Klub Forda Pumy Strona Główna Klub Forda Pumy
istnieje od 2000 roku

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Podgrzewanie przedniej szyby
Autor Wiadomość
MATI.Lancer 

Silnik Pumy: 1.7 VCT
Rok prod. Pumy: 1998
Dołączył: 06 Maj 2010
Posty: 7
Skąd: Kraków
Wysłany: 20-05-2010, 17:13   Podgrzewanie przedniej szyby

Mam taki problem, podgrzewanie przedniej szyby nie zawsze mi się włącza. Podobno to wina kostki. Podobny problem miałem z dmuchawą, ale już został rozwiązany. I tutaj moje pytanie, gdzie jest ta kostka od podgrzewania szyby? Z góry dziękuje za odpowiedź;)
 
 
 
adrianus 


Dołączył: 16 Kwi 2007
Posty: 678
Skąd: Kraków
Wysłany: 20-05-2010, 19:07   

wysłąłem ci Mati info by gg.
_________________

 
 
 
Misiek1976 
Czarna Wyścigówka


Silnik Pumy: 1.7 VCT
Rok prod. Pumy: 1997
Kolor Pumy: Panther Black
Dołączył: 19 Wrz 2010
Posty: 420
Skąd: Jastrzębie Zdrój
Wysłany: 22-12-2010, 09:22   

Moja Żonka zwróciła mi uwagę na fakt,iż gdy włączy ogrzewanie przedniej szyby po jakimś czasie kontrolka na przycisku gaśnie tak jakby się samoczynnie wyłączało nie wiem czy tak to ma być,czy coś nie halo?ogrzewanie tylnej szyby świeci cały czas i gaśnie po własnoręcznym zwolnieniu przycisku.Me pytanie czy to jest tak fabrycznie ustawione,że podgrzeje się do pewnej temp.i się wyłączy samo?ta by mi to wyglądało,może się mylę... :sad:
_________________
Wczoraj minęło,
jutro jeszcze nie nadeszło.
Życie jest dzisiaj.
 
 
 
CikCiak 
& Tygrys


Silnik Pumy: 1.7 VCT
Rok prod. Pumy: 1998
Kolor Pumy: Melina Blue
Dołączyła: 27 Maj 2008
Posty: 1171
Skąd: W-wa
Wysłany: 22-12-2010, 10:24   

Tak ma być, nie martw się :)
_________________
Miałam 1.4, mam 1.7, a teraz MB SLK, czyli nie ma jazdy bez gwiazdy ;)
 
 
zasada99 


Silnik Pumy: 1.4
Rok prod. Pumy: 2000
Kolor Pumy: State Blue
Dołączył: 04 Paź 2009
Posty: 121
Skąd: Rypin
Wysłany: 22-12-2010, 16:30   

Jak sprawdzić czy działa podgrzewanie przedniej szyby???
Bo nie jestem pewien czy działa.
_________________
Jeżdżę z głową.
 
 
Misiek1976 
Czarna Wyścigówka


Silnik Pumy: 1.7 VCT
Rok prod. Pumy: 1997
Kolor Pumy: Panther Black
Dołączył: 19 Wrz 2010
Posty: 420
Skąd: Jastrzębie Zdrój
Wysłany: 23-12-2010, 11:52   

bardzo dobre pytanie jak sprawdzić czy działa ogrzewanie przedniej szyby?przeczytałem aby kiedy silnik ustabilizuje już obroty po zapaleniu go wsłuchać się w obroty podczas włączania ogrzewania,obroty powinny wzrosnąć.Więc albo jestem głuchy albo mi szyba nie grzeje.Jedno co stwierdziłem to fakt,że po jakimś czasie ogrzewanie się wyłącza samo.Nie wiem czy dobrym sposobem jest czekanie na mróz aby to sprawdzić.Bo kto czeka aż szyba odtaje na samym ogrzewaniu,dmuchawa jeszcze pomaga.A fakt szyby się oczyszczają ale czy do tego się przyczynia również ogrzewanie szyby?powiem szczerze nie stwierdziłem i z tego tytułu mam jakiś nie dosyt.Może zna ktoś jakiś cudowny i prosty sposób aby to sprawdzić? :neutral:
_________________
Wczoraj minęło,
jutro jeszcze nie nadeszło.
Życie jest dzisiaj.
 
 
 
ar2r 

Silnik Pumy: 1.7 VCT
Rok prod. Pumy: 2001
Kolor Pumy: Medium Steel Blue
Dołączył: 04 Kwi 2008
Posty: 175
Skąd: Brzeg
Wysłany: 23-12-2010, 18:47   

misiek1976 napisał/a:
przeczytałem aby kiedy silnik ustabilizuje już obroty po zapaleniu go wsłuchać się w obroty podczas włączania ogrzewania,obroty powinny wzrosnąć

Wręcz przeciwnie.Obroty ma moment minimalnie spadają(wieksze obciążenie silnika spowodowane większym poborem prądu) by po chwili ustabilizować się na właściwym poziomie.
misiek1976 napisał/a:
.Nie wiem czy dobrym sposobem jest czekanie na mróz aby to sprawdzić.Bo kto czeka aż szyba odtaje na samym ogrzewaniu,dmuchawa jeszcze pomaga

To najlepszy sposób i najbardziej "obrazowy".
Ja czekam.Działa szybciej niż dmuchawa mimo że podczas dużych mrozów potrzeba czasem dwóch cykli grzania.A dmuchawa w dalszym ciągu dmucha zimnym powietrzem.
 
