Klub Forda Pumy Strona Główna Klub Forda Pumy
istnieje od 2000 roku

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
nawigacja
Autor Wiadomość
Opoya 
Szarak ST225


Dołączyła: 14 Wrz 2004
Posty: 4581
Skąd: Warszawa
Wysłany: 30-05-2006, 12:09   

Poza czasem obliczania trasy to nadal mało na temat funkcjonalności. Tv i DVD mnie nie przekonuje, nie róbmy z samochodu salonu. Film wolę sobie obejrzeć w domu. Wygodniej bo nie trzesie... :P
Palm w takim przypadku nie służy do pisania, raczej do przenoszenia i możliwości odczytania np. dokumentów z Worda (BTW - jestem przeciwnikiem czegoś takiego, ja korzystam z pdf).
_________________

Opoya ma wysublimowany gust (by foo)
Opoya [...] może wszystko (by Snaco)
Opoya [...] jesteś Boska (by Waluś)
Opoya, Jestes super dziewczyna (by Mr.Maya)
Jak zwykle Matula Opoyka nie przezyje jak sie nie przyczepi :-) Uwielbiam Cie :-) (by bleade)
Opoya, [...] gratki dla ciebie kochaniutka (by rafalski69)
Opoya opoko ty nasza (by Beata)
 
 
 
Danae 


Dołączyła: 10 Wrz 2004
Posty: 513
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 31-05-2006, 01:02   

Może ja niedługo zeskanuję i wrzucę test nawigacji - zarówno porówniania palmów z mapą jak i urządzonek wash&go Garmin, Tom Tom.
My używany zewnętrznego odbiornika i Palmtopa/Laptopa zależnie od tego czy trasa długa. Palmtopik jest pod ręką i spokojnie sobie radzi z obliczaniem tras. Co do map to już są na szczęście na tyle dopracowane, że nawet i Bydgoszcz jest dobrze ujęta - nawet ulice jednokierunkowe. Zaletą niewątpliwie takiego zestawu jest to, że jak zmienią się mapy to zawsze możemy je łatwo dołożyć. No i pamiętajmy, że dobra nawigacja to taka na którą nie musimy często spoglądać, a wręcz wcale, a dobre komunikaty głosowe to kolejna zaleta programów z Palmów.
Co do zestawów samochodowych to nie wiem skąd są te mapy i jak często są aktualizowane? No i jak jest z nawigacją głosową - czy jest w ogóle po polsku?
_________________
https://rod-nekla.pl/
 
 
 
Opoya 
Szarak ST225


Dołączyła: 14 Wrz 2004
Posty: 4581
Skąd: Warszawa
Wysłany: 31-05-2006, 01:10   

Blaupunkt Travelpilot gada po angielsku, ale za to z bardzo dobrą dykcją (damskim głosem). Ponoć następna wersja map ma już polskiego lektora, ale mi gadanie po angielsku nie przeszkadza. Wada, to akutalizacja map. Wychodzi w formie płytki zwykle raz na rok i trochę kosztuje.

Tak jak pisałam parę postów wcześniej - przymierzam się do wypisania wad i zalet dwóch rodzajów GPS: Garmina, którego miałam wcześniej i Travelpilota, którego mam obecnie.
_________________

Opoya ma wysublimowany gust (by foo)
Opoya [...] może wszystko (by Snaco)
Opoya [...] jesteś Boska (by Waluś)
Opoya, Jestes super dziewczyna (by Mr.Maya)
Jak zwykle Matula Opoyka nie przezyje jak sie nie przyczepi :-) Uwielbiam Cie :-) (by bleade)
Opoya, [...] gratki dla ciebie kochaniutka (by rafalski69)
Opoya opoko ty nasza (by Beata)
 
 
 
adamsek_6600 
:P


Rok prod. Pumy: 2000
Dołączył: 02 Maj 2005
Posty: 15
Skąd: Łódź
Wysłany: 31-05-2006, 13:54   

Jest po polsku ,można obejrzeć na allegro.
_________________
http://www.klubpumy.pl/viewtopic.php?p=15074#15074 Fotki mojej Pumki :-)
 
 
 
Passenger 

Dołączył: 13 Wrz 2004
Posty: 1476
Skąd: PL
Wysłany: 16-06-2006, 22:17   

Odświerzę temat...
Czy ktoś z Was korzysta/-ał z palmtopów z wbudowanymi odbiornikami GPS SiRF Star III? Np. Fujitsu - Siemiens Loox N560 http://www.palmtops.com.p...products_id=498
Jak sie sprawdza takie rozwiązanie? Dobrze wyszukuje i utrzymuje sygnał z satelit?
 
