Klub Forda Pumy Strona Główna Klub Forda Pumy
istnieje od 2000 roku

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Problem z otwieraniem bagażnika
Autor Wiadomość
bania 
MeganeII diesel(ble)


Dołączył: 03 Lis 2006
Posty: 384
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 29-05-2011, 21:07   

Aimar, mam u siebie dokladnie to samo co pokazaleś na filmie. walczylem z tym już kilka razy przy użyciu wd40 itp. nie ma znaczenia też którym kluczykiem próbuje. ja się poddalem ale teraz liczę na Ciebie :mrgreen:
_________________
obecnie Megane II diesel(ble)
 
 
Aimar
[Usunięty]

Wysłany: 29-05-2011, 21:34   

W czwartek bede u mechanika na wymianie filtrow / oleju / paska, to przy okazji zmecze go niech zerknie na ten zamek, bo szczerze to przychodzi mi do glowy tylko uszkodzony (wyjechany) bebenek w zamku.
 
 
Tast 


Silnik Pumy: 1.7 VCT
Rok prod. Pumy: 1997
Kolor Pumy: Moondust Silver
Dołączył: 10 Paź 2010
Posty: 1029
Skąd: Pruszcz Gd. / Londyn
Wysłany: 30-05-2011, 20:57   

Ja dzisiaj troszkę pogrzebałem przy swoim zamku, bo mi z kolei nie działa otwieranie poprzez wduszenie zamka palcem, i mam jeszcze jeden pomysł co może być u Ciebie nie tak.
Spróbuj, czy możesz otworzyć zamek pociągając palcem za linkę, odciągając cały ten biały plastik. Jeżeli nie możesz go odciągnąć, to zobacz czy nic go nie blokuje, szczególnie w jego dolnej części, tam jest mały przełącznik wystający, może się zblokowały nawzajem te elementy. Jeżeli jednak możesz odciągnąć ręką ten biały plastik i tym samym naciągnąć linkę i zamek się otwiera, to już chyba na pewno nic innego jak wyjechany bębenek..
 
 
 
Aimar
[Usunięty]

Wysłany: 30-05-2011, 22:14   

No niestety opcja 2ga :) Od dluzszego czasu juz otwieram bagaznik wsuwajac reke za polke i ciagnac ten bialy element :D
Nawet juz troche wprawy w tym nabralem bo nie zajmuje to wiecej jak kilka sekund :D (Ale otwieranie przyciskiem / kluczykiem jednak by sie przydalo :D )


edit Opoya: Nie cytujemy poprzedniego postu! Regulamin, §5, pkt 1.
Ostatnio zmieniony przez Opoya 31-05-2011, 11:59, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Tast 


Silnik Pumy: 1.7 VCT
Rok prod. Pumy: 1997
Kolor Pumy: Moondust Silver
Dołączył: 10 Paź 2010
Posty: 1029
Skąd: Pruszcz Gd. / Londyn
Wysłany: 31-05-2011, 08:46   

To poprzez wduszenie bębenka też Ci nie otwiera?
Pamiętaj, żeby to działało musi być klapa zamknięta, inaczej obwód do centralki jest otwarty i reakcji nie będzie.
No to i oprócz bębenka może też być awaria centralki w takim razie..
 
 
 
Wasil
[Usunięty]

Wysłany: 01-06-2011, 14:24   

Tast napisał/a:
Ja dzisiaj troszkę pogrzebałem przy swoim zamku, bo mi z kolei nie działa otwieranie poprzez wduszenie zamka palcem
mam tak samo i jak sobie poradziłeś z tym problemem bo wyjścia z tej sytuacji się nie doczytałem, dodam ze po odciągnięciu tego białego plastiku zamek otwiera się bez zarzutu jak i poprzez przekręcenie kluczykiem.
 
 
Tast 


Silnik Pumy: 1.7 VCT
Rok prod. Pumy: 1997
Kolor Pumy: Moondust Silver
Dołączył: 10 Paź 2010
Posty: 1029
Skąd: Pruszcz Gd. / Londyn
Wysłany: 01-06-2011, 19:07   

Dalej z tym walczę.
Na dzień dobry sprawdź, czy zamek daje odpowiednie sygnały. Miernik w rękę, ustaw na diodę i przy wtyczce od zamka sprawdź połączenia między przewodami. Do sprawdzania wtyczkę odepnij, będzie łatwiej. Tam zobaczysz trzy przewody: czarno-pomarańczowy, czarno-żółty i czarno-niebieski (ewentualnie zamiast tego ostatniego będzie po prostu czarny).
I teraz tak:
Pomiędzy czarno-pomarańczowym a czarno-niebieskim powinno być przejście nie zależnie od stanu wduszenia zamka. To połączenie chyba zanika w momencie przekręcenia kluczyka i jakiś sygnał sterujący idzie do centralki, (by ta wiedziała, że klapa została otwarta mechanicznie), kluczyk przekręca ten biały plastik, który nachodzi na inny przełącznik przerywając to połączenie, ale dokładnie tego nie sprawdzałem, bo nie to mi nie działa :P .
Dalej sprawdzasz przejście pomiędzy czarno-żółtym a czarno-niebieskim i tu ono powinno tylko być w momencie wduszenia zamka, przy zamku nie wduszonym powinna być przerwa. Stąd idzie sygnał do centralki, która to z kolei wysyła 12V na elektromagnes i klapa się otwiera.
Jeżeli w zamku masz wszystko ok (tak jak ja :/ ) to niestety błędu trzeba szukać gdzie indziej.
 
