Klub Forda Pumy Strona Główna Klub Forda Pumy
istnieje od 2000 roku

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
skaczące wycieraczki
Autor Wiadomość
Opoya 
Szarak ST225


Dołączyła: 14 Wrz 2004
Posty: 4581
Skąd: Warszawa
Wysłany: 10-12-2009, 12:41   

Kupiłam ostatnio dość tanie "bananki" - na razie testuję. Kiedyś mi takie skradziono, mówiłam, że nie kupię więcej tego typu, ale musiałam wymienić i akurat była dobra oferta - 10 zł sztuka. Ciekawe ile wytrzymają. Kupiłam też inne, do innego auta, nieco droższe, też po jakimś czasie się pochwalę jak działają.
Natomiast co do szyby i przeskakiwania wycieraczek - jeśli auto było niedawno woskowane, może to być przyczyną. Trzeba umyć szybę dobrym preparatem usuwającym wosk.

PS. jako ciekawostkę dodam, że mam założone wycieraczki innej długości niż zalecane. Czyli 53 cm kierowca, 48 cm pasażer (ta może mieć 50 cm).
_________________

Opoya ma wysublimowany gust (by foo)
Opoya [...] może wszystko (by Snaco)
Opoya [...] jesteś Boska (by Waluś)
Opoya, Jestes super dziewczyna (by Mr.Maya)
Jak zwykle Matula Opoyka nie przezyje jak sie nie przyczepi :-) Uwielbiam Cie :-) (by bleade)
Opoya, [...] gratki dla ciebie kochaniutka (by rafalski69)
Opoya opoko ty nasza (by Beata)
 
 
 
wojteks 


Silnik Pumy: 1.7 VCT
Rok prod. Pumy: 1999
Dołączył: 11 Maj 2008
Posty: 336
Skąd: Łódź
Wysłany: 10-12-2009, 12:52   

Opoya! że ja nie wpadłem na to żeby kupić dłuższe hehe rzeczywiście standardowe wycieraczki w pumie nie ogarniają całej szyby. Następnym razem na pewno spróbuję. Pozdro
 
 
 
Zahariash
[Usunięty]

Wysłany: 15-12-2009, 23:33   

Opoya napisał/a:

PS. jako ciekawostkę dodam, że mam założone wycieraczki innej długości niż zalecane. Czyli 53 cm kierowca, 48 cm pasażer (ta może mieć 50 cm).


No właśnie wypróbowałem tę ciekawostkę i założyłem dwa "banany" po 50cm na stronę. Powiem wam, że niebo a ziemia. Cicho, ładnie po prostu sucho :grin:
Żadne to porównanie, ale na co dzień jeżdżę Golfem V też z "bananami" i jeśli chodzi o pracę wycieraczek i jakość zbierania, to różnicy nie ma jakość specjalnie między nimi ( Puma - Golf )
 
 
wojteks 


Silnik Pumy: 1.7 VCT
Rok prod. Pumy: 1999
Dołączył: 11 Maj 2008
Posty: 336
Skąd: Łódź
Wysłany: 16-12-2009, 07:44   

a te wycieraczki jak mają po 50 cm to nie zachodzą na siebie?? nigdzie nie zahaczają??
 
 
 
Maciek 
A6 4.2 QUATTRO


Dołączył: 16 Wrz 2009
Posty: 492
Skąd: Lublin/Łęczna
Wysłany: 16-12-2009, 16:04   

jakiej firmy kupiliście te banany? ojciec sprawił sobie takie do clio bo miał takie w serii, w serwisie renault carrara zaśpiewali mu za oryginalne 170zł komplet na przód. kupił więc w leclercu firmy valeo za 50zł obie. Dobrze przylegają, świetnie zbierają, radzą sobie, ale na mokrej szybie - wczorajsze gęste opady śniegu tak skrzypiała ta guma po szybie że aż mnie coś trafiało, więc valeo nie polecam
 
 
 
Zahariash
[Usunięty]

Wysłany: 16-12-2009, 21:06   

wojteks napisał/a:
a te wycieraczki jak mają po 50 cm to nie zachodzą na siebie?? nigdzie nie zahaczają??


Wycieraczki dotykają się tylko końcówkami jak leżą na płasko na szybie ( czyli w stanie spoczynku :grin: ) natomiast absolutnie nie wpływa to na pracę wycieraczek

Maciek napisał/a:
jakiej firmy kupiliście te banany?


Firmy Ci nie powiem bo już wywaliłem opakowanie, ale zwykłe "banany" za 18,- sztuka. Pół roku temu kupiłem na próbę jedną taką ta tył i nadal chodzi dobrze i czysto, więc dokupiłem na przód.
 
 
Boogie 
adm


Dołączył: 12 Wrz 2004
Posty: 2370
Skąd: Poznań
Wysłany: 17-12-2009, 17:05   

A jabłko ktoś próbował?
_________________
Admin jest jak pogoda - trzeba zaakceptować, bo nic nie możesz zrobić, aby go zmienić
 
 
 
sir_koks 

Silnik Pumy: 1.7 VCT
Rok prod. Pumy: 1997
Kolor Pumy: Jewel Green
Dołączył: 22 Cze 2008
Posty: 378
Skąd: Będzin
Wysłany: 18-12-2009, 11:01   

ja od jakiegoś czasu kupuje banany od kolesia z allegro http://www.allegro.pl/sho...469&gr_id=18688 jakieś tam noname. Musze powiedzieć że spisują sie całkiem nieźle. Wiadomo teraz jest temp. ujemna więc wycieraczki troche skaczą po szybie ale jak spryska sie szybe płynem ten efekt ustaje. Wycieraczki są dość tanie więc możne je w miare często wymieniać.
 
