Klub Forda Pumy Strona Główna Klub Forda Pumy
istnieje od 2000 roku

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: Gaydek
08-01-2008, 20:56
puma do 20.000 min 2000r.
Autor Wiadomość
Karola
[Usunięty]

Wysłany: 02-10-2007, 10:05   

a jednak sie ktoś znalazł tutaj za vw, ale tylko dlatego że vw jeżdzisz i wiesz o co chodzi ;)
pozdrawiam
 
 
Adam 
& Natalia


Dołączył: 07 Gru 2004
Posty: 124
Skąd: Mansfield
Wysłany: 02-10-2007, 10:33   

puma naprawde robi niezle wrazenie,ale do niej trzeba miec anielska cierpliwosc.Na poczatku jak ja kupilem,sporo w nia wpakowalem(doprowadzilem do stanu idealnego,a przynajmniej mi sie tak wydawalo).Udalo mi sie przejechac 3 miesiace bez jakies awari,dodam ze byla uzytkowana na drogach bez dziurki.
Musisz sobie zdac sprawe,zeby znalesc uzywany sportowy samochod w dobrym stanie,trzeba miec sporo szczescia.
_________________
Aktualnie VW passat 1.9tdi(130)
 
 
 
Karola
[Usunięty]

Wysłany: 02-10-2007, 10:44   

własnie tego o czym piszesz Adam się boję, jezdziłam moim malym vw 2 lata i nic poza wlewaniem benzyny przy nim nie robiłam (z usterek) chciałabym nadal takie autko.

a fakt duzo postów takich tutaj piszecie typu: "trudno znależć dobrą pume..." " ciężko o bedzie długo szukaj" mam czas, ale wiadomo jak to jest chce sie swiezynke jakas jak najszybciej...
 
 
foo 
W pyteczke


Dołączył: 14 Wrz 2004
Posty: 764
Skąd: Manila
Wysłany: 02-10-2007, 10:50   

hmm, ja miałem swoją prawie dwa lata i poza tym, że sam zajeździłem sprzęgło to nic się nie działo (nie mówie o rzeczach zużywalnych, jak opony czy klocki/tarcze)
sporo zależy od kupionego egzemplarza jak i od używającego ;)
_________________
powered by peżot_kombi_diesel_automat (C) Gaydek
Heinz up, baby Heinz up!
 
 
 
Adam 
& Natalia


Dołączył: 07 Gru 2004
Posty: 124
Skąd: Mansfield
Wysłany: 02-10-2007, 10:57   

to fakt,ja zmadrzalem w momencie wymiany sprzegla.Niestety to nie wystarczylo bo awarie dalej byly.
_________________
Aktualnie VW passat 1.9tdi(130)
 
 
 
Gaydek 
admin


Dołączył: 12 Wrz 2004
Posty: 6402
Skąd: Brodnica
Wysłany: 02-10-2007, 11:19   

Adam, twoja Puma to ex-Puma Łukasza z Leszna? Z tego co pamiętam to jest to auto powypadkowe. Natomiast ex-Pumka foo to auto bezwypadkowe kupione w komisie Auto-Plaza (Popularna, W-wa) z gwarancją Forda, tak? Widzisz różnicę?
 
 
foo 
W pyteczke


Dołączył: 14 Wrz 2004
Posty: 764
Skąd: Manila
Wysłany: 02-10-2007, 11:24   

faaaaaaak, ten koleś naprawdę potrafi wyrecytować z pamięci historię właścicieli wszystkich Pum

Rispekt Gajdunia, MOOORRRDOOO TY MOJA :mrgreen:
_________________
powered by peżot_kombi_diesel_automat (C) Gaydek
Heinz up, baby Heinz up!
 
 
 
Adam 
& Natalia


Dołączył: 07 Gru 2004
Posty: 124
Skąd: Mansfield
Wysłany: 02-10-2007, 11:33   

Pewnie,ze widze roznice tylko co nie zmienia faktu ze niektore awarie mialy sie do wypadku tyle co nic(cieknaca woda z klimy,skrzypiace zawieszenie,zaparowane lampy,prblem z szyba pasazera,zawor nagrzewnicy itp).Przegob sie rozlozyl na naszej polskiej drodze.Problem z cieknaca chlodnica przy 100tys km.
_________________
Aktualnie VW passat 1.9tdi(130)
 
 
 
Darpomorza23
[Usunięty]

Wysłany: 02-10-2007, 13:46   

Karola nie poddawaj się. Kup pumke!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!. a New bytle poczeka :wink:
 
 
Boogie 
adm


Dołączył: 12 Wrz 2004
Posty: 2370
Skąd: Poznań
Wysłany: 02-10-2007, 14:12   

Oczywiście wszystko zależy od egzemplarza. Ja też sporo robiłem przy Pumie i sprzedałem jak chyba wszystko naprawiłem. Są ludzie którzy praktycznie nic nie muszą robić. Co do VW maja bardzo dobra opinię ale tam też zdarzają się pechow egzemplarze. Kolega swego czasu kupił Polo nówke w salonie i był stałym klientem serwisu.
_________________
Admin jest jak pogoda - trzeba zaakceptować, bo nic nie możesz zrobić, aby go zmienić
 
 
 
Gaydek 
admin


Dołączył: 12 Wrz 2004
Posty: 6402
Skąd: Brodnica
Wysłany: 02-10-2007, 14:21   

Adam napisał/a:
Pewnie,ze widze roznice tylko co nie zmienia faktu ze niektore awarie mialy sie do wypadku tyle co nic(cieknaca woda z klimy,skrzypiace zawieszenie,zaparowane lampy,prblem z szyba pasazera,zawor nagrzewnicy itp).Przegob sie rozlozyl na naszej polskiej drodze.Problem z cieknaca chlodnica przy 100tys km.

