Klub Forda Pumy Strona Główna Klub Forda Pumy
istnieje od 2000 roku

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Notebook a Vista
Autor Wiadomość
ivek 
puma 1.7 125 km


Silnik Pumy: 1.7 VCT
Rok prod. Pumy: 1999
Kolor Pumy: Moondust Silver
Dołączył: 17 Lis 2008
Posty: 372
Skąd: oborniki
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 05-03-2009, 12:48   

na viscie mowie nie bo to jakieś dziwny system nie pasujący dla mnie ale jak znam życie jak było z XP to przywyknę do tego
_________________
Pozdrawiam wszystkich a w szczególności ciebie Gość
 
 
 
Prokotom
[Usunięty]

Wysłany: 05-03-2009, 13:28   

Jesli chodzi o lapa do zadan tzw. domowych to polecam HP 6510b. W zestawie ma viste i co najwazniejsze XP. Z czystym sumieniem moge polecic, juz jedna bliska mi osoba go uzywa i jest zadowolona.

Słowem komentarza do Visty jest pojawienie sie Windows 7 dość szybko. I dobrze, że sie uczą na błędach, bo wygląda obiecująco.
 
 
Opoya 
Szarak ST225


Dołączyła: 14 Wrz 2004
Posty: 4581
Skąd: Warszawa
Wysłany: 05-03-2009, 14:05   

W przypadku Macintoshy - nie ma komputera sprzedawanego bez systemu. Zasada jest taka, że jeśli mam Maca, który był sprzedawany z systemem np. 10.3, to mam do tego systemu prawo, nawet nie mając faktury czy nośnika. Mogę uzyskać taką płytkę z dowolnego źródła i nie musi być to oryginał. Na forach makowych często ludzie proszą o przegranie któregoś systemu, bo kupili używany komp bez nośnika i taka kopia jest jak najbardziej legalna.
Jeśli jednak chciałabym zainstalować na takim kompie nowszy sytem, to muszę go kupić (update, box). Nowsze wersje w obrębie tego samego numeru można ściągnąć bez problemu przez Software Update lub bezpośrednio z serwera Apple (np. najnowszy system to 10.5.6, jeśli kupiłam komputer z wersją 10.5, to bez problemu i legalnie ściągam wersję 10.5.6).

Co do lapów pecetowych, można kupić z i bez systemu. Miałam Asusa, właśnie z systemem (i tą ohydną nalepka dotycząca legalności)
_________________

Opoya ma wysublimowany gust (by foo)
Opoya [...] może wszystko (by Snaco)
Opoya [...] jesteś Boska (by Waluś)
Opoya, Jestes super dziewczyna (by Mr.Maya)
Jak zwykle Matula Opoyka nie przezyje jak sie nie przyczepi :-) Uwielbiam Cie :-) (by bleade)
Opoya, [...] gratki dla ciebie kochaniutka (by rafalski69)
Opoya opoko ty nasza (by Beata)
 
 
 
bartolomeo 
night rider


Silnik Pumy: 1.4
Rok prod. Pumy: 1998
Dołączył: 15 Paź 2006
Posty: 2050
Skąd: Rybnik
Wysłany: 05-03-2009, 22:13   

jeśli chodzi o Laptopy z oprogramowaniem Microsoft to nie dostaje się żadnej płytki. Zero sterowników, zero oprogramowania. Nie spotkałem się jeszcze z laptopem z oprogramowaniem Microsoftu żeby dali jakieś CD.
Oczywiście gdy kupuje się takiego laptopa to jest wgrany Windows, wszelkie sterowniki i wszystko gra. Jeśli trzeba zrobić formata to wałek. Sterowniki trzeba szukać w internecie a nowego windowsa sobie kupić.
No chyba że mam pecha, i nic nie dostałem, kuzynka i znajomi tak samo :)
_________________
Mój zwierzak :D --> http://klubpumy.pl/viewto...der=asc&start=0
 
 
 
Boogie 
adm


Dołączył: 12 Wrz 2004
Posty: 2370
Skąd: Poznań
Wysłany: 05-03-2009, 22:46   

Asusa kupowałem bez systemu a płytę za wszystkimi sterownikami dostałem.
_________________
Admin jest jak pogoda - trzeba zaakceptować, bo nic nie możesz zrobić, aby go zmienić
 
 
 
Damianos 


Silnik Pumy: 1.7 VCT
Rok prod. Pumy: 1999
Kolor Pumy: Moondust Silver
Dołączył: 25 Gru 2008
Posty: 269
Skąd: Legnica
Wysłany: 05-03-2009, 22:59   

bartolomeo napisał/a:
Sterowniki trzeba szukać w internecie a nowego windowsa sobie kupić.
No chyba że mam pecha, i nic nie dostałem, kuzynka i znajomi tak samo :)



producenci czesto dodaja plytki recovery zamiast dawac normalnie system na plytce, ogolnie to chodzi o to na dysku lapka jest ukryta partycja na ktorej sie znajduje system. Dzieki tej plytce recovery mozna zainstalowac od nowa windowsa.
 