 
 
Opoya 
Szarak ST225


Dołączyła: 14 Wrz 2004
Posty: 4581
Skąd: Warszawa
Wysłany: 17-06-2006, 01:30   

Obiecałam, że dowiem się jak działa podobne urządzenie - kupiłĂ‚ coś takiego kumpel, ponoć "zaraził" się GPS ode mnie! :twisted: Ale na razie się z tym kumplem nie widziałam...
_________________

Opoya ma wysublimowany gust (by foo)
Opoya [...] może wszystko (by Snaco)
Opoya [...] jesteś Boska (by Waluś)
Opoya, Jestes super dziewczyna (by Mr.Maya)
Jak zwykle Matula Opoyka nie przezyje jak sie nie przyczepi :-) Uwielbiam Cie :-) (by bleade)
Opoya, [...] gratki dla ciebie kochaniutka (by rafalski69)
Opoya opoko ty nasza (by Beata)
 
 
 
SEBOL
[Usunięty]

Wysłany: 18-06-2006, 00:51   

jeśli chodzi o tą sprawę to dobrym rozwiązaniem jest zakup telefonu komórkowego który działa na symbianie i zakup odbiornika GPS (z noki to około koszt 350zł wiem bo sam je sprzedaje :lol: ) no i trzeba mieć wgrane mapki ja tego używam i mi to wystarcza . Ktoś może powiedzieć że jest mały wyświetlacz z fona a le to zależy od jego modelu w końcu nie trzeba na niego patrzeć bo i tak mówi jak jechać a w sprawdzonych prze zemnie modelach działał rewelacyjnie (nokia 6630, N70,N90)
 
 
Danae 


Dołączyła: 10 Wrz 2004
Posty: 513
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 24-06-2006, 14:14   

Do telefonu z Symbianem jest tylko o ile się nie mylę tomtom z map z autoroutingiem bo tylko taką mapę uznaję za nawigację, a tomtom ma zaledwie około 35% pokrycia Polski. Prędzej bym wzięla SPVa jakiegos i automape. Coś na Windows Mobile a nie na Symbianie.

PS. przez najblizzsze 4 tyg. prosze mi wybaczyc pisownie ;)
_________________
https://rod-nekla.pl/
 
 
 
tOmO 
tomo


Silnik Pumy: 1.7 VCT
Rok prod. Pumy: 1999
Kolor Pumy: Panther Black
Dołączył: 13 Wrz 2004
Posty: 139
Skąd: Piaseczno
Wysłany: 26-06-2006, 12:22   

do SonyEricsson (i nie tylko, bo do Nokii i Siemnesa także) jest aplikajca napisana w Javie o nazwie NaviExpert. (http://www.naviexpert.pl/)

Demo działa fajnie.

Niestety dochodzą koszty GPRS'a, bo dane do map pobiera sobie online, ale mamy zawsze aktualne trasy z zaznaczonymi objazdami.

Jak tylko pożyczę jakieś odbiornik GPS na Bluetooth'a to postaram się sprawdzić działanie nawigacji na żywo. (Może ktoś ma z klubowiczów???)

Pozdrawiam
tOmO
 
 
 
Opoya 
Szarak ST225


Dołączyła: 14 Wrz 2004
Posty: 4581
Skąd: Warszawa
Wysłany: 26-06-2006, 12:33   

Wada - przy włączonym BT i GPRS - szybkie rozładowanie aku telefonu. Dodatkowo przy aktywnym GPRS trudno się dodzwonić na telefon, który z tego właśnie korzysta.
Najtańszy (chyba) GPRS to iPlus w Plusie - 49 zł netto miesięcznie.

A aplikację sobie ściągnę, choćby po to, by sprawdzić jak działa (jeśli uda mi się pożyczyć GPS). :)
_________________

Opoya ma wysublimowany gust (by foo)
Opoya [...] może wszystko (by Snaco)
Opoya [...] jesteś Boska (by Waluś)
Opoya, Jestes super dziewczyna (by Mr.Maya)
Jak zwykle Matula Opoyka nie przezyje jak sie nie przyczepi :-) Uwielbiam Cie :-) (by bleade)
Opoya, [...] gratki dla ciebie kochaniutka (by rafalski69)
Opoya opoko ty nasza (by Beata)
 
 
 
tOmO 
tomo


Silnik Pumy: 1.7 VCT
Rok prod. Pumy: 1999
Kolor Pumy: Panther Black
Dołączył: 13 Wrz 2004
Posty: 139
Skąd: Piaseczno
Wysłany: 26-06-2006, 13:49   

Z GPRS możesz kozystać bez abonamentu. Wtedy są troszkę wyższe koszty za pakiet danych, ale podobno ilość przesłanych danych do systemu nawigacyjnego jest taka niewielka, że są to koszty kilku złotych za dzień pracy. Gdzieś na stronie jest symulacja ile się za to płaci przy różych operatorach.

