Klub Forda Pumy Strona Główna Klub Forda Pumy
istnieje od 2000 roku

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Internet bezprzewodowy - mobilny
Autor Wiadomość
Franek
[Usunięty]

Wysłany: 18-03-2009, 23:02   Internet bezprzewodowy - mobilny

Hej. Od pewnego czasu chodzi mi po głowie by mieć bezprzewodowy internet w laptopie. Często gdzieś się szwendam i czasem fajnie by było, by mój lapek miał dostęp do netu w różnych (czasami dziwnych :P ) miejscach.
W większości chcęgo używać w miastach (gł wawa, czasem u rodzicó -TM).
Jedyny warunek jaki stawiam, to to by był to internet mobilny - czyli laptopa łacze ze światek, oraz chciał bym by abonament był wjakiś rozsądnych granicach (myślę, że 100 brutto jest taką rozsądną granicą).
Teraz takie cuda ma plus, orange i era.
Ma ktoś jakieś doświadczenie z tym?
Co konkretnego mi polecacie?

Od razu mówię, że mój komp służy głównie do pracy i nie mam zamiaru dzięki temu netowi ściągać żadnych filmów.

Np w plusie jest jakiś internet, 1 GB, 3GB, 8GB.... O co tu chodzi? Ile średnio mógł bym wykorzystać przeglądając strony i wysyłając maile?
Jak długie są umowy? Czy wszędzie się muszę wiązać na 24 miesiące?

Dzięki wszystkim za rady....
 
 
Słoodzik 
zakręcony,po całości


Silnik Pumy: 1.7 VCT
Rok prod. Pumy: 1998
Dołączył: 10 Maj 2008
Posty: 2608
Skąd: Warszawa
Wysłany: 18-03-2009, 23:21   

Ja mam do czynienia z mobilnym netem z Orange. Wziąłem na siebie, ale korzysta rodzinka na wsi. Śmiga bez problemu. Miesięczny limit danych 4GB nie został jeszcze ani razu wykorzystany. A komputer chodzi u nich codziennie po kilka godzin. Abonament to 120 zł.brutto miesięcznie. W cene wliczone masz od razu bezpłatnie wszystkie hotspoty Orange, które są całkowicie bezpłatnie. Umowa na 24 miesiące w związku z tym, że wziąłem od nich modem. Musisz wiedzieć o tym, że czasem internet przez sieć komórkową będzie zamulał. Związane jest to z tym, że net jest na tych samych łączach co połączenia głosowe i jak jest ich duże natężenie to spada transfer netu. Mobilny internet służy raczej tylko do przeglądania sieci, korzystania z poczty, odradzam jednak ściąganie filmów w związku z limitami danych.

Polecam Ci Franek stronkę gdzie porównasz sobie wszystkie oferty: http://www.telix.pl/artyk...tu-0,21038.html
_________________
Żyjesz po to aby jeździć. Jeździsz po to aby żyć.

Porucznik Gwiezdnej Floty Słód™
 
 
 
Franek
[Usunięty]

Wysłany: 18-03-2009, 23:24   

I tu pytanie techniczne? Co się stanie jak przekroczę limit?
Filmów nie chce. Ale duż korzystam z poczty i sporo stron przeglądam. A na klubie pumy to już w ogóle siedzie non stop :P
Czyli do takich cudów 3 - 4 GB powinny wystarczyć....?
 
 
laurenth1981
[Usunięty]

Wysłany: 18-03-2009, 23:26   

Jak przekroczysz limit to zmniejszy ci się szybkość przesyłu danych :) Np: do 128kbit/s :)
 
 
Słoodzik 
zakręcony,po całości


Silnik Pumy: 1.7 VCT
Rok prod. Pumy: 1998
Dołączył: 10 Maj 2008
Posty: 2608
Skąd: Warszawa
Wysłany: 18-03-2009, 23:28   

Jak przekroczysz limit to w przypadku Orange spadnie Ci transfer do min 24kbit/s co praktycznie uniemożliwia siedzenie w necie. W przypadku konkurencji zapewne jest podobnie. Jeśli chcesz mieć swobodny dostęp do sieci to najlepszym rozwiązaniem będzie jak wybierzesz opcje z wyższym limitem np. 4GB :wink:

W przypadku mojej rodzinki nonstop chodzi komp z portalem NK, tak więc bez nerwów będziesz mógł siedzieć na Klubie :lol:
_________________
Żyjesz po to aby jeździć. Jeździsz po to aby żyć.

