Klub Forda Pumy Strona Główna Klub Forda Pumy
istnieje od 2000 roku

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Opoya
05-01-2008, 13:41
ANTY Fotoradar
Autor Wiadomość
bartolomeo 
night rider


Silnik Pumy: 1.4
Rok prod. Pumy: 1998
Dołączył: 15 Paź 2006
Posty: 2050
Skąd: Rybnik
Wysłany: 06-01-2008, 16:09   

miałem już okazje oglądać fotke z fotoradaru, wygląda ona mniej więcej tak: (oczywiście duża gorsza rozdzielczość)
widać tylko połowę samochodu (wtedy jechałem kombi), tablica rejestracyjna była powiększona bo była bardzo słaba ostrość i w 100% nie dało by się odczytać numerów. Nie ma szans żeby zobaczyć kto jedzie w środku, twarz lub kolor włosów. Siebie poznałem tylko i wyłącznie po jasnym kolorze ubrania (mam letnią jasną kurtkę), a zdjęcie jest oczywiście czarno białe. Więc moim zdaniem naklejka z szyby jest nie przydatna, ponieważ nawet ta powiększona tablica rejestracyjna nie była dość ostra. Ale czarne numery na białym tle można było już odczytać. Ale jakiej wielkości są numery na tablicy a jakiej na szybie.
Czarne linie to były pasy ruchu :)
oto fotka:
Puma Passengera bo szukałem zdjęcia robionego pod odpowiednim kątem, mam nadzieje że nie wykrakam foty dla Passa :)



O a teraz znalazłem i wyglądało to dokładnie tak:
http://images.google.pl/i...l%3Dpl%26sa%3DN
a tu inna fotka:
http://images.google.pl/i...l%3Dpl%26sa%3DN
Więc jakim cudem można odczytać literki z naklejki ;)
_________________
Mój zwierzak :D --> http://klubpumy.pl/viewto...der=asc&start=0
 
 
 
Adam 
& Natalia


Dołączył: 07 Gru 2004
Posty: 124
Skąd: Mansfield
Wysłany: 06-01-2008, 19:51   

GW to moje miasto :) radiowoz zawsze szlo spotkac w tym samym miejscu,takze nie robili jakich mega niespodzianek.a co do fotaradarow,tom tom w miare dobrze ostrzega o ograniczeniach,wiec wystarczy trzymac sie predkosci i bedzie :564:
_________________
Aktualnie VW passat 1.9tdi(130)
 
 
 
robertpuma1910 


Silnik Pumy: 1.7 VCT
Rok prod. Pumy: 1997
Dołączył: 21 Kwi 2007
Posty: 1088
Skąd: Tomaszów Mazowiecki
Wysłany: 17-02-2008, 16:33   

Ostatnimi czasy zdarzyło mi się dwukrotnie oglądać na TVN Turbo program "Jazda Polska", w którym były testy antyradarów i fotoradarów. Tak więc wszelkie spraye, płyty CD i urządzonka elektroniczne za 200-300 zl to fantastyka. Natomiast urządzenie za 3000 zl jest bezbłędne z odległości nawet 800m.
I jeszcze jedna ciekawostka - najnowsze fotoradary robią foty z taka ostrością , że spokojnie da się odczytać nr rej. z naklejki na szybie :wink:
_________________
Srebrna strzała ----> Puma Stycznia 2008 i Października 2008
 
 
 
bartolomeo 
night rider


Silnik Pumy: 1.4
Rok prod. Pumy: 1998
Dołączył: 15 Paź 2006
Posty: 2050
Skąd: Rybnik
Wysłany: 17-02-2008, 17:29   

robertpuma1910 napisał/a:
najnowsze fotoradary robią foty z taka ostrością , że spokojnie da się odczytać nr rej. z naklejki na szybie

czyli w polsce będą je mieli za jakieś 10 lat :P
_________________
Mój zwierzak :D --> http://klubpumy.pl/viewto...der=asc&start=0
 
 
 
Hadzi
[Usunięty]

Wysłany: 17-02-2008, 18:05   

robertpuma1910, z ta naklejka to jest na to patent, ja np ustawiam wycieraszke tak by zasłaniała ta naklejke, lub niektorzy ja naklejaja w taki sposób, ze jest zasłonieta przez wycieraczke :D
Co do antyradarow to nawet te za 10tys zł daja du...py w miescie! W trasie jest oki, ale w miescie jest za duzo zakłócen i te urzadzenia bzikuja!
 
 
robertpuma1910 


Silnik Pumy: 1.7 VCT
Rok prod. Pumy: 1997
Dołączył: 21 Kwi 2007
Posty: 1088
Skąd: Tomaszów Mazowiecki
Wysłany: 17-02-2008, 18:37   

No właśnie ten za 3000 wymiata w ekstremalnych warunkach. W dobrych wrunkach wystarcza taki za ok 1600zl. Takie dwa były testowane.
_________________
Srebrna strzała ----> Puma Stycznia 2008 i Października 2008
 
 
 
petosik
[Usunięty]

