Klub Forda Pumy Strona Główna Klub Forda Pumy
istnieje od 2000 roku

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
sprawdzenie auta
Autor Wiadomość
mPiotr
[Usunięty]

Wysłany: 16-05-2009, 21:23   sprawdzenie auta

mam pytanie: co zrobić i gdzie aby sprawdzić czy autko, które chcę kupić nie jest kradzione?
gdzie mogę zweryfikować poprawność numeru VIN itd?
 
 
Waluś 
Alfa...?! Yesss.... :-)


Dołączył: 22 Lut 2006
Posty: 1438
Skąd: HollyŁódź
Wysłany: 16-05-2009, 21:47   

Odnośnie kradzieży - komenda miejska policji, ale wątpię, żebyś uzyskał informację od ręki i np. przez telefon, natomiast odnośnie poprawności VINu - ASO powinno podać Ci historię samochodu (jeśli było serwisowane w ASO)...

PS.
Warto byłoby się przywitać w odpowiednim dziale forum...
http://klubpumy.pl/viewtopic.php?p=112303#112303
Pzdr
 
 
 
mPiotr
[Usunięty]

Wysłany: 16-05-2009, 21:56   

co do poprawności VINu to już jestem w stanie go zweryfikować gdyż dysponuję algorytmem ale chciałbym jednak otrzymać jakieś potwierdzenie na papierku od urzędu bądź instytucji - zawsze to może się przydać

ps tak tak, witam serdecznie :lol:
 
 
Waluś 
Alfa...?! Yesss.... :-)


Dołączył: 22 Lut 2006
Posty: 1438
Skąd: HollyŁódź
Wysłany: 16-05-2009, 22:32   

mPiotr napisał/a:
chciałbym jednak otrzymać jakieś potwierdzenie na papierku od urzędu bądź instytucji - zawsze to może się przydać

Nie wiem za bardzo o co Ci chodzi, ale wg mnie nie ma takiej możliwości - Wydział Rejestracji Pojazdów nie sprawdza nr VIN, żadna inna "instytucja" też nie - jedynie diagnosta na Stacji Diagnostycznej ma taki obowiązek i jeśli coś będzie nie tak z tym numerem na pewno Ci powie...
Jeśli chcesz znać historię auta to tak jak pisałem wcześniej - ASO, oczywiście jeśli pumka była serwisowana...

mPiotr napisał/a:
ps tak tak, witam serdecznie :lol:

Chyba nie w tym dziale... Ale to już Twój wybór...
 
 
 
heavyfoot 


Silnik Pumy: 1.7 VCT
Rok prod. Pumy: 1998
Dołączył: 06 Lis 2007
Posty: 262
Skąd: HollyŁódź
Wysłany: 16-05-2009, 23:14   

Myśle ,że mPiotr ten papierek chciałbyś mieć na wypadek gdyby coś było nie tak z "pochodzeniem" auta.
Jeśli to miałeś na myśli to najbardziej powszechnym sposobem weryfikacji uznanym później przez sąd jako dochowanie "należytej staranności " przez kupującego jest potwierdzenie/opinia licencjonowanego rzeczoznawcy. Jeśli zlecasz mu taką weryfikację z zaznaczeniem sprawdzenia legalności pojazdu to już w jego gestii należy sprawdzanie na policji i w innych oficjalnych źródłach.(a' propos ,na policji w rejestrze często nie ma aut oficjalnie zgłoszonych jako skradzione...sam to sprawdziłem!)
Inna też jest kwestia przy dochodzeniu roszczeń od os. fizycznej a inna np. od komisu, ale to dłuższy temat.
Jeśli chodzi o sprawdzenie historii w ASO tak jak pisał Waluś to też nie każde ASO poda Ci dane o aucie od ręki.

ps. algorytm o którym mówiłeś dużo Ci nie pomoże, bo niby co da Ci poprawność VIN-u?
dowiesz się gdzie auto było zrobione,jaki to rocznik itp., przydaje się gdy była to przeróbka z anglika, a w PL VIN będziesz miał na 99% poprawny z tą subtelną różnicą ,że np. będzie to klon jakiejś innej pumki.

Swego czasu złodzieje kopiowali spisywali sobie VIN przygotowanego do kradzieży auta (np. w pumie łatwo go zczytać z podszybia)i drukowali gotowy dowód rej. pod to auto, sprzedawane później na słupa.

Jest w PL masa aut o takich samych nr VIN, mogło by to zostać ujawniane gdyby CEPIK zaczął działać ale wiadomo jak jest.
_________________
Wir sind die Coolsten, wenn wir cruisen,
wenn wir durch die City düsen
 
 
 
Danieloon 

Dołączył: 22 Paź 2008
Posty: 398
Skąd: Stawiszyn/Kalisz
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 19-05-2009, 19:57   

Mam pytanie czy ktoś zna dobrą stronkę z dekoderem VINu?
_________________
Danieloon
 
 
Gaydek 
admin


Dołączył: 12 Wrz 2004
Posty: 6402
Skąd: Brodnica
Wysłany: 19-05-2009, 20:09   

Np. http://www.fordclubpolska...=ogolne&type=15 .
 
 
Danieloon 

Dołączył: 22 Paź 2008
Posty: 398
Skąd: Stawiszyn/Kalisz
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 19-05-2009, 20:33   

ale chodzi mi taki ogólny dekoder VIN a konkretnie chciałem mojego peugeota sprawdzić sobie.
_________________
Danieloon
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

© 2000-2021 klubpumy.pl | wykonanie: zespół | hosting: WEBdev

Korzystanie z forum oznacza akceptację regulaminu w aktualnym brzmieniu (ostatnia aktualizacja: 18.08.2013)

Kontakt: admin@klubpumy.pl



phpBB by przemo