Klub Forda Pumy Strona Główna Klub Forda Pumy
istnieje od 2000 roku

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Głośniki
Autor Wiadomość
Piccardo 

Silnik Pumy: 1.7 VCT
Rok prod. Pumy: 2001
Kolor Pumy: State Blue
Dołączył: 07 Mar 2014
Posty: 36
Skąd: Katowice
Wysłany: 07-03-2014, 17:18   

Moje radio to jvc kd x 30
 
 
 
Hadzi
[Usunięty]

Wysłany: 07-03-2014, 20:53   

Podstawa dobrego dzięku jest wygłuszenie - w tym przypadku drzwi. Dzwiek nawet na seryjnym radiu i głosnikach potrafi się wyraźnie zmienić. Boschmann hmmm to jak zakupiony sprzęt z Biedronki, lepiej dołozyc i kupoć coś markowego plus tygłuszyć drzwi, będzie wtedy ok, jesli chcesz czegos wiecej to wzmacniacz by sie przydal co by głośniki w drzwiach zasilał. IMO Kup 4 głóśnini dobrej firmy, wygłusz przód i tył, kup 4kanałowy wzmak i będzie elegancko grało. Z czasem być może zapragniesz suba ;) No ale przede wszystkim wiele zależy od tego jaką kasą dysponujesz :)
 
 
Piccardo 

Silnik Pumy: 1.7 VCT
Rok prod. Pumy: 2001
Kolor Pumy: State Blue
Dołączył: 07 Mar 2014
Posty: 36
Skąd: Katowice
Wysłany: 08-03-2014, 09:34   

Kasą dysponuję sporą ale tak jak pisałem mi nie chodzi o wzmacniacze, wygłuszanie drzwi czy totalny już brak miejsca w bagażniku ponieważ tak jak już wspominałem ten seryjny grał dobrze ale zaczął charczeć jeden głośnik. Mi dużo nie potrzeba a taka moc jaka była jest wystarczająca bo i tak mi lusterka latają jak głośniej muze puszcze (no bas mógłby być nieco głębszy i tyle). Dlatego też nie chce wydawać nie wiadomo ile bo to nie dla mnie :) więcej planuje wydać na felgi odnowienie lakieru itd itp. a w szczególności jak na razie to na naprawy :(
 
 
 
Pietia 
Umća Pumcia :D


Silnik Pumy: 1.4
Rok prod. Pumy: 1998
Kolor Pumy: Jewel Green
Dołączył: 27 Cze 2010
Posty: 548
Skąd: Siewierz
Wysłany: 08-03-2014, 09:52   

Piccardo, szczerze chcesz więcej basu wyglusz drzwi i kup dobre głośniki :) jak już nei chesz tak dużo kasy wydawać kup sobie Hertz, PowerBass :) fajnie grają jak dla mnie :) a wygłuszyc aprawde się opłaca nie trzeba się jakoś przy tym specjalnie wysilać dokładasz 80-90 zł i masz naprawde fajne brzmienie :)

Nie będe już pisał tu o głośnikach typu Morel, Focal bo widze że to nie Twoja bajka :D
_________________
Nie moc silnika a technika zrobi z ciebie zawodnika :)
 
 
 
Piccardo 

Silnik Pumy: 1.7 VCT
Rok prod. Pumy: 2001
Kolor Pumy: State Blue
Dołączył: 07 Mar 2014
Posty: 36
Skąd: Katowice
Wysłany: 08-03-2014, 12:57   

Kupiłbym coś z wymienionych firm, tyle że nie mam kompletnie pojęcia jak to dobrać, dopasować i co najważniejsze żeby weszło bez przeróbek w org. otwory. Wygłuszanie może za rok teraz będę miał tylko 2 tyg. w polsce gdzie nie będę miał czasu żeby dod. wygłuszać. A nie jestem jeszcze w 100% pewien co do jego stanu a to waży na przyszłości co dalej z kociakiem.
 
