Klub Forda Pumy Strona Główna Klub Forda Pumy
istnieje od 2000 roku

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
kontrolka akumulatora
Autor Wiadomość
mungo
[Usunięty]

Wysłany: 24-06-2007, 02:14   kontrolka akumulatora

Dzisiaj podczas jazdy zapaliła mi się kontrolka akumulatora. Dojechałem sobie jakieś 6km w dane miejsce. Pumka sobie postała i potem wracałem tyle samo. Czerwona kontrolka cały czas się paliła. Dodam, że jakiś czas temu podczas jazdy też mi się to zapaliło, ale po paru minutach zgasła więc olałem sprawe. Co to może być? Coś z paskiem klinowym?
 
 
Mr.Maya 
Kamikaze Driver


Dołączył: 14 Kwi 2006
Posty: 2256
Skąd: Gliwice
Wysłany: 24-06-2007, 07:20   

Jesli nie zerwal sie pasek to moze sie zaczol slizgac. Moze padly szczotki na alternatorze lub uklad prostujacy napiecie. Trudno tak powiedziec co padlo nie widzac auta.
Ostatnio zmieniony przez Opoya 24-06-2007, 14:40, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
mungo
[Usunięty]

Wysłany: 24-06-2007, 12:02   

A da się to jakoś samemu sprawdzic?
 
 
tomcio 


Silnik Pumy: 1.7 VCT
Dołączył: 06 Lut 2007
Posty: 1365
Skąd: RLE
Wysłany: 24-06-2007, 12:24   

Nie mając o tym pojęcia cieżko bedzie... bo zeby sprawdzić mostek prostowniczy bądź regulator napięcia trzeba mieć troszeczke pojęcia o elektronice... No chyba ze masz drugi i wiesz jak wymienić :wink: Co do szczotek to jeszcze nie wiem jak sie do tego dostać w pumce, ale to pewnie kwestia czasu :mrgreen:
 
 
 
mungo
[Usunięty]

Wysłany: 24-06-2007, 12:30   

To mam nadzieję, że nie padnie mi auto w czasie jazdy do serwisu.
 
 
wąski 
& Wąska


Rok prod. Pumy: 1999
Kolor Pumy: Panther Black
Dołączył: 16 Lis 2004
Posty: 286
Skąd: Luboń
Wysłany: 24-06-2007, 17:15   

Ja miałem podobną sytuację. Padł regulator napięcia. Tania sprawa i szybka wymiana u elektryka.
_________________
BMW M5, BMW X6, BMW 750iL Driver...

BMW 330xi Touring M-Technic dla wygody :twisted:
Coś do zabawy... jakieś AMG...
 
 
 
mungo
[Usunięty]

Wysłany: 24-06-2007, 21:16   

Ile naprawa tego kosztuje w ASO?
 
 
Hadzi
[Usunięty]

Wysłany: 24-06-2007, 21:24   

mungo, nie musisz tego robic w ASO ale u normalnego elektryka samochodowego co ma jakies pojecie o tym.
 
 
wąski 
& Wąska


Rok prod. Pumy: 1999
Kolor Pumy: Panther Black
Dołączył: 16 Lis 2004
Posty: 286
Skąd: Luboń
Wysłany: 25-06-2007, 13:16   

W ASO pewnie powiedzą ci że trzeba wstawić nowy alternator bo regulatora napięcia (tak mi powiedzieli w ASO na Mogileńskiej jak miałem ten problem) nie występuje jako osobna część tylko jako całość z alternatorem, a koszt alternatora w ASO to powyżej 1000 zł. Później pojechałem do elektryka samochodowego który kupił regulator (w jakiejś hurtowni) i z robocizną zapłaciłem chyba 80zł.
Także z taką pierdołą raczej nie warto jechać do ASO. Ale jak kto lubi...
_________________
BMW M5, BMW X6, BMW 750iL Driver...

