Klub Forda Pumy Strona Główna Klub Forda Pumy
istnieje od 2000 roku

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Pioneer DEH-P7000UB
Autor Wiadomość
Diwad
[Usunięty]

Wysłany: 09-08-2008, 22:34   Pioneer DEH-P7000UB

Witam. Chciałbym zasięgnąć waszej opinii o tym modelu Pioneera:
http://www.cbcaraudio.pl/...439&comment=add

Wiem, że ktoś już o nim wspominał, ale nie słyszałem żadnych konkretów. Jeśli ktoś z was posiada ten lub podobny model proszę o opinie. Zaopatruje się na to radio, ponieważ design Alpine'a czy Clariona jest dla mnie tragiczny. Czy różnica w jakości dźwięku będzie bardzo odczuwalna (mowie o płytach audio, nie plikach MP3)?

Do tego radia chciałbym dokupić głośniki JBL za około 600 zł. Poza tym posiadam także wzmacniacz Sony, który jest już troche stary, czy nada się on do tego zestawu?

http://www.allegro.pl/ite...y_xm_754hx.html

Jak oceniacie tą konfiguracje? Może macie jakieś porady co do niej?
 
 
Mr.Maya 
Kamikaze Driver


Dołączył: 14 Kwi 2006
Posty: 2256
Skąd: Gliwice
Wysłany: 12-08-2008, 09:39   

JA kupilem teraz 5000UB i powiem ze gra pieknie na seryjnych glosnikach. Wiec co dopiero na nowych na ktore czekam. A co do glosnikow to moze kup cos z oferty tonsila tansze a parametry lepsze.
_________________
160KM & 375NM by DURASOFT
 
 
 
Diwad
[Usunięty]

Wysłany: 12-08-2008, 10:45   

A jakie glosniki kupiles?
 
 
lewadzki
[Usunięty]

Wysłany: 12-08-2008, 11:25   

ja bym bral glosniki JBL lub INFINITY dla mnie to sa glosniki ktore naprawde graja. mam u sibie infinity zamontowane i nie narzekam. gdybym dzis kupywal to bym wybral JBL maja teraz dosc dobra cene i graja pozadnie. a ty myslisz o seri gto czy wyzszej? tonsil moze i ma lepsze parametry ale nie zawsze idzie to w parze z lepszym dzwiekiem
 
 
Diwad
[Usunięty]

Wysłany: 12-08-2008, 11:26   

Mnie tez sie podoba:P jesli ktos je posiada prosze o opinie:P Czy jakosc dzwieku jest o wiele gorsza niz na Alpine'ach i Clarionach? A poza tym ladne macie pumki:P Ja dopiero zaczynam przygode z nimi.


@lewadzki - a jakie konkretnie modele JBL i INFINITY polecasz? Ja myslalem wlasnie o GTO
 
 
Opoya 
Szarak ST225


Dołączyła: 14 Wrz 2004
Posty: 4581
Skąd: Warszawa
Wysłany: 12-08-2008, 12:27   

A może zamiast kierować się marką sprawdź parametry głośników (zwróć uwagę na pasmo przenoszenia i skuteczność). Ja mam z przodu MacAudio, z tyłu kolumny z dzielonym pasmem, góra oryginał, ale od rozszerzonego audio, dół Signat, do tego mały (wielkości A4) sub aktywny w bagażniku, radio Blaupunkt TravellPilot DX 170. Całość nie poraża mocą, bo nie jest za głośno (płuc nie wyrywa :razz: ), ale jakość - doskonała. Ci co słyszeli mogą to potwierdzić.
_________________

Opoya ma wysublimowany gust (by foo)
Opoya [...] może wszystko (by Snaco)
Opoya [...] jesteś Boska (by Waluś)
Opoya, Jestes super dziewczyna (by Mr.Maya)
Jak zwykle Matula Opoyka nie przezyje jak sie nie przyczepi :-) Uwielbiam Cie :-) (by bleade)
Opoya, [...] gratki dla ciebie kochaniutka (by rafalski69)
Opoya opoko ty nasza (by Beata)
 
