Klub Forda Pumy Strona Główna Klub Forda Pumy
istnieje od 2000 roku

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
PUMA II, nowa Puma, następca Pumy
Autor Wiadomość
sir_koks 

Silnik Pumy: 1.7 VCT
Rok prod. Pumy: 1997
Kolor Pumy: Jewel Green
Dołączył: 22 Cze 2008
Posty: 378
Skąd: Będzin
Wysłany: 27-07-2009, 15:38   

przecież to jest fiesta, której po burzy coś na dach spadło :neutral:
wg. mnie ma coś w sobie z nowej meganki,
ale badziew totalny raczej bym swojej na taką nie wymienił ale silnikiem to nie pogardził bym :mrgreen:
 
 
 
Waluś 
Alfa...?! Yesss.... :-)


Dołączył: 22 Lut 2006
Posty: 1438
Skąd: HollyŁódź
Wysłany: 27-07-2009, 17:17   

A ja się wyłamię z loży szyderców - mogę śmiało napisać, że mi się podoba. Jeśli będzie w seryjnej produkcji i będzie w rozsądnej cenie - może rozważę zakup... Póki co - jest OK. Mówicie sobie co chcecie... ;)
 
 
 
Snaco 
&Sadzik C4 VTS


Dołączył: 06 Mar 2006
Posty: 3064
Skąd: Piaseczno
Wysłany: 28-07-2009, 08:06   

JA wiedziałem że Waluś tak napisze :-) ale muszę przyznać że i mi się nawet podoba.... wiem że lepiej by było gdyby to auto było niepowtarzalne jak pierwsza puma....ale co zrobić? tyle jest już różnych aut że b. ciężko jest zrobić coś oryginalnego w obowiazujących trendach... W końcu jak powstała Puma to wiekszość aut to były "kredensy" ...
 
 
 
malwina28 


Silnik Pumy: 1.7 VCT
Rok prod. Pumy: 1998
Dołączyła: 16 Mar 2005
Posty: 184
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 28-07-2009, 21:32   

jest zabójcza i wlasnie na takie cacko czekalam:) az mi serce mocniej bije:)))) (to chyba ze starosci hehe) - wiecie cos kiedy ma byc w sprzedazy?
_________________
Pumka była the best gdy człowiek był młody i szczupły - teraz musi być SUV stosownie do wymiarów haha. CX5 2014
 
 
 
CikCiak 
& Tygrys


Silnik Pumy: 1.7 VCT
Rok prod. Pumy: 1998
Kolor Pumy: Melina Blue
Dołączyła: 27 Maj 2008
Posty: 1171
Skąd: W-wa
Wysłany: 29-07-2009, 13:28   

Mi się zupełnie nie podoba. Może z tego powodu, że ostatnio Ford robi maskę dla wszystkich modeli na jedno kopyto. Żadnej oryginalności. Fiesta, Mondeo i Focus mają podobne maski, no a teraz jeszcze Pumka do nich dołączyła. Brakuje mi w niej oryginalności, do której się przyzwyczailiśmy w pierwszej edycji :(


A co do osiągów...hmmmmm... są lepsze auta.

Widać że kryzys dosięgnął też i Forda :( Brak pieniędzy = brak innowacyjnych pomysłów.
_________________
Miałam 1.4, mam 1.7, a teraz MB SLK, czyli nie ma jazdy bez gwiazdy ;)
 
 
Pusia 

Silnik Pumy: 1.6
Rok prod. Pumy: 2000
Kolor Pumy: India Yellow
Dołączyła: 12 Gru 2004
Posty: 4105
Skąd: Warszawa
Wysłany: 29-07-2009, 16:03   

Szkoda, że nowa Puma nie wyglada np. tak :



:(
A tak to wygląda jak fiesta coupe :/
:572:
_________________

 
 
 
TomCat 
FORD COUGAR


Dołączył: 25 Paź 2007
Posty: 235
Skąd: Rybnik
Wysłany: 29-07-2009, 16:37   

Mnie się nie podoba.
Puma wyróżniała się na tle innych aut, miała pazur i to "coś", a teraz to zaledwie Fiesta z innym zadkiem.
Co do Fiesty to tez mi nie podchodzi, jakaś taka przesłodzona, bez wyrazu. Nowe Mondeo ni w ząb, przód nijaki, tył jakby nieskończony i jakiś taki wyrwany z kontekstu, nieproporcjonalny. Chociaż kombiak jeszcze obleci.
Jedyne co im wyszło to Focus, st jest świetny ( o rs nie wspomnę), chociaż stary rs też był cudny.
Mam nadzieję że nie wpadną na pomysł żeby to nowe Mondeo przerobić na "nowego" Cougara :572:
_________________
I have sold my soul for You

serwis sprzętu elektronicznego
www.rtvserwis.eu
 
 
 
Kubaa 


Dołączył: 27 Cze 2008
Posty: 281
Skąd: WH
Wysłany: 29-07-2009, 17:43   

Tutaj opisują go jako Fieste Coupe, a nie pume(?) :razz: http://www.tuninggarage.r...php?p=6469#6469
_________________
 
