Klub Forda Pumy Strona Główna Klub Forda Pumy
istnieje od 2000 roku

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Gaydek
26-09-2008, 13:56
Instalacja car audio w mojej pumce
Autor Wiadomość
Snaco 
&Sadzik C4 VTS


Dołączył: 06 Mar 2006
Posty: 3064
Skąd: Piaseczno
Wysłany: 06-07-2006, 09:49   

A co bedziesz mial w miejscu gdzie powinno byc radio?
BTW Respect za wszystkie pomysly i wykonanie :-)
 
 
 
Kurzki 

Dołączył: 12 Wrz 2004
Posty: 632
Skąd: Poznań
Wysłany: 06-07-2006, 09:55   

bedzie stare radio , bez czesci w srodku , front zostanie przerobiony na gladko
znajdzie sie tam szybka z moim komputerem oraz pare magicznych guziczkow
 
 
Snaco 
&Sadzik C4 VTS


Dołączył: 06 Mar 2006
Posty: 3064
Skąd: Piaseczno
Wysłany: 06-07-2006, 10:06   

hmmmm. szybka z moim komputerem?!? nie rozumiem. co beda robic te przyciski i czy to bedzie widac ze jest radio czy ze jednak cos co nie bedzie przypominac radia?
 
 
 
Kurzki 

Dołączył: 12 Wrz 2004
Posty: 632
Skąd: Poznań
Wysłany: 06-07-2006, 10:28   

http://www.klubpumy.pl/viewtopic.php?t=1105
tu jest opis kompuetra samochodowego z dodatkowymi opcjami , ktorych puma nigdzy nie miala
a na dole jest zdjecia jak to bedzie wygladac
stary panel od radia , wmontowany w to panel od telefonu , to wszystko bedzie zalane zywica i wyrownane szpachla , a na sam koniec pomalowane
dwa przyciski beda od komputera , a reszta to tajemnica narazie przynajmniej
to zupelnie nie bedzie przypominalo radia
w zalozeniu ma byc tak , ze nic nie bedzie widac i nie nie mam sie domyslec , ze w tym samochodzi jest jakakolwiek instalacja oraz zabudowa audio
 
 
Air_K 


Silnik Pumy: 1.4
Rok prod. Pumy: 2000
Dołączył: 22 Kwi 2006
Posty: 7
Skąd: Pabianice
Wysłany: 06-07-2006, 22:54   

Instalacja robi wrażenie! Gratulacje!! Też myśle o zabudowie audio, więc zdjęcia które zamieściłeś mogą okazać się bardzo przydatne. Na koniec mała prośba-prosze o dokładny opis wykonania paneli pod głośniki w słupkach, tzn. jakie materiały są potrzebne, gdzie kupić itp. Z góry dzięki i powodzenia w dalszych przeróbkach!
 
 
Kurzki 

Dołączył: 12 Wrz 2004
Posty: 632
Skąd: Poznań
Wysłany: 07-07-2006, 06:28   

Air_K napisał/a:
Też myśle o zabudowie audio, więc zdjęcia które zamieściłeś mogą okazać się bardzo przydatne

Po to wlasnie je umieszczam.

Air_K napisał/a:
Na koniec mała prośba-prosze o dokładny opis wykonania paneli pod głośniki w słupkach