 
 
Diwad
[Usunięty]

Wysłany: 12-08-2008, 12:42   

Chcialbym sie tym kierowac, ale kompletnie sie na tym nie znam:P Wiec kieruje sie tylko opiniami. Nie wiem od czego zaczac, zeby sie czegos nauczyc:/ Moze jakies wskazowki jakie parametry sa odpowiednie( jak powiedziala Opoya pasmo i skutecznosc)? Zgory dzieki

Jeszcze jedno. Opoya, w jakiej wersji jest twoja puma, bo widzialem, ze masz dodatkowy glosnik z tylu, pod seryjnym. Czy w wersji Futura 1 byly one montowane? Orientujesz sie? Nie rozbieralem jeszcze boczkow, wiec sie pytam:P
 
 
Opoya 
Szarak ST225


Dołączyła: 14 Wrz 2004
Posty: 4581
Skąd: Warszawa
Wysłany: 12-08-2008, 13:08   

Z tego co wiem, wszystkie Pumy mają kolumny z tyłu, standardowo tylko z górnym głośnikiem. Do każdej Pumy można było zamówić rozszerzone audio, wówczas kolumny miały głośniki również na dole, w bagażniku był mały wzmacniacz, a pod siedzeniem kierowcy sub.
Co do parametrów głośników - pasmo przenoszenia jest ważne, bo dzięki niemu wiemy jaki zakres sygnału jest w stanie przekazać głośnik. Zasadniczo im pasmo większe, tym lepiej. Dolny zakres odpowiedzialny jest za niskie dzwięki (bas), górny za wysokie. I tak lepszy będzie głośnik przenoszący pasmo 39-52.000 Hz niż taki co przenosi 65-22.000 Hz.
Skuteczność to w pewnym sensie głośność przy zadanej mocy z urządzenia wyjściowego (wzmacniacz czy radio). Głośnik mający wyższą skuteczność potrzebuje mniej mocy by dał ten sam efekt. Głośnik o skuteczności większej o 3 dB potrzebuje dwa razy mniej mocy, by osiągnąć podobny efekt natężenia dzwięku.
_________________

Opoya ma wysublimowany gust (by foo)
Opoya [...] może wszystko (by Snaco)
Opoya [...] jesteś Boska (by Waluś)
Opoya, Jestes super dziewczyna (by Mr.Maya)
Jak zwykle Matula Opoyka nie przezyje jak sie nie przyczepi :-) Uwielbiam Cie :-) (by bleade)
Opoya, [...] gratki dla ciebie kochaniutka (by rafalski69)
Opoya opoko ty nasza (by Beata)
 
 
 
Mr.Maya 
Kamikaze Driver


Dołączył: 14 Kwi 2006
Posty: 2256
Skąd: Gliwice
Wysłany: 12-08-2008, 13:18   

Diwad napisał/a:
A jakie glosniki kupiles?
http://www.protonsil.pl/pics/pdf/sc_2161.pdf beda odpowiadac za tony wysokie i srednie. Za niskie reszta zestawu ktory tez juz pedzi do mnie :)
 
 
 
lewadzki
[Usunięty]

Wysłany: 12-08-2008, 15:33   

diwad wrzuce ci jutro razem z cenami. ja mama zamontowane Infinity CS 5020 za 470 zl kupione w grudniu, teraz mysle ze za 400 bys je wychaczyl, ponoc lepsze od GTO, ale wiem ze sa teraz dobre ceny na ta wyzsza serie od GTO nie pamietam teraz czy to GTI czy Powery ale graja o kosmos lepiej a roznica cen nie wielka. kolega zdobyl na szprzecie Jbl rok temu mistrza polski dilerow JBL takze go odwiedze izpaytam o ceny i wkleje ci. pozdrawiam
 
 
tomcio 


Silnik Pumy: 1.7 VCT
Dołączył: 06 Lut 2007
Posty: 1365
Skąd: RLE
Wysłany: 12-08-2008, 16:14   

lewadzki napisał/a:
tonsil moze i ma lepsze parametry ale nie zawsze idzie to w parze z lepszym dzwiekiem


I tu sie mocno mylisz. Akurat tonsil produkuje rewelacyjne głośniki, wiem cos na ten temat - siedze głęboko w temacie.