 
 
Pietia 
Umća Pumcia :D


Silnik Pumy: 1.4
Rok prod. Pumy: 1998
Kolor Pumy: Jewel Green
Dołączył: 27 Cze 2010
Posty: 548
Skąd: Siewierz
Wysłany: 08-03-2014, 14:14   

Piccardo, hmmm mam to samo radio :) i na hertzach będzie dobrze to grać :)

Bez przeróbek powinny być dobre :) http://allegro.pl/hertz-d...4034946490.html

Koega ma takie same i nie ma tragedi a napewno zagraja lepiej niz oryginały :)
_________________
Nie moc silnika a technika zrobi z ciebie zawodnika :)
 
 
 
Piccardo 

Silnik Pumy: 1.7 VCT
Rok prod. Pumy: 2001
Kolor Pumy: State Blue
Dołączył: 07 Mar 2014
Posty: 36
Skąd: Katowice
Wysłany: 08-03-2014, 16:07   

Jestem tak rozgarnięty że byłbym wdzięczny gdybyś napisał czy to do przodu czy do tyłu czy mam takie 4 kupić i zamontować :p Audio niestety jest moją słabą stroną :(
 
 
 
deejay
[Usunięty]

Wysłany: 08-03-2014, 16:31   

z tył w pumie masz elipsy i to nie najpopularniejsze 6x9 tylko 5x7

Więc albo szukasz takich albo montujesz dystans np:

http://allegro.pl/dystans...3818677513.html

i normalny okrągły głośnik.

Ps. Nie wiem czy jest sens w ogóle inwestować w tylne głośniki (ale to już temat rzeka :) poruszany na forum, tak jak : wyższość głośników odseparowanych od współosiowych, wygłuszenie, subwoofer itp itd)
 
 
Piccardo 

Silnik Pumy: 1.7 VCT
Rok prod. Pumy: 2001
Kolor Pumy: State Blue
Dołączył: 07 Mar 2014
Posty: 36
Skąd: Katowice
Wysłany: 09-03-2014, 16:44   

Pietia Kupię na razie ten zestaw który mi poleciłeś :) i zmienię tylko te z przodu bo tył ma się dobrze. Za pół roku wygłuszę i ew. zmienię na tę samą firmę z tyłu 5x7. Dzięki za rade.
 
 
 
COCKIN 

Silnik Pumy: 1.7 VCT
Rok prod. Pumy: 1998
Dołączył: 08 Kwi 2007
Posty: 83
Skąd: Bytom
Wysłany: 13-02-2015, 23:03   

Odgrzeje temat, ciekawe czy ktos odpowie :) Kiedys dawno temu mialem jeszcze w poprzedniej Pumie glośniki Morel Tempo średnica 13 cm, pasowały idealnie, ale nie chcialbym kupować tych samych bo kosztują juz wiecej jak 5 lat temu...
Jakie głośniki odseparowane mozecie polecic , zeby wsadzic i sie nie bawic w zadne przerobki ?
 
 
 
Dukes 


Silnik Pumy: 1.7 VCT
Rok prod. Pumy: 2000
Kolor Pumy: State Blue
Dołączył: 09 Sty 2013
Posty: 735
Skąd: Pniewy
Wysłany: 01-05-2015, 08:56   

Chciałbym wymienić przednie głośniki ponieważ ich papierowe membrany głupio prześwitują przez te kratki w drzwiach i może dałoby się jakoś poprawić jakość dźwięku :)
Generalnie mam fabryczne radio Ford CD 6000 i takie musi zostać, nie jestem żadnym audiofilem, nienawidzę basu, słucham głównie RMF.fm i kilka rockowych płyt, to wszystko :)
Kompletnie nie znam się na głośnikach, przeryłem temat ale dużo danych i modeli jest już nie aktualnych.
Czy jest szansa na kupno przednich głośników do powiedzmy 100-150 zł, pasujących bez problemu (w grę wchodzi tylko montaż Plug&Play, bez żadnych dystansów itp), które będą fajnie grać z fabrycznym radiem?
 
