Klub Forda Pumy Strona Główna Klub Forda Pumy
istnieje od 2000 roku

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Problem z otwieraniem drzwi i bagażnika.
Autor Wiadomość
franekqwerty 

Silnik Pumy: 1.7 VCT
Rok prod. Pumy: 1997
Kolor Pumy: Panther Black
Dołączył: 10 Kwi 2013
Posty: 61
Skąd: tu i tam
Wysłany: 06-06-2013, 21:46   Problem z otwieraniem drzwi i bagażnika.

Witam. Mam problem z otwieraniem drzwi i bagażnika. Drzwi mogę otwierać tylko pilotem - centralny zamek, przyciskiem z otwartą kłódką, bagażnik mogę otwierać również tylko pilotem, przyciskiem z autkiem. Po wsadzeniu kluczyka do dziurki nie potrafię otworzyć ani drzwi, ani bagażnika. Nie wiem czy to jakaś awaria u mnie w aucie, nie wiem czy trzeba zrobić jakieś dodatkowe czynności przed przekręceniem kluczyka w zamku, nie wiem czy to jednak Pumy tak poprostu mają.

Nie potrafię też zlokalizować przycisku otwierania bagażnika z wewnątrz pojazdu, jeśli taki istnieje, więc proszę o pomoc. Jestem posiadaczem Pumy od kilku dni, więc proszę o wyrozumiałość :)

Zatem: jak otwierać drzwi i bagażnik kluczykiem oraz gdzie jest przycisk/klamka otwierania bagażnika z wewnątrz pojazdu?
 
 
zac93 

Dołączył: 24 Mar 2012
Posty: 269
Skąd: Chorzele/Warszawa
Wysłany: 06-06-2013, 23:54   

Wewnątrz pojazdu nie masz przycisku do otwierania bagażnika, no chyba, że ktoś sam sobie coś takiego zrobił :P A jak dokładnie wygląda to otwieranie drzwi kluczykiem? Nie chce się kluczyk za mocno przekręcić czy chodzi wszystko luźno?
 
 
Magenta 
AKA Misia vel Nika


Silnik Pumy: 1.7 VCT
Rok prod. Pumy: 1999
Kolor Pumy: Pacific Green
Dołączyła: 27 Sie 2009
Posty: 928
Skąd: Poznań
Wysłany: 07-06-2013, 08:48   

franekqwerty, tak na wszelki wypadek dodam, że nie dość, że w środku nie ma przycisku otwierającego bagażnik, to przy włączonym silniku nie otworzysz go i pilotem. ;)
_________________
 
 
leman 
12 lat myję i reperuję

Silnik Pumy: 1.4
Rok prod. Pumy: 2000
Kolor Pumy: Panther Black
Dołączył: 20 Paź 2010
Posty: 434
Skąd: okolice śląska
Wysłany: 07-06-2013, 09:54   

- przy włączonym silniku nie otworzysz bagażnika ! i jest to logiczne i dobre zabezpieczenie,
- przy wyłączonym silniku i "odblokowanymi" z pilota zamkami, bagażnik otwierasz naciskając zamek (do jego otwierania nie ma żadnych wajch, guzików, przycisków, ...)
 
 
trojan6 
Alfa Romeo GT 1.8TS


Silnik Pumy: 1.7 VCT
Rok prod. Pumy: 1998
Kolor Pumy: Moondust Silver
Dołączył: 07 Sie 2008
Posty: 1830
Skąd: Białystok, Łapy
Wysłany: 07-06-2013, 11:01   

Jaki rok produkcji pumy? Zamek centralny fabryczny czy dostawiany?
A kluczykiem (manualnie) drzwi da się otworzyć/zamknąć?
_________________
Strony internetowe, pozycjonowanie - www.alfakoncept.pl
 
 
zac93 

Dołączył: 24 Mar 2012
Posty: 269
Skąd: Chorzele/Warszawa
Wysłany: 07-06-2013, 11:38   