Wysłany: 17-02-2008, 23:04   

Jest na to wszystko sposób, żywcem wyjęty z jakichś technik wojskowych :) - generowanie fałszywego echa. Czyli, w skrócie: można oszukiwać suszarki i fotoradary podsyłając wygenerowany przez nas pomiar prędkości pojazdu. Takie zabawki niestety kosztują (już nie tak wiele), ale za to działają i ciężko je kupić.
 
 
bartolomeo 
night rider


Silnik Pumy: 1.4
Rok prod. Pumy: 1998
Dołączył: 15 Paź 2006
Posty: 2050
Skąd: Rybnik
Wysłany: 18-02-2008, 16:56   

taa i jeszcze zamiast 110 fotoradar nastuka ci 220 :P
_________________
Mój zwierzak :D --> http://klubpumy.pl/viewto...der=asc&start=0
 
 
 
tomcio 


Silnik Pumy: 1.7 VCT
Dołączył: 06 Lut 2007
Posty: 1365
Skąd: RLE
Wysłany: 18-02-2008, 18:35   

petosik napisał/a:
Jest na to wszystko sposób, żywcem wyjęty z jakichś technik wojskowych - generowanie fałszywego echa.


Widziałem jak to działa na własne oczy ;) Byłem w wojsku w obronie przeciwlotniczej, i kupe takich rzeczy widziałem. Działa to na tej zasadzie ze pochłania wygenerowaną fale przez radar (w przypadku posiadaczy pumek fotoradar) i odsyła wyemitowaną przez siebie ale o zmienionych parametrach. I możesz sobie poustawiać ze fotoradar pokaże Ci nawet 1500km/h :mrgreen:
_________________
Naprawa laptopów, płyt głównych, urządzeń sieciowych, sprzętu estradowego i studyjnego, telewizorów i monitorów LCD... Poza tym reszta elektroniki po uzgodnieniu :)
Pumy już nie ma :(
 
 
 
Mr.Maya 
Kamikaze Driver


Dołączył: 14 Kwi 2006
Posty: 2256
Skąd: Gliwice
Wysłany: 18-02-2008, 18:44   

robertpuma1910 napisał/a:
Ostatnimi czasy zdarzyło mi się dwukrotnie oglądać na TVN Turbo program "Jazda Polska", w którym były testy antyradarów i fotoradarów. Tak więc wszelkie spraye, płyty CD i urządzonka elektroniczne za 200-300 zl to fantastyka. Natomiast urządzenie za 3000 zl jest bezbłędne z odległości nawet 800m.
I jeszcze jedna ciekawostka - najnowsze fotoradary robią foty z taka ostrością , że spokojnie da się odczytać nr rej. z naklejki na szybie :wink:
U mnie nie dadza rady bo na naklejce jest wycieraczka :)
 
 
 
petosik
[Usunięty]

Wysłany: 18-02-2008, 19:05   

bartolomeo napisał/a:
taa i jeszcze zamiast 110 fotoradar nastuka ci 220 :P


Taką opcję też można wybrać :)

Jakby ktoś był zainteresowany takim sprzętem nowym z gwarancją to PW.
 
 
adrianus 


Dołączył: 16 Kwi 2007
Posty: 678
Skąd: Kraków
Wysłany: 18-02-2008, 19:06   

A mnie mogą cmoknąć w naklejkę którą 3mam w karcie pojazdu w domu :-)
_________________

 
 
 
tomcio 


Silnik Pumy: 1.7 VCT
Dołączył: 06 Lut 2007
Posty: 1365
Skąd: RLE
Wysłany: 18-02-2008, 20:15   

petosik napisał/a:
Jakby ktoś był zainteresowany takim sprzętem nowym z gwarancją to PW.


Nie mów ze dysponujesz czymś takim, i to jeszcze wojskowym :shock:
_________________
Naprawa laptopów, płyt głównych, urządzeń sieciowych, sprzętu estradowego i studyjnego, telewizorów i monitorów LCD... Poza tym reszta elektroniki po uzgodnieniu :)
Pumy już nie ma :(
 
 
 
petosik
[Usunięty]

Wysłany: 18-02-2008, 20:43   

:D Nie no bez przesady. To jest sprzęt typowo samochodowy i służy do tego co napisałem wyżej. Technika idzie do przodu. Normalni ludzie już potrafią takie coś skręcić. Profesjonalna sprawa.
Ostatnio zmieniony przez Gaydek 11-11-2009, 21:44, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
tomcio 


Silnik Pumy: 1.7 VCT
Dołączył: 06 Lut 2007
Posty: 1365
Skąd: RLE
Wysłany: 18-02-2008, 20:46   

petosik napisał/a:
Normalni ludzie już potrafią takie coś skręcić


Wiem że potrafią :wink: Wpadnij kiedys na podkarpacie to pokaże ci co tomcio potrafi skręcić :mrgreen:
_________________
Naprawa laptopów, płyt głównych, urządzeń sieciowych, sprzętu estradowego i studyjnego, telewizorów i monitorów LCD... Poza tym reszta elektroniki po uzgodnieniu :)
Pumy już nie ma :(
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

© 2000-2021 klubpumy.pl | wykonanie: zespół | hosting: WEBdev

Korzystanie z forum oznacza akceptację regulaminu w aktualnym brzmieniu (ostatnia aktualizacja: 18.08.2013)

Kontakt: admin@klubpumy.pl



phpBB by przemo