Porucznik Gwiezdnej Floty Słód™
 
 
 
Franek
[Usunięty]

Wysłany: 18-03-2009, 23:35   

Słoodzik napisał/a:
bez nerwów będziesz mógł siedzieć na Klubie

To jest ważny argument. :D
Z artykułu wychodzi, że plus. W erze mi się podoba, że mają na 12 miesięcy również. Chyba zacznę testy. No i coś koło 4 GB mnie chyba urządza. Na dodatek właśnie takie abonamenty stoją koło 100 zł, wiec pasuje.
Ciekawe jak jest na takich wioskach jak Tomaszów. Aha, i dla mnie obojętnie czy oferta jest na firmę czy prywatnie bo mogę wziąć tak i tak.
 
 
CikCiak 
& Tygrys


Silnik Pumy: 1.7 VCT
Rok prod. Pumy: 1998
Kolor Pumy: Melina Blue
Dołączyła: 27 Maj 2008
Posty: 1171
Skąd: W-wa
Wysłany: 19-03-2009, 07:05   

To najperw sprawdź zasięg nadajników. Są takie mapki w necie z zasięgie sieci komórkowych. Oddzielne dla Plusa, Ery i Orange.
_________________
Miałam 1.4, mam 1.7, a teraz MB SLK, czyli nie ma jazdy bez gwiazdy ;)
 
 
skorpion81 


Dołączyła: 18 Kwi 2008
Posty: 447
Skąd: Kielce
Wysłany: 19-03-2009, 08:32   

ja mam iplusa i modem Huawei (czy jakoś tak :)) . płacę miesięcznie 60zł. Tu gdzie mieszkam mam zasięg HSDPA (słaby bo słaby ale jednak) więc stronki i gg chodzą przyzwoicie.
Umowa na 24 miechy. Przy przedłużaniu umowy dostajesz nowy modem.
_________________
Optymiści wierzą, że świat stoi przed nimi otworem. Pesymiści wiedzą, gdzie świat ma ten otwór :P
http://klubpumy.pl/viewto...der=asc&start=0
 
 
 
Waluś 
Alfa...?! Yesss.... :-)


Dołączył: 22 Lut 2006
Posty: 1438
Skąd: HollyŁódź
Wysłany: 19-03-2009, 08:41   

Sprawdź jeszcze net z PLAY - ztcw jest chyba tańszy, niż konkurencja.
http://web.playmobile.pl/pl/internet/index.html
 
 
 
Prokotom
[Usunięty]

Wysłany: 19-03-2009, 10:52   

Franek, z dosiwadczen wszelkich polecam zdecydowanie iPlus-a. Nie jest najtańszy ale wiesz za co placisz. To jak ze znanym Ci "okularem" :P
 
 
adrianus 


Dołączył: 16 Kwi 2007
Posty: 678
Skąd: Kraków
Wysłany: 19-03-2009, 10:53   

Ja śmigam na Play-u i na BlueConnect'ie - play działa dobrze ale tylko w dużych miastach - odpadają Ci góry wypady na weekend itp - łącze około 1Mega. Jeśli chodzi o BlueC to działa również ale przy niższym abonamencie można tego używać raczej sporadycznie - limit 500mb ( przy 900 blokują transfer i jest lipa - otwierasz stronę - idziesz zapalić - no Ty akurat może raczej na herbatę i strona się wczytuje :) ). iPlus i orange - niby ok ( kwestia wybrania neta który ma maxymalny limit danych i jeśłi mają być wypady za miasto to NIE PLAY.
_________________

 
 
 
lewadzki
[Usunięty]

