Klub Forda Pumy Strona Główna Klub Forda Pumy
istnieje od 2000 roku

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Zakup pumy 98
Autor Wiadomość
Opoya 
Szarak ST225


Dołączyła: 14 Wrz 2004
Posty: 4581
Skąd: Warszawa
Wysłany: 01-06-2015, 20:37   

leman, dzięki :oops:
To nauka mojego mechanika. On właśnie takie ma podejście, szukać przyczyny, a nie wymieniać pół samochodu, bo może się trafi... Poza tym nie dość, że pozwala przyglądać się co i jak robi, to jeszcze o tym opowiada. Jeździłam do niego z Fiestą, później z Pumą, a teraz z Focusem. Zawsze się śmieję, nawet jadąc na wymianę kloców czy oleju, że jadę, by dopieścił mój samochód. I przyznam, że dużo mnie nauczył, tym bardziej, że nie tylko słucham, ale i pytam, a on chętnie odpowiada...
_________________

Opoya ma wysublimowany gust (by foo)
Opoya [...] może wszystko (by Snaco)
Opoya [...] jesteś Boska (by Waluś)
Opoya, Jestes super dziewczyna (by Mr.Maya)
Jak zwykle Matula Opoyka nie przezyje jak sie nie przyczepi :-) Uwielbiam Cie :-) (by bleade)
Opoya, [...] gratki dla ciebie kochaniutka (by rafalski69)
Opoya opoko ty nasza (by Beata)
Ostatnio zmieniony przez Gaydek 01-06-2015, 22:37, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Vinci21 

Silnik Pumy: 1.7 VCT
Rok prod. Pumy: 1998
Dołączył: 01 Maj 2015
Posty: 13
Skąd: Raszyn
Wysłany: 01-06-2015, 21:33   

Mówi że silnik nie bierze oleju, wyciek jest zewnętrzny i co jakiś czas uzupełnia go dolewając co nieco. Generalnie silnik przed uszczelnienem ciekł podobno i to dość ostro. Kumplel po kupieniu jej zostawił ją na noc chyba a tam z rana plama na kostce :mad: No i potem poszedł silnik do uszczelniania, ale cytuje "ten jeden wyciek to olał bo ciężko się było tam dostać a niczym on nie wadzi". Według jego relacji kapie sobie codziennie kropla oleju i ot wszystko. Nie oczekuje że 17letnia pumka będzie ideałem :P Raczej chodzi o to co to może być...I jaka szansa że kupie pojeżdże pół raku a tu się okaże że pół silnika do wymiany :P
 
 
leman 
12 lat myję i reperuję

Silnik Pumy: 1.4
Rok prod. Pumy: 2000
Kolor Pumy: Panther Black
Dołączył: 20 Paź 2010
Posty: 434
Skąd: okolice śląska
Wysłany: 01-06-2015, 21:46   

Vinci21; po tym co piszesz, kumpli nie zaproponuję ci zmieniać. Ale proponuję ci, znajdź sobie inną pume, taką zadbaną !
17letnia puma może być idealna!! trzeba było tylko o nią dbać, potem dopieścić :razz:
 
 
Kania 


Silnik Pumy: 1.6
Rok prod. Pumy: 2001
Kolor Pumy: Amparo Blue
Dołączyła: 04 Lip 2014
Posty: 199
Skąd: Siemianowice Śląskie
Wysłany: 01-06-2015, 22:38   

Jak ktoś widzi, że mu olej ucieka a to olewa to olej taką Pumę bo to mi wszystko mówi o właścicielu. Znajdziesz w niej kwadryliony innych usterek, które "nie wadzą". Nie warto.
_________________
Śląska grupo łączmy się!
 
 
pawcioss 
live for drive


Silnik Pumy: 1.4
Rok prod. Pumy: 1998
Kolor Pumy: Panther Black
Dołączył: 25 Cze 2012
Posty: 277
Skąd: Poznań
Wysłany: 02-06-2015, 19:01   

Co by nie było. Ja osobiście samochodu jakim jest ford puma nie polecam. Przjeździłem tym autkiem 4 lata. Jakie są moje spostrzeżenia ? Po pierwsze auto wyjątkowo nie otwarte na jakiekolwiek modyfikacje - bynajmniej zawieszenia. Ogólnie cały ukłąd przeniesienia napędu to lipa. Przeguby nie dostosowane do mocy i masy autka. Drugie primo to sam silnik. Apetyt na olej spory, nawet bardzo spory. Ale ostrzegają o tym nawet w katalogu.. Wiec czego tu oczekiwać. Kolejny aspekt to ergonomia wnętrza, której nie ma. Wnętrze jest do granic możliwości nie przemyślane, ciasne - jeśli masz powyzej 189 cm wzrostu lepiej odrazu wytnij sobie otwór na głowę.. Oświetlenie zewnętrzne - tutaj także jedna wielka ciemność, jeśli juz zdecydujesz sie na ten samochód to przygotuj się ze będziesz po kilkakroć wychodził z auta i sprawdzał czy masz włączone światła. Tyłek ratuje zestaw Hid'ów chociaz z drugiej str,to nielegalne a dwa ze niebezpieczne dla innych uzytkowników drogi. Co na plus auta? kurde naprawdę cieżko znaleźć cokolwiek. No może stylistyka chociaż jest słowo które dobrze ją opisuje - kontrowersyjna i budzi skrajne emocje ; ) szczególnie jeśli jesteś facetem a masz juz tą swoja czerwoną pumę, która powszechnie uważana jest za damski samochód ;) Reasumując :

do kwoty na którą będziesz musiał wydać na Forda pumę a jest to od 5000 - za zajechane padła do 7600 gdzie juz zaczynają sie ciekawe egzemplarze, proponowałbym dołożyć pare groszy i kupić coś niemieckiego lub japońskiego. Bardzo dobrą propozycją jest BMW E36 cupe, chodzą za grosze a są niesmiertelne pod każdym względem :) skończywszy na stylistyce oczywiście . Tyle z mojej strony jakbyś miał jakies pytania wal śmiało na priv odpowiem na każde pytanie zwiazane z pumą ;) Pozdro !
 
