Klub Forda Pumy Strona Główna Klub Forda Pumy
istnieje od 2000 roku

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Notebook a Vista
Autor Wiadomość
twari
[Usunięty]

Wysłany: 30-09-2007, 12:24   

Jak masz nowy mocny sprzęt to różnicy wielkiej zapewne nie zauważasz ale jak wrzucisz Vistę na kompa z np. rocznym przebiegiem to różnicę odczujesz! I to dość sporą. Wiem bo testowałem.
 
 
tomcio 


Silnik Pumy: 1.7 VCT
Dołączył: 06 Lut 2007
Posty: 1365
Skąd: RLE
Wysłany: 30-09-2007, 12:36   

Racja... Ale pozatym jest jeszcze jedna wada visty która mnie zraża do niej totalnie... Bo to nie system ma stwarzać wymagania dla sprzętu, a oprogramowanie które jest na nim instalowane. A jak Bill nam odrazu mówi ze min. wymóg visty to procek conajmniej chyba 3GHz (nie pamietam dokładnie) i 1GB Ramu no to sory... Na takim sprzęcie to robie porządne serwery, a nie stacje robocze do użytku domowego gdzie służą głównie do przeglądania internetu i grania :!: :!: :!:
 
 
 
robertpuma1910 


Silnik Pumy: 1.7 VCT
Rok prod. Pumy: 1997
Dołączył: 21 Kwi 2007
Posty: 1088
Skąd: Tomaszów Mazowiecki
Wysłany: 30-09-2007, 12:42   

Adam napisał/a:
Przyznam szczerze,oprawa graficzna zjada xp.



Gratki dla tych którzy kupują system dla oprawy graficznej :shock:
Poza tym jedna nakładka i masz w XP oprawę Visty.
_________________
Srebrna strzała ----> Puma Stycznia 2008 i Października 2008
 
 
 
twari
[Usunięty]

Wysłany: 30-09-2007, 13:02   

Ba - z tą nakładką muli lepiej niż jakby to Vista była! :)
 
 
tomcio 


Silnik Pumy: 1.7 VCT
Dołączył: 06 Lut 2007
Posty: 1365
Skąd: RLE
Wysłany: 30-09-2007, 13:05   

Ale wy macie problemy... OS to os... on nie ma ladnie wyglądać a ladnie działać :!: :!: :!: Kiedy w koncu dotrze to do ludzi :569:
 
 
 
Adam 
& Natalia


Dołączył: 07 Gru 2004
Posty: 124
Skąd: Mansfield
Wysłany: 30-09-2007, 17:10   

ehhe tym tokiem mozna dosc do wniosku,kupmy mesie 15(?) letnie bo one z tego okresu byly niezawodne.Nie musi byc ladny,wazne ze jest niezawodny.Albo nokie ''bananowca''.
Chodzi mi o to,ze gdybym mial kupowac tera kompa,kupilbym z vista dolozylbym grosza zeby na luzie pociagnal ten system.
_________________
Aktualnie VW passat 1.9tdi(130)
 
 
 
tomcio 


Silnik Pumy: 1.7 VCT
Dołączył: 06 Lut 2007
Posty: 1365
Skąd: RLE
Wysłany: 30-09-2007, 19:36   

Taaa tylko nie zawsze najnowsze musi być najlepsze...
 
 
 
Waluś 
Alfa...?! Yesss.... :-)


Dołączył: 22 Lut 2006
Posty: 1438
Skąd: HollyŁódź
Wysłany: 30-09-2007, 21:25   

Ja mam od listopada 2006 nowego HP Pavilion 6149 -> mam 1 GB ramu, więc Vistę powinien pociągnąć w miarę OK, ale nie chciałem tego systemu... Mam XP Media Center i w zupełności mi wystarczy. Owszem - w Office przesiadłem się na wersję 2007 - jest naprawdę fajniejsza i przyjemniejsza dla użytkownika, ale co do systemu operacyjnego - jakoś Vista do mnie nie przemawia... :( Pracowałem na kompie z Vistą - poza "bajerami" - chyba nic sensowniejszego w niej nie ma... :(
Decyzja należy do Ciebie - w sumie trzeba iść z duchem czasu - jakbym teraz kupował lapa - miałbym spory orzech do zgryzienia...
 
