Klub Forda Pumy Strona Główna Klub Forda Pumy
istnieje od 2000 roku

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Pomysl znaleziony w internecie
Autor Wiadomość
BuLaS 


Silnik Pumy: 1.7 VCT
Rok prod. Pumy: 1997
Kolor Pumy: Jewel Green
Dołączył: 15 Wrz 2011
Posty: 206
Skąd: Rawicz
Wysłany: 24-11-2011, 11:02   Pomysl znaleziony w internecie

AKCJA OBNIŻAMY CENY



Uploaded with ImageShack.us

Przesylacje na inne fora moze to cos da




Nie dziala mi opcja [img][/img]
_________________

Ostatnio zmieniony przez Gaydek 24-11-2011, 11:46, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Franek
[Usunięty]

Wysłany: 24-11-2011, 11:15   

Żal.pl
I co? Kupować tylko na shellu albo jakimś innym g...?
Ziom, kierowcy regularni to jakiś promil.
Cały hajs firmy mają z tirów i kart dla firm.
Więc nawet jak Ty i pare innych osób będzie strajkować, to oni tego nie odczują.
A ewentualnie jeszcze podniosą cenę, bo zmniejszy się popyt, podaż wzrośnie a bilans rachunków trzeba będzie wyrównać.

Dzizas.
Jak ja nie lubie takich łańcuszków.
 
 
Tast 


Silnik Pumy: 1.7 VCT
Rok prod. Pumy: 1997
Kolor Pumy: Moondust Silver
Dołączył: 10 Paź 2010
Posty: 1029
Skąd: Pruszcz Gd. / Londyn
Wysłany: 24-11-2011, 11:21   

Poza tym marża sprzedawców paliw i tak jest znikoma..

http://motooferty.net.pl/content.php?id=23
http://wyborcza.biz/bizne...y_w_Polsce.html
 
 
 
BuLaS 


Silnik Pumy: 1.7 VCT
Rok prod. Pumy: 1997
Kolor Pumy: Jewel Green
Dołączył: 15 Wrz 2011
Posty: 206
Skąd: Rawicz
Wysłany: 24-11-2011, 11:22   

Franek,
To nie moh pomysl znalazlem w necie mem wywalone na opinie takie jak twoje nie bd sie tym przejmowac
_________________

 
 
Franek
[Usunięty]

Wysłany: 24-11-2011, 11:25   

BuLaS, to nie tankuj. Siedź w domu i pisz pierdy na forum.
LOL

[ Dodano: 24-11-2011, 11:26 ]
Tast, dokładnie.
Gdzieś czytałem, że 90% zysku stacje mają ze sklepiku, gastronomi oraz myjni.
A zysk z samego paliwa jest najmniejszą częścią dochodów.
Ostatnio zmieniony przez Gaydek 24-11-2011, 11:55, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
BuLaS 


Silnik Pumy: 1.7 VCT
Rok prod. Pumy: 1997
Kolor Pumy: Jewel Green
Dołączył: 15 Wrz 2011
Posty: 206
Skąd: Rawicz
Wysłany: 24-11-2011, 11:30   

Franek,
Widac do CB nei dociera to ze znalazlem na innym forum i sobie tu o tak wkleilem <lol> a pozatym nie siedzew ciagle na forum moze ty to robisz ale ja nie ja po prostu mam dzis wolne juz
_________________

 
 
Gaydek 
admin


Dołączył: 12 Wrz 2004
Posty: 6402
Skąd: Brodnica
Wysłany: 24-11-2011, 11:57   

BuLaS napisał/a:
Nie dziala mi opcja [img][/img]

Działa. Tylko trzeba umieć z niej korzystać :P .

Pomysł jak to pomysł... :cool:
 
 
Zahariash
[Usunięty]

Wysłany: 24-11-2011, 12:46   

... kolejny łańcuszek, który ma sprawić, że będziemy szczęśliwsi na świecie :572: :572: :572:
 
 
Opoya 
Szarak ST225


Dołączyła: 14 Wrz 2004
Posty: 4581
Skąd: Warszawa
Wysłany: 24-11-2011, 17:33   

Jak dla mnie kolejny idiotyczny pomysł. Było już ich trochę. Zmieniają się sieci stacji paliw i nieznacznie pomysły. Ale dopóki będzie tak wysoka akcyza, to nic się nie zmieni...
Poza tym to ja będę decydować gdzie mam kupić paliwo do mojego auta. Mam swoje ulubione stacje, mam też takie które omijam szerokim łukiem. I nikomu nic do tego.
_________________

Opoya ma wysublimowany gust (by foo)
Opoya [...] może wszystko (by Snaco)
Opoya [...] jesteś Boska (by Waluś)
Opoya, Jestes super dziewczyna (by Mr.Maya)
Jak zwykle Matula Opoyka nie przezyje jak sie nie przyczepi :-) Uwielbiam Cie :-) (by bleade)
Opoya, [...] gratki dla ciebie kochaniutka (by rafalski69)
Opoya opoko ty nasza (by Beata)
 
 
 
Hadzi
[Usunięty]

Wysłany: 25-11-2011, 10:12   

Opoya napisał/a:
Ale dopóki będzie tak wysoka akcyza, to nic się nie zmieni...

