Klub Forda Pumy Strona Główna Klub Forda Pumy
istnieje od 2000 roku

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
korekta licznika
Autor Wiadomość
monż 

Dołączył: 29 Paź 2013
Posty: 27
Skąd: Poznań
Wysłany: 03-02-2015, 09:58   korekta licznika

Jakiś czas temu, wymieniłem małżonkowej pumie licznik na elektro, teraz wymieniłem w moim traktorku na taki z obrotomierzem i zacząłem się zastanawiać nad zdobyciem wiedzy jak skorygować przebieg tak żeby licznik wskazywał to co oryginały.
Pokopałem trochę po internecie i wszyscy piszą że "to proste", "trwa chwilę", a nikt nie pisze jak to zrobić. Może ktoś z was ma wiedzę jak to zrobić? Ręczę słowem honoru że nie zamierzam przestawiać wskazań licznika w celach komercyjnych!!!! :)
 
 
Dukes 


Silnik Pumy: 1.7 VCT
Rok prod. Pumy: 2000
Kolor Pumy: State Blue
Dołączył: 09 Sty 2013
Posty: 735
Skąd: Pniewy
Wysłany: 03-02-2015, 19:11   

W Pumie stan licznika jest zapisany w pamięci na płytce głównej licznika więc zapewne trzeba go rozebrać, zlokalizować pamięć (pewnie EEPROM) i ją wylutować lub podłączyć się bezpośrednio programatorem, zczytać pamięć, wprowadzić korektę i wklepać ponownie :P Chyba, że da się jakoś przez OBD ale tego nie wiem, sposób który podałem jest generalnie uniwersalny ;)

Chyba, że chodzi Ci o analogowy licznik to wtedy jest prościej :mrgreen:
 
 
monż 

Dołączył: 29 Paź 2013
Posty: 27
Skąd: Poznań
Wysłany: 04-02-2015, 12:30   

No właśnie "o to mnie się rozchodzi" :)
Jak się fizycznie wpiąć w EEPROM, jakiego hard i software'u użyć. W opisie wymiany licznika analog na elektro który znajduje się na tym forum jest napisane:
"9 - DIAGNOSTYKA I ZMIANA WARTOSCI LICZNIKA W TYM PRZEBIEGU - PIN 7 ZLACZE DIAGNOSTYCZNE - SZARO-FIOLETOWY"
więc może się da przez OBD - ale czekam może autor opisu się odezwie.
 
 
tomcio 


Silnik Pumy: 1.7 VCT
Dołączył: 06 Lut 2007
Posty: 1365
Skąd: RLE
Wysłany: 28-02-2015, 22:36   

monż napisał/a:
Jak się fizycznie wpiąć w EEPROM,


Należy ją wylutować i użyć programatora odpowiedniego dla Twojej pamięci.

monż napisał/a:
jakiego hard i software'u użyć.


Używam programatora Wellon VP990, i dedykowanego do niego oprogramowania. Ma w sobie HEX Editor, a to w zupełności wystarczy do korekcji stanu licznika.

monż napisał/a:
"9 - DIAGNOSTYKA I ZMIANA WARTOSCI LICZNIKA W TYM PRZEBIEGU - PIN 7 ZLACZE DIAGNOSTYCZNE


Już nie pamiętam czy w pumie było jakiekolwiek złącze diagnostyczne wyprowadzone z licznika. Będę miał chwilę to zajrzę do danych technicznych.
_________________
Naprawa laptopów, płyt głównych, urządzeń sieciowych, sprzętu estradowego i studyjnego, telewizorów i monitorów LCD... Poza tym reszta elektroniki po uzgodnieniu :)
Pumy już nie ma :(
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

© 2000-2021 klubpumy.pl | wykonanie: zespół | hosting: WEBdev

Korzystanie z forum oznacza akceptację regulaminu w aktualnym brzmieniu (ostatnia aktualizacja: 18.08.2013)

Kontakt: admin@klubpumy.pl



phpBB by przemo