumy: 1.7 VCT
Rok prod. Pumy: 1998
Kolor Pumy: Moondust Silver
Dołączyła: 26 Wrz 2008
Posty: 2126
Skąd: Gorzów/Kołobrzeg
Wysłany: 12-11-2012, 23:38   

Ten mechanik jest raczej w porządku, nie chce mnie raczej naciągać. Siedziałałam tam z nim do grubo po 22 i działał . Patrzyłam wiele razy za "majonezem" na korku i tłustym w płynie ale nie bylo. Nawet w piątek patrzyłam jeszcze. A dziś tam u niego na korku pierwszy raz zobaczyłam odrobine żółtej mazi, ale mechan, twierdził, że to z róznicy temperatur, ale wiem , ze wcześniej tego nigdy nie było.

Nie ma, z tego co patrzylam zawsze, żadnych dziwnych oparów z wydechu, płynu nie ubywało.

Czy jest jakaś opcja z pompą wody? Ze ona tu winna? Jak sprawdzić czy ona pracuje poprawnie?

Bardzo chciałabym, żeby jednak to nie była uszczelka.

mlody3eci zapiszę sobie tę instrukcję odpowietrzania.

Jak sprawdzić te spaliny w płynie ? Na stacji diagnostycznej czy gdzie? Bo wygląda tak jakby spaliny "wlatywały" do układu . Mechan mówił o jakiejś uszczelce gdzieś tam, że tam przepuszcza te spaliny, ale nie pamietam z nerwów :/


A i mlody3eci, które węże od elektrozaworu? za nim czy przed nim ?

A mechan tez powiedział, zebym rano zobaczyła jaki bedzie stan płynu.

[ Dodano: 13-11-2012, 07:43 ]
Byłam sprawdzić korek wlewu oleju - czyściutki. Poziom plynu jest ok 2cm poniżej mini. Moze ciut płynu wciągnęło.

Próbować dalej to odpowietrzać zatem?
_________________
https://www.ratujemyzwier...-dla-kulki-otoz
 
 
mlody3eci 


Silnik Pumy: 1.7 VCT
Rok prod. Pumy: 1998
Kolor Pumy: Panther Black
Dołączył: 18 Wrz 2009
Posty: 200
Skąd: Praszka
Wysłany: 13-11-2012, 09:18   

Wchodzący do elektrozaworu i wychodzący z niego w kierunku silnika.

Ostatnio rozmawiałem ze znajomym i mówił, że w Maździe Xedos 6 2,0 V6 jest właśnie procedura polegająca na trzykrotnym grzaniu i studzeniu.

Ja za każdym razem odpowietrzałem inaczej, zawsze się tyle namęczyłem, że szok, z wyjątkiem ostatniego razu kiedy to poszło gładko. Ale w Twoim wypadku teraz wiązałoby się to z ponownym rozbieraniem do termostatu.
Pierwszy raz mi się udało wlać do układu prawie 5l bez odpalania silnika.

Po kolei robiłem tak:
1) zdjęcie grubego węża przy termostacie i lanie płynu do zbiorniczka aż w wężu pojawi się płyn, oczywiście zakładamy go wtedy
2) zdjęcie węża silnik-chłodnica (stojąc z przodu samochodu znajduje się on z prawej strony na górze chłodnicy) i wlewanie płynu do zbiorniczka do momentu aż w przyłączu pojawi się płyn
3) następnie do tego zdjętego węża lałem płyn, sterując nim oczywiście tak by po drodze nie było pęcherza- w ten sposób w zasadzie cały silnik został zalany płynem,
4) zdjęcie węży przy elektrozaworze i wlewanie płynu do nich

W ten sposób samochód był od razu sprawny, ani raz się nie zagotował, drobne pęcherze był w stanie sam sobie już usunąć.
 
 
 
tusia8510 
Tempus fugit...


Silnik Pumy: 1.7 VCT
Rok prod. Pumy: 1998
Kolor Pumy: Moondust Silver
Dołączyła: 26 Wrz 2008
Posty: 2126
Skąd: Gorzów/Kołobrzeg
Wysłany: 13-11-2012, 09:31   

Mechan. wczoraj nie spuszczał całego płynu, tylko tyle ile wyciekło przy wymianie termostatu. Pozniej go dolewał i próbował odpowietrzyć co trwało z godzine albo lepiej. Silnik co chwile sie grzał, chłodnica zimna - później ciut letnia, ale do elektrozaworu idące węże od strony silnika zimne. No i co chwile pełno powietrza dostawało się do zbiorniczka wężykiem wchodzącym do niego po prawej stronie stojąc przodem do auta.