Opoya napisał/a:
Zasadniczo im pasmo większe, tym lepiej. Dolny zakres odpowiedzialny jest za niskie dzwięki (bas), górny za wysokie. I tak lepszy będzie głośnik przenoszący pasmo 39-52.000 Hz niż taki co przenosi 65-22.000 Hz.
Skuteczność to w pewnym sensie głośność przy zadanej mocy z urządzenia wyjściowego (wzmacniacz czy radio). Głośnik mający wyższą skuteczność potrzebuje mniej mocy by dał ten sam efekt. Głośnik o skuteczności większej o 3 dB potrzebuje dwa razy mniej mocy, by osiągnąć podobny efekt natężenia dzwięku.


W sumie masz racje, ale jeśli ten głośnik ma iść do drzwi, to wlasciwie wystarczy taki co przenosi od 200 - 300Hz. Bez odpowiedniej skrzynki napewno nie zejdzie nawet do 120Hz, nie mowiac juz o 60 (zakładam spadek SPL o 3dB). Do każdego głośnika trzeba odpowiednio wyliczyć skrzynke (niskotonowego) a jeszcze jak sie to ładnie zestroi, to i zagra rewelacyjnie :)
_________________
Naprawa laptopów, płyt głównych, urządzeń sieciowych, sprzętu estradowego i studyjnego, telewizorów i monitorów LCD... Poza tym reszta elektroniki po uzgodnieniu :)
Pumy już nie ma :(
 
 
 
Diwad
[Usunięty]

Wysłany: 12-08-2008, 16:59   

Opoya napisał/a:
Z tego co wiem, wszystkie Pumy mają kolumny z tyłu, standardowo tylko z górnym głośnikiem. Do każdej Pumy można było zamówić rozszerzone audio, wówczas kolumny miały głośniki również na dole, w bagażniku był mały wzmacniacz, a pod siedzeniem kierowcy sub.
Co do parametrów głośników - pasmo przenoszenia jest ważne, bo dzięki niemu wiemy jaki zakres sygnału jest w stanie przekazać głośnik. Zasadniczo im pasmo większe, tym lepiej. Dolny zakres odpowiedzialny jest za niskie dzwięki (bas), górny za wysokie. I tak lepszy będzie głośnik przenoszący pasmo 39-52.000 Hz niż taki co przenosi 65-22.000 Hz.
Skuteczność to w pewnym sensie głośność przy zadanej mocy z urządzenia wyjściowego (wzmacniacz czy radio). Głośnik mający wyższą skuteczność potrzebuje mniej mocy by dał ten sam efekt. Głośnik o skuteczności większej o 3 dB potrzebuje dwa razy mniej mocy, by osiągnąć podobny efekt natężenia dzwięku.


Dzieki Opoya. Napewno mi sie to przyda.

@lewadzki - o ile sie nie myle mowisz o serii POWER. Jest taka aukcja: http://www.allegro.pl/ite...klep_f_vat.html

Taki zestaw wystarczylby mi na przod z tego co widze, tak? Nie ma na allegro zbyt wielu JBLów z serii POWER:/
 
 
Opoya 
Szarak ST225


Dołączyła: 14 Wrz 2004
Posty: 4581
Skąd: Warszawa
Wysłany: 12-08-2008, 18:51   

tomcio, to co napisałam, to wielki skrót, ale daje pojęcie o temacie. Sam wiesz, ze to temat-rzeka... i do tego głęboka.
Głośniki niskotonowe po zamontowaniu do skrzyń (czyli kolumn, które są w bokach Pumy), były sprawdzane jeszcze przed zamontowaniem do samochodu (programem dedykowanym do tych celów). I nie straciły nic z pasma.

