Klub Forda Pumy Strona Główna Klub Forda Pumy
istnieje od 2000 roku

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Subwoofer w Bagażniku + informacje na temat car audio
Autor Wiadomość
Witas91
[Usunięty]

Wysłany: 17-08-2011, 15:21   Subwoofer w Bagażniku + informacje na temat car audio

Witam,
Jestem świeżym posiadaczem forda pumy i mam kilka pytań odnośnie sprzętu grającego.
Od początku Puma posiada fabryczne głośniki, które niestety, ale nie są dobre :)
Chciałbym, aby ktoś pomógł mi zbudować dobry zestaw car audio do 1000zł.
Pytanie:
Jakie radio najlepiej dać, żeby uciągnęło głośniki i Subwoofer(który chcę włożyć do bagaznika) i żeby estetycznie komponowało się ze srebrnym panelem pumy?
Po prawej stronie bagażika, znajduje się wolne miejsce, w które możnaby było włożyć subwoofer.
Myślałem o JBL-ach ale nie orientuje się narazie w cenie
Dziękuje z góry za pomoc!
Pozdrawiam!

Załączam zdjęcie wnęki. Jeśli już ktoś ma takie coś, to może wkleić swoje? Fajnie byłoby zobaczyć jak to wygląda
 
 
Tast 


Silnik Pumy: 1.7 VCT
Rok prod. Pumy: 1997
Kolor Pumy: Moondust Silver
Dołączył: 10 Paź 2010
Posty: 1029
Skąd: Pruszcz Gd. / Londyn
Wysłany: 17-08-2011, 17:07   

Subwoofer? Tam gdzie powinna być apteczka? Nie żartujesz przypadkiem?

Co do radia to są różne opinie, najlepiej poczytaj odpowiedni temat:
http://klubpumy.pl/viewto...highlight=radio

No i poza tym za 1000 zł nie zaszalejesz, ale na początek, na dobre radio i skrzynie aktywną powinno w zupełności wystarczyć.
 
 
 
sebo49
[Usunięty]

Wysłany: 17-08-2011, 18:08   

Moim zdaniem powinieneś zainwestować w dobre radio i może na jakąś tubę Ci starczy. w Pumkach najlepszym rozwiązaniem jest kwadratowa skrzynia, bo wtedy masz jeszcze kawałek bagażnika na wzmacniacz czy kondensator do tuby. Co do głośników to uzbieraj na nie jakieś 500-600zł żeby to jakoś grało :) Chyba, że chcesz mieć wypasione radyjko, wtedy zakręć sie za 2din bo idealnie sie mieści. A efekt powalający. Pozdrawiam sebo49
 
 
Witas91
[Usunięty]

Wysłany: 17-08-2011, 18:33   

dzięki za odpowiedzi. Może rzeczywiście przesadziłem z tym montowaniem subwoofera w miejsce apteczki.
To w takim razie będzie trzeba więcej zainwestować.
Pozdrawiam
 
 
sharky 


Silnik Pumy: 1.4
Rok prod. Pumy: 1998
Kolor Pumy: Radiant Red
Dołączył: 05 Sty 2008
Posty: 992
Skąd: Kalisz/Opatówek
Wysłany: 17-08-2011, 18:40   

Moja rada: na początek najlepiej dobre radio (ja preferuję markę Pioneer) z filtrem górnoprzepustowym na głośniki (HPF), czyli najniższe tony będą odcinane i na głośniki pójdą tony średnie i wysokie, tym samym głośniki nie będą charczeć i nie będą dostawać po tyłku jak sobie podgłosisz. Głośniki oczywiście na razie zostaw fabryczne, zobaczysz jak to gra. A do basu kup sobie nieduży subwoofer lub tubę aktywną tzn. z wbudowanym wzmacniaczem. Samo radio nie uciągnie Ci subwoofera, musi być dodatkowy wzmacniacz, dlatego własnie najlepiej kupić jakiś subwoofer aktywny. Na początek powinno wystarczyć. W późniejszym czasie pomyślisz o ewentualnej zmianie głośników.

Co do miejsca na subwoofer, które pokazałeś na zdjęciu to owszem są firmy, które robią takie subwoofery do zabudowy na wymiar w takie fabryczne miejsca ale to miejsce w Pumie jest chyba trochę za małe no i na pewno nie są to subwoofery aktywne.
_________________
Ten, co opatentował podświetlany schowek. :mrgreen: http://klubpumy.pl/viewtopic.php?t=7948

Sprawdź swoją Pumę po numerze VIN: http://klubpumy.pl/viewtopic.php?t=7055
 
 
 
poldek
[Usunięty]

Wysłany: 18-08-2011, 02:45   

Zrób tak:
zainwestuj w radyjko używkę... (ja preferuję Alpine ze starej serii, ale tylko CDA!!).
Kup porządne głośniki odseparowane na przód i wygłusz drzwi - basu nie powinno zabraknąć, a i to będzie dobry początek. Jak uzbierasz więcej kasy to kup wtedy jakąś 4kanałówkę i suba w skrzyni (nie tubę). Mogę pomóc w dobraniu. Proponuję jednak posłuchać u kogoś jak gra sprzęt i wtedy zobaczysz czego sam oczekujesz :)
 
 
ar2r 

Silnik Pumy: 1.7 VCT
Rok prod. Pumy: 2001
Kolor Pumy: Medium Steel Blue
Dołączył: 04 Kwi 2008
Posty: 175
Skąd: Brzeg
Wysłany: 18-08-2011, 14:17   

sebo49 napisał/a:
wtedy zakręć sie za 2din bo idealnie sie mieści


sebo49
1 DIN ma wysokość 70mm,2 DIN-140mm
w Pumie otwór na radio ma wysokośc 90mm więc radyjka 2 DIN nie wstawisz chyba,że rozbebeszysz deskę rozdzielczą.
 
 
lewadzki
[Usunięty]

Wysłany: 19-08-2011, 11:31   

lepiej jeden din z wysuwanym monitorkiem :P

p.s. chyba na jasień wrzuce wkońcu sprzęt ze starej pumy do snieżynki :P
 
 
Witas91
[Usunięty]

Wysłany: 19-08-2011, 18:45   

fajne radio znalazłem! http://allegro.pl/pioneer...1777260984.html ktoś ma takie? Opinie ? Coś podobnego i dobrego w mniejszej cenie ?
 
 
sebo49
[Usunięty]

Wysłany: 19-08-2011, 19:07   

Faktycznie, mój błąd ::) Dzięki za poprawienie :)
 
 
lewadzki
[Usunięty]

Wysłany: 19-08-2011, 20:26   

fajne te radyjko
 
 
Witas91
[Usunięty]

Wysłany: 19-08-2011, 20:44   

musze zaciągnąć kredyt zaufania u kogoś i moge kupić :D
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

© 2000-2021 klubpumy.pl | wykonanie: zespół | hosting: WEBdev

Korzystanie z forum oznacza akceptację regulaminu w aktualnym brzmieniu (ostatnia aktualizacja: 18.08.2013)

Kontakt: admin@klubpumy.pl



phpBB by przemo