Wydaje mi się, że są to dopuszczalne koszty w zamian za aktualne informacje.

W przypadku doraźnego korzystania z nawigacji (wypady za miasto lub trasy) to może być ciekawa alternatywa.

Co do zużycia baterii i problemów z odbieraniem połączeń to masz rację. Wtedy trzeba mieć uchwyt na telefon z zasilaniem.

tOmO
 
 
 
Opoya 
Szarak ST225


Dołączyła: 14 Wrz 2004
Posty: 4581
Skąd: Warszawa
Wysłany: 26-06-2006, 18:18   

Żle sformułowałam zdanie :( Nie twierdzę, że trzeba korzystać z abo GPRS, tylko, że najtańszy jest IMO w Plusie :P
Zasadniczo pomysł jest OK, szczególnie w przypadku, tak jak mówisz, sporadycznego korzystania z GPS.
_________________

Opoya ma wysublimowany gust (by foo)
Opoya [...] może wszystko (by Snaco)
Opoya [...] jesteś Boska (by Waluś)
Opoya, Jestes super dziewczyna (by Mr.Maya)
Jak zwykle Matula Opoyka nie przezyje jak sie nie przyczepi :-) Uwielbiam Cie :-) (by bleade)
Opoya, [...] gratki dla ciebie kochaniutka (by rafalski69)
Opoya opoko ty nasza (by Beata)
 
 
 
Danae 


Dołączyła: 10 Wrz 2004
Posty: 513
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 26-06-2006, 23:50   

tOmO napisał/a:
aplikajca napisana w Javie o nazwie NaviExpert. (http://www.naviexpert.pl/)

Dla mnie od razu ma wadę - nie ma mapy Bydgoszczy :(
_________________
https://rod-nekla.pl/
 
 
 
tOmO 
tomo


Silnik Pumy: 1.7 VCT
Rok prod. Pumy: 1999
Kolor Pumy: Panther Black
Dołączył: 13 Wrz 2004
Posty: 139
Skąd: Piaseczno
Wysłany: 27-06-2006, 08:24   

To znaczy?

Na początku chce napisać, że nikogo nie próbuję przekonać do słuszności takiego rozwiązania, bo sam widzę jego wady. Nie reklamuję także tego produktu i sam chętnie wysłucham co inni mają do powiedzenia na ten temat, bo zastanawiam się nad uruchomieniem tego u siebie.

A z tego co się orientuję to ma mapę Bydgoszczy, nie ma tylko wersji działającej offline. (Wersje offline nie osbługują nawigacji - służą tylko do przeglądania). Wersje online też można przeglądać, ale trzeba ściągać z netu i opłacić wyszukanie punktu (za 10 kredytów masz wyszukanie 100 punktów na mapie i pobranie mapy okolicy)

Pozdrawiam
Tomek
 
 
 
PanPrezes 
Foczka :)


Silnik Pumy: 1.4
Rok prod. Pumy: 2000
Dołączył: 04 Maj 2006
Posty: 50
Skąd: Warszawa
Wysłany: 27-06-2006, 09:52   

Danae napisał/a:
Do telefonu z Symbianem jest tylko o ile się nie mylę tomtom z map z autoroutingiem bo tylko taką mapę uznaję za nawigację, a tomtom ma zaledwie około 35% pokrycia Polski. Prędzej bym wzięla SPVa jakiegos i automape. Coś na Windows Mobile a nie na Symbianie.


Ja mam nokie 9330 (abstrahując od tego, że nie rzuca na kolana...) i też chodzi mi po głowie zakup GPS przez BT. No ale 350 to jednak sporo... A na Symbiana rzeczywiście jest tylko tomtom. Są podobno jakieś niekomercyjne programy (gdzieś na forum 9330 czytałem), ale podobno jest probem z mapami. No a GPS bez mapy to trochę bez sensu. Nie chcę się tu OT rozpisywać, ale w ogóle ten Symbian jakiś dziwny jest...
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

© 2000-2021 klubpumy.pl | wykonanie: zespół | hosting: WEBdev

Korzystanie z forum oznacza akceptację regulaminu w aktualnym brzmieniu (ostatnia aktualizacja: 18.08.2013)

Kontakt: admin@klubpumy.pl



phpBB by przemo