Wysłany: 19-03-2009, 11:14   

ja mialem do czynienia z orange i z i plusem i nie wiem ktory bym wolal teraz tez sie nosimy z zamiarem kupna i tez mamy dylemat co kupic, wkurza mnie czasem gubienie zasiegu itp

nie ma to jak zwykly kabel ;)
 
 
Opoya 
Szarak ST225


Dołączyła: 14 Wrz 2004
Posty: 4581
Skąd: Warszawa
Wysłany: 19-03-2009, 11:24   

Miałam iPlusa, ale nie z modemem tylko jako usługa do abonamentu, który i tak mam (dzięki temu nie musiałam mieć "smyczy" na usługę, którą mogłam wyłączyć w dowolnym terminie). Łączyłam się z netem przez komórkę i BT. Jedyna niewygoda to limit danych. Poza tym nie miałam żadnych problemów. Korzystałam z iPlusa coś ok. 1.5 roku, może dłużej i w tym czasie zdarzyły się dwie awarie, jedna drobna, z drugą trochę się namęczyłam, ze względu na gościa na którego akurat trafiłam w BOK. Zadzwoniłam na drugi dzień, powiedziałam, że mają niekompetentego pracownika i żądam usunięcia awarii (ten pierwszy twierdził, że to wina mojego telefonu). Bardzo mnie przepraszali, naprawili w sumie szybko, dzwoniąc z informacją, że już wszystko działa.
Podsumowując - polecam, ale z większym limitem. Jeśli możesz sobie pozwolić na 8GB to myślę, że najlepsza oferta.
Aha - miałam 1GB, przy poczcie, forach (administruję nie tylko nasze forum), wiadomościach, bez ściągania plików czy oglądania filmików, limit kończył się pod koniec miesiąca. Póżniej bardzo wolno, ale można było jakoś wytrzymać (jak się nie ma co się lubi.. :P )
_________________

Opoya ma wysublimowany gust (by foo)
Opoya [...] może wszystko (by Snaco)
Opoya [...] jesteś Boska (by Waluś)
Opoya, Jestes super dziewczyna (by Mr.Maya)
Jak zwykle Matula Opoyka nie przezyje jak sie nie przyczepi :-) Uwielbiam Cie :-) (by bleade)
Opoya, [...] gratki dla ciebie kochaniutka (by rafalski69)
Opoya opoko ty nasza (by Beata)
 
 
 
Franek
[Usunięty]

Wysłany: 19-03-2009, 12:03   

Mhmm, właśnie wbrew pozorom pasuje mi dostęp wszędzie bo i w wawie i u rodzicó mam net. A jak pojade w góry i nie będe mógł sie połączyć to już lipa.
W TM w salonie sprzedaży Orange bezprzewodowy internet odradził mi.... koleś z salonu Orange. Powiedział, że lipa, że lepiej w takiej wiosce jak TM korzystać z liveboxa telekomuny a bezprzewodówy całkiem odpuścic....
Tyle, że jak w 80 tyś mieście orange chodzi kiepsko, to w górach już sobie wyobrażam pustki sieci.
Co do Play to znajoma ma i nie poleca (podobno wolny)

Poszukiwania ciąg dalszy.... Wpienia mnie tylko 24 miesięczna smycz.
 
 
Gaydek 
admin


Dołączył: 12 Wrz 2004
Posty: 6402
Skąd: Brodnica
Wysłany: 19-03-2009, 16:04   

Franek, a propos małych miast to... pamiętam rozmowę z kimś z infolinii Plusa, gdy byłem namawiany na zakup iPlusa (jakoś w połowie zeszłego roku). Pani bardzo chętnie opowiadała o Warszawie, Łodzi, Krakowie itd. a na pytanie o Brodnicę tak jakby zamilkła (wiem, musiała znaleźć tę "wioskę" w systemie) a gdy już podała parametry iPlusa w moim mieście to sama przyznała, że to faktycznie nie ma sensu ;) .
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

© 2000-2021 klubpumy.pl | wykonanie: zespół | hosting: WEBdev

Korzystanie z forum oznacza akceptację regulaminu w aktualnym brzmieniu (ostatnia aktualizacja: 18.08.2013)

Kontakt: admin@klubpumy.pl



phpBB by przemo