Mam wrażenie, że auta powypadkowe to bardzo często suma wszystkich nieszczęść, jakie mogą się przytrafić. Jeżeli coś ma się sypnąć to w powypadkowym aucie najprawdopodobniej nastąpi to wcześniej niż później. Ale to tylko moja opinia.
 
 
bartolomeo 
night rider


Silnik Pumy: 1.4
Rok prod. Pumy: 1998
Dołączył: 15 Paź 2006
Posty: 2050
Skąd: Rybnik
Wysłany: 02-10-2007, 17:17   

co do VW, Opli.... są to samochody tak awaryjne że nie mogą nawet parkować obok Toyoty czy Hondy...
Adam Ty widocznie trafiłeś na dobrego VW. Niemieckie auta to już nie jest to co kiedyś, mam zdanie ludzi którzy pracują w niemieckich fabrykach tych aut. Od kiedy zmieniły się zarządy w tych firmach to załatwiają części za pare groszy, nie tej jakości co kiedyś, więc prędzej czy później się sypnie.... Oczywiście jak ktoś będzie sobie dbał to będzie spokojnie jeździł, ale takie rzeczy jak padająca elektryka, osprzęt klimatyzacji itp to rzeczy które nie powinny siadać w samochodach kilku letnich które jako nówki kosztują grubo ponad 100tyś zł.
Zawsze byłem za samochodami niemiecjimi, BMW, Merc, Audi są to auta wygodne, piękne i prestiżowe natomiast psują się....
Prosty przykład podjedź do najbliższych warsztatów samochodowych, spotkasz tam Honde, Lexusa czy Toyote?? Same Passaty, Golfy, A6, BMW 5 i inne niemieckie woziki.
Oczywiście porównując Forda Mondeo czy BMW 5 czy A6 nie ma nawet porównania... użyte materiały, wygoda bayery... Ale niestety taka jest prawda... Niemiecka solidność ustępuje miejsca Japońcom.
_________________
Mój zwierzak :D --> http://klubpumy.pl/viewto...der=asc&start=0
 
 
 
Karola
[Usunięty]

Wysłany: 02-10-2007, 21:14   

Tutaj masz całkowitą rację autka japońskie są najlepsze. Rodzice od zawsze chwalą i już za kilka dni wsiadają po francuzie w toyotę. Ja jednak tez trafiłam na dobry egzemplarz vw, pewnie dlatego ten sentyment mi pozostał. A osobiście nie znam też nikogo kto by na vw narzekał...
 
 
Adam 
& Natalia


Dołączył: 07 Gru 2004
Posty: 124
Skąd: Mansfield
Wysłany: 02-10-2007, 23:58   

Moze szybciej mi sie psulo,bo robilem 25 tys km rocznie??Moj vw byl serwisowany co pol roku,1 wlasciciel robil 20/30 tys mil rocznie!!Drugi wlasciciel zwolnil tempo.Zdaje sobie sprawe ze japonce polykaja pozostale marki ale vw,audi czy bmw sa bardziej dostepne pod wzgledem ceny.Wiem tez ze paski to nie idealy,bo sporo osob na stronce ma z nimi problem(niestety wiekszosc to sa ci ktorzy przy nich dlubali czy tez chcieli zaoszczedzic na czyms).
Pumce zawdzieczam bardzo wiele ale to auto bardziej na weekendy do sklepu czy na wypad na grzyby.
P.S opel to nie samochod :)
_________________
Aktualnie VW passat 1.9tdi(130)
 
 
 
adrianus 


Dołączył: 16 Kwi 2007
Posty: 678
Skąd: Kraków
Wysłany: 03-10-2007, 10:27   

bartolomeo, Adam, a moim zdaniem czepianie się opla i VW na każdym dziale dotyczącym motoryzacji jest błędem - sam jeździłem asterką 1996 - od nowości w rodzinie - później moja i powiem Wam że przez 9więć latek wielkie ZERO problemów - świece, olej, tłumik, oponyoraz akku - dopiero po 8miu latkach - i ...... tyle - furka nigdy nie zawiodła - odjechała zachodnią europę i południe kilkanaście razy i naprawdę żadnych problemów - moim zdaniem generalizacja MARKI OPEL czy VW jest błędem - wszystko zależy jak się trafi - nie czepiam się japończyków - notabene najlepsze furki na świecie ale .... :arrow:
_________________

 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

© 2000-2021 klubpumy.pl | wykonanie: zespół | hosting: WEBdev

Korzystanie z forum oznacza akceptację regulaminu w aktualnym brzmieniu (ostatnia aktualizacja: 18.08.2013)

Kontakt: admin@klubpumy.pl



phpBB by przemo