Klub Forda Pumy Strona Główna Klub Forda Pumy
istnieje od 2000 roku

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Puma 1.7
Autor Wiadomość
Zahariash
[Usunięty]

Wysłany: 19-06-2011, 22:34   

Agusiaczek Skoro zastanawiasz się nad wersją Pumy, to pewnie chodzi o koszty. Aczkolwiek wydaje mi się, że jakiejś olbrzymiej różnicy w utrzymaniu nie ma. Oczywiście 1.4 będzie Ci zapewne mniej paliła, jednak koszty napraw i części, będą prawie na takim samym poziomie.
Najpierw zadaj sobie pytanie, do czego to auto ma Ci służyć. Jeśli do zabawy to kupuj 1.7, jeśli na co dzień to 1.4 (też daje frajdę, ale mniej to kosztuje). Jest jeszcze wersja 1.6, która teoretycznie może być jakimś kompromisem, ale wcale nie musi :grin: Z mojego doświadczenia wiem, że wersje 1.6 generalnie są w najlepszym stanie technicznym. Stosunkowo dobre rocznikowo i nie zajechane. 1.7 z roczników 2000 i 2001 potrafią już być skatowane, podczas gdy 1.6 jakoś jeszcze się trzymają. Pojeździj sobie póki co różnymi wersjami i zobaczysz na ile odczuwasz różnicę w mocy (o ile moc jako taka jest dla Ciebie priorytetem). Po takich jazdach będziesz już wiedziała, czego można oczekiwać po danym silniku, więc pozostanie Ci tylko podjąć decyzję i szukać odpowiedniego egzemplarza :564:
 
 
Agusiaczek 


Dołączyła: 25 Lut 2011
Posty: 280
Skąd: Piaski / Lublin
Wysłany: 20-06-2011, 06:33   

Zahariash, Dzięki dobra rada :mrgreen: jeżdziłam 1.4 i naprawde mi sie ta jazda podobała, cóż z Pumką sie wiążą moje pierwsze przygody samochodowe na niej sie uczyłam jeżdzić.... a 1.7 hmm chodzi o moc choć masz racje że do codziennej jazdy lepsza bedzie 1.4 zwłaszcza że teraz jeżdze na takim samym silniku.....

Mam dużo czasu do zastanowienia :razz: :razz: ale 1.6 to też ciekawe rozwiązanie :wink:
_________________
Bo ważne są tylko te dni, których jeszcze nie znamy..
 
 
Stev92 


Silnik Pumy: 1.6
Rok prod. Pumy: 2001
Kolor Pumy: Moondust Silver
Dołączył: 26 Lis 2010
Posty: 237
Skąd: Bełchatów
Wysłany: 20-06-2011, 09:17   

Franek napisał/a:
Nie było nigdy wersji RS.
Była FRP

o właśnie :D dzięki za poprawę (;
_________________
http://www.polskajazda.pl...ord/Puma/119247
Brak Sposobu Jest Sposobem...
Pozbycie Się Ograniczeń Stanowi Ograniczenie...
 
 
 
Hadzi
[Usunięty]

Wysłany: 20-06-2011, 10:19   

Zahariash napisał/a:
1.4 będzie Ci zapewne mniej paliła, jednak koszty napraw i części, będą prawie na takim samym poziomie.

Nie do końca sie zgadzam.
Jeśli chodzi o spalanie, to wszystko zależy jaką ktoś ma cieżka noge, bo Pumą 1.7 można mniej spalić niż 1.4 , chodzi mi przede wszystkim ze spalanie zalezy od roznych czynników.
Jeśli chodzi o cześci to juz róznica jest. Np głupie świece do 1.4 są o połowe tańsze, tak samo jest ze sprzegłem a podobnie z rozrządem. Od tych kilku lat ceny sie pewnie zmieniły ale tak ja to zapamietałem. Ubezpieczenie 1.4 też bedzie tańsze. Za to 1.7 daje wiecej przyjemności z jazdy :)
 
 
Opoya 
Szarak ST225


Dołączyła: 14 Wrz 2004
Posty: 4581
Skąd: Warszawa
Wysłany: 20-06-2011, 13:25   

Hadzi ma rację, szczególnie w przypadku przyjemności z jazdy, do reszty jest jedno małe "ale". Ani świec, ani rozrządu, ani sprzęgła nie wymienia się co miesiąc :P
Natomiast różnica w ubezpieczeniu będzie, szczególnie odczuwalna w przypadku nowej rejestracji (czyli bez zniżek).
_________________

Opoya ma wysublimowany gust (by foo)
Opoya [...] może wszystko (by Snaco)
Opoya [...] jesteś Boska (by Waluś)
Opoya, Jestes super dziewczyna (by Mr.Maya)
Jak zwykle Matula Opoyka nie przezyje jak sie nie przyczepi :-) Uwielbiam Cie :-) (by bleade)
Opoya, [...] gratki dla ciebie kochaniutka (by rafalski69)
Opoya opoko ty nasza (by Beata)
 
 
 
Hadzi
[Usunięty]

Wysłany: 20-06-2011, 13:54   

Opoya napisał/a:
Ani świec, ani rozrządu, ani sprzęgła nie wymienia się co miesiąc :P
Opoya napisał/a:
Natomiast różnica w ubezpieczeniu będzie

ubezpieczenia też nie robisz co miesiąc (choć słyszałem ze gdzieś można) :) A rozrzad i ubezpieczenie w 90% od razu sie robi... :)
Chodzi mi o to ze jak wszystko sobie zsumujesz to 1.7 wychodzi drożej i to sporo.
 