- zaczynamy od dwoch malych kawalkach plyty mdf`owej , grubosc jest bez znaczenia ja uzywalem bodajze 8mm.
- obrysowujesz sobie srednice tweeterka zewnetrzna i wewnetrza , bierzesz dremela lub wiertarke z malym wiertelkiem oraz pilnik pol okrgly do drewne i zaczynacz strugac , az nie powstana dwa idealnie piekne pierscienie.
przy tak malych gabarytach mdf`u , nalezy bardzo uwazac , poniewaz jest bardzo delikatnym materialem.
robiac piersienie , mozna zrobic aby srednica zewnetrza byla identyczna jak srednica tweeterka badz tez srednica mdf`u ciut wieksza niz naszego glosniczka , ja mam ta druga wersje.
- nastepnie robimy mala dziurke i wkladamy w nia dosyc sztywny drucik na kropelke lub cos podobnego , idziemy do samochodu , siadamy i przygladamy sie gdzie by bylo najlepsze miejsce na glosniczek.
ja korzystalem z zasady aby nie byl on zbyt nisko i byl ponizej linii uszu , oraz aby linie
glosniczkow przecinaly sie na wysokosci srodkowego lusterka.
mam nadzieje , ze rozumiecie moj wywod :-)
teraz robimy dziurke w boczku i wsadzamy drucik z pierscieniem tez na kropelke.
po zastygnieciu mozemy nastawic pozadany kierunek.
- nastepnie zdejmujemy boczki , matowimy je papierem sciernym - aby zywica skutecznie moga zastygnac , tniemy pare listewek z naszych resztek mdf`u i robimy konstrukcje podtrzymujaca pierscienie, ja uzylem po trzy nozki.
nastepnie bierzemy goracy klej , lub tez kropelke i klej do drewna , moga byc jeszcze inne patenty i sklejamy nozki z pierscieniami i powierzchniami boczkow.
teraz musimy wyciac otwory w slupkach w swietle naszych pierscieni , tak aby glosniczek mial miejsc sie schowach - w zaleznosci oczywiscie jakie ma gabaryty.
w zaleznosci rowniez od sposobu montazu ich musimy , je jakosc pozniej przykrecic aby nam nie wypadly.
moje maja w dnie dziurke , poprzez ktora skreca sie je , dlatego tez od srodka wygialem blaszke miedziana z przygotowanym juz otworem nagwintowanym i przykrecilem ja od tylu do slupka.
- po dokladnym wyschnieciu , musimy teraz wyprofilowac ksztalt naszych slupkow,
na pewno potrzebujemy zywicy i utwardzacza oraz wlokna szklanego - ten minus , ze jak dostanie zywicy i zacznie sie go naciagac to sie bedzie rozciagal za bardzo , zapadal , i itp. , lub tez zwyklej koszulki , ja zastosowalem to drugie rozwiazanie - co widac na zdjeciach.
po orientacyjnym nalozeniu koszulki , w miejscu styku jej z plastikiem powywiercalem na calych dlugosciach male dziurki 3,5mm wiertelkiem , po to aby zywica przelala sie przez nie i skuteczniej trzymala do slupkow.
po naciagnieciu koszulki i wyprofiowaniu jej na slupkach , nalezy wszystko zalac obicie zywica.
- po wyschnieciu , nadmiary ucinamy , krawedzie szlifujemy i nakladamy szpachel.
ja wybralem szpachel z dodatkiem kawaleczkow aluminium , nalezy dokladnie , rowno i starannie nakladac go bo inaczej , bedzie trzeba szlifowac nadmiary , szlifowac i szlifowac.
gdzy calosc zostala juz wyszlifowana , nie widac juz roznicy w przejsciach , mozemy obic to materialem lub tez calosc pomalowac.
gdzy sie chce pomalowac to wiadomo nalezy szpachel polozyc na calej powierzchni , gdy tylko obic to szpachel nakkladamy na koszulke oraz w miejscach gdzie jest granica koszullki , aby zrobic lagodne i nie widoczne przejscie.
- nalezy rowniez pamietac o dobrym doborze materialu na obicie , nie kazdy jest rozciagliwy i sie nadaje , oraz nie kazdy jest na tylke gruby ,aby mozna go bylo zszywac.
- ja tutaj dalem troszeczke ciala wlasnie z tym i dlatego wam to pisze , w rzeczywistosci mam troche inny material , niz ten ktory jest obity na innycj plastikowych elementach w aucie.
materialy potrzebne do uzycia to : mala plytka z mdf`u od stolarza jakiegos , zywica i szpachel w norauto, jakas stara koszulka , troche checi ....
w razie jeszcze jakis pytan , sluze pomoca
 
