Klub Forda Pumy Strona Główna Klub Forda Pumy
istnieje od 2000 roku

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
ogólne dywagacje nt. awaryjności Pumy
Autor Wiadomość
rafalski69 
1.4 i 1.7


Silnik Pumy: 1.7 VCT
Rok prod. Pumy: 1999
Kolor Pumy: Pacific Green
Dołączył: 27 Sty 2008
Posty: 1147
Skąd: Stradunia /Opolskie
Wysłany: 09-01-2012, 20:41   

Absolutnie nie. Jestem zadowolony i stukam się po głowie :562: dlaczego pierwsza moja puma nie była z jedyną słuszną jednostką jaka została zaprojektowana tylko dla tego kociaka. Zahariash, odnosiłem się tylko do wypowiedzi pietras-007, :564:
_________________

 
 
 
Zahariash
[Usunięty]

Wysłany: 09-01-2012, 21:00   

Spoko, pytałem z ciekawości. Gdybym miał okazję Cie poznać osobiście, pewnie nie doszukiwałbym się teraz swoistego podwójnego dna, w twojej wypowiedzi :564:
 
 
michalknw 


Silnik Pumy: 1.7 VCT
Rok prod. Pumy: 2000
Kolor Pumy: Amparo Blue
Dołączył: 02 Maj 2009
Posty: 1096
Skąd: Knurów
Wysłany: 09-01-2012, 21:47   

ale 1,4 też daję radę ja tam miło ją wspominam :wink: a czy tańsza w utrzymaniu to na pewno, więcej części pasuje z fiesty :razz:
_________________
była 1.4, 1.7 a teraz Puma 1.7 Futura
 
 
 
Autofocus
[Usunięty]

Wysłany: 12-01-2012, 15:27   

Ale kto przelicza Pumę na Fieste? To dwa oddzielne gatunki :wink: Co do awaryjności to wszysko zależy od konkretnego modelu oraz tego jak o niego dbamy.
 
 
lewadzki
[Usunięty]

Wysłany: 12-01-2012, 17:10   

no nie do konca rozne gatunki, bo czesc czesci z fiesty przeciez pasuje do pumy, zwlaszcza do tej 1.4
 
 
cobraswiecie 
CSW Kuj-Pom


Dołączył: 25 Lis 2008
Posty: 1318
Skąd: Świecie n/W
Wysłany: 12-01-2012, 18:49   

Pmiętam jak kupiłem Pumę i byłem zielony w początkowej chwili.Zajechał sąsiad Fiestą i patrzę a On ten sam kokpit ma i mówiłem mu aby auto do garażu chował bo może mi się kilka części przydać:)
_________________
Przyspieszenie to najlepszy sposób na spędzenie czasu między zakrętami...
Moja Pumka:
http://www.polskajazda.pl...Ford/Puma/74364
 
 
milka612 


Silnik Pumy: 1.7 VCT
Rok prod. Pumy: 1998
Kolor Pumy: Melina Blue
Dołączyła: 14 Paź 2012
Posty: 59
Skąd: Łódź
Wysłany: 08-12-2012, 21:11   

No to ja też coś napiszę, może komuś się przyda moje doświadczenie;)
Pumę kupiłam 2 miesiące temu na giełdzie - auto sprowadzone z Niemiec na kilka dni przed moim zakupem przez handlarza. Ojciec mój się nią zachwycił, bo była wypucowana, nie miała bąbli na nadkolach, była bardzo zadbana, i po krótkich oględzinach - bierzemy!
Zabraliśmy ją do siebie, stała tydzień i czekała na rejestrację. W tym czasie ją zaczęliśmy oglądać. Wszystko działało, cała elektryka i klimatyzacja, kontrolki poprawnie się zapalały i gasły kiedy trzeba. Radio sobie odkodowałam. Jedyne co nas zszkowało to suchy bagnet... nie było prawie oleju;/ No więc co wymieniłam:
- dolaliśmy oleju Platinum prawie 3l
- akumulator, bo po zimnej nocy auto nie odpalało
- baterie w pilocie, bo już nie reagował
- pasek alternatora, bo był już w kiepskim stanie
- filtr powietrza
- dolaliśmy płyn chłodniczy i płyn spryskiwacza - paliła się jego kontrolka
- klocki i tarcze
- poduszki tulei z tyłu
I jak na tym wyszłam? Po przejechaniu 600km oleju nie ubyło;) wiec ufff... Cieknie mi minimalnie płyn chłodniczy z gumowego węża, ale założyliśmy drugą obejmę i narazie jest ok. Na pewno przydałoby się tłumik końcowy wymienić, ale na zimę dam sobie spokój, bo i tak go sól zeżre:P
Auto ma 14 lat, a prowadzi się je jak kilkuletnie. Korozja na podwoziu na razie nie stwarza zagrożenia, ale będzie trzeba zadbać o auto i przeprowadzić konserwację, jeżeli będę myślała, żeby zatrzymać je na dłużej. Na razie jestem zadowolona, jak będzie dalej, dam znać;)

Koszty poniesione za powyższe naprawy to 1100zł.
_________________
Milka



Za nic jej nie oddam <3

http://www.autocentrum.pl...ford-puma-1998/
 
 
 
tusia8510 
Tempus fugit...


Silnik Pumy: 1.7 VCT
Rok prod. Pumy: 1998
Kolor Pumy: Moondust Silver
Dołączyła: 26 Wrz 2008
Posty: 2126
Skąd: Gorzów/Kołobrzeg
Wysłany: 08-12-2012, 21:38   

IMO to nie są naprawy w większości tylko eksploatacyjne rzeczy, na które warto mieć przeznaczoną kasę przy zakupie. No i olej to przydałoby się wymienić a nie dolać ;) Nie sprawdziliście stanu oleju przy/po zakupie ? Dużo tak jeździliście?