 
 
Wasil
[Usunięty]

Wysłany: 01-06-2011, 20:02   

Jak tylko będę miał miernik sprawdzę tak jak napisałeś, dzięki. Ten problem pojawił mi się przy okazji wystąpienia błędu z modułem alarmu, wątpię, że jest z tym jakieś powiązanie ale może ...
 
 
Tast 


Silnik Pumy: 1.7 VCT
Rok prod. Pumy: 1997
Kolor Pumy: Moondust Silver
Dołączył: 10 Paź 2010
Posty: 1029
Skąd: Pruszcz Gd. / Londyn
Wysłany: 01-06-2011, 20:04   

Bardzo możliwe, powiem więcej: to prawie pewne! :D
Co Ci się dokładnie stało z modułem alarmu?
 
 
 
Opoya 
Szarak ST225


Dołączyła: 14 Wrz 2004
Posty: 4581
Skąd: Warszawa
Wysłany: 01-06-2011, 22:11   

IMO Tast ma rację. Jednym z objawów odłaczenia (tak, zwykłego odłączenia) modułu jest zablokowanie otwierania bagażnika. Nie można go otworzyć w żaden sposób. Więc jeśli miałeś błąd modułu, to wynikiem mogą być różne dziwne zachowania połączone z nim w jakiś sposób, a otwieranie bagażnika jest jak najbardziej połączone.
_________________

Opoya ma wysublimowany gust (by foo)
Opoya [...] może wszystko (by Snaco)
Opoya [...] jesteś Boska (by Waluś)
Opoya, Jestes super dziewczyna (by Mr.Maya)
Jak zwykle Matula Opoyka nie przezyje jak sie nie przyczepi :-) Uwielbiam Cie :-) (by bleade)
Opoya, [...] gratki dla ciebie kochaniutka (by rafalski69)
Opoya opoko ty nasza (by Beata)
 
 
 
Wasil
[Usunięty]

Wysłany: 02-06-2011, 16:42   

Tast, a tu masz opisaną sprawę modułu.

http://klubpumy.pl/viewtopic.php?p=151683#151683
 
 
Tast 


Silnik Pumy: 1.7 VCT
Rok prod. Pumy: 1997
Kolor Pumy: Moondust Silver
Dołączył: 10 Paź 2010
Posty: 1029
Skąd: Pruszcz Gd. / Londyn
Wysłany: 02-06-2011, 19:30   

Ja już swoją pumę kupiłem w takim stanie.. U mnie dodatkowo przecięty był przewód 12V od centralki do elektromagnesu, bo centralka cały czas na niego napięcie podawała, a to skutkowało nieustannym naciągnięciem linki przez magnes.. Do tej pory tak jeździłem, ale coraz bardziej irytuje mnie brak możliwości otwierania bagażnika, więc zacząłem z tym walkę. Nawet na forum poszukuję jakieś centralki uszkodzonej, żeby popostawiać według mnie wadliwe elementy i sprawdzić czy zatrybi..
 
 
 
crxdor 

Silnik Pumy: 1.7 VCT
Rok prod. Pumy: 1998
Kolor Pumy: Moondust Silver
Dołączył: 15 Paź 2009
Posty: 190
Skąd: Kielce
Wysłany: 03-06-2011, 10:37   

U mnie sprawa wygląda dosyć dziwnie po tym co czytam muszę przyznać, od zakupu nie chodziło otwieranie bagażnika kluczykiem w tylnej lampie, ani przekręcanie, ani naciskanie, natomiast mam zamontowany pod kierownicą taki przycisk po wciśnięciu którego klapa idzie w górę, mam rozumieć że tak fabrycznie nie było?? tylko poprzedni właściciel coś wykombinował?? może jest to jakiś pomysł dla kogoś komu nie działa otwieranie bagażnika :P
 
 
 
Tast 


Silnik Pumy: 1.7 VCT
Rok prod. Pumy: 1997
Kolor Pumy: Moondust Silver
Dołączył: 10 Paź 2010
Posty: 1029
Skąd: Pruszcz Gd. / Londyn
Wysłany: 03-06-2011, 10:43   

Oczywiście tego fabrycznie nie było. Właśnie takie coś dorobiłem, żeby jakoś ułatwić sobie dostęp do bagażnika. Wystarczy zwykły wyłącznik astabilny między 12V a elektromagnesem... Jak już się uporam z tym otwieraniem bagażnika, to też się przyda, bo ono raczej nie działa po włączeniu silnika, a przycisk koło kierownicy owszem :) .
 
 
 
crxdor 

Silnik Pumy: 1.7 VCT
Rok prod. Pumy: 1998
Kolor Pumy: Moondust Silver
Dołączył: 15 Paź 2009
Posty: 190
Skąd: Kielce
Wysłany: 03-06-2011, 10:48   

tak właśnie mi to nie wyglądało na fabryczną instalację :P jakieś rozwiązanie jest ale kiedyś w końcu trzeba by to zrobić w końcu ktoś po coś to wymyślił :D
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

© 2000-2021 klubpumy.pl | wykonanie: zespół | hosting: WEBdev

Korzystanie z forum oznacza akceptację regulaminu w aktualnym brzmieniu (ostatnia aktualizacja: 18.08.2013)

Kontakt: admin@klubpumy.pl



phpBB by przemo