Klub Forda Pumy Strona Główna Klub Forda Pumy
istnieje od 2000 roku

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Subwoofer pod siedzenie
Autor Wiadomość
COCKIN 

Silnik Pumy: 1.7 VCT
Rok prod. Pumy: 1998
Dołączył: 08 Kwi 2007
Posty: 83
Skąd: Bytom
Wysłany: 21-02-2009, 22:19   Subwoofer pod siedzenie

Witam:) ostatnio kupilem sobie taki zestaw http://www.bartex-caraudi...products_id=225 . I to jest tylko na przód, bo pomyslalem,ze w aucie z tylu prawie nikt nie jezdzi wiec nie ma sensu inwestowac w tylne glosniki. Tylko,ze po zamontowaniu tego , gra srednio wiec postanowilem zamontowac subwoofer, zmiesci sie takie cos pod siedzenie pasażera? http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=552354670

[ Dodano: 22-02-2009, 10:18 ]
A propo subwoofera to jeszcze znalazlem cos takiego http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=547049198
Podobno to subwoofer ze wzmacniaczem, ktory byl montowany w wiekszosci kotów... ale u siebie takiego nie zauwazylem. Co to jest warte?
 
 
 
cobraswiecie 
CSW Kuj-Pom


Dołączył: 25 Lis 2008
Posty: 1318
Skąd: Świecie n/W
Wysłany: 22-02-2009, 11:05   

Witam
Z tym pod siedzeniem to raczej słaby pomysł.Jeśli chcesz ay na tyłach coś grało to lepiej kup tam jakieś głośniczki ale nie ten z aukcji co pokazałeś bo nawet nie wiadomo co to za firma.
Ja kupiłem ostatnio na tył jajka Blaupunkta i jestem całkiem zadowolony;)
PZdr :568:
_________________
Przyspieszenie to najlepszy sposób na spędzenie czasu między zakrętami...
Moja Pumka:
http://www.polskajazda.pl...Ford/Puma/74364
 
 
laurenth1981
[Usunięty]

Wysłany: 22-02-2009, 12:38   

Wygłusz sobie auto (zwłaszcza drzwi) i wtedy głośniczki lepiej zagrają, no i podepnij je pod wzmacniacz :)
 
 
lewadzki
[Usunięty]

Wysłany: 23-02-2009, 22:00   

zeby fajnie gralo w drzwiach tylko to wydasz ok 1300 na JBl , pod siedzenie tez bym chyba tego nie bral, ewentualnie cosik niedrogiego do bagaznika i bedzie dobrze, ale tak jak mowisz glosniki na tyl tez bym sobie darowal
 
 
COCKIN 

Silnik Pumy: 1.7 VCT
Rok prod. Pumy: 1998
Dołączył: 08 Kwi 2007
Posty: 83
Skąd: Bytom
Wysłany: 23-02-2009, 22:05   

Dzis sluchalem tego subwoofera pod siedzenie i fajnie dudni:) tylko pytanie czy wejdzie pod pasazera....
 
 
 
lewadzki
[Usunięty]

Wysłany: 23-02-2009, 22:08   

hmmm szczerze to nie mam pojecia, a przymierzyc jakos nie mogl bys?
 
 
COCKIN 

Silnik Pumy: 1.7 VCT
Rok prod. Pumy: 1998
Dołączył: 08 Kwi 2007
Posty: 83
Skąd: Bytom
Wysłany: 23-02-2009, 22:33   

musze zrobic karton na wymiar tego subwoofera bo u nich nie ma mozliwosci , musialbym kupic od razu;/
 
 
 
robertpuma1910 


Silnik Pumy: 1.7 VCT
Rok prod. Pumy: 1997
Dołączył: 21 Kwi 2007
Posty: 1088
Skąd: Tomaszów Mazowiecki
Wysłany: 23-02-2009, 23:58   

COCKIN, zdaje się , że Opoya ma suba pod siedzeniem i bardzo sobie zachwala
_________________
Srebrna strzała ----> Puma Stycznia 2008 i Października 2008
 
 
 