 
 
adasieniek 


Dołączył: 05 Sty 2007
Posty: 388
Skąd: Złotów
Wysłany: 29-07-2009, 20:53   

w ogóle mi nie pasuje ta nowa pseudo puma! Praktycznie niczym się teraz nie wyróżnia od nowego opla astry, forda focusa, fiesty, fiata grande punto......masakra!! Wszystko na jedno kopyto!
_________________

 
 
mc91 

Dołączył: 04 Cze 2009
Posty: 105
Skąd: Podlaskie
Wysłany: 29-07-2009, 22:41   

Ja teraz nie odróżniam z zewnątrz nowej Fiesty i Ka, jeśli nie stoją obok siebie. Ka jest tanią (pod względem materiałów) miniaturką Fiesty. Ta z kolei jest bardzo ciekawa stylistycznie, ale nawet największy kryzys nie upoważnia Forda do produkcji tego samego modelu pod różną nazwą.

Nowa "Puma" przypomina mi Fiestę z tyłem rozciągniętym na tyłku Focusa.
Puma jest i powinna być autem wybiegającym kilka lat na przód. W porównaniu do masy obecnie produkowanych samochodów Puma jest o wiele ciekawsza stylistycznie.

Niech sobie Ford wypuszcza na rynek co chce, ale niech nie psuje dobrego imienia Pumy.


PS.
http://www.autokrata.pl/l...ord_fiesta_1_6/ - test Fiesty z silnikiem 1.6 l. Pod względem osiągów jest on bardzo blisko osiągów 1.7 VCT Pumy:
Cytat:
Testowany egzemplarz napędzał największy z benzynowych silników dostępnych w Fieście - 1,6. Motor ten rozwija 120 KM przy 6 tys. obr./min i ma całkiem spory moment obrotowy wynoszący 152 Nm przy 4 tys. obr./min.
[...]
Dwie zmiany biegów - i już po niespełna 11 s licznik pokazuje 100 km/h. Dalej, na czwórce i piątce, auto nie traci wigoru i rozpędza się do 190 km/h.


I ponownie stara Pumcia lepsza od nowych Fordów.
 
 
TomCat 
FORD COUGAR


Dołączył: 25 Paź 2007
Posty: 235
Skąd: Rybnik
Wysłany: 29-07-2009, 23:13   

jakoś mi nie pasuje określenie fiesty mianem "ulicznego rozrabiaki" :wink:
Fakt, Puma w przyszłość wybiegała bez dwóch zdań, natomiast gdyby teraz mieli zrobić auto na tym poziomie,m to już chyba zamiast kół miałoby skrzydła. :wink:
_________________
I have sold my soul for You

serwis sprzętu elektronicznego
www.rtvserwis.eu
 
 
 
mc91 

Dołączył: 04 Cze 2009
Posty: 105
Skąd: Podlaskie
Wysłany: 30-07-2009, 01:05   

Przecież koty nie latają :)
Zobaczcie ile jest jeszcze ciekawych rozwiązań do wykorzystania.




 
 
Pusia 

Silnik Pumy: 1.6
Rok prod. Pumy: 2000
Kolor Pumy: India Yellow
Dołączyła: 12 Gru 2004
Posty: 4105
Skąd: Warszawa
Wysłany: 30-07-2009, 01:12   

A co to ? Samolot ? :lol:
_________________

 
 
 
Snaco 
&Sadzik C4 VTS


Dołączył: 06 Mar 2006
Posty: 3064
Skąd: Piaseczno
Wysłany: 30-07-2009, 07:43   

michna3 napisał/a:
i już po niespełna 11 s licznik pokazuje 100 km/h.

czyli o jakies 2 sekundy dłuzej niz pumka 1,7 ... to duzo jak na różnicę 5 Km
 
 
 
Pabloos 


Dołączył: 22 Maj 2009
Posty: 18
Skąd: w@wa
Wysłany: 30-07-2009, 09:23   

Autko może i brzydkie nie jest , ale to toczka w toczke fiesta . Trochę szkoda , że potrzeba wyprodukowana odpowiedzi na nową tigrę nie przypadła na okres prosperity , bo wtedy kto wie czy autko rzeczywiście nie miało by swojego unikalnego klimatu .
A tu kryzys opel już lekko przeklepał swoja tigre , ford swoja fieste już niedługo przeklepie , a że potrzeba jest a forsy brak to robi się to minimalnym nakładem finał taki że oba samochody będą tylko wydaniami coupe swoich siostrzyczek .

Żal wielki bo Puma I naprawdę ma swój niepowtarzalny urok i styl , a teraz jedno kopyto i bedzie tak :
"
- co to pojechało fiesta czy puma ?
- a nie wiem nie widziałem napisu na kalpie
"
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

© 2000-2021 klubpumy.pl | wykonanie: zespół | hosting: WEBdev

Korzystanie z forum oznacza akceptację regulaminu w aktualnym brzmieniu (ostatnia aktualizacja: 18.08.2013)

Kontakt: admin@klubpumy.pl



phpBB by przemo