 
 
Maciek 
A6 4.2 QUATTRO


Dołączył: 16 Wrz 2009
Posty: 492
Skąd: Lublin/Łęczna
Wysłany: 21-12-2009, 15:00   

Boogie napisał/a:
A jabłko ktoś próbował?

ja nawet nie chcę próbować zasyfię sobie całą szybę, a wycieraczka będzie się lepić do szyby.
 
 
 
rafalski69 
1.4 i 1.7


Silnik Pumy: 1.7 VCT
Rok prod. Pumy: 1999
Kolor Pumy: Pacific Green
Dołączył: 27 Sty 2008
Posty: 1147
Skąd: Stradunia /Opolskie
Wysłany: 01-06-2010, 18:00   

wracam do tematu co myślicie o tym modelu wycieraczek tej firmy testował już ktoś je kiedyś?

http://allegro.pl/item105...7_2002_24h.html
_________________

 
 
 
Dietih 


Silnik Pumy: 1.4
Rok prod. Pumy: 1999
Dołączył: 15 Kwi 2005
Posty: 365
Skąd: Lublin
Wysłany: 02-06-2010, 21:25   

rafalski69 napisał/a:
wracam do tematu


wiesz co ... płacisz za nie 35 zeta do tego najtaniej dycha za przesyłkę czyli w sumie 45zł,

za taką kasę możesz kupić w oryginały zwykłe forda, które są na prawdę rewelacyjne, wypróbowałem już rożne wycieraczki, bo mi po krótszym lub dłuższym czasie (od 3 do max 6 mscy) i tak skakały, piszczały.
dopiero jak skusiłem sie na oryginały (zwykłe) forda za 50 zł w moim sklepie, to skończyły sie problemy z piszczeniem i skakaniem wycieraczki, juz od ponad roku,

poza tym miałem też płaskie, i moim zdaniem płaskie nie bardzo pasują do pumy, bo mimo wszystko jest to samochód z nieco innej "epoki"
niż takie, w których fabrycznie montowane były płaskacze :lol:
i wygląda to sztucznie, lecz to moja opinia i nie musisz się z nią zgadzać, :cool:

jednak co do trwałości oryginałów to fakt obiektywny.

pozrdo
 
 
 
rafalski69 
1.4 i 1.7


Silnik Pumy: 1.7 VCT
Rok prod. Pumy: 1999
Kolor Pumy: Pacific Green
Dołączył: 27 Sty 2008
Posty: 1147
Skąd: Stradunia /Opolskie
Wysłany: 02-06-2010, 21:32   

ja te co mam teraz u mnie zamontowane to mam dwa lata kupiłem kiedyś na giełdzie jakieś takie facet powiedział ze wytrzymają bardzo długo. I były rewelacyjne az podziw ze tak długo nic sie z nimi nie działo :lol: a teraz raczej przetestuje płaskie
_________________

 
 
 
Dietih 


Silnik Pumy: 1.4
Rok prod. Pumy: 1999
Dołączył: 15 Kwi 2005
Posty: 365
Skąd: Lublin
Wysłany: 02-06-2010, 22:03   

skoro tak, to poszukaj na allegro lub w sklepie wycieraczek, także płaskich, polskiej firmy Motgum - wszyscy sobie chwalą,
ponoć dają radę lepiej niż chińczyki :mrgreen:

pozdro
 
 
 
deejay
[Usunięty]

Wysłany: 15-08-2012, 19:17   

Odkopię temat.

Wrzuciłem dziś na przód i tył płaskie 51cm. Jak pisał Zahariash parę postów wyżej zachodzą na siebie w stanie spoczynku, ale to w niczym nie przeszkadza. Niby tylko 3cm dłuższe a różnica w powierzchni którą ogarniają wydaje się być wielka.

Na alledrogo są w dobrej cenie te co polecał post wyżej Dietih, ciekawe jak się będą sprawować. http://allegro.pl/plaska-...2534799325.html
 
 
tusia8510 
Tempus fugit...


Silnik Pumy: 1.7 VCT
Rok prod. Pumy: 1998
Kolor Pumy: Moondust Silver
Dołączyła: 26 Wrz 2008
Posty: 2126
Skąd: Gorzów/Kołobrzeg
Wysłany: 15-08-2012, 21:11   

Ja miałam u siebie wycieraczki "bananki" , chyba właśnie firmy MOTGUM - sprawdzę to, bo być może jedna jeszcze się ostała, a sprawowały się super. Cena w sklepie była nieporównywalnie wyższa w porównaniu z linkiem deejay'a .

Sprawdziłam, to właśnie MOTGUM, cena w sklepie (co prawda dawno, ale jednak) to było 30zł/szt.

_________________
https://www.ratujemyzwier...-dla-kulki-otoz
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

© 2000-2021 klubpumy.pl | wykonanie: zespół | hosting: WEBdev

Korzystanie z forum oznacza akceptację regulaminu w aktualnym brzmieniu (ostatnia aktualizacja: 18.08.2013)

Kontakt: admin@klubpumy.pl



phpBB by przemo