Klub Forda Pumy Strona Główna Klub Forda Pumy
istnieje od 2000 roku

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Gaydek
25-12-2006, 23:47
Parę problemów.. :(
Autor Wiadomość
D Z I Q S
[Usunięty]

Wysłany: 25-09-2005, 08:49   Parę problemów.. :(

Witam!od dwóch tygodni mam wielki problem tzn.-podczas jazdy cholernie mi coś wyje,buczy niby w przednim zawieszenieu!początkowo myślałęm ze to opony(215*45*16) a bardziej nieustawiona zbieżność ale wczoraj usłyszałem od znajomego ze to na bata jest łożysko..!a teraz pytanie-jak sprawdzic ktore i czy sam moge to okreslic czy potrzeba oka fachowca i..czy wymienic odrazu dwa(przednią oś lub tylną,w zależności gdzie jest problem) acha i ile KOSZTUJĄ ??

Coś zaczyna pobierac mi olej..:/!ma przejechane 74 000,wiec nie powinien !wymieniałem jakieś 2tys temu i dolane było z lejkką nadwyżką,a wczoraj zerkając na bagneta..dopiero po dolewce 0.7L wrócił stan do odpowiedniego poziomu!używam MOBILA syntetyka..


pozdro
Ostatnio zmieniony przez Opoya 21-08-2006, 00:33, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
miro0906
[Usunięty]

Wysłany: 25-09-2005, 10:03   

mozliwe ze to lozysko??? najlatwiejszą metodą lecz jest podniesienie auta na lewarku i ruszając kolem w pionie i poziomie jesli zauwazysz luz to napewno łozysko (to jest taka metoda amatorska wiadoma ze moze nie miec luzu i tez łozysko do wymiany) (ceny są rozne zalezy od producenta nie polecam kupowania jak najtanszego bo za niedlugi czas znowu czekac cie bedzie wymiana)
 
 
D Z I Q S
[Usunięty]

Wysłany: 25-09-2005, 10:07   

miro0906,no to chyba bede musiał sie pomęczyć i sprawdzić tą metodą o której wspominasz!a jasli by aqrat nic to nie wykazało to co mam zrobić :/ ,bo tak wyje że radia nie słycze wiec chyba bede musiał jakąś tube zaqpić..:]
 
 
miro0906
[Usunięty]

Wysłany: 25-09-2005, 10:20   

kazdy mechanik to sprawdzi i nie polecam jazdy w taki sposob bo narobisz sobie wiekszych kosztow naprawy,łozysko jak wyje znaczy ze juz nie lozyskuje poprawnie i stawia wiekszy opor i sie nagrzewa wiec mozesz stopic cos (u mojego mechanika koszt wymiany łozyska to 50zł plus łozysko to okolo do 100 )
 
 
D Z I Q S
[Usunięty]

Wysłany: 25-09-2005, 13:22   

własnie rozmawiałem z jednym mechanikiem i koniecznie zabronił mi jazdy poniewaz moze mi przyblokować koło a jesli jeszce przednie to o konkretną stłuczkę nie problem!dzieki
 
 
superwisior 


Silnik Pumy: 1.7 VCT
Rok prod. Pumy: 1999
Dołączył: 26 Cze 2005
Posty: 28
Skąd: Liverpool
Wysłany: 25-09-2005, 23:57   

Oko fachowca jest niezbędna a nawet ręka. Mechanik oceni prawidłowo, które łożysko kwalifikuje się do wymiany. Dobry mechanik będzie wstawiał łożysko za pomocą prasy (a słyszałem już o takich co wstukują łożysko młotkiem - po kilku tysiącach km znowu łożysko się odezwie).
Ja zapłaciłem 130 zł (łożysko+wymiana)
 
 
 
D Z I Q S
[Usunięty]

Wysłany: 28-09-2005, 13:28   

no i jestem po mechaniq--->facet za łba się chwycił jak zobaczył stan przedniego sworznia ,no ale juz oki tylko opony po wewn ętrznej mam dosznurqw przetarte..,cóż czas pomysleć o nowych:/!!!no i łożysko tysz wymieniłem
łącznie zapłaciłem niecałe 200 zł za łozysko,sworzeń i robocizne..
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

© 2000-2021 klubpumy.pl | wykonanie: zespół | hosting: WEBdev

Korzystanie z forum oznacza akceptację regulaminu w aktualnym brzmieniu (ostatnia aktualizacja: 18.08.2013)

Kontakt: admin@klubpumy.pl



phpBB by przemo