Klub Forda Pumy Strona Główna Klub Forda Pumy
istnieje od 2000 roku

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Problem z mechanizmem otwierania szyb
Autor Wiadomość
MalinaOln 


Silnik Pumy: 1.7 VCT
Rok prod. Pumy: 1999
Kolor Pumy: Panther Black
Dołączyła: 05 Wrz 2015
Posty: 17
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 13-04-2016, 21:49   Problem z mechanizmem otwierania szyb

Witam!
Z góry przepraszam, za kolejny taki temat. Jednak potrzebuje konkretnej odpowiedzi do tego problemu. Mianowicie moja Puma strzeliła focha i uznała, że okna będzie otwierać wtedy gdy nabierze na to ochotę. A najbardziej miewa na to ochotę gdy napięcie nie idzie na klimatyzacje, głośniki itp. Szyba od strony kierowcy otwiera się stosunkowo łatwo gorzej zamyka, jednak czasami trzeba się naklikać, żeby zadziało. Z kolei od strony pasażera z otwarciem jak i zamykaniem jest ogólny problem, dodatkowo nie chodzi płynie..

Domyślam się, że to problem z przekaźnikiem, bo jakby to leżało w bezpiecznikach to by nie działało wcale. Generalnie przeglądałam wasze wątki jednak nie znalazłam(bo pewnie ślepa jestem) dokładnej odpowiedzi, co jak i gdzie. Także, proszę Was o rady, gdyż nie jestem doświadczona w tych sprawach, a chętnie pochłonę trochę wiedzy. Z góry dziękuje za pomoc. :)
_________________
Ford Puma 1.4 Moondust Silver
Ford Puma 1.7 Panther Black
 
 
leman 
12 lat myję i reperuję

Silnik Pumy: 1.4
Rok prod. Pumy: 2000
Kolor Pumy: Panther Black
Dołączył: 20 Paź 2010
Posty: 434
Skąd: okolice śląska
Wysłany: 13-04-2016, 23:31   

W układzie elektrycznym otwierania szyb jest; jeden bezpiecznik, trzy przełączniki (1 podwójny u kierowcy i 1 u pasażera) i dwa silniki podnoszenia


Moim zdaniem masz problemy mechaniczne, a nie elektryczne. Sugeruję rozpocząć od -->demontażu tapicerki drzwi, wyczyszczenia i nasmarowania dwóch prowadnic mechanizmu podnoszenia szyby.
Możliwe, że uszkodzony jest ("obrobiony") nit mocujący prowadnice lub szybę. Wszystko jest --> tutaj
 
 
MalinaOln 


Silnik Pumy: 1.7 VCT
Rok prod. Pumy: 1999
Kolor Pumy: Panther Black
Dołączyła: 05 Wrz 2015
Posty: 17
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 14-04-2016, 15:35   

Super dziękuje za pomoc! Mam nadzieję, że to pomoże. :)
_________________
Ford Puma 1.4 Moondust Silver
Ford Puma 1.7 Panther Black
 
 
janek 

Silnik Pumy: 1.7 VCT
Rok prod. Pumy: 1999
Kolor Pumy: Melina Blue
Dołączył: 16 Lip 2016
Posty: 8
Skąd: bialogard
Wysłany: 20-07-2016, 21:13   

Witam wszystkich jestem świeżym posiadaczem pumy.Czy wiecie może o kimś , kto prowadzi sprzedaż części do tego auta? Szwankuje mi mechanizm otwierania szyby od strony kierowcy,spadła linka i rolka się trochę uszkodziła.Na razie działa , ale chciałbym wymienić ,bo nie wiadomo kiedy znów spadnie,byle nie w deszczu.Byłbym wdzięczny za jakieś namiary.Dzięki i pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony przez Gaydek 21-07-2016, 08:36, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Gaydek 
admin


Dołączył: 12 Wrz 2004
Posty: 6402
Skąd: Brodnica
Wysłany: 21-07-2016, 08:35   

Pierwszy lepszy szrot, jak nie pierwszy lepszy, to kolejny. Ponadto nasze forum, grupa na fb ( https://www.facebook.com/.../?ref=bookmarks ) i Allegro.

A tak zupełnie na marginesie, to... http://klubpumy.pl/viewtopic.php?t=9139
 
 
janek 

Silnik Pumy: 1.7 VCT
Rok prod. Pumy: 1999
Kolor Pumy: Melina Blue
Dołączył: 16 Lip 2016
Posty: 8
Skąd: bialogard
Wysłany: 21-07-2016, 19:51   

Cześć Gaydek szukałem ,ale są tylko prawe od strony pasażera,nawet w iParts.pl nie mają na stanie.Może żle szukam.Chyba muszę się uzbroić w cierpliwość i szukać dogłębniej.Może kiedyś trafię na jakimś szrocie.Pozdrawiam i na razie cześć .
 
 
czarnulka8 


Silnik Pumy: 1.7 VCT
Rok prod. Pumy: 1997
Dołączyła: 21 Kwi 2016
Posty: 8
Skąd: Dzierżoniów
Wysłany: 14-09-2016, 19:17   

Hej rodzinka :) mianowicie jest taka sprawa. Odnośnie szyb a właściwie Kostki, która wchodzi w przełącznik. Jedna czerwona druga niebieska (od str kierowcy przełącznik szyb), miałam kłopot z otwieraniem i zamykaniem okazało się ze takie blaszki wewnątrz kostki był odgiete wiec igielka doginalam je, i tak za każdym razem. W końcu się wyłamały. Pytanie moje gdzie ja taka kostkę kupię? Motoryzacyjny ? Elektroniczny ? W paru byłam i nie maja a w internecie nie wiem za bardzo jak odszukać. Bardzo proszę o jakieś rady, wierzę, że może ktoś z Was pomoże. :) miłego wieczoru :)
_________________
Czarnulka8
 
 
kapuju 
Fiesta MK5 z sercem Pumy


Silnik Pumy: 1.7 VCT
Rok prod. Pumy: 2000
Dołączył: 22 Mar 2015
Posty: 101
Skąd: okolice poznania
Wysłany: 18-09-2016, 18:28   

od innego auta na złomie np. z tego co pamiętam to transit generacja do 2006 i od 2006,focus,fiesta lub na allegro cała wiązka
http://allegro.pl/listing...w2-uni-1-3-0812

chyba że zabawa z wymianą tych połamanych. w sklepie elektronicznym dostaniesz.
to nazywa się chyba konektorki ale jest tego tyle że lepiej wyciągnąć na wzór
_________________
Wielkie, silne zwierzęta umierają w samotności i milczeniu.
Odchodzą w pustkę i nie skarżą się nikomu. Tylko człowiek szczeka wspomnieniami.
~Marek Hłasko
 
 
czarnulka8 


Silnik Pumy: 1.7 VCT
Rok prod. Pumy: 1997
Dołączyła: 21 Kwi 2016
Posty: 8
Skąd: Dzierżoniów
Wysłany: 23-09-2016, 18:42   

tak właśnie, szroty...No właśnie odcięłam tą kostkę i na takie metalowe hmm nie umiem tego nazwac końcóweczki takie przypięłam do tego taśma izolacyjna i elegancko śmiga :P Dzięki za odp :) szroty odwiedzę napewno ! :)
_________________
Czarnulka8
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

© 2000-2021 klubpumy.pl | wykonanie: zespół | hosting: WEBdev

Korzystanie z forum oznacza akceptację regulaminu w aktualnym brzmieniu (ostatnia aktualizacja: 18.08.2013)

Kontakt: admin@klubpumy.pl



phpBB by przemo