Dokładnie! lepszy był by pomysł co zrobic z tą akcyzą... Tylko dopóki Tusk będzie rządzić, to będzie coraz gorzej.
Aha, od tego po ile stoją paliwa zależy też kurs złotówki do dolara i euro... no i wszelkie zawirowania na scenie politycznej nie tylko naszego kraju.
 
 
crxdor 

Silnik Pumy: 1.7 VCT
Rok prod. Pumy: 1998
Kolor Pumy: Moondust Silver
Dołączył: 15 Paź 2009
Posty: 190
Skąd: Kielce
Wysłany: 25-11-2011, 13:26   

Powiedzcie mi w takim razie gdzie tankować skoro na każde mniejsze prywatne stacje i tak paliwo dostarczają orlen albo lotos tak że taki strajk wiele nie zmienia, a odnośnie zysków stacji paliw to mniej więcej rozkłada się to tak 50% zysków = on, 15% zysków = PB, 10% zysków = LPG, 25% zysków = sprzedaż ze sklepu (akcesoria, oleje, spożywka) oczywiście jest to uzależnione od danej stacji ale na moim przykładzie tak się to mniej więcej przedstawia, a marże stacji wynoszą zależy od okresu ale tak średnio od 5gr do 15gr na litrze. gorszy problem jest z akcyzą i podatkami to one głównie wpływają na ceny paliw... ale na to chyba nic nie poradzimy niestety...
 
 
 
lewadzki
[Usunięty]

Wysłany: 26-11-2011, 20:54   

i tak paliwa na BP czy Shellu sa z orlenu i lotosu, tylko poza Vpowerem i ultimate, wiec czy to by cos dalo :?: nie sadze
 
 
Pablo 


Silnik Pumy: 1.7 VCT
Rok prod. Pumy: 1998
Kolor Pumy: Panther Black
Dołączył: 05 Sty 2012
Posty: 24
Skąd: Rzeszów!
Wysłany: 06-01-2012, 20:55   

Trochę odkopię...
Po pierwsze akcyza. Rzeczywiście zajmuje sporą część wolnej przestrzeni w naszych bakach i strajkując przeciw Orlenowi, BP czy innym potentatom nic nie zrobimy. My nie kupimy paliwa, kupi inne państwo, w którym benzyna kosztuje w przeliczeniiu grubo ponad 7-8zł / litr. Jeszcze na tym zarobią. A my będziemy jeździć po dziurach zamiast po asfalcie.

Dwa. Dopóki 'oil&gas industry' jest drugim, najbardziej dochodowym biznesem na świecie (po farmacji), hipotetyczne 3 miliony Polaczków może im, delikatnie mówiąc, naskoczyć. Kupiliby nas z całymi rodzinami domami i nawet by za bardzo nie poczuli.

Trzy. Ci którzy naprawdę sporo jeżdżą raczej nie siedzą za wiele na necie (chodzi głównie o fora i inne portale masowe) bo ręce mają akurat na kierownicy. Niewielkie społeczności pokroju naszej, nawet gdyby się całkowicie zgadzały i nikt nie wyłamywał znów mogą rafineriom co najwyżej naskoczyć.

Cztery. Prawie każda mniejsza stacja, jak już zostało powiedziane, połowę swoich zapasów kupuje od tej trójcy. A tę drógą połowę bierze z wodociągów polskich. Można zrobić w domu to samo: zalej 30l paliwa, weź 2x5l butelki, nalej wody... teraz potrzebujesz tylko lejka. Gwarantuje, że silnik będzie bardzo zadowolony.

Pięć. Wiem, że jestem nowy, szczeniak i wogóle, ale nie lubię łańcuszków. I wiem, że jak zaleję Ultimate, to moja Kicia zawija asfalt. I powiem szczerze, że wole nie zjeść niż wlać jej jakieś fufu u pana Mietka.

Reasumując, bez obrazy BuLaS, ale pomysł uważam za dość hybiony. Nie to, żeby był zły, ale IMO ktoś kto opracowywał ten tekst nie do końca miał pojęcie jak działa cały przemysł paliwowy i stworzył piękny, choć raczej nierealny plan krwawej rebelii.

BTW.... czy Orlen przypadkiem nie jest polski? Bo to by był troche obciach podburzać do sabotowania rodzimego przemysłu. Bo wiesz, jak ludzie nie jeżdżą na stacje, to stacje w pierwszej kolejności zwalniają 'chłopaków od nalewania', a nie obniżają ceny paliw. Smutne ale prawdziwe.
_________________
True Reserve Solidier - kontrolka rezerwy gaśnie wraz z silnikiem.
 
 
bariwo 

Silnik Pumy: 1.7 VCT
Rok prod. Pumy: 2000
Kolor Pumy: Amparo Blue
Dołączyła: 22 Wrz 2009
Posty: 114
Skąd: Marki k/ Warszawy
Wysłany: 07-01-2012, 01:07   

Hadzi napisał/a:
Opoya napisał/a:
Ale dopóki będzie tak wysoka akcyza, to nic się nie zmieni...

Dokładnie! lepszy był by pomysł co zrobic z tą akcyzą... Tylko dopóki Tusk będzie rządzić, to będzie coraz gorzej.
Aha, od tego po ile stoją paliwa zależy też kurs złotówki do dolara i euro... no i wszelkie zawirowania na scenie politycznej nie tylko naszego kraju.


Ja prosiłbym bez tych wycieczek politycznych. Bo g***o wiesz i Ty i ja o tym co implikuje tak wysoki poziom cen paliw obecnie. To nie jest prosty mechanizm: obniż akcyzę. Zapewniam. A Twoje osobiste antypatie polityczne nie powinny interesować PT. Forumowiczów. Gentelmani o polityce, religii i pieniądzach po prostu... nie rozmawiają.

Uszanowanie
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

© 2000-2021 klubpumy.pl | wykonanie: zespół | hosting: WEBdev

Korzystanie z forum oznacza akceptację regulaminu w aktualnym brzmieniu (ostatnia aktualizacja: 18.08.2013)

Kontakt: admin@klubpumy.pl



phpBB by przemo