BMW 330xi Touring M-Technic dla wygody :twisted:
Coś do zabawy... jakieś AMG...
Ostatnio zmieniony przez Opoya 26-06-2007, 23:38, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
 
Shakira
[Usunięty]

Wysłany: 26-06-2007, 23:30   

ehhh ja tez tak mialam, tyle,ze nadal sprawe olewam, kontrolka od ladowania zapalala sie, ale po jakims czasie gasla, natomiast kotregos pieknego dnia z pracy nie moglam odjechac, nie krecil i nie bylo slychac nawet takiego cykania,pomoglo podlaczenie kablami, owszem to moze tez byc poprostu akumulator, od tamtej pory jednak nie mam problemow zadnych i nie wymienialam aku, puma czasem bywa humorzasta :wink:
 
 
mungo
[Usunięty]

Wysłany: 27-06-2007, 16:18   

No więc dałem Pumę do elektryka. Padł regulator napięcia, nowy kosztuje 200zł o_O

[ Dodano: 27-06-2007, 16:51 ]
Tak się zastanawiam czy te 200zł to nie jest jakaś cena z kosmosu? Elektryk powiedział, że to jakiś rzadki układ Mitsubishi i oryginał kosztuje 400zł, a zamiennik Cargo (chyba) kosztuje 200zł. Jednak patrze sobie na necie, a tam regulatory jakieś chodzą nawet po 20zł. Co myślicie?
 
 
wąski 
& Wąska


Rok prod. Pumy: 1999
Kolor Pumy: Panther Black
Dołączył: 16 Lis 2004
Posty: 286
Skąd: Luboń
Wysłany: 27-06-2007, 21:46   

Niestety teraz nie orientuje w cenie regulatorów do Pumy bo ja wymieniałem 2 lata temu. Wiesz co cena zależy też od producenta. Może jest lepszy niż ten co ja mam... Może dłużej posłuży...
_________________
BMW M5, BMW X6, BMW 750iL Driver...

BMW 330xi Touring M-Technic dla wygody :twisted:
Coś do zabawy... jakieś AMG...
 
 
 
Shakira
[Usunięty]

Wysłany: 11-09-2007, 13:29   

No i olewalam sprawe swiecacej i gasnacej kontrolki akumulatora no i sie doigralam :evil:
wczoraj jadac do pracy kontrolka nie zgasla a ponatko wszystkie inne kontrolki zaswiecily sie jak na choince no i puma zdechla na amen. Wlasnie stoi u elektryka, alternator spalony, wymiana na zregenerowany i z gwarancja 450zl + robocizna 70-80zl :evil:
patrzylam na allegro i faktycznie w sprzedazy sa o polowe tansze, ale w piatek jest juz zlot wiec czasu nie za wiele a co do samowolnych zakupow to nie jestem ich zwolenniczka
 
 
Opoya 
Szarak ST225


Dołączyła: 14 Wrz 2004
Posty: 4581
Skąd: Warszawa
Wysłany: 11-09-2007, 13:55   

Pumasek, współczuje - ale jakby to Snaco powiedział - będziesz bita :P
_________________

Opoya ma wysublimowany gust (by foo)
Opoya [...] może wszystko (by Snaco)
Opoya [...] jesteś Boska (by Waluś)
Opoya, Jestes super dziewczyna (by Mr.Maya)
Jak zwykle Matula Opoyka nie przezyje jak sie nie przyczepi :-) Uwielbiam Cie :-) (by bleade)
Opoya, [...] gratki dla ciebie kochaniutka (by rafalski69)
Opoya opoko ty nasza (by Beata)
 
 
 
Shakira
[Usunięty]

Wysłany: 11-09-2007, 14:09   

ehhh jade zaraz odebrac skarbonke, ehhh cale szczescie,ze dostalam podwyzke, ehhhh juz w zimie ta kontrolka sie zapalala i ehhh auto zapalalo bez problemu tak wiec nie bagatelizujmy tylko zapalajacej sie kontrolki lub nie bagatelizujmy tylko chwilowych objawow, ehhh alez jestem teraz madra
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

© 2000-2021 klubpumy.pl | wykonanie: zespół | hosting: WEBdev

Korzystanie z forum oznacza akceptację regulaminu w aktualnym brzmieniu (ostatnia aktualizacja: 18.08.2013)

Kontakt: admin@klubpumy.pl



phpBB by przemo