Czy jest szansa, że pompa wody zdechła i nie pompuje płynu ? Jakby co czy ta pompa może być ? http://allegro.pl/pompa-w...2764585143.html

Jadę zaraz (pewnie z kilkoma przystankami, żeby na chwilę schłodzić pumę) na test obecności spalin w płynie . Obym dojechała kurczę.. jak będą spaliny to co? na 100% uszczelka przepuszcza ?
_________________
https://www.ratujemyzwier...-dla-kulki-otoz
 
 
mlody3eci 


Silnik Pumy: 1.7 VCT
Rok prod. Pumy: 1998
Kolor Pumy: Panther Black
Dołączył: 18 Wrz 2009
Posty: 200
Skąd: Praszka
Wysłany: 13-11-2012, 09:40   

Do elektrozaworu na bank będą zimne, bo skoro wymontował termostat to zleciał z nich płyn, a później powietrze nie miało gdzie uciec. Moim zdaniem obowiązkowo zdejmować węże pzy elektrozaworze- to jest najwyższy punkt układu i na bank jest tam powietrze.
 
 
 
tusia8510 
Tempus fugit...


Silnik Pumy: 1.7 VCT
Rok prod. Pumy: 1998
Kolor Pumy: Moondust Silver
Dołączyła: 26 Wrz 2008
Posty: 2126
Skąd: Gorzów/Kołobrzeg
Wysłany: 13-11-2012, 09:43   

Właśnie rozmawiałam z mechanem. , podjadę dziś i tak też zrobi Twoim sposobem.
_________________
https://www.ratujemyzwier...-dla-kulki-otoz
 
 
mlody3eci 


Silnik Pumy: 1.7 VCT
Rok prod. Pumy: 1998
Kolor Pumy: Panther Black
Dołączył: 18 Wrz 2009
Posty: 200
Skąd: Praszka
Wysłany: 13-11-2012, 09:54   

Jeśli nie spuszczał całego płynu to krok 1 można pominąć, bo w grubym wężu przy termostacie powinien być płyn.
Zacznijcie od drugiego kroku- ja jestem dobrej myśli.
Dziwi mnie tylko, że mechanik nie wymieniał płynu- przy jednej walce z odpowietrzaniem bym już to robił. Nie koszt płynu, a właśnie odpowietrzanie w tym jest najgorsze.

Najbardziej mnie tylko denerwuje, że u mnie silnik wyraźnie ma dobrą temperaturę, a wskazówka pokazuje N.
 
 
 
tusia8510 
Tempus fugit...


Silnik Pumy: 1.7 VCT
Rok prod. Pumy: 1998
Kolor Pumy: Moondust Silver
Dołączyła: 26 Wrz 2008
Posty: 2126
Skąd: Gorzów/Kołobrzeg
Wysłany: 13-11-2012, 10:29   

Test na stacji diagnostycznej nie wykazał w ogóle spalin w płynie !! robiony na gorącym ciepłym silniku, robiony jakimś płynem



Na początku płyn był zielony, w dolnej części zmienił kolor na niebieski. Gość powiedział, że jakby były spaliny w płynie, to kolor w dolnej części był by żółty.
_________________
https://www.ratujemyzwier...-dla-kulki-otoz
 
 
trojan6 
Alfa Romeo GT 1.8TS


Silnik Pumy: 1.7 VCT
Rok prod. Pumy: 1998
Kolor Pumy: Moondust Silver
Dołączył: 07 Sie 2008
Posty: 1830
Skąd: Białystok, Łapy
Wysłany: 13-11-2012, 10:54   

mlody3eci napisał/a:
Najbardziej mnie tylko denerwuje, że u mnie silnik wyraźnie ma dobrą temperaturę, a wskazówka pokazuje N.


Ten tak mam dokładnie i nie mogę tego zwalczyć.


Co do odpowietrzania ja robiłem o o wiele prościej.
Spuszczam cały płyn korkiem u dołu chłodnicy. Następnie leję nowy nie zakręcając tego korka. Zakręcam dopiero w momencie kiedy płyn zaczyna solidnie lecieć otworem korka. Potem odpalam na 5-10 minut dolewam. Potem następnego dnia rano i już jest ok. Płynu nie ubywa.
_________________
Strony internetowe, pozycjonowanie - www.alfakoncept.pl
 
 
mlody3eci 


Silnik Pumy: 1.7 VCT
Rok prod. Pumy: 1998
Kolor Pumy: Panther Black
Dołączył: 18 Wrz 2009
Posty: 200
Skąd: Praszka
Wysłany: 13-11-2012, 11:05   

U mnie wszystkie inne metody były nieskuteczne.

Tutaj może występować duża zmienność np. poprzez poprowadzenie węży. Masz go np. z drugiej strony wiązki elektrycznej lub węży od klimy i już może się robić bąbel, który się sam nie usunie z układu.
 
 
 
tusia8510 
Tempus fugit...


Silnik Pumy: 1.7 VCT
Rok prod. Pumy: 1998
Kolor Pumy: Moondust Silver
Dołączyła: 26 Wrz 2008
Posty: 2126
Skąd: Gorzów/Kołobrzeg
Wysłany: 14-11-2012, 21:29   

Chyba wszystko jasne - połamane łopatki pompy wody !

