Klub Forda Pumy Strona Główna Klub Forda Pumy
istnieje od 2000 roku

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Gaydek
26-12-2006, 00:23
Jak puścić kabel (silnik-->kabina)?
Autor Wiadomość
Speedy 
czarna strzala->


Rok prod. Pumy: 2001
Dołączył: 30 Lip 2005
Posty: 906
Skąd: Gdańsk
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 23-09-2005, 16:19   Jak puścić kabel (silnik-->kabina)?

Witam..mam taki problem..potrzebuje koniecznie przeprowadzic kabel z komory silnika do środka kabiny..Jak to zrobic ? Moze ktoś juz przepychal kable jakie? RATUJCIE !!! Wiem ze z komory ida jakies kable po stronie akumulatora kolo mechanizmow wycieraczek...wychodza pewnie przy bezpiecznikach obok kierownicy..mam racje ? Ale czy da sie tamtedy jakos kabel przepchac ? Czy moze jest jakas inna latwiejsza droga ?
Dzieki z gory za pomoc :)
_________________
"Tuning to Twój wróg" :P
seryjne 277PS i 367Nm ;]
------------------------------
!!=-~Speedy~-=!!
Ostatnio zmieniony przez Opoya 21-08-2006, 00:32, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Kurzki 

Dołączył: 12 Wrz 2004
Posty: 632
Skąd: Poznań
Wysłany: 23-09-2005, 17:17   

ja znam dwie drogi , niekoniecznie latwe , jedna to jest tak jak mowisz - glowna wiazka ktora idzie za skrzynka z bezpiecznikami do srodka ,
a druga jest po stronie pasazera , musisz poszukac gdzie idzie wezyk od spryskiwacza tylnej szyba
ja to odkrylem jak demontowalem tylna wycieraczke i ten wlasnie wezyk
 
 
Speedy 
czarna strzala->


Rok prod. Pumy: 2001
Dołączył: 30 Lip 2005
Posty: 906
Skąd: Gdańsk
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 23-09-2005, 21:39   

a masz jakies zaslepki na dziure po wycieraczce czy jakos zalatales :> Tak tylko pytam przy okazji :P I jak demontowales ta wycieraczke mniej wiecej..??Tez sie nad tym zastanawiam :)
_________________
"Tuning to Twój wróg" :P
seryjne 277PS i 367Nm ;]
------------------------------
!!=-~Speedy~-=!!
 
 
 
Kurzki 

Dołączył: 12 Wrz 2004
Posty: 632
Skąd: Poznań
Wysłany: 23-09-2005, 22:01   

Speedy napisał/a:
a masz jakies zaslepki na dziure po wycieraczce czy jakos zalatales


dziury po migaczach i po wycieraczce oraz spryskiwaczu zsotaly zaspawane i pomalowane

Speedy napisał/a:
I jak demontowales ta wycieraczke mniej wiecej..??


no normalnie , wkretak , klucze , troche cierpliwosci :-)
 
 
Speedy 
czarna strzala->


Rok prod. Pumy: 2001
Dołączył: 30 Lip 2005
Posty: 906
Skąd: Gdańsk
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 24-09-2005, 23:48   

Dzieki za pomoc przy kabelku... przepchalem w 1 minutke latwiejszym sposobem... dla calej reszty naisze jak...jak sie zajrzy pod maskownice (obok mechanizmow wycieraczek,po stronie akumulatora u gory,za skrzynka z biezpiecznikami) widac zaizolowane kable i duza czarna uszczelke...latwo ja rozciag troszke..wystarczy wsadzic kabelek i juz jestesmy w kabinie... :) Dla ambitnych (w 2 osoby- czyli tak jak ja zrobilem) widac obok kabelek karbowany co wchodzi do puszki z bezpiecznikami...latwiej jest wpychac jakis kabel sztywny (ja uzylem antenowego kabla internetowego H-155) od srodka..trzeba glowe wsadzic obok pedalow..swiecic ltarka i wpychac ten kabel w ta druga uszczelke..malo jest miejsca ale przy duuzej ilosci cierpliwosci mozna wyciagnac kabelek przy pomocy drugiej osoby, która od strony bezpiecznikow prowadzi ten kabel wew.karbowanej rurki... i KUNIEC :mrgreen:
_________________
"Tuning to Twój wróg" :P
seryjne 277PS i 367Nm ;]
------------------------------
!!=-~Speedy~-=!!
 
 
 
miro0906
[Usunięty]

Wysłany: 25-09-2005, 09:53   

u mnie tak byl poprowadzony kabel od akumulatora do wzmacniacza do tylu i w pewnym momencie zauwazylem ze woda leje mi sie do srodka (przy myciu czy deszczu)i okazalo sie ze zginajac tą gume zeby przepchac kabel zrobila sie luka i lalo mi sie do srodka (wiec uwazaj zeby i tobie sie nie lalo w koncu to jest uszczelaka i ma byc szczelna a nie dziurawa)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

© 2000-2021 klubpumy.pl | wykonanie: zespół | hosting: WEBdev

Korzystanie z forum oznacza akceptację regulaminu w aktualnym brzmieniu (ostatnia aktualizacja: 18.08.2013)

Kontakt: admin@klubpumy.pl



phpBB by przemo