Klub Forda Pumy Strona Główna Klub Forda Pumy
istnieje od 2000 roku

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
urwana antena
Autor Wiadomość
Hadzi
[Usunięty]

Wysłany: 28-12-2007, 18:51   

adrianus, hmm to dlaczego mojej nie moge odkrecic nawet przy pomocy kombinerek? Nie pamietam do kogo dzwoniłem latem jak czekałem w kolejce do myjni i ktos mi powiedział, ze mojej nie odkrece...
 
 
tusia8510 
Tempus fugit...


Silnik Pumy: 1.7 VCT
Rok prod. Pumy: 1998
Kolor Pumy: Moondust Silver
Dołączyła: 26 Wrz 2008
Posty: 2126
Skąd: Gorzów/Kołobrzeg
Wysłany: 14-01-2009, 17:56   

czy tak powinna wyglądać podstawka anteny która gotowa jest do zamontowania? nie powinno byc na niej jakiejs uszczelki???

DSCF1702.JPG
Plik ściągnięto 200 raz(y) 43,1 KB

 
 
KarasTRS 

Silnik Pumy: 1.7 VCT
Rok prod. Pumy: 1997
Kolor Pumy: Moondust Silver
Dołączył: 31 Mar 2013
Posty: 33
Skąd: Poznań
Wysłany: 15-08-2013, 15:21   

Odkopie temat, żeby nie zakładać nowego :roll:


Jak już wspominałem kilka razy - poprzedni właściciel Pumy nie dbał o detale, jak wymiana tylnej wycieraczki, popękane dekle w felgach, czy - no właśnie brak anteny.

Obstawiam, że zgubił ją na szotkach, ale to nie jest ważne - optymistycznie podszedłem do tego i zakupiłem używaną antenę z Fiesty - stan idealny, gwint, wszystko jest jak nowe - tylko umyłem wszystko delikatnie i myślałem, że będzie plug&play.

Teraz problem - w tym plastiku, w który się wkręca gwint (w dachu) jest resztka starego gwintu - który nie wystaje ani mm, żeby go czymś chwycić i go wydobyć.

Nie ma siły na niego, ani od dołu, ani od góry. Istnieje jakiś sposób, żeby bez większych wydatków i szybko to zrobić?

Sama antena miała być tylko dodatkiem wizualnym, radia samego nie słucham, gdyż jestem osobą niestety marudną i irytuje mnie brak przekazu w tym, co grają. Jedynie w trasie czasem włącze, czekając na jakieś informacje z drogi, czy pogodę.


Prosiłym o pomoc, antena leży w szufladzie, a nie mam pomysłu co z tym zrobić.
Niechciałbym tego rozwiercać.
 
 
wiertło 


Dołączył: 16 Lip 2013
Posty: 162
Skąd: Janikowo
Wysłany: 15-08-2013, 15:28   

KarasTRS, jedyne co mi przychodzi to kupić podstawę z anteną uniwersalną tak jak ja to zrobiłem w seicento lub dorwać na szrocie pume i wykręcić podstawę
 
 
 
deejay
[Usunięty]

Wysłany: 15-08-2013, 15:28   

wydaje mi się że rozwiercenie to jedyne wyjście
Ostatnio zmieniony przez Gaydek 16-08-2013, 09:43, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
KarasTRS 

Silnik Pumy: 1.7 VCT
Rok prod. Pumy: 1997
Kolor Pumy: Moondust Silver
Dołączył: 31 Mar 2013
Posty: 33
Skąd: Poznań
Wysłany: 15-08-2013, 18:36   

Wiercenie, gwintowanie - za dużo zachodu, dla takiej pierdoły.

Myślałem, o własnie wymianie całej podstawki, ciężko to dorwać, a uniwersalna... nie będzie przepuszczać wody do kabiny i zalewać lampki, skoro mocowanie jest nad lampką w podsufitce? I właśnie, tam jest śruba 8, tak?


A tokarz nic nie zdziała?
 
 
wiertło 


Dołączył: 16 Lip 2013
Posty: 162
Skąd: Janikowo
Wysłany: 15-08-2013, 18:44   

Mi po takiej uniwersalnej nic się nie działo jest też tam uszczelka i ładnie leży ja dla świętego spokoju dałem silikon jeszcze i było ok.

tokarz raczej nic nie zdziała jeżeli Ty nawet nie możesz załapać. A z dojściem tam lipa żeby co cokolwiek zrobić.
Ostatnio zmieniony przez Gaydek 16-08-2013, 09:44, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
KarasTRS 

Silnik Pumy: 1.7 VCT
Rok prod. Pumy: 1997
Kolor Pumy: Moondust Silver
Dołączył: 31 Mar 2013
Posty: 33
Skąd: Poznań
Wysłany: 15-08-2013, 22:47   

Jakbys mógł, to podrzuć link do jakiejś podobnej, jak miałeś, chciałbym zobaczyć jak to wygląda, żeby wiedzieć czego szukać ;)
 
 
deejay
[Usunięty]

Wysłany: 15-08-2013, 23:33   

kup za kilka - kilkanaście złotych wykrętaki - pewnie się w życiu jeszcze kiedyś przydadzą

przykład : http://allegro.pl/solidne...3443293456.html
 
 
wiertło 


Dołączył: 16 Lip 2013
Posty: 162
Skąd: Janikowo
Wysłany: 16-08-2013, 08:32   

KarasTRS napisał/a:
Jakbys mógł, to podrzuć link do jakiejś podobnej, jak miałeś, chciałbym zobaczyć jak to wygląda, żeby wiedzieć czego szukać ;)


http://allegro.pl/antena-...3406848974.html

miałem coś takiego. Najlepiej podjechać sobie do sklepu bo widzę że są w takiej cenie jak sklepach normalnie. I brać paragon i w razie W zawsze sobie wymienisz.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

© 2000-2021 klubpumy.pl | wykonanie: zespół | hosting: WEBdev

Korzystanie z forum oznacza akceptację regulaminu w aktualnym brzmieniu (ostatnia aktualizacja: 18.08.2013)

Kontakt: admin@klubpumy.pl



phpBB by przemo