 
Air_K 


Silnik Pumy: 1.4
Rok prod. Pumy: 2000
Dołączył: 22 Kwi 2006
Posty: 7
Skąd: Pabianice
Wysłany: 07-07-2006, 15:03   

Wielkie dzięki za wyczerpującą odpowiedź-na pewno skorzystam! Pozdrawiam
 
 
Kurzki 

Dołączył: 12 Wrz 2004
Posty: 632
Skąd: Poznań
Wysłany: 07-07-2006, 15:35   

loozik , sluze pomoca
 
 
forest 
<===>


Silnik Pumy: 1.4
Rok prod. Pumy: 1998
Dołączył: 28 Sie 2005
Posty: 50
Skąd: Warszawa
Wysłany: 23-07-2006, 10:32   

Kurzki mam pytanie...jak rozorałeś tą dziurę na głośniki z przodu?? Dokładnie to chodzi mi o to, jak tam teraz z głębokością montażową głośnika? Trzeba pod niego dac jakieś podkładki????

Edit: One more question...Jak robisz podwójne dno w bagaże? Znaczy z czego?
 
 
 
Kurzki 

Dołączył: 12 Wrz 2004
Posty: 632
Skąd: Poznań
Wysłany: 24-07-2006, 04:10   

sorrka , ze sie nie odzywalem , ale wybylem i nie mialem dostepu do kompa

zakladam teraz 16 , wiec poprostu wzialem wyzynarke i wycialem nadmiary blachy
moje PB 16 bez problemu wchodza , ale przez to , ze mam wsrodku pianke wygluszajaca,
dalem dystanse z mdf - dodatkowa zaleta jest rowniez lepsza praca glosnika na podstawie z mdf`u
co sie teraz tyczy podwojnej podlogi , to rowniez bede robil ja z plyty mdf`owej - jeszcze tylko nie wiem z jak grubej , nie chce aby to za ciezkie nie bylo
 
 
Snaco 
&Sadzik C4 VTS


Dołączył: 06 Mar 2006
Posty: 3064
Skąd: Piaseczno
Wysłany: 24-07-2006, 10:19   

Kurzki, you are the tunning master. Mam nadzieje ze przyjdzie tkai dzien ze bede mogl obejrzec to twoje cacko.
 
 
 
Kurzki 

Dołączył: 12 Wrz 2004
Posty: 632
Skąd: Poznań
Wysłany: 24-07-2006, 10:40   

wawka nie jest na drugim kontynencie , wiec jakies prawdopodobienstwo zawsze jest :wink:
 
 
forest 
<===>


Silnik Pumy: 1.4
Rok prod. Pumy: 1998
Dołączył: 28 Sie 2005
Posty: 50
Skąd: Warszawa
Wysłany: 25-07-2006, 11:53   

ja myślałem, żeby walnąć styropian, a na to płyte mdf albo jakąś dykte...i pleksji kawałek na środku, żeby było widać wzmacniacz...
 
 
 
Kurzki 

Dołączył: 12 Wrz 2004
Posty: 632
Skąd: Poznań
Wysłany: 31-07-2006, 14:33   

ja daje mate wygluszajaca app , plyte z mdf , na to elementy i to wszystko przykryte rowniez plyta mdf z otworami
a w otworach bedzie plexa
 
 
shawn
[Usunięty]

Wysłany: 31-07-2006, 19:25   

A może LCD ?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

© 2000-2021 klubpumy.pl | wykonanie: zespół | hosting: WEBdev

Korzystanie z forum oznacza akceptację regulaminu w aktualnym brzmieniu (ostatnia aktualizacja: 18.08.2013)

Kontakt: admin@klubpumy.pl



phpBB by przemo