 
Zahariash
[Usunięty]

Wysłany: 20-06-2011, 19:33   

To z czym się nie zgadzasz ?, przecież o tym właśnie pisałem wyżej, :ble: Pisząc o spalaniu, miałem na myśli średnią prędkość z jaką się jeździ po mieście i w trasie, a nie o deptaniu dla zabawy.
Jeśli kierowca, nazwijmy go Hadzi, będzie deptał Pumę 1.4, a kierowca nazwijmy go Opoya, będzie jeździła normalnie jak człowiek swoja 1.7, to wiadomo, że kierowca Hadzi, może nie zarobić na paliwo :mrgreen:
Ale...
Jeśli obaj kierowcy i Hadzi i Opoya, będą katować swoje maleństwa, to chyba nie powiecie mi że 1.7 spali mniej :urban:
Tak mi właśnie dało do myślenia:
Hadzi czy Ty nie masz Pumy, bo ją skatowałeś oprawco :?: :evilbat: , bo widzisz, Opoya nadal się buja kociątkiem :razz:
 
 
Agusiaczek 


Dołączyła: 25 Lut 2011
Posty: 280
Skąd: Piaski / Lublin
Wysłany: 20-06-2011, 21:20   

O nie ładnie .... Kociaka zajeżdzić hehe no zastanawiam sie nad 1.4 bo fakt taniej wyjdzie.... ale te pare koników wiecej jest bardzo kuszące .... :razz: :razz: :razz:
_________________
Bo ważne są tylko te dni, których jeszcze nie znamy..
 
 
Zahariash
[Usunięty]

Wysłany: 20-06-2011, 21:58   

Wywalisz siedzenia i kilka innych dubereli, wstawisz wkładką K&N, jakiś wydech i będziesz śmigać jak 1.7, albo i lepiej :mrgreen:
 
 
Hadzi
[Usunięty]

Wysłany: 21-06-2011, 08:44   

No bez jaj, jaka jest rożnica w spalaniu pomiedzy 1.4 a 1.7??? 1-1.5l na sto??? A by dobrze jeździć 1.4 niestety musisz troche bardziej ja deptać. No ale ok, ogólnie pali 1.4 mniej od 1.7. Mi chodzi o koszty. Po prostu biorąc wszystko pod uwagę to 1.7 jest droższa w utrzymaniu od 1.4.
Zahariash napisał/a:
Hadzi czy Ty nie masz Pumy, bo ją skatowałeś oprawco

Chciałbyś :p
 
 
maalenka 


Silnik Pumy: 1.4
Rok prod. Pumy: 1998
Kolor Pumy: Moondust Silver
Dołączyła: 28 Gru 2009
Posty: 491
Skąd: lbn
Wysłany: 22-06-2011, 09:33   

Agusiaczek jak chcesz kupić Pumę to bierz moją :razz: znany Ci egzemplarz :razz:
_________________
"Zaopiekuj się mną...-wydyszała chora Pumi, kiedy zobaczyłyśmy się po raz pierwszy...

Pumkowe(i nie tylko) http://www.fotosik.pl/moje_zdjecia-1.html
 
 
Agusiaczek 


Dołączyła: 25 Lut 2011
Posty: 280
Skąd: Piaski / Lublin
Wysłany: 22-06-2011, 12:43   

maalenka, ale ja chce z nowszego rocznika : :razz: :razz:

A co już Ci się znudziła :?: :razz:
_________________
Bo ważne są tylko te dni, których jeszcze nie znamy..
 
 
maalenka 


Silnik Pumy: 1.4
Rok prod. Pumy: 1998
Kolor Pumy: Moondust Silver
Dołączyła: 28 Gru 2009
Posty: 491
Skąd: lbn
Wysłany: 22-06-2011, 16:32   

hehe cośty, Pumki nie sprzedam,tak se tylko paplam :razz:
_________________
"Zaopiekuj się mną...-wydyszała chora Pumi, kiedy zobaczyłyśmy się po raz pierwszy...

Pumkowe(i nie tylko) http://www.fotosik.pl/moje_zdjecia-1.html
 
 
Owca 


Dołączył: 21 Cze 2013
Posty: 13
Skąd: Toruń
Wysłany: 25-06-2013, 20:39   

Trochę odkopie i dołożę, bo jestem na świeżo szukajacy ...:
W kwestii OC, najtaniej dla mnie (prawko od 1 miesiąca, żadnych zniżek - stawka podstawowa) OC w granicach:
5707 zł do 1125 (Największy Ubezpieczyciel w Polsce) dla wersji 1,7 z 1997 roku.
Dla 1,4 różnica w dół o 600 i odpowiednio 200 zł. (zdaje się, że próg to 1500 - 2000 cm3)
 
 
zullo 

Silnik Pumy: 1.7 VCT
Rok prod. Pumy: 1998
Kolor Pumy: Moondust Silver
Dołączył: 17 Mar 2015
Posty: 14
Skąd: Warszawa
Wysłany: 30-04-2015, 13:37   

Meganka jakby najszybsza, Tigra daleko w tyle, Puma tuż za Megane, ciekawe jak ze spalaniem...

http://www.zeperfs.com/en/match167-275-460.htm

140 KM Megane robi swoje
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

© 2000-2021 klubpumy.pl | wykonanie: zespół | hosting: WEBdev

Korzystanie z forum oznacza akceptację regulaminu w aktualnym brzmieniu (ostatnia aktualizacja: 18.08.2013)

Kontakt: admin@klubpumy.pl



phpBB by przemo