Klub Forda Pumy Strona Główna Klub Forda Pumy
istnieje od 2000 roku

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Gaydek
14-07-2011, 12:17
Pierwsza Rejestracja w Polsce
Autor Wiadomość
dzikolak
[Usunięty]

Wysłany: 13-07-2011, 11:34   Pierwsza Rejestracja w Polsce

Na wstępie przeproszę jeśli umieściłem zapytanie w zlej części.(skorzystałem z funkcji szukaj ale nie znalazłem podobnego tematu duża szansa ze jestem gapa ale próbowałem :))

Sprowadziłem (sam sobie nią przyjechałem ) Pumke.Co teraz do czego się zabrać od czego zacząć i jakie około mogą to być koszty ? Dodam tylko ze mam dopiero co robiony niemiecki przegląd techniczny czy w Polsce tez powinienem zrobić?
 
 
poldek
[Usunięty]

Wysłany: 13-07-2011, 11:46   

Może go uznają ;)
A więc - tłumaczenia + akcyza, no i skarbówka :)
Jak będziesz miał to zrobione udajesz się z papierami do wydziału komunikacji, gdzie musisz uiścić jeszcze opłatę recyklingową 500pln. Potem zostanie już tylko rejestracja ;) Wszystko powinno zamknąć się w okresie 7dni ;)

Koszt całości to jakieś 1200pln.
 
 
Mr.Maya 
Kamikaze Driver


Dołączył: 14 Kwi 2006
Posty: 2256
Skąd: Gliwice
Wysłany: 13-07-2011, 11:57   

Musza zakceptowac przeglad niemiecki wiec nie musisz go robic.
_________________
160KM & 375NM by DURASOFT
 
 
 
CikCiak 
& Tygrys


Silnik Pumy: 1.7 VCT
Rok prod. Pumy: 1998
Kolor Pumy: Melina Blue
Dołączyła: 27 Maj 2008
Posty: 1171
Skąd: W-wa
Wysłany: 13-07-2011, 15:41   

Wcale nie muszą akceptować. Samochód sprowadzony z zagranicy musi przejść badanie techniczne w Polsce. Niestety
_________________
Miałam 1.4, mam 1.7, a teraz MB SLK, czyli nie ma jazdy bez gwiazdy ;)
 
 
dzikolak
[Usunięty]

Wysłany: 13-07-2011, 16:53   

to tak musi i nie musi.Przegląd niemiecki jest ważny 2 lata polski jeden rok.Wiec jeśli przegląd za granica został zrobiony mniej niż rok temu to go uznają wtedy nie trzeba robić pierwszego przeglądu w Polsce za to trzeba zrobić coś takiego jak przegląd numeru nadwozia co kosztuje zdecydowanie mniej.
 
 
Mr.Maya 
Kamikaze Driver


Dołączył: 14 Kwi 2006
Posty: 2256
Skąd: Gliwice
Wysłany: 13-07-2011, 21:41   

CikCiak, musza moja ibiza jakos nie miala robionego przegladu. A ze miala nowy dowod z niemiec to nawet nie musialem robic przegladu z odczytu numerow.
_________________
160KM & 375NM by DURASOFT
 
 
 
lewadzki
[Usunięty]

Wysłany: 13-07-2011, 21:54   

nam w procku przeglad wbili na dwa lata. . . ale to taki OT
w UC podaj ze nie ma klimy zawyz przebieg, sciemniaj ze popsuta, to zawsze na dobry browar zaoszczedzisz ;-)
 
 
Opoya 
Szarak ST225


Dołączyła: 14 Wrz 2004
Posty: 4581
Skąd: Warszawa
Wysłany: 13-07-2011, 22:00   

Europejski Trybunał Sprawiedliwości zaskarżył zapis prawa polskiego dotyczący przeglądu samochodów (mających ważny przegląd) sporowadzanych z krajów Unii. Po nowelizacji przepisów ponowny przegląd nie jest potrzebny. Oczywiście może się zdarzyć, że nadgorliwa pani nieznająca obowiązującyh przepisów będzie twierdziła inaczej, ale ja na tego typu "widzimisię" mam jedną radę - proszę, w tym przypadku, o odmowę rejestracji na piśmie... :twisted:
_________________