Napisał, że może tylko pilotem to otworzyć :P
Ja u siebie mogę otworzyć drzwi tylko od pasażera, wkładki mogły Ci zardzewieć. Ja w poprzednie wakacje zdjąłem obicie drzwi wyciągnąłem bębenki i odrdzewiłem je i było okej. Po jakimś czasie znowu nie można było otworzyć drzwi :P Myślę, że będzie trzeba zmienić wkładki w zamkach :P
 
 
rapart 


Silnik Pumy: 1.7 VCT
Rok prod. Pumy: 1997
Kolor Pumy: Moondust Silver
Dołączył: 29 Sty 2013
Posty: 218
Skąd: Gdynia
Wysłany: 07-06-2013, 16:10   Re: Problem z otwieraniem drzwi i bagażnika.

franekqwerty napisał/a:
Zatem: jak otwierać drzwi i bagażnik kluczykiem oraz gdzie jest przycisk/klamka otwierania bagażnika z wewnątrz pojazdu?

Jedyna opcja to podpięcie zewnętrznej centralki (np. Stig) i zlokalizowanie kabla (zielony, o ile dobrze pamiętam), który otwiera klapę bagażnika, kiedy tylko chcemy. W dodatkowym pilocie oczywiście. Zrobiłem tak w Pumie lubej i lepszego rozwiązania na tę chwilę nie widzę.
 
 
robertpuma1910 


Silnik Pumy: 1.7 VCT
Rok prod. Pumy: 1997
Dołączył: 21 Kwi 2007
Posty: 1088
Skąd: Tomaszów Mazowiecki
Wysłany: 07-06-2013, 16:24   

Ja swojej też nie mogłem nigdy otworzyć z kluczyka - tylko i wyłącznie z pilota. Kluczyk robi tylko pól obrotu i dalej nie idzie. Jako ciekawostkę dodam, że kolega podchodzi ze swoim kluczykiem i otwiera natychmiast i moja Pumę, i jeszcze inną ( o jego Pumie nie wspominam ) :wink:
_________________
Srebrna strzała ----> Puma Stycznia 2008 i Października 2008
 
 
 
franekqwerty 

Silnik Pumy: 1.7 VCT
Rok prod. Pumy: 1997
Kolor Pumy: Panther Black
Dołączył: 10 Kwi 2013
Posty: 61
Skąd: tu i tam
Wysłany: 07-06-2013, 19:16   

Wypróbowałem otwieranie bagażnika przy wyłączonym silniku i otwartych zamkach drzwi - działa. Po prostu trzeba wcisnąć zamek i się bagażnik odblokowuje. Przyznam, że brakuje opcji otwierania bagażnika z wewnątrz pojazdu.

Jeśli chodzi o zamki drzwi to (manualnie) nie otwierają/nie zamykają się kluczykiem, obojętnie czy silnik działa czy nie działa. Mogę wykonać jakby 3/4 obrotu kluczyka ale nic się nie dzieje.

Moje autko to Puma 1.7, rocznik 1999 (o dziwo, wersja bez elektrycznych lusterek i tylko z jedną poduszką powietrzną). Nie wiem czy zamek centralny jest fabryczny czy dostawiany. Jednak jest jeszcze jedno ale - centralny zamek nie daje odgłosu. Nie jestem pewien, ale w innych samochodach zamykanie/otwieranie zamka centralnego robi piknięcie gdzieś w alarmie czy coś, a u mnie to jest bez odłosu, jedynie jak się blisko przysłuchuje słychać mechanizm zamka. Autoalarm (plastikowe pudełko z wystającymi kabelkami) mam tymczasowo odłączone bo poprzedniej właścicielce auta niekiedy się włączał a ma własny garaż, więc jej to nie było potrzebne. W następnych dniach pójdę do warsztatu aby mi ten alarm ponownie założyli.
 
