Klub Forda Pumy Strona Główna Klub Forda Pumy
istnieje od 2000 roku

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Problem z otwieraniem bagażnika
Autor Wiadomość
Opoya 
Szarak ST225


Dołączyła: 14 Wrz 2004
Posty: 4581
Skąd: Warszawa
Wysłany: 23-04-2007, 12:16   

Mr.Maya, ja też odebrałam Twój post jako złośliwy... Gdybyś nie spytał "A umiesz..." tylko "czy da radę..." lub "co się dzieje gdy..." sprawy by nie było. Czasem trzeba się zastanowić jak może być odebrane to co piszemy... Autor tematu zareagował jednak zbyt nerwowo, więc tak ja napisał Yamaha - wina jest obopólna...

A teraz proszę już tylko na temat!

U mnie też nie można otworzyć bagażnika z klucza, muszę wyczyścić bębenek. Objaw - kluczyk nie przekręca się w zamku.
robertpuma1910, kiedy wymieniałeś baterie w kluczyku? Skoro masz pilot z 2 przyciskami to najprawdopodobniej masz IR. Sprawdź tu http://klubpumy.pl/viewto...ighlight=#22015 czy masz nadajnik/odbiornik podczerwieni w aucie. W przypadku tego alarmu ważne jest by urządzenia się widziały, czyli by korzystać z tego udogodnienia trzeba kierować oczko pilota w stronę nadajnika w aucie. Na dodatek zasięg nie jest duży. Kolejna sprawa - pilotem na poczerwień nie otworzysz bagażnika. Z tego co pamiętam, nie było było takiej opcji. Otwierając auto pilotem odblokowuje się drzwi kierowcy i pasażera oraz bagażnik, ale tylko na tyle by otworzyć go z przycisku. Tak samo zadziała gdy otworzymy samochód kluczykiem, oczywiście o ile jest centralny zamek.
_________________

Opoya ma wysublimowany gust (by foo)
Opoya [...] może wszystko (by Snaco)
Opoya [...] jesteś Boska (by Waluś)
Opoya, Jestes super dziewczyna (by Mr.Maya)
Jak zwykle Matula Opoyka nie przezyje jak sie nie przyczepi :-) Uwielbiam Cie :-) (by bleade)
Opoya, [...] gratki dla ciebie kochaniutka (by rafalski69)
Opoya opoko ty nasza (by Beata)
 
 
 
robertpuma1910 


Silnik Pumy: 1.7 VCT
Rok prod. Pumy: 1997
Dołączył: 21 Kwi 2007
Posty: 1088
Skąd: Tomaszów Mazowiecki
Wysłany: 23-04-2007, 12:36   

kluczyk otwiera drzwi przednie bez problemu. kluczyk w zamku bagaznika przekreca sie ale nie otwiera go. a guzik zamka bagaznika wciska sie i odskakuje ale oczywiscie nie otwiera klapy.
_________________
Srebrna strzała ----> Puma Stycznia 2008 i Października 2008
 
 
 
Mr.Maya 
Kamikaze Driver


Dołączył: 14 Kwi 2006
Posty: 2256
Skąd: Gliwice
Wysłany: 23-04-2007, 12:52   

A czy przy wciskaniu tego klawisza do otwierania bagaznika slychac podobny dziwiek jak przy otwieraniu/zamykaniu dzwi??
 
 
 
robertpuma1910 


Silnik Pumy: 1.7 VCT
Rok prod. Pumy: 1997
Dołączył: 21 Kwi 2007
Posty: 1088
Skąd: Tomaszów Mazowiecki
Wysłany: 23-04-2007, 17:46   

male sprostowanie. zamek nie wciska sie wcale jakby chcial otoworzyc "recznie". wciskam palcem ale jest jakby zablokowany. jak wloze kluczyk to sie wcisnie i kluczyk sie przekreca o pol obrotu ale nie otwiera bagaznika. WD40 nie pomoglo niestety.
_________________
Srebrna strzała ----> Puma Stycznia 2008 i Października 2008
 
 
 
Mr.Maya 
Kamikaze Driver


Dołączył: 14 Kwi 2006
Posty: 2256
Skąd: Gliwice
Wysłany: 23-04-2007, 22:37   

Bo jesli dalo by sie go wcisnac to powinien dostac impuls silownik i bagaznik by sie otwar. Kup jakis inny srodek czyszczaco penetrujacy i dobrze zalej ten przycisk moze uda sie go wcisnac. Ccoc jest to typowa usterka dla pumy.
_________________
160KM & 375NM by DURASOFT
 
 
 
Yamaha 
Back on the road :-)

Rok prod. Pumy: 1997
Dołączył: 08 Maj 2005
Posty: 240
Skąd: Łódź
Wysłany: 24-04-2007, 08:56   

Miałem identyczny problem na samym początku. Ale wtedy mi się bardzo spieszyło, bo chciałem wyjechać a nie mogłem otworzyć bagażnika, i pojechałem do dużego warsztatu. Usterkę usunęli w 2h, jeśli dobrze pamiętam kosztowało to około 150 zł. W tym najwięcej pozycja "awaryjne otwarcie bagażnika". Do dziś nie wiem co się zepsuło. Do dziś działa.
 
 
 
dresiek 


Silnik Pumy: 1.7 VCT
Rok prod. Pumy: 1999
Dołączył: 13 Cze 2008
Posty: 74
Skąd: Białystok
Wysłany: 24-11-2008, 14:21   

WItam!

Podłączam sie pod temat.