 
Opoya 
Szarak ST225


Dołączyła: 14 Wrz 2004
Posty: 4581
Skąd: Warszawa
Wysłany: 06-03-2009, 00:19   

Z Asusem też miałam komplet. I system i sterowniki.
_________________

Opoya ma wysublimowany gust (by foo)
Opoya [...] może wszystko (by Snaco)
Opoya [...] jesteś Boska (by Waluś)
Opoya, Jestes super dziewczyna (by Mr.Maya)
Jak zwykle Matula Opoyka nie przezyje jak sie nie przyczepi :-) Uwielbiam Cie :-) (by bleade)
Opoya, [...] gratki dla ciebie kochaniutka (by rafalski69)
Opoya opoko ty nasza (by Beata)
 
 
 
BatThumb 
I'm BatThumb...


Silnik Pumy: 1.7 VCT
Rok prod. Pumy: 2000
Kolor Pumy: Amparo Blue
Dołączył: 24 Sty 2007
Posty: 310
Skąd: Radom
Wysłany: 06-03-2009, 11:37   

No to teraz ja się wypowiem.


Vista z Service Packiem 1 działa o niebo lepiej niż bez. Niestety do komfortowej pracy potrzebny jest dobry sprzęt z dużą ilością pamięci.

Adam napisał/a:
Przyznam szczerze,oprawa graficzna zjada xp.


Z tym się zgodzę, ale za to WinXP z SP3 jest już na tyle dopracowany, że można na nim normalnie pracować. Co oczywiście nie uchorni nas od zamulenia systemu w miarę upływu czasu.

Linux - dobry system, ale dla cierpliwych i lubiących podłubać. Moim zdaniem nie dla przeciętnego użytkownika.

Mówcie co chcecie, ale żeby nie wiem jak Microsoft się starał nigdy nie dorówna systemowi Mac OS - bawiłem się już Windowsem 7 (następca Visty) i wcale mnie nie zaskoczył. W tej chwili wygląda jak poprawiona Vista i z tego co wiem bardzo przypomina którąś dystrybucję Linuxa. Mam wrażenie, że MS lubi naśladować rozwiązania innych producentów, zamiast wymyśleć coś swojego. No ale to dopiero wersja beta, więc zobaczymy jak będzie wyglądał końcowy produkt.
Od paru miesięcy mam przyjemność pracować na MacBook'u (laptop frmy Appe) i śmiało stwierdzam, że wreszcie mogę się skupić na pracy, a nie czekać aż mi się uruchomi jakiś program, albo reagować na bzdurne ostrzeżenia (Vista). No i wreszcie nie muszę się martwić o sterowniki. Podłączasz drukarkę, parę sekund i już działa, telefon przez kabel lub Bluetooth - bez problemu, od razu wykrywa markę i model - działa. Cudo :mrgreen:
Uwieżcie mi warto jest wydać większą kasę na sprzęt Appla. A jakby tak porównać to co dostaje się w komplecie kupując Mac'a (sprzęt + oprogramowanie) z porównywalną konfiguracją PC (uwzględniając legalne oprogramowanie) to myślę, że wcale Mac nie wyszedłby o wiele drożej, a może nawet taniej.


Podsumowując:
Dla mnie nie ma lepszego systemu do pracy niż Mac OS - stabilny, szybki, nie zamula nawet po dlugim czasie pracy, hibernacja (w przypadku laptopów) działa tak jak powinna (nie wiem czy mieliście "przyjemność" hibernować laptopy z Windowsem-jeżeli tak to wiecie o czym mówie)

To mówiłem ja, człowiek który pracuje zawodowo od ponad 10 lat z systememi Windows :wink:
_________________
www.istore.biz.pl - zapraszam na zakupy :))

...Szukam godnego następcy Pumy...
 
 
 
laurenth1981
[Usunięty]

Wysłany: 06-03-2009, 11:44   

Najlepszym rozwiązaniem dla lapka jest Windows 7 :) O niebo lepszy od Visty i choć mamy dopiero wersję beta to jest systemem o wiele lepszym :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

© 2000-2021 klubpumy.pl | wykonanie: zespół | hosting: WEBdev

Korzystanie z forum oznacza akceptację regulaminu w aktualnym brzmieniu (ostatnia aktualizacja: 18.08.2013)

Kontakt: admin@klubpumy.pl



phpBB by przemo