Mam nadzieje, że mechanik wyciągając ją nie zepsuł rozrządu... Pewnie jutro się okaże, bo puma u Niego została, nie chciał dziś składać argumentując, że musi sprawdzić ustawienie rozrządu. No jestem w mega stresie, ale nieco mi ulżyło, że jednak pompa zepsuta.

Wkurzał się strasznie, bo rozbierał obudowę rozrządu, mówił , że bardzo ciężki dostęp, zdejmował koła pasowe paska klinowego, luzował cos tam od wspomagania - dobrze robił :?: czy mógł przestawic rozrząd czy coś z nim złego zrobić :?:
_________________
https://www.ratujemyzwier...-dla-kulki-otoz
 
 
Beliar 

Silnik Pumy: 1.7 VCT
Rok prod. Pumy: 1998
Kolor Pumy: Panther Black
Dołączył: 12 Sie 2012
Posty: 57
Skąd: Białogard
Wysłany: 15-06-2013, 09:52   

Troche naczytalem sie waszych wypowiedzi i tez mialem problem z moja puma nie grzala sie powyzej litery O. Zabralem sie za czujniki pierw jeden potem drugi no i okazalo sie ze fajka czy jak to nazwac byla zabrudzona. A dojscie do nich nie wymaga rozbiorki cewki zaplonowej.

Ja po prostu wymontowalem akumulator + ta plastikowa obudowe w ktora wchodzi aku no i dojscie jest normalnie.

Takze czasem warto samemu cos sprawdzic niz dawac komus na warsztat zeby wycyckal z kasy wmawiajac ze jakas uszczelka albo termostat do wymiany badz pompa wody.
 
 
 
trojan6 
Alfa Romeo GT 1.8TS


Silnik Pumy: 1.7 VCT
Rok prod. Pumy: 1998
Kolor Pumy: Moondust Silver
Dołączył: 07 Sie 2008
Posty: 1830
Skąd: Białystok, Łapy
Wysłany: 16-06-2013, 11:07   

Beliar napisał/a:
A dojscie do nich nie wymaga rozbiorki cewki zaplonowej.


Nie wymaga, ale gdy ją zdejmiesz masz lepszy dostęp do czujników i dokładnie możesz wszystko zobaczyć bez gimnastykowania się.
_________________
Strony internetowe, pozycjonowanie - www.alfakoncept.pl
 
 
Beliar 

Silnik Pumy: 1.7 VCT
Rok prod. Pumy: 1998
Kolor Pumy: Panther Black
Dołączył: 12 Sie 2012
Posty: 57
Skąd: Białogard
Wysłany: 16-06-2013, 12:19   

nic nie mialem gimnastyki juz nie przesadzaj ;) wszystko jest jak na dloni
 
 
 
trojan6 
Alfa Romeo GT 1.8TS


Silnik Pumy: 1.7 VCT
Rok prod. Pumy: 1998
Kolor Pumy: Moondust Silver
Dołączył: 07 Sie 2008
Posty: 1830
Skąd: Białystok, Łapy
Wysłany: 17-06-2013, 12:36   

Dla mnie o niebo wygodniej było z wykręceniem cewki zapłonowej.

[ Dodano: 24-10-2013, 18:04 ]
Jaka jest temperatura otwarcia dużego obiegu dla oryginalnego termostatu stosowanego fabrycznie w 1.7?

A gdzieś znalazłem, że temperatura otwarcia powinna być 74*C
http://ewcar.pl/pl/p/Term...-1303377/364933
Fakt 1,6 ale... Strzałka temperatury zamiast stać idealnie pionowo na skali, zatrzymuje się tak w 3/5.

T tej chwili mam taki:
http://allegro.pl/termost...3633134363.html
_________________
Strony internetowe, pozycjonowanie - www.alfakoncept.pl
 
 
Puman 

Silnik Pumy: 1.6
Kolor Pumy: Panther Black
Dołączył: 24 Mar 2013
Posty: 187
Skąd: Opole
Wysłany: 09-01-2015, 22:56   

Może termostat otwierać się a po jakimś czasie jazdy przestać się otwierać? Włączam silnik, zagrzewa się do 90C wg komputera. Przy 90C kreska wskaźnika jest na poziomie minimum zakresu użytkowego. Potem wg komputera trzyma temperaturę 120-130C a wskaźnik pokazuje środek temperatury. Duży obieg się otwiera bo chłodnica robi się cała ciepła.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

© 2000-2021 klubpumy.pl | wykonanie: zespół | hosting: WEBdev

Korzystanie z forum oznacza akceptację regulaminu w aktualnym brzmieniu (ostatnia aktualizacja: 18.08.2013)

Kontakt: admin@klubpumy.pl



phpBB by przemo