 
Natka
[Usunięty]

Wysłany: 23-12-2010, 22:36   

Przy obecnych temperaturach wystarczy "pooddychac" na szybe. Jak pojawia sie odparowane szlaczki tak jak przebiegaja przewody wewnatrz szyby to znaczy, ze dziala.
 
 
leman 
12 lat myję i reperuję

Silnik Pumy: 1.4
Rok prod. Pumy: 2000
Kolor Pumy: Panther Black
Dołączył: 20 Paź 2010
Posty: 434
Skąd: okolice śląska
Wysłany: 27-12-2010, 23:33   

pociągnę temat, ale od tyłu ... który przekaźnik odpowiada za ogrzewanie tylnej szyby? bo u mnie, jak u wielu innych jest tylko manual tzn włączam i muszę wyłączyć, a w instrukcji jest chyba 10min i ma się wyłączyć automatycznie ...?
 
 
Natka
[Usunięty]

Wysłany: 28-12-2010, 09:03   

Leman, u mnie podgrzewanie tylnej się nie wyłącza i to (chyba) jest ok. Tylna jest ogrzewana razem z lusterkami, które w czasie deszczu i deszczu ze śniegiem muszą być podgrzewane stale natomiast przednia jest podgrzewana tylko do czasu odparowania lub odlodzenia - po tym czasie jej dalsze zasilanie nie ma sensu.
 
 
leman 
12 lat myję i reperuję

Silnik Pumy: 1.4
Rok prod. Pumy: 2000
Kolor Pumy: Panther Black
Dołączył: 20 Paź 2010
Posty: 434
Skąd: okolice śląska
Wysłany: 28-12-2010, 11:26   

chyba nie do końca masz rację. Każdy odbiornik elektryczny jest strasznie paliwożerny
Nie chcę teoretyzować, filozofować choć można by zastanowić się dlaczego ogrzewanie lusterek jest podpięte pod tylną szybę a nie przednią. Ja mam swoją teorię.
http://www.fotosik.pl/pok...7b7def8ada.html
Ostatnio zmieniony przez leman 28-12-2010, 11:34, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Natka
[Usunięty]

Wysłany: 28-12-2010, 11:33   

Jak dla mnie podgrzewanie lusterek powinno mieć osobny przycisk - ale nie ja tworzyłam ten system :-)
 
 
Hyper
[Usunięty]

Wysłany: 28-12-2010, 12:01   

adrianus napisał/a:
wysłąłem ci Mati info by gg.


Czy mógłbym prosić o umieszczenie tej informacji na forum? Jest zima, a w Pumie mojej żony nie działa podgrzewanie przedniej szyby w ogóle, a powinno.
 
 
Hyper
[Usunięty]

Wysłany: 31-12-2010, 11:42   

"Szlaczki" na szybie przedniej oraz przycisk do włączania ogrzewania przedniej szyby o tym nie świadczą, że jest? Poza tym poprzedni właściciel mówił, że kiedyś działało.
 
 
adrianus 


Dołączył: 16 Kwi 2007
Posty: 678
Skąd: Kraków
Wysłany: 31-12-2010, 11:55   

Hyper kierunki są dwa:

1. Skrzynka z bezpiecznikami po lewej stronie kierownicy. Otwierasz - w środku masz dwie śruby - na krzyżak . Odkręcasz. wypychasz w dół całą wiązkę z bezpiecznikami. Odwracasz całość z tyłu masz jeszcze inne większe niż bezpieczniki kostki. Jedna z nich odpowiada za grzanie szyby. jak mi dasz foto to powiem która. U mnie nie było styku i się przypaliła. Podrobiłem sobie ja trochę - koszt w ASO czy gdziekolwiek to coś 300 pln działała tylko czasem trzeba było nią poruszać - możesz nie mieć upalonej. Wystarczy że nie ma styku jak coś dzwoń czy pisz, wyślij foto w tym temacie a powiem Ci wszystko. niestety ja nie mam już pumy ( na razie :) ) żeby coś więcej powiedzieć.

2. przycisk czy się załącza sam w sobie czy nie jest odpięty - ktoś od nas w krk miał przypadek że się kable paliły jak włączał ogrzewanie przedniej szyby - nie zdążyłem tego mu zrobić bo jego puma została sprzedana.

pozdrówka i najlepszego

adrianus


PS kostki w pumie to moim zdaniem porażka - mnie spaliła się od pompy paliwa pod siedziskiem tylnym, dmuchawy przed nogami pasazera i właśnie ta od grzania szyby :)
_________________

 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

© 2000-2021 klubpumy.pl | wykonanie: zespół | hosting: WEBdev

Korzystanie z forum oznacza akceptację regulaminu w aktualnym brzmieniu (ostatnia aktualizacja: 18.08.2013)

Kontakt: admin@klubpumy.pl



phpBB by przemo