Klub Forda Pumy Strona Główna Klub Forda Pumy
istnieje od 2000 roku

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Zakup - Puma 1.6 czy 1.7?
Autor Wiadomość
mlody1982
[Usunięty]

Wysłany: 14-05-2010, 14:45   Zakup - Puma 1.6 czy 1.7?

Cześć.
Jestem na etapie zakupu Pumy, jednak szukając ogłoszeń z samochodami po 1999 roku, większość godnych uwagi (stosunek cena/jakość ;) ) lub w bliskiej okolicy jest z silnikiem 1.6. Nie szukam jakiejś super wyścigówki na 1/4 mili, raczej auto do normalnej jazdy do pracy, gdzie sporadycznie potrzeba będzie więcej KM (np przy wyprzedzaniu). Czy 1.6 spokojnie da radość z jazdy, czy lepiej poczekać, poszukać z silnikiem 1.7?

edit:
Jakie są różnice w tych silnikach (1.6 i 1.7) jeżeli chodzi o:
1) wytrzymałość
2) utrzymanie/remonty
3) dynamika/spalanie - to raczej wiadomo, tylko czy różnice są aż tak duże zakładając normalną jazdę bez szaleństw?
4) który lepiej zniesie ewentualną instalacje LPG

Jeżeli ten temat już się pojawił, proszę o link, bo szukałem ale bezskutecznie :/
 
 
Mr.Maya 
Kamikaze Driver


Dołączył: 14 Kwi 2006
Posty: 2256
Skąd: Gliwice
Wysłany: 16-05-2010, 07:57   

ad1. taki sam oiziom wytrzymalosci
ad2. 1.6 jest bardziej remontowalny niz 1.7 ale watpie zebs az tyle puma przejechal zebys musial remontowac
ad.3 1.7 lepszy stosunek dynamika do spalania. Pozatym 1.6 masz takie same oplaty jak za 1.7 a osiagi jak w 1.4. Ja osobiscie uwazam ze to najgrszy silnik do pumy mowie oczywiscie o oplaty/osiagi.
ad.4 1.6 lepiej zniesie bo to silnik z Focusa a tam czesto spotyka sie LPG
_________________
160KM & 375NM by DURASOFT
 
 
 
Maciek 
A6 4.2 QUATTRO


Dołączył: 16 Wrz 2009
Posty: 492
Skąd: Lublin/Łęczna
Wysłany: 16-05-2010, 12:17   

nie, no osiągi w 1.6 w porównaniu do 1.4 są odrobinę lepsze..
Ale jak chcesz jeździć na gazie to spokojnie 1.6, wiele tych jednostek jeździ zagazowanych i nie ma problemów.
Jeśli trzeba Ci tylko sporadycznie więcej koni jak piszesz, przy wyprzedzaniu, to 1.4 spokojnie daje rade i ma zapas mocy. 90KM w tonowym samochodziku to nie jest mało, jest czym poszaleć, to nie punto 1.4 czy corsa ;)
Jak interesujesz się osiągami, to 1,7 to maszynka do rozpędzania, zobacz np:

http://www.youtube.com/wa...feature=related
 
 
 
Boogie 
adm


Dołączył: 12 Wrz 2004
Posty: 2370
Skąd: Poznań
Wysłany: 16-05-2010, 13:00   

Akurat zły przykład dałeś, auto na pewno nie jechało po drodze tylko było na podnośniku. Zobacz jak prędkościomierz się zachowuje przy zmianie biegu.
_________________
Admin jest jak pogoda - trzeba zaakceptować, bo nic nie możesz zrobić, aby go zmienić
 
 
 
mlody3eci 


Silnik Pumy: 1.7 VCT
Rok prod. Pumy: 1998
Kolor Pumy: Panther Black
Dołączył: 18 Wrz 2009
Posty: 200
Skąd: Praszka
Wysłany: 17-05-2010, 09:08   

jestescie pewni odnosnie gazowania silnika 1,6? z tego co mi sie kojarzy ma on plastikowy kolektor i z tego wzgledu wiekszosc focusow trudno znosi przerobke, chyba ze wymienimy kolektor na mocniejszy
 
 
 
