Klub Forda Pumy Strona Główna Klub Forda Pumy
istnieje od 2000 roku

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Tymczasowy dowód rejestracyjny
Autor Wiadomość
nomka 
&płomyczek


Dołączyła: 24 Mar 2007
Posty: 2751
Skąd: Warszawa
Wysłany: 26-03-2010, 21:58   Tymczasowy dowód rejestracyjny

Trochę jestem zdezorientowana... może ktoś mnie oświeci... ;))

Problem dotyczy tymczasowego dowodu rejestracyjnego.
Zatrzymała mnie dziś moja ulubiona służba państwowa :572: i wlepiła mandat za trzymanie telefonu komórkowego w ręku :roll: , ale ja docelowo nie o tym.

Problem jest taki, że jeżdżę na tymczasowym dowodzie, który był ważny do 3 marca. Pan policjant uprzejmie mnie poinformował, że za to jest mandat od 100-500 zł i nawet odholowanie samochodu, bo nie mam wg niego ważnych badań technicznych... Ale badania mam de facto ważne do końca 2010, tylko, że na tymczasowym tej informacji nie ma. Jest na twardym dowodzie, który czeka w urzędzie na odbiór.

Pytanie jest czy rzeczywiście Pan miał rację, czy nie? i czy faktycznie mogliby mi zabrać auto???? Na podstawie jakich przepisów? Szukam w necie ale nic nie mogę jasnego znaleźć :???:
_________________
Chrysler Crossfire 3.2 V6 ;)
 
 
 
Maciek 
A6 4.2 QUATTRO


Dołączył: 16 Wrz 2009
Posty: 492
Skąd: Lublin/Łęczna
Wysłany: 27-03-2010, 10:19   

z tego, co mi tłumaczono, jak odbierałem dowód tymczasowy, jego ważność mija z upływem wyznaczonego terminu (u Ciebie 3 marca) ale dopuszczalne jest używanie go jeszcze przez 5 dni, bez znaczenia czy koniec był w niedziele czy środę, a potem jest on uznawany jako nieważny, mimo, że leży nowiutki stały do odebrania w urzędzie, to nijak nie masz g przy sobie i odpowiadasz za brak dokumentu, który potwierdziłby m.in ważność badań technicznych. Za sam brak dowodu nie karzą zhlowaniem, bo sprawdzają dane w komputerze, a Ty dostajesz chyba 100zł za brak każdego dokumentu, no chyba że trafisz na niebieskiego kozaka co uzna to za podejrzane i zarekwiruje kluczyki, choć chyba tak nie może, ale jakby tak zrobił, znalazłaby się jakaś racja zapewne, żeby potwierdzić jego stanowisko na ten temat.
 
 
 
Boogie 
adm


Dołączył: 12 Wrz 2004
Posty: 2370
Skąd: Poznań
Wysłany: 27-03-2010, 15:21   

nomka, no niestety po upływie ważności dowodu można zaliczyć mandat za brak dokumentów. Ja tez cały czas mam tymczasowy bo od pół roku nie mogę sie wybrać do urzędu odebrać :mrgreen:
_________________
Admin jest jak pogoda - trzeba zaakceptować, bo nic nie możesz zrobić, aby go zmienić
 
 
 
nomka 
&płomyczek


Dołączyła: 24 Mar 2007
Posty: 2751
Skąd: Warszawa
Wysłany: 27-03-2010, 17:01   

No właśnie mi się wydawało, że ukarać mnie mogą za brak dokumentów jedynie, ale on mi tu wyskoczył z tym badaniem technicznym....

Teraz nie wiem, czy juz lepiej jak mnie zatrzymają powiedzieć im, że nie mam wcale dokumetu... :???:

Przez tego barana teraz się będę tydzień stresować (odbieram dowód po świętach) :572:
_________________
Chrysler Crossfire 3.2 V6 ;)
 
 
 
Pusia 

Silnik Pumy: 1.6
Rok prod. Pumy: 2000
Kolor Pumy: India Yellow
Dołączyła: 12 Gru 2004
Posty: 4105
Skąd: Warszawa
Wysłany: 27-03-2010, 19:27   

A czemu dopiero po świętach ? :shock:
Przecież mogą Ci go pocztą wysłać.
Ja z kolei miałam trochę inny przypadek, mianowicie ci z urzędu ociągali się z produkcją nowego dokumentu i 2 razy musiałam jeździć po przedłużenie tego papieru. Jednakże miałam ze sobą kserokopię badania technicznego, więc niby xero, ale zawsze coś.
Z tym, że mnie policja nie zatrzymała, więc nie wiem, jak by było w praktyce...

A nie, moment... zatrzymała mnie raz menda, jak jechałam właśnie po dowód, ale żadnych papierów nie chciał oglądać, tylko wypytywał co to za auto i oglądał ze wszystkich stron :lol:
Dodam, że zatrzymał mnie centralnie pod moim domem, po przejechaniu przeze mnie 76 km.
:lol:
_________________

 
 
 
nomka 
&płomyczek


Dołączyła: 24 Mar 2007
Posty: 2751
Skąd: Warszawa
Wysłany: 29-03-2010, 09:39   

Pusia napisał/a:
A czemu dopiero po świętach ? :shock:


Bo mi się średnio chce i nie bardzo mam czas jechać specjalnie po niego do Olsztyna :)

Pusia napisał/a:
Przecież mogą Ci go pocztą wysłać.


Aaaa, o tym nie wiedziałam.
_________________
Chrysler Crossfire 3.2 V6 ;)
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

© 2000-2021 klubpumy.pl | wykonanie: zespół | hosting: WEBdev

Korzystanie z forum oznacza akceptację regulaminu w aktualnym brzmieniu (ostatnia aktualizacja: 18.08.2013)

Kontakt: admin@klubpumy.pl



phpBB by przemo