Klub Forda Pumy Strona Główna Klub Forda Pumy
istnieje od 2000 roku

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
mokra wkładka filtra powietrza k&N daje to coś?
Autor Wiadomość
daro85 
Fanatyk Forda Pumy


Silnik Pumy: 1.7 VCT
Rok prod. Pumy: 2000
Dołączył: 02 Cze 2009
Posty: 153
Skąd: Sucha Beskidzka
  Wysłany: 14-07-2009, 18:54   mokra wkładka filtra powietrza k&N daje to coś?

mam pytanie. czy mokra wkładka k&N coś daje? bo nie wiem czy inwestować? w poprzednik samochodzie miałem zestaw k&N ze stożkiem i byłem bardzo zadowolony oprócz przyrostu mocy jakieś 3-5 koni, dochodził jeszcze ten dzwięk :mrgreen: poezja. niestety boje się teraz o żywotność silnika w pumie bo ma przepływkę a moja była już corsa 1.4 nie miała więc nie było problemu. słyszałem że stożek + przepływka = problemy z silnikiem. za to z ta wkładka do filtra nie powinno być problemu. pytanie czy ona coś daje? ma ktoś taką? proszę o cynk. pozdro
_________________
Auto jest jak prostytutka, bo często się p......li
 
 
 
Snaco 
&Sadzik C4 VTS


Dołączył: 06 Mar 2006
Posty: 3064
Skąd: Piaseczno
Wysłany: 14-07-2009, 19:09   

Z tego co wiem to nie ma problemu ze stożkiem w pumie. Niestety jeśli wsadzisz po prostu stożek to moc ci spadnie. Stożek trzeba zamontować z głową. Dobrze go od izolować od silnika. i zrobić dobry dolot zimnego powietrza. Niestety większośc osób o tym nie pamięta. Co do wkładki to sam posiadam takową. W chwili obecnej nie wiem czy jest duzo lepiej. Na początku z tego co pamiętam czułem lekką różnice...auto się lepiej wkręcało na obroty. Po prostu wkładka przepuszcza więcej powietrza. Trzeba pamiętać też żeby ją co jakiś czas umyć tak jak się to robi ze stożkiem. Uważam że to lepsza sprawa niz stożek.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

© 2000-2021 klubpumy.pl | wykonanie: zespół | hosting: WEBdev

Korzystanie z forum oznacza akceptację regulaminu w aktualnym brzmieniu (ostatnia aktualizacja: 18.08.2013)

Kontakt: admin@klubpumy.pl



phpBB by przemo