Opoya 
Szarak ST225


Dołączyła: 14 Wrz 2004
Posty: 4581
Skąd: Warszawa
Wysłany: 24-02-2009, 00:08   

Moja Puma miała fabrycznie sub. Ale niestety jak ją kupiliśmy to już go nie było. Teraz mam sub aktywny w bagażniku i sześć głośników, dwa z przodu, cztery z tyłu. Wzmacniacza nie mam, a radio jest inne niż było fabrycznie (było 7000, jest Blaupunkt z GPS z logiem Forda z nowszych aut, np. były takie w Focusie).
_________________

Opoya ma wysublimowany gust (by foo)
Opoya [...] może wszystko (by Snaco)
Opoya [...] jesteś Boska (by Waluś)
Opoya, Jestes super dziewczyna (by Mr.Maya)
Jak zwykle Matula Opoyka nie przezyje jak sie nie przyczepi :-) Uwielbiam Cie :-) (by bleade)
Opoya, [...] gratki dla ciebie kochaniutka (by rafalski69)
Opoya opoko ty nasza (by Beata)
 
 
 
cobraswiecie 
CSW Kuj-Pom


Dołączył: 25 Lis 2008
Posty: 1318
Skąd: Świecie n/W
Wysłany: 24-02-2009, 16:09   

A na przodzie jakie masz?KUp jakies do tylu jajka i w bagaznik jakis SUB.i cos tam Ci pogra;)
_________________
Przyspieszenie to najlepszy sposób na spędzenie czasu między zakrętami...
Moja Pumka:
http://www.polskajazda.pl...Ford/Puma/74364
 
 
COCKIN 

Silnik Pumy: 1.7 VCT
Rok prod. Pumy: 1998
Dołączył: 08 Kwi 2007
Posty: 83
Skąd: Bytom
Wysłany: 24-02-2009, 16:59   

haha jakos, wlasnie na przodzie mam tego morela , i byla promocja z 800 na 500 zł wiec klasa glosnika mysle,ze dobra, a co do tylu to nie chce sie bawic w to, bo tam nikt nie jezdzi:) tylko teraz mysle nad tym subem pod siedzenie bo taki patent ma np bmw X3 i ładny efekt jest:)
 
 
 
cobraswiecie 
CSW Kuj-Pom


Dołączył: 25 Lis 2008
Posty: 1318
Skąd: Świecie n/W
Wysłany: 24-02-2009, 19:09   

No to wymierz i będziesz wszystko wiedzial;)
_________________
Przyspieszenie to najlepszy sposób na spędzenie czasu między zakrętami...
Moja Pumka:
http://www.polskajazda.pl...Ford/Puma/74364
 
 
lewadzki
[Usunięty]

Wysłany: 25-02-2009, 20:34   

nawet jak z tylu ktos jezdzi to dla mnie jest to zbyteczny wydatek w glosniki tylne i ta kase wolal bym zainwestowac w naglosnienie przodu bo daje to lepszy efekt, duzo lepszy
 
 
sharky 


Silnik Pumy: 1.4
Rok prod. Pumy: 1998
Kolor Pumy: Radiant Red
Dołączył: 05 Sty 2008
Posty: 992
Skąd: Kalisz/Opatówek
Wysłany: 25-02-2009, 23:47   