PS. przykład podany przeze mnie wcześniej to głośniki z pełnym pasmem, nie niskotonówki...
_________________

Opoya ma wysublimowany gust (by foo)
Opoya [...] może wszystko (by Snaco)
Opoya [...] jesteś Boska (by Waluś)
Opoya, Jestes super dziewczyna (by Mr.Maya)
Jak zwykle Matula Opoyka nie przezyje jak sie nie przyczepi :-) Uwielbiam Cie :-) (by bleade)
Opoya, [...] gratki dla ciebie kochaniutka (by rafalski69)
Opoya opoko ty nasza (by Beata)
 
 
 
tomcio 


Silnik Pumy: 1.7 VCT
Dołączył: 06 Lut 2007
Posty: 1365
Skąd: RLE
Wysłany: 12-08-2008, 19:10   

Tak znowu przyznaje racje, ale też jest ale :) Choć tematu już nie bede ciągnał, bo znowu przyznaje - temat rzeka, za duzo tu fizyki i matematyki :wink: Dodam tylko że głośnik szerokopasmowy żeby zagrał od 60Hz też potrzebuje skrzynki. I skrzynki w pumie nie mają zbyt liniowego pasma przenoszenia - zdejmowałem charakterystyke przyrządem pomiarowym. Dodam jeszcze program a rzeczywistość to też temat rzeka :wink: W swojej pumie wyrównywałem charakterystyke liniowo, i to bardzo trudne auto w tym przypadku :/ Dostrojenie sprzetu zajeło mi około 6ciu godzin, i zdjęcie pełnej charakterystyki SPL w zakresie 20Hz - 20kHz około 2 godzin...
 
 
 
Opoya 
Szarak ST225


Dołączyła: 14 Wrz 2004
Posty: 4581
Skąd: Warszawa
Wysłany: 12-08-2008, 19:38   

Oczywiście zgodzę się, że wynik laboratoryjny to co innego niż rzeczywistość. Ale powiedz sam - ile osób montując audio w swoim samochodzie robi coś takiego jak ja? Większość kieruje się marką i ceną - im drożej tym lepiej, a to akurat mało prawdziwe. Mało kto zwraca uwagę najpierw na parametry, a później na resztę.
Ważne jednak jaki jest wynik, a zapewniam Cię, że w mojej Pumie nie odstaje od rozwiązań z dużo wyższej półki, no może poza głośnością, ale na tym akurat mi nie zależy. Do ideału na pewno mu daleko, ale już parę osób, mających dużo mocniejsze, bardziej zaawansowane i oczywiście dużo droższe rozwiązania było zniesmaczonych, że moje audio działa po prostu lepiej. Dodam, że nie jestem zwolennikiem ogromnej zabudowy, zabierania większości bagażnika i wydawania nie wiadomo jakiej kasy. Nie jestem profesjonalistą w tej dziedzinie (i nigdy nie pretendowałam do takiego miana), po prostu starałam się zrobić całość z głową i z dobrymi wynikami i sądzę, że mi się udało.
_________________

Opoya ma wysublimowany gust (by foo)
Opoya [...] może wszystko (by Snaco)
Opoya [...] jesteś Boska (by Waluś)
Opoya, Jestes super dziewczyna (by Mr.Maya)
Jak zwykle Matula Opoyka nie przezyje jak sie nie przyczepi :-) Uwielbiam Cie :-) (by bleade)
Opoya, [...] gratki dla ciebie kochaniutka (by rafalski69)
Opoya opoko ty nasza (by Beata)
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

© 2000-2021 klubpumy.pl | wykonanie: zespół | hosting: WEBdev

Korzystanie z forum oznacza akceptację regulaminu w aktualnym brzmieniu (ostatnia aktualizacja: 18.08.2013)

Kontakt: admin@klubpumy.pl



phpBB by przemo