Gdy otwieram samochód kluczykiem otwieraja sie 2-oje drzwi i bagażnik. Samochód mogę zamknąć poprzez wlozenie kluczyka do dwojga drzwi, a poprzez bagażnik juz nie moge. Poprostu wsadzam kluczyk w zamek od bagażnika i nic sie nie dzieje.
Czy to tak ma być? Czy jest cos zepsute?

Pozdrawiam!
 
 
 
robertpuma1910 


Silnik Pumy: 1.7 VCT
Rok prod. Pumy: 1997
Dołączył: 21 Kwi 2007
Posty: 1088
Skąd: Tomaszów Mazowiecki
Wysłany: 24-11-2008, 15:00   

Nie widzę tu nic dziwnego. Mam tak samo. :wink:
ps Czy są w ogóle auta żeby zamykały centralnie z bagażnika?
_________________
Srebrna strzała ----> Puma Stycznia 2008 i Października 2008
 
 
 
nomka 
&płomyczek


Dołączyła: 24 Mar 2007
Posty: 2751
Skąd: Warszawa
Wysłany: 24-11-2008, 15:15   

U mnie też przez bagażnik się nie da.
Może maja tak te, w których jest nieseryjny alarm i centralny zamek?
 
 
 
Opoya 
Szarak ST225


Dołączyła: 14 Wrz 2004
Posty: 4581
Skąd: Warszawa
Wysłany: 24-11-2008, 16:09   

dresiek, to masz tak jak trzeba. Zamek w bagażniku jest trochę inaczej traktowany. Np. możesz, przy otwartym bagażnku, zamknąć samochód centralnie (z pilota lub z zamka w drzwiach), a później zabarać co masz do zabrania z bagażnka i go zatrzasnąć. Samochód będzie zamknięty, bagażnik niejako "dołączy" do innych drzwi.
_________________

Opoya ma wysublimowany gust (by foo)
Opoya [...] może wszystko (by Snaco)
Opoya [...] jesteś Boska (by Waluś)
Opoya, Jestes super dziewczyna (by Mr.Maya)
Jak zwykle Matula Opoyka nie przezyje jak sie nie przyczepi :-) Uwielbiam Cie :-) (by bleade)
Opoya, [...] gratki dla ciebie kochaniutka (by rafalski69)
Opoya opoko ty nasza (by Beata)
 
 
 
dresiek 


Silnik Pumy: 1.7 VCT
Rok prod. Pumy: 1999
Dołączył: 13 Cze 2008
Posty: 74
Skąd: Białystok
Wysłany: 25-11-2008, 09:21   

OK, poprostu pomyślałem ze moze jest cos zepsute, wiec zapytałem.

Pzdr.!

[ Dodano: 09-12-2008, 14:10 ]
Mianowicie jak samochód jest zamkniety (centralny zamek) to czy można u was kluczykiem otworzyć sam bagażnik??? (wiem że tak można bo rodzice maja tak w seacie) Bo u mnie nie, jak wsadze kluczyk to wchodzi do połowy i jednocześnie wciska się kluczyk z przyciskiem. Nawet nie można włożyć kluczyka do końca i go przekręcić w jakąś strone, czy tak ma być?? Czy jest coś uszkodzone?
 
 
 
Asia 
aka Balbinka :)


Silnik Pumy: 1.7 VCT
Rok prod. Pumy: 1999
Dołączyła: 22 Lut 2008
Posty: 95
Skąd: Łódź
Wysłany: 02-04-2009, 22:34   

No to teraz jeszcze ja mam problem z bagażnikiem... Nie mogę go otworzyć ani z pilota, ani z klucza. W ogóle nie reaguje, nie słychać tego typowego odgłosu o którym wspominał wcześniej Mr.Maya.
Mr. Maya zdaję się, że Ty wiesz co może być z moim bagażnikiem :) Proszę o pomoc.
_________________
Gdy Bóg stworzył Kobietę, Diabeł przestał być potrzebny...
 
 
 
Pumiak
[Usunięty]

Wysłany: 07-06-2009, 20:31   

Dopisuję się do tematu! Wczoraj padło mi otwieranie bagażnika. NIe słychać żadnego dżwięku siłownika i klapa nie otwiera się. Wie ktoś może jak otworzyć "awaryjnie" klapę? Czy pozostaje tylko przeciąć bolec zamka??

Pozdrawiam,
 
 
Asia 
aka Balbinka :)


Silnik Pumy: 1.7 VCT
Rok prod. Pumy: 1999
Dołączyła: 22 Lut 2008
Posty: 95
Skąd: Łódź
Wysłany: 07-06-2009, 21:34   

U mnie po 3 miesiącach sam się naprawił. robertpuma1910 zwany od tamtego czasu Magic Finger dotknął go i zaczął działać :)
_________________
Gdy Bóg stworzył Kobietę, Diabeł przestał być potrzebny...
 
 
 
bania 
MeganeII diesel(ble)


Dołączył: 03 Lis 2006
Posty: 384
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 08-06-2009, 10:43   

Pumiak napisał/a:
Wie ktoś może jak otworzyć "awaryjnie" klapę? Czy pozostaje tylko przeciąć bolec zamka??


nie trzeba nic przecinać. trzeba wejść do bagażnika i odchylić tapicerkę po lewej stronie przy zamku. pod spodem jest taki biały (Cwierć wałek) nie wiem jak nazwać fachowo, na który nachodzi linka od klapy bagażnika. trzeba go ruszyć, przekręcić w prawo i gotowe :smile:
_________________
obecnie Megane II diesel(ble)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

© 2000-2021 klubpumy.pl | wykonanie: zespół | hosting: WEBdev

Korzystanie z forum oznacza akceptację regulaminu w aktualnym brzmieniu (ostatnia aktualizacja: 18.08.2013)

Kontakt: admin@klubpumy.pl



phpBB by przemo