Klub Forda Pumy Strona Główna Klub Forda Pumy
istnieje od 2000 roku

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Gaydek
25-12-2006, 16:34
Rozrząd
Autor Wiadomość
screen 


Silnik Pumy: 1.7 VCT
Rok prod. Pumy: 2000
Kolor Pumy: Panther Black
Dołączył: 15 Kwi 2014
Posty: 247
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 28-02-2017, 15:51   

Dzięki za adresy :564: Gaydek kupiłeś w dobrej cenie. Sprawdzałem u tego sprzedawcy, teraz jest cena ponad 400 zł. Zamówiłem kilka minut temu z link,a podanego przez sharky. Z przesyłką wychodzi niecałe 380zł. Mam nadzieję że obędzie się bez takiego ''profesjonalnego podejścia do kupującego'' :evil: jak w abcford. Tak Gaydek jak piszesz, chciałem oryginał z tym że mechanik umówiony a rozrządu brak. Swoją drogą jest kilka dostępnych zamienników typowo do 1.7 :Gates,Inna, czy Dayco. Ciekawe czy wszystkie nie pasują, a może ktoś zakładał rozrząd tych firm?
Niestety dziś w ewcar anulowali zamówienie :evil: . Po telefonie dowiedziałem się że mieli ostatni rozrząd ''ale nie nadaje sie do wysyłki'' :roll:
Ciężko zdobyć oryginał do naszych pumek. Jezeli szybko nie znajdę to trzeba będzie założyć jakiś zamiennik choć chciałbym tego uniknąć.
_________________

 
 
Dukes 


Silnik Pumy: 1.7 VCT
Rok prod. Pumy: 2000
Kolor Pumy: State Blue
Dołączył: 09 Sty 2013
Posty: 735
Skąd: Pniewy
Wysłany: 01-03-2017, 23:46   

Zestaw Gates'a powinien pasować bez problemu ponieważ stworzyli nawet specjalną instrukcję montażu tego zestawu w Pumie 1.7 . Co prawda najbardziej chodziło tam o prawidłowe ustawienie napinacza bo co niektórzy mechanicy mieli z tym problem.
 
 
Gaydek 
admin


Dołączył: 12 Wrz 2004
Posty: 6402
Skąd: Brodnica
Wysłany: 03-03-2017, 08:55   

screen, a próbowałeś w ASO? Wiem, że to najprawdopodobniej szaleństwo, ale tam czasami bardzo mocno zaskakiwali cenami. W takiej sytuacji ja bym spróbował :) .
 
 
screen 


Silnik Pumy: 1.7 VCT
Rok prod. Pumy: 2000
Kolor Pumy: Panther Black
Dołączył: 15 Kwi 2014
Posty: 247
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 03-03-2017, 11:23   

Gaydek,dzwoniłem oczywiście do ASO( człowiek juz zdesperowany jest :wink: ). Zresztą obecny tydzień spędzam w większości na poszukiwaniu tego rozrządu .Zaproponowali ok 545 zł za sam zestaw i kilka dni oczekiwania. Ale osoba z którą rozmawiałem (też ma Pumę :grin: ) powiedziała że popyta znajomych którzy handlują częściami do Forda czy czasami nie mają. Wczoraj zadzwonił i okazało się że został im jeden :smile: , którego ktoś nie odebrał. Dziś mam otrzymać przesyłkę, ale dopóki nie mam w domu to się nie cieszę. Tydzień na poszukiwaniu rozrządu a teoretycznie wszysto jest :roll: . Odnośnie zamienników to sprzedawca porównywał napinacz SKF z używką oryginalną i teoretycznie są takie same. Jeżeli nie uda mi się dostać oryginału to zdecyduje się na Gates,a. Znalazłem to opracowanie dotyczące montażu rozrządu opracowane przez Gates, o którym pisał Dukes.

[ Dodano: 04-03-2017, 16:08 ]
Rozrząd już kupiony- oryginalny :grin: .Wymiana na początku przyszłego tygodnia. Co ciekawe na napinaczu jest logo Ford , oraz Gates. Wychodzi z tego że zestaw rozrządu do 1.7 produkuje Gates i można go kupić, skoro robią dla ASO. www.noweczesci.pl/rozrzad...35433xs-153092/

[ Dodano: 08-03-2017, 20:26 ]
Puma odebrana :grin: Założony nowy rozrząd oryginał pasek + napinacz, uszczelka pokrywy zaworów Elring, oraz wymieniony płyn chłodzący na Dynagel 2000+ różowy. Zobaczymy jak się sprawuje jutro , bo dziś tylko 5 km zrobione. Na razie zmian niezauważyłem, oprócz wyrażnie lżejszego portfela :razz:
_________________

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

© 2000-2021 klubpumy.pl | wykonanie: zespół | hosting: WEBdev

Korzystanie z forum oznacza akceptację regulaminu w aktualnym brzmieniu (ostatnia aktualizacja: 18.08.2013)

Kontakt: admin@klubpumy.pl



phpBB by przemo