 
 
Snaco 
&Sadzik C4 VTS


Dołączył: 06 Mar 2006
Posty: 3064
Skąd: Piaseczno
Wysłany: 01-10-2007, 08:55   

Ja mam oryginalna Viste. To prawda ze nie wszystko tam jeszcze dziala jak trzeba ale to raczej na zasadzie takiej ze producenci oprogamowania nie zrobili dobrych sterownikow do Visty. 1Gb Ramu to za malo. ja mam tyle i komp nie jest za szybki. Jesli jeszcze ktos gra itd....to jest to za malo. Generalnie mi sie podoba bo wszystko robi sama... Nawet jak podlacam jakies nowe urzadzenie to nic nie robie tylko czekam chwile i dziala....Fajne jest Aero... ale jakos z tego nie krozystam :-) decydujac sie na zakup...bralem pod uwage fakt ze to nowy system i ze niedlugo Xpek odejdzie w zapomnienie. Kiedy kupowalem to XP byl tanszy o30 pln chyba od Visty wiec nie chcialem ladowac kasy w przestarzaly system. Co do dziur i bledow itd.... to nie jest tak strasznie... i tak jak mowie jest to glownie spowodowane brakiem 100% kompatybilnosci oprogramowania ktore dzialo pod XP a chodzi na Viscie....
 
 
 
Opoya 
Szarak ST225


Dołączyła: 14 Wrz 2004
Posty: 4581
Skąd: Warszawa
Wysłany: 01-10-2007, 11:39   

Snaco napisał/a:
Nawet jak podlacam jakies nowe urzadzenie to nic nie robie tylko czekam chwile i dziala
Nareszcie zrobili tak, jak od dawna jest w OS X (system komputerów Apple - Macintoshy). Widać że chłopaki się starają, ale widać też na czym się wzorują. I dobrze, bo to dobry wzorzec :mrgreen:
_________________

Opoya ma wysublimowany gust (by foo)
Opoya [...] może wszystko (by Snaco)
Opoya [...] jesteś Boska (by Waluś)
Opoya, Jestes super dziewczyna (by Mr.Maya)
Jak zwykle Matula Opoyka nie przezyje jak sie nie przyczepi :-) Uwielbiam Cie :-) (by bleade)
Opoya, [...] gratki dla ciebie kochaniutka (by rafalski69)
Opoya opoko ty nasza (by Beata)
 
 
 
Mr.Maya 
Kamikaze Driver


Dołączył: 14 Kwi 2006
Posty: 2256
Skąd: Gliwice
Wysłany: 01-10-2007, 19:18   

tylko ze nie za ta cene wymagania sprzetowe. Mac ma super OS pracowalem i do dzis jestem pod wielkim wrazeniem :)
 
 
 
tomcio 


Silnik Pumy: 1.7 VCT
Dołączył: 06 Lut 2007
Posty: 1365
Skąd: RLE
Wysłany: 01-10-2007, 20:19   

Mac mi bardziej przypadł do gustu niz winda, ale linuch to jest wlasnie to co tomcio lubi najbardziej :wink: Można go skonfigurować tak ze jest zbajerzony na maksa, a pamieci i proca ledwo co zjada :)
 
 
 
Opoya 
Szarak ST225


Dołączyła: 14 Wrz 2004
Posty: 4581
Skąd: Warszawa
Wysłany: 04-10-2007, 02:21   

To, że OS X ma duże wymagania sprzętowe to bajka. Można go odpalić np. na G4. oby dać mu w miarę dużo pamięci, ale też bez przesady. Na pewno nie jest tak zasobożerny jak Widnows. Będzie działał wolniej, ale nie muli tak jak winda.
_________________

Opoya ma wysublimowany gust (by foo)
Opoya [...] może wszystko (by Snaco)
Opoya [...] jesteś Boska (by Waluś)
Opoya, Jestes super dziewczyna (by Mr.Maya)
Jak zwykle Matula Opoyka nie przezyje jak sie nie przyczepi :-) Uwielbiam Cie :-) (by bleade)
Opoya, [...] gratki dla ciebie kochaniutka (by rafalski69)
Opoya opoko ty nasza (by Beata)
 
 
 
Prokotom
[Usunięty]

Wysłany: 02-04-2008, 09:36   

Najnowzszwgo MAC OS X odpalam i smiga na 1,5 GHz i 1G RAM-u. sprzet ten byl kupiony pod MAC OS X z serii 10.3 najnowzysz jest 10.5. Pokazcie mi kompa kupionego pod Winde 2000, na ktorym odpalicie Viste. To tyle jesli chodzi o wymagania w w MAC-u.
 
 
robertpuma1910 


Silnik Pumy: 1.7 VCT
Rok prod. Pumy: 1997
Dołączył: 21 Kwi 2007
Posty: 1088
Skąd: Tomaszów Mazowiecki
Wysłany: 05-03-2009, 12:42   

A jak się kupuje laptopa z systemem to dają także oryginalną płytę z tym systemem ?
_________________
Srebrna strzała ----> Puma Stycznia 2008 i Października 2008
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

© 2000-2021 klubpumy.pl | wykonanie: zespół | hosting: WEBdev

Korzystanie z forum oznacza akceptację regulaminu w aktualnym brzmieniu (ostatnia aktualizacja: 18.08.2013)

Kontakt: admin@klubpumy.pl



phpBB by przemo