 
Kryniooo 

Silnik Pumy: 1.7 VCT
Rok prod. Pumy: 2000
Kolor Pumy: Panther Black
Dołączył: 11 Gru 2014
Posty: 60
Skąd: Włocławek
Wysłany: 01-05-2015, 14:24   

podczepiam się do pytania, poczytałem ten dział ale szczerze nie do końca rozumiem większość omawianych tematów : P myśle o wymianie na zasadzie rozkęcam-> przekłądam -> skręcam :D

[ Dodano: 05-05-2015, 20:08 ]
ktoś tam się zna na tym?
 
 
screen 


Silnik Pumy: 1.7 VCT
Rok prod. Pumy: 2000
Kolor Pumy: Panther Black
Dołączył: 15 Kwi 2014
Posty: 247
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 05-05-2015, 20:06   

Dukes Jeżeli chodzi o radio to jednak polecam wymienić. Też miałem fabryczne i choć ładnie wyglądało to jakość jego dźwięku koszmarna. Po wymianie radia na firmowe (żadne cuda tylko firmowe) jakość dźwięku zmieniła się tak, iż mógłbym się założyć iż wymieniane były też głośniki.
_________________

 
 
Kryniooo 

Silnik Pumy: 1.7 VCT
Rok prod. Pumy: 2000
Kolor Pumy: Panther Black
Dołączył: 11 Gru 2014
Posty: 60
Skąd: Włocławek
Wysłany: 11-05-2015, 23:51   

chyba sie nie doczekam odpowiedzi na pytanie :cry:

[ Dodano: 12-05-2015, 01:18 ]
Jako totalnie niepoinformowany starałem się zrozumieć ile mogłem z tego działu i jakby ktoś mógł mi powiedzieć czy takie głośniki wejdą bez problemu?

http://allegro.pl/hertz-d...5305929470.html
 
 
sharky 


Silnik Pumy: 1.4
Rok prod. Pumy: 1998
Kolor Pumy: Radiant Red
Dołączył: 05 Sty 2008
Posty: 992
Skąd: Kalisz/Opatówek
Wysłany: 12-05-2015, 12:01   

Skoro nikt nie pisze nic w temacie to napiszę Ci to co gdzieś wcześniej już pisałem. W otwory na głośniki przednie wejdą głośniki o średnicy 16 cm bez problemu z tym, że po zamontowaniu ich i założeniu tapicerki membrana lub jej gumowe zawieszenie dotyka/uderza tapicerki ponieważ między tapicerką a głośnikiem jest bardzo mało miejsca. Fabryczny głośnik też ma średnicę 16 cm z tym, że to średnica kosza. Membrana jest dużo mniejsza ok. 13 cm i wtedy ten problem nie występuje. Te głośniki, które pokazałeś będą za małe wpadną po prostu w 16 centymetrowy otwór na głośnik. Nie wiem jakie głośniki montowali inni. Ja u siebie mam te o średnicy 16 cm. Gumowe zawieszenie membrany troszkę się uszkodziło podczas montażu i przy używaniu głośników - jest to nieuniknione. Nie ma za bardzo jak spiłować/zeszlifować tapicerki od spodu aby uzyskać większą przestrzeń.
_________________
Ten, co opatentował podświetlany schowek. :mrgreen: http://klubpumy.pl/viewtopic.php?t=7948

Sprawdź swoją Pumę po numerze VIN: http://klubpumy.pl/viewtopic.php?t=7055
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

© 2000-2021 klubpumy.pl | wykonanie: zespół | hosting: WEBdev

Korzystanie z forum oznacza akceptację regulaminu w aktualnym brzmieniu (ostatnia aktualizacja: 18.08.2013)

Kontakt: admin@klubpumy.pl



phpBB by przemo