Opoya ma wysublimowany gust (by foo)
Opoya [...] może wszystko (by Snaco)
Opoya [...] jesteś Boska (by Waluś)
Opoya, Jestes super dziewczyna (by Mr.Maya)
Jak zwykle Matula Opoyka nie przezyje jak sie nie przyczepi :-) Uwielbiam Cie :-) (by bleade)
Opoya, [...] gratki dla ciebie kochaniutka (by rafalski69)
Opoya opoko ty nasza (by Beata)
 
 
 
dzikolak
[Usunięty]

Wysłany: 13-07-2011, 22:43   

Kurde dzięki za pomoc i w ogóle za rady no myślę ze bez waszych wskazówek to by mnie tam zjedli żywcem i z żadnego urzędu bym nie wyszedł. :) nie lubię kłamać ale to w słusznej sprawie to się nie liczy :) dobrze ze 2 umowy podpisałem druga na dużo mniejsza kwotę :)
 
 
poldek
[Usunięty]

Wysłany: 13-07-2011, 23:05   

I tak naliczą ci akcyzę według swoich stawek :P
 
 
Franek
[Usunięty]

Wysłany: 14-07-2011, 08:10   

dzikolak napisał/a:
Kurde dzięki za pomoc i w ogóle za rady no myślę ze bez waszych wskazówek to by mnie tam zjedli żywcem i z żadnego urzędu bym nie wyszedł. :) nie lubię kłamać ale to w słusznej sprawie to się nie liczy :) dobrze ze 2 umowy podpisałem druga na dużo mniejsza kwotę :)

przyjdzie Ci wezwanie z urzędu za zaniżoną kwotę, zapłacisz różnicę, odsetki i karę, to zrezygnujesz z kombinowania.
Ostatnio zmieniony przez Franek 14-07-2011, 08:14, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
lewadzki
[Usunięty]

Wysłany: 14-07-2011, 08:11   

dokladnie, więc tak jak mówiłem, mów , że brak klimy, brak alu, duży przebieg, coś tam uszkodzone, ale da się jeździć itp itd , a to obniży troche wartość i tak jak pisałem na browar będzie :P
 
 
KELLUNIA 


Silnik Pumy: 1.4
Rok prod. Pumy: 1998
Kolor Pumy: Panther Black
Dołączyła: 23 Cze 2010
Posty: 86
Skąd: MIŃSK MAZOWIECKI
Wysłany: 23-07-2011, 10:47   

Hmmmm...a ja właśnie rejestruje moją pumke i w sumie na umowie mam cene faktyczną jaką za nią zapłaciłam(nie zaniżałam,ale jest to cena niższa niż cena rynkowa)...w skarbowym policzyli mi według ich wykazów cenowych...i nie było żadnej dyskusji i tłumaczeń... ale w celnym trafiłam na bardzo fajnego pana który akcyze wyliczył mi według ceny z umowy mimo że w ich wykazie cena jest znacznie większa...Łącznie rejestracja kosztowała mnie ok 1500zł
 
 
 
Słoodzik 
zakręcony,po całości


Silnik Pumy: 1.7 VCT
Rok prod. Pumy: 1998
Dołączył: 10 Maj 2008
Posty: 2608
Skąd: Warszawa
Wysłany: 08-08-2011, 08:31   

Kelly, załatwiłaś w końcu. Na jakie blachy się zdecydowałaś :?:
_________________
Żyjesz po to aby jeździć. Jeździsz po to aby żyć.

Porucznik Gwiezdnej Floty Słód™
 
 
 
KELLUNIA 


Silnik Pumy: 1.4
Rok prod. Pumy: 1998
Kolor Pumy: Panther Black
Dołączyła: 23 Cze 2010
Posty: 86
Skąd: MIŃSK MAZOWIECKI
Wysłany: 09-08-2011, 11:34   

Nic jeszcze nie załatwiłam.....na urlopie byłam a jak wróciłam i poszłam załatwiać to sie zaczęło :roll: .... oczywiście w naszych Polskich Urzędach zawsze są ciężkie i długie schody żeby coś załatwić ....leniwe babsztyle wszystko zrobią aby ci umilić życie ...że czegoś nie ma ...czegoś brakuje .. itd itp :twisted: :roll: :roll:
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

© 2000-2021 klubpumy.pl | wykonanie: zespół | hosting: WEBdev

Korzystanie z forum oznacza akceptację regulaminu w aktualnym brzmieniu (ostatnia aktualizacja: 18.08.2013)

Kontakt: admin@klubpumy.pl



phpBB by przemo