lewadzki napisał/a:
naglosnienie przodu bo daje to lepszy efekt, duzo lepszy
Może daje ale jeżeli będzie ono zamontowane profesjonalnie i przez jakąś firmę zajmującą się Car Audio na codzień. Chyba jesteś "audiofilem" w cudzysłowie myśląc o domowym, samodzielnym montażu, nawet bardzo drogiego sprzętu, który ma rzekomo lepiej zagrać niż tył. :razz: Moim zdaniem uzyskasz lepszy efekt z głośników tylnych bo: po 1 są one większe (powierzchnia membrany), po 2 na tył wstawisz głośniki o większej mocy, a po 3 bez żadnego wygłuszania będą grać o niebo lepiej w tych plastikowych kolumnach/zabudowach niż z przodu gdzie trzeba wygłuszyć doskonale drzwi żeby uzyskać efekt. Dodatkowo skoro przód ma zagrać fantastycznie to przydałoby się do tego zmienić przewody a nie podpinać się pod te, które są pociągniętę fabrycznie. No i oczywiście takie głośniki powinny być jeszcze podłączone pod wzmacniacz skoro mówimy tylko o doskonałym nagłośnieniu SAMEGO PRZODU. :wink: Nie jestem zwolennikiem wstawiania głośników tylko z przodu bądź tylko z tyłu. Moim zdaniem powinny być tu i tu. Całość ma się ładnie komponować. Nawet fabryczne audio montowane w Pumach projektowano z myślą o jak najlepszym efekcie jak w każdym aucie zresztą. I myślę, że nie bez powodu tylne głośniki już fabrycznie są montowane w tych kolumnach/zabudowach.

COCKIN napisał/a:
ostatnio kupilem sobie taki zestaw http://www.bartex-caraudi...products_id=225 .


COCKIN napisał/a:
Tylko,ze po zamontowaniu tego , gra srednio wiec postanowilem zamontowac subwoofer,


Kolega COCKIN, sprawił sobie nagłośnienie, na które wydał mnóstwo kasy i nie jest na dodatek zadowolony z efektu, sprzęt nie spełnił jego oczekiwań. Wg mnie to nie jest taki świetny pomysł wydawać tyle kasy na sprzęt a nie zainwestować ani złotówki w montaż i nie poradzić się w kwestii montażu jakiegoś eksperta albo chociaż osoby mającej lekkie pojęcie o tym. Sprzęt został pewnie zamontowany samodzielnie i nie dał efektu adekwatnego co do ceny za głośniki. Drzwi pewnie nie zostały wygłuszone a głośniki po prostu podmienione z fabrycznymi. Głosniki o wartości 8 stów grają w tym momencie tak jakby się kupiło np. jakieś JBL za 300 zł. Lepszym rozwiązaniem było wydać mniej kasy na głośniki w przód, a w zamian za to dokupić 2 lepsze głośniki na tył lub jakąś tubę do bagażnika jeżeli już tak bardzo nie chcesz mieć z tyłu głośników.

COCKIN, co do subwoofera wątpię, żebyś był zadowolony z takiego, który zmieści się pod siedzenie bo dużych rozmiarów on nie będzie. Stwierdzam tak bo widze, że głośniki które normalnie kosztują 8 stów nie spełniły Twoich oczekiwań to raczej mały subwooferek mieszczący się pod siedzeniem w Pumie też nie zrobi na Tobie większego wrażenia. Lepiej chyba jednak zainwestować w 2 porządne głośniki na tył. Ewentualnie później można dodatkowo pomyśleć o jakimś uzupełnieniu basu ale nie za pomocą jakiegoś pudełeczka mieszczącego się pod siedzenie pasażera... :roll:
_________________
Ten, co opatentował podświetlany schowek. :mrgreen: http://klubpumy.pl/viewtopic.php?t=7948

Sprawdź swoją Pumę po numerze VIN: http://klubpumy.pl/viewtopic.php?t=7055
Ostatnio zmieniony przez sharky 01-03-2009, 23:10, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
 
lewadzki
[Usunięty]

Wysłany: 01-03-2009, 17:30   

nie no dokladnie ja nie mowie wydac kupe kasy na glosniki i zero wzmaka zero wygluszenia i zero kabli bo wtedy nawet najdrozsze glosniki nie zagraja, tak jak mowisz wzmak kable i wygluszenie i ocyzwiscie zrobione to przez profesionalistow :)
co do glosnikow tyl mmoze nie tyle ze wogole bo owszem wrzucic cos mozna ale drozsze i lepsze jednak bym wrzucil na przod :P
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

© 2000-2021 klubpumy.pl | wykonanie: zespół | hosting: WEBdev

Korzystanie z forum oznacza akceptację regulaminu w aktualnym brzmieniu (ostatnia aktualizacja: 18.08.2013)

Kontakt: admin@klubpumy.pl



phpBB by przemo