 
Magenta 
AKA Misia vel Nika


Silnik Pumy: 1.7 VCT
Rok prod. Pumy: 1999
Kolor Pumy: Pacific Green
Dołączyła: 27 Sie 2009
Posty: 928
Skąd: Poznań
Wysłany: 07-06-2013, 19:56   

franekqwerty napisał/a:
Jednak jest jeszcze jedno ale - centralny zamek nie daje odgłosu.

Chyba w żadnej Pumce zamek nie "pika".
I to akurat wg mnie zaleta, szczególnie jak się człowiek szlaja z kociakiem gdzieś po nocach. ;)
_________________
 
 
leman 
12 lat myję i reperuję

Silnik Pumy: 1.4
Rok prod. Pumy: 2000
Kolor Pumy: Panther Black
Dołączył: 20 Paź 2010
Posty: 434
Skąd: okolice śląska
Wysłany: 08-06-2013, 08:49   

franekqwerty napisał/a:
... Przyznam, że brakuje opcji otwierania bagażnika z wewnątrz pojazdu...


Proszę, podaj choć jedną sytuację, w której "otwieranie bagażnika z wewnątrz" jest zasadne. W zamian podam ci sytuację przeciw takiemu rozwiązaniu :razz:
 
 
Magenta 
AKA Misia vel Nika


Silnik Pumy: 1.7 VCT
Rok prod. Pumy: 1999
Kolor Pumy: Pacific Green
Dołączyła: 27 Sie 2009
Posty: 928
Skąd: Poznań
Wysłany: 08-06-2013, 10:10   

Można przecież otworzyć bagażnik z wnętrza samochodu - pilotem. :mrgreen:
_________________
 
 
zac93 

Dołączył: 24 Mar 2012
Posty: 269
Skąd: Chorzele/Warszawa
Wysłany: 08-06-2013, 10:59   

W jakim celu? Np jak ja jadę do warszawy i zabieram po drodze kilka osób to muszę zgasić samochód, żeby zapakować bagaże do środka, albo wypakować bagaże, gdy już ich odstawiam. Niepotrzebnie gaszę i odpalam silnik :razz:
 
 
Magenta 
AKA Misia vel Nika


Silnik Pumy: 1.7 VCT
Rok prod. Pumy: 1999
Kolor Pumy: Pacific Green
Dołączyła: 27 Sie 2009
Posty: 928
Skąd: Poznań
Wysłany: 08-06-2013, 11:11   

Zgadza się.
Ale za to czujesz się spokojny o swój bagaż, kiedy stoisz na światłach, w korku czy na przejeździe kolejowym (jeśli nie wyłączasz silnika).
A takich postojów statystycznie jest chyba dużo więcej, niż opisanych przez Ciebie sytuacji. :)
_________________
 
 
rapart 


Silnik Pumy: 1.7 VCT
Rok prod. Pumy: 1997
Kolor Pumy: Moondust Silver
Dołączył: 29 Sty 2013
Posty: 218
Skąd: Gdynia
Wysłany: 08-06-2013, 11:44   

franekqwerty napisał/a:
Nie wiem czy zamek centralny jest fabryczny czy dostawiany. Jednak jest jeszcze jedno ale - centralny zamek nie daje odgłosu

U nas jest (było) tak samo, a w naszej Pumie jest ten fabryczny centralny z "dwoma ryglami". Teraz dają znać o sobie jeszcze migacze. Pisałem już kiedyś o tym, że w prawych drzwiach brakowało wkładki, zamknąłem drzwi kluczem z lewej strony - włączył się fabryczny alarm i zablokowała klapa, "na amen". Po odłączeniu centralki zamontowałem "Stiga" i klapa jest cały czas zablokowana, jednak z pilota można ją otworzyć kiedy się chce - silnik włączony, lub nie, bez różnicy.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

© 2000-2021 klubpumy.pl | wykonanie: zespół | hosting: WEBdev

Korzystanie z forum oznacza akceptację regulaminu w aktualnym brzmieniu (ostatnia aktualizacja: 18.08.2013)

Kontakt: admin@klubpumy.pl



phpBB by przemo