Mr.Maya 
Kamikaze Driver


Dołączył: 14 Kwi 2006
Posty: 2256
Skąd: Gliwice
Wysłany: 17-05-2010, 10:31   

1.7 jeszcze bardziej zle znosi. A jak masz plastikowy kolektor zakladasz sekwencje i po klopocie.
_________________
160KM & 375NM by DURASOFT
 
 
 
bania 
MeganeII diesel(ble)


Dołączył: 03 Lis 2006
Posty: 384
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 17-05-2010, 18:38   

tak z ciekawości
Mr.Maya napisał/a:
1.7 jeszcze bardziej zle znosi

czy masz jakieś zle doświadczenia? bo moja puma jeżdżi na gazie od 2004 roku i nie zauważylem problemów z silnikiem. ale chętnie się dowiem na co zwrócić uwagę?
_________________
obecnie Megane II diesel(ble)
 
 
Mr.Maya 
Kamikaze Driver


Dołączył: 14 Kwi 2006
Posty: 2256
Skąd: Gliwice
Wysłany: 17-05-2010, 23:12   

wystarczy zobaczyc na konstrukcje silnika. Pozatym znam dwie osoby co mialy 1.7 na gazie i wieczne problemy byly z silnikiem.
_________________
160KM & 375NM by DURASOFT
 
 
 
Boogie 
adm


Dołączył: 12 Wrz 2004
Posty: 2370
Skąd: Poznań
Wysłany: 18-05-2010, 00:01   

Są też takie które jeżdżą bez żadnych problemów więc chyba kwstia stanu silnika, serwisów i właściwej instalacji. mlody1982, napisz do Danae, ona juz kilka lat jeździ Puma na gazie bezproblemowo. Może poleci ci instalację.
_________________
Admin jest jak pogoda - trzeba zaakceptować, bo nic nie możesz zrobić, aby go zmienić
 
 
 
mlody1982
[Usunięty]

Wysłany: 20-05-2010, 13:01   

Dzięki wszystkim za info. :564:
Zdecydowałem, że o zakupie nie będzie decydował silnik, tylko rok (od 2000), stan techniczny i ogólna przyjemność z jazdy (samochód kupuje min. na 3 lata, więc im mniej poważnych wydatków tym lepiej). Poza tym nie będzie instalacji LPG, za mały bagażnik na takie manewry, a bez zapasu trochę strach jeździć.
Jednak parę dni temu pojawił się problem, gdyż natknąłem się na Cougara... i teraz mam zagwozdkę, bo cena mniej więcej ta sama, ma więcej miejsca, blachy ocynk, za to ma większe pragnienie (droższe naprawy?), ale tutaj można by LPG spokojnie upchnąć w bagażnik).
Mieliście przed zakupem Pumy podobny dylemat? :/
BTW. macie jakieś doświadczenia z samochodami sprowadzanymi ze Szwajcarii? Chodzą słuchy, że ludzie dbają tam o auta i ze względu na wysokie mandaty w miarę spokojnie jeżdżą, pytam się gdyż jest sporo kotów (jednych i drugich) właśnie z tego kraju.
 
 
Mr.Maya 
Kamikaze Driver


Dołączył: 14 Kwi 2006
Posty: 2256
Skąd: Gliwice
Wysłany: 20-05-2010, 14:00   

Auta ze szwajcari sa zadbane i warte uwagi. A co wybrac ja osobiscie wole male auta wiec bym wybieral pume. Sam zdecyduj co bardziej pasuje Tobie.
_________________
160KM & 375NM by DURASOFT
 
 
 
Zahariash
[Usunięty]

Wysłany: 21-05-2010, 00:59   

Ja zastanawiałem się nad Cougarem, jednak wybrałem Pumę. Pieniądze wolę w sadzać w samochód, niż do niego dokładać. Większe spalanie i to sporo, oraz dość drogie części i serwis.
Dowiadywałem się jak te sprawy wyglądają u posiadacza Cougara, jak i na ich forum. Popytaj posiadaczy, poczytaj testy i opinie, porównaj sobie ceny podstawowych części i sam dojdziesz do tego, co będzie lepsze dla Ciebie :568:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

© 2000-2021 klubpumy.pl | wykonanie: zespół | hosting: WEBdev

Korzystanie z forum oznacza akceptację regulaminu w aktualnym brzmieniu (ostatnia aktualizacja: 18.08.2013)

Kontakt: admin@klubpumy.pl



phpBB by przemo