Klub Forda Pumy Strona Główna Klub Forda Pumy
istnieje od 2000 roku

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Dmucha wam spod korka oleju?
Autor Wiadomość
Tomu
[Usunięty]

Wysłany: 28-08-2007, 14:25   Dmucha wam spod korka oleju?

Bo u mnie dmucha jak sie odkręci na pracujacym silniku... Nie pluje olejem,ale dmucha konkretnie. Róznie to jest w róznych silnikach.Nie wiem jak wypadku 1.7 ze zmiennymi fazami rozrządu,bo tu jest na pewneo wyższe ciśnienie oleju do wariatora faz więc może i ma dmuchać,ale nie wiem wiec pytam z ciekawości...
 
 
morgan 
Pioneer Car System


Dołączył: 25 Maj 2006
Posty: 651
Skąd: Czy to ważne :-)
Wysłany: 28-08-2007, 15:06   

Dmuchać moze ale bez przesady.Jeżeli nie leci Ci olej wydechem to jest wszystko oki w innym przypadku pierścienie na tłokach lub uszczelniacze w głowicy sa do wymiany.
 
 
 
Tomu
[Usunięty]

Wysłany: 28-08-2007, 15:18   ...

Nie kopci w cale i po przejechaniu 600 km od zakupu nic oleju nie ubyło. Więc chyba ok..?
 
 
morgan 
Pioneer Car System


Dołączył: 25 Maj 2006
Posty: 651
Skąd: Czy to ważne :-)
Wysłany: 28-08-2007, 15:32   

Jak najbardziej nie masz się czym przejmować :mrgreen:
 
 
 
adasieniek 


Dołączył: 05 Sty 2007
Posty: 388
Skąd: Złotów
Wysłany: 28-08-2007, 20:57   

u mnie nie dmucha ani nie leci z wydechu. Mimo to po przejechaniu 4000 km z silnika ubyło ponad 2 litry oleju!! Jak to wytłumaczycie?? Bo nawet mechanik nie ma o tym pojęcia. :shock:
_________________

 
 
Hadzi
[Usunięty]

Wysłany: 28-08-2007, 21:00   

adasieniek, nie wiem jak w 1.4 ale mi 1l oleju pożera tak na 2-3tys km tylko ze ja mam bardzo cieka noge :twisted:

[ Dodano: 28-08-2007, 21:03 ]
morgan, wiesz co, jak na zimnym odpale i przygazuje to siwy dym sie z tylu pojawia, ale tez tak mialem w SC i w serwisie mi powiedzieli ze to norma bo komp ustawia mieszanke i dlatego zaraz po rozruchu tak sie dzieje
 
 
adasieniek 


Dołączył: 05 Sty 2007
Posty: 388
Skąd: Złotów
Wysłany: 29-08-2007, 10:52   

czyli wszystko jest w miarę ok? bo mechanik chciał już cały silnik rozkręcać, a w końcu niedawno miałem wymieniane wszystkie pierścienie i uszczelnienie głowicy.
_________________

 
 
Tomu
[Usunięty]

Wysłany: 29-08-2007, 15:23   olej.

0,5l / 1000 km to już troche jest,ale jeszcze mieści się w normie... Ja bym na razie nic nie robił. Ktoś jeszcze z silnikiem 1.7 sprawdził może to dmuchanie?
 
 
Lula 
i PanKierownik


Silnik Pumy: 1.7 VCT
Rok prod. Pumy: 1998
Kolor Pumy: Panther Black
Dołączyła: 05 Lip 2007
Posty: 182
Skąd: Mogilno Strzelno
Wysłany: 29-08-2007, 15:35   

hmm, mi się wydaje że każdy silnik powinien dmuchać, po odkręceniu korka na chodzie.
przynajmniej każdy, jaki odkręcałem to dmuchał.
ważne jest tylko, aby nie dymił, bo to podobno oznacza znaczne zużycie silnika.
z kolei [co ponoć też ważne] biaława maź od wewnątrz korka oznacza, że:
1. silnik dawno nie był uruchamiany, przez co jest to coś tam z wilgoci, która standardowo zbiera się w silniku - po usunięciu mazi i w regularnej eksploatacji nie powinno pojawić się ponownie
2. jeśli regularnie się pojawia - oznacza nieszczelność głowicy i przedostawanie się płynu chłodzącego do oleju. zwykle w tym przypadku "przybywa" oleju, a ubywa płynu chłodzącego, czasem też widać ślady oleju w płynie chłodzącym, a nawet bąbelki powietrza w zbiorniku wyrównawczym...

to tyle co wiem na ten temat :)
chyba że gdzieś się mylę, to niech ktoś mnie poprawi.
pozdrawiam
Maciej_od_Luli :cool:
 
 
 
adasieniek 


Dołączył: 05 Sty 2007
Posty: 388
Skąd: Złotów
Wysłany: 29-08-2007, 15:43   

no a mi ubywa oleju, a z rury nic nie leci!! Uszczelnienie głowicy i pierścienie nowiutkie a tu już litr przez 1000km uciekł!
_________________

 
 
Tomu
[Usunięty]

Wysłany: 29-08-2007, 16:27   ...

no to zwyczajnie musi ci gdzieś cieknąć - spod uszczelki miski olejowej lub spod pokrywy zaworów. Bo 1l / 1000km to raczej bardzo poważne zużycie - nie ma co ukrywać...
 
 
adasieniek 


Dołączył: 05 Sty 2007
Posty: 388
Skąd: Złotów
Wysłany: 29-08-2007, 17:07   

no właśnie nigdzie nie ma wycieku!! nawet mechanik się dziwił! silnik suchutki!!
_________________

 
 
Tomu
[Usunięty]

Wysłany: 29-08-2007, 18:43   olej

To sprawdż olej jeszcze - wyciągnij bagnet, lub zmaż palcem z korka - jeśłi wymieniałeś kilka tys. km temu,to powinien byc jescze raczej przeźroczysty. Jesli jest czarny,to go spala na pewno.
 
 
adasieniek 


Dołączył: 05 Sty 2007
Posty: 388
Skąd: Złotów
Wysłany: 29-08-2007, 20:42   

jest w miarę przeźroczysty! 2 tygodnie temu dolewałem i było prawie pod górną kreską. Od tygodnia trzyma się przy dolnej kresce i jakoś dalej nie chce spaść.
_________________

 
 
Hadzi
[Usunięty]

Wysłany: 29-08-2007, 20:44   

sluchajcie! w niektorych autach to norma, ze tyle oleju biora! Jak bylem ostatnio w Lęborku to przyjechal gosciu w drodze na wczasy nowym passatem. mial zrobione 5000km i zapalila sie mu kontrolka oleju... okazalo sie ze jest go malo! dolali i bylo oki ale on i tak zadzwonil do ASO z pretensjami ze po tak malym przebiegu juz mu tyle ileju ubylo, a oni na to ze to norma i ma to poprostu kontrolowac, ze jest to silnik nowej generacji i one tak maja!
Moje SC przez rok i 20 000 km nie bralo nic oleju!!! powaga!!
swoja droga to japonce lubia brac olej! ten sam samochod z tym samym silnikiem potrafi roznie spalac olej.
ale to tylko moje zdanie
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

© 2000-2021 klubpumy.pl | wykonanie: zespół | hosting: WEBdev

Korzystanie z forum oznacza akceptację regulaminu w aktualnym brzmieniu (ostatnia aktualizacja: 18.08.2013)

Kontakt: admin@klubpumy.pl



phpBB by przemo