BTW dlatego IMO trzeba sprawdzać auto przede wszystkim pod kątem mechanicznym/technicznym, a nie zachwycać się tym jak wygląda i ewentualnie zbijać cenę ...

Aku, tuleje czy tam pasek no ok.
_________________
https://www.ratujemyzwier...-dla-kulki-otoz
 
 
milka612 


Silnik Pumy: 1.7 VCT
Rok prod. Pumy: 1998
Kolor Pumy: Melina Blue
Dołączyła: 14 Paź 2012
Posty: 59
Skąd: Łódź
Wysłany: 08-12-2012, 22:16   

tusia8510,
No niestety jakoś ojcu przez myśl nie przeszło, że w silniku może nie być w ogóle oleju. Ja chciałam zajrzeć na bagnet, jakoś tak zawsze mi powtarzali różni ludzie, że to ważne...ale tatuś powiedział, żebym się nie wygłupiała...co mu wypomniałam potem dosadnie.
Auto bez oleju przejechało tylko 10km czyli z giełdy do domu. Więc niewiele. Chyba że doliczyć trasę handlarza z Kutna do Łodzi... Z Niemiec ją przywieźli na lawecie.
_________________
Milka



Za nic jej nie oddam <3

http://www.autocentrum.pl...ford-puma-1998/
 
 
 
deejay
[Usunięty]

Wysłany: 09-12-2012, 11:03   

milka612, a paska rozrządu nie wymieniłaś?
 
 
milka612 


Silnik Pumy: 1.7 VCT
Rok prod. Pumy: 1998
Kolor Pumy: Melina Blue
Dołączyła: 14 Paź 2012
Posty: 59
Skąd: Łódź
Wysłany: 09-12-2012, 12:53   

deejay, no właśnie na razie nie, zaglądaliśmy do niego, wygląda jak niedawno zmieniony, co by potwierdzało zarzekanie się sprzedającego, że wymienił pasek (pytanie po co?). Po zimie chyba go zmienię, dla własnego bezpieczeństwa, jeżeli moja Puma okaże się dobrym egzemplarzem.
_________________
Milka



Za nic jej nie oddam <3

http://www.autocentrum.pl...ford-puma-1998/
 
 
 
tusia8510 
Tempus fugit...


Silnik Pumy: 1.7 VCT
Rok prod. Pumy: 1998
Kolor Pumy: Moondust Silver
Dołączyła: 26 Wrz 2008
Posty: 2126
Skąd: Gorzów/Kołobrzeg
Wysłany: 09-12-2012, 12:58   

IMO skoro nawet oleju praktycznie nie było, rozrządu na bank nie zmienił... Bo niby po co :D
_________________
https://www.ratujemyzwier...-dla-kulki-otoz
 
 
milka612 


Silnik Pumy: 1.7 VCT
Rok prod. Pumy: 1998
Kolor Pumy: Melina Blue
Dołączyła: 14 Paź 2012
Posty: 59
Skąd: Łódź
Wysłany: 09-12-2012, 13:18   

No olej to podejrzewam, ze jej spuścili jeszcze w Niemczech, tak samo jak zabrali alufelgi. Handlarz ją taką kupił. Po sprzedaży auta jeszcze się z tym sprzedającym widzieliśmy, pomagał z rejestracją, taki naprawdę w miarę uczciwy człowiek. I rozmawiałam z nim w cztery oczy (on ma córkę w moim wieku), i mówię mu: ma Pan zapłacone, niech mi Pan powie prawdę, rozrząd powinnam wymienić prawda?
A on do mnie, ze kolejny raz powtarza, ze wymienił, "niech Pani jedzie gdzie chce i sprawdza w serwisach, jak mi Pani udowodni, że nie zmieniłem to Pani tą Pumę za darmo oddam". No i koniec końców mnie przekonał.
_________________
Milka



Za nic jej nie oddam <3

http://www.autocentrum.pl...ford-puma-1998/
 
 
 
tusia8510 
Tempus fugit...


Silnik Pumy: 1.7 VCT
Rok prod. Pumy: 1998
Kolor Pumy: Moondust Silver
Dołączyła: 26 Wrz 2008
Posty: 2126
Skąd: Gorzów/Kołobrzeg
Wysłany: 09-12-2012, 13:55   

Po co miałby ktoś spuszczać olej ?
Alu wiadomo, ale olej nie ma sensu. BTW może sprzedający w Niemczech mu powiedzial, że wymienil jakiś czas temu ów rozrząd. Ja stawiam, że handlarz nie wymieniłby rozrządu, tym bardziej, ze nawet nie dolał oleju , nawet byle jakiego, byle był...
_________________
https://www.ratujemyzwier...-dla-kulki-otoz
 
 
poldek
[Usunięty]

Wysłany: 09-12-2012, 14:34   

Handlarze rozrządów nie wymieniają, olej to tylko dolewają ;)
Nie pytaj skąd wiem, ale taka prawda :P
Liczy się każdy grosz i radziłbym Tobie wymienić ten rozrząd jak najszybciej (tańszy niż remont lub wymiana silnika) ;)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

© 2000-2021 klubpumy.pl | wykonanie: zespół | hosting: WEBdev

Korzystanie z forum oznacza akceptację regulaminu w aktualnym brzmieniu (ostatnia aktualizacja: 18.08.2013)

Kontakt: admin@klubpumy.pl



phpBB by przemo