 
Chm.Oskar 
Młody, ale zdolny :D


Silnik Pumy: 1.4
Rok prod. Pumy: 1998
Kolor Pumy: Panther Black
Dołączył: 22 Kwi 2014
Posty: 243
Skąd: Tarnowskie Góry
Wysłany: 02-06-2015, 19:33   

pawcioss napisał/a:
Bardzo dobrą propozycją jest BMW E36 cupe

Do tego proponuję zgolić głowę na łyso, kupić jakieś dresy, maksymalnie obniżyć i już możesz wyrywać szlaufy na mieście. Oczywiście grożenie ludziom wpier*** jak najbardziej wskazane ^^
 
 
leman 
12 lat myję i reperuję

Silnik Pumy: 1.4
Rok prod. Pumy: 2000
Kolor Pumy: Panther Black
Dołączył: 20 Paź 2010
Posty: 434
Skąd: okolice śląska
Wysłany: 02-06-2015, 19:55   

pawcioss; jak lobbujesz za Bolidem Młodzieży Wiejskiej, rób to choć z odrobiną rzetelności, a nie negatywnego porównania. Puma jest tym "coś niemieckiego", a na pewno tylko w Niemczech była produkowana. I nawet coś ma z japońskiego. Puma w latach produkcji klasyfikowana była w segmencie G. Młodzieżowa seria E3 jest rodzinnym segmentem D.
To tak jakby ktoś chciał kupić chleb, a Ty przekonujesz, że bułki są lepsze ale te czerstwe :razz:
 
 
screen 


Silnik Pumy: 1.7 VCT
Rok prod. Pumy: 2000
Kolor Pumy: Panther Black
Dołączył: 15 Kwi 2014
Posty: 247
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 02-06-2015, 20:06   

Japończyk mają fajne silniki dynamiczne(nie wszystkie), które praktycznie nie zużywają oleju.
Bezawaryjne... hehe w pawie nowym aucie wymieniałem tyle części że można kupić dwie Pumy. Blacha papier-trzeba uważać przy myciu aby wgnieceń nie zrobić.
Radość z prowadzenia porównywalna do prowadzenia taczki.
Bmw- no cóż nowe pewnie fajne. Ale 10-15 -letnie to w 99% powypadkowe,
zajechane trupy z nowym lakierem z komisu- warsztatu '' Igła'' Mirosław Łakomy Zdzisław Pazerny. Pewnie w małej miejscowości pod remizą, po kilku wytrawnych napojach marki ''Ciemność widzę'' robi wrażenie na młodych damach w białych kozaczkach.
Jeździłem wieloma autami różnych marek: Audi, Fiat, Ford, Mercedes, Peugeot, Suzuki itd.
Każde ma swoje zalety i wady. Puma też ma wady, jednak ma tyle zalet że musiałbym pisać jeszcze godzinę.
Mogę polecić z czystym sumieniem :grin:
_________________

 
 
Kania 


Silnik Pumy: 1.6
Rok prod. Pumy: 2001
Kolor Pumy: Amparo Blue
Dołączyła: 04 Lip 2014
Posty: 199
Skąd: Siemianowice Śląskie
Wysłany: 02-06-2015, 22:03   

Nie wiem czy z moim 1.6 jest coś nie halo bo nie dolałam mu ani kropli póki co D:
Jak dla mnie stara zasada: paruletni samochód tak czy siak wymaga opieki a to zależne jest od poprzednich właścicieli. Jeśli ktoś dbał to mamy mało roboty a jeśli była to zabawka do zajechania to sprawa jasna.

Inną sprawą jest to, że jeśli ktoś kupuje mały samochód a ma 2,20m i wazy 2 tony no to gratuluję mu inteligencji. Proponuję dla podniesienia doznań kupno smarta.

Co do świateł mam Night Brakery i naprawdę nie mam żadnych problemów z widocznością. Fabryczne faktycznie są mega kiepskie ale polerka starych kloszy + wymiana na coś mocniejszego daje legalne spore rezultaty.

Mnie póki co wkurza tylko układ krótkich biegów bo jak jedziesz powyżej 130km/h to obrotomierz nieźle szaleje. Zdecydowanie brakuje mi tam 6 choć rozumiem, że zupełnie nie trafiam w przeznaczenie. Cóż, przeżyję.


Dla mnie wybór modelu to rzecz czysto indywidualna. Ktoś musi po prostu czuć, że "to ten" a nie wsiadać do tego co najtańsze i się cieszyć nową Pandą :D
_________________
Śląska grupo łączmy się!
 
 
temek15 

Silnik Pumy: 1.7 VCT
Rok prod. Pumy: 1999
Kolor Pumy: Moondust Silver
Dołączył: 07 Gru 2014
Posty: 133
Skąd: Dobczyce
Wysłany: 03-06-2015, 13:02   

Kania 130km/h? Nie szalej tak, bo ci prawko zabiorą! :D
_________________
Dziękuję za uwagę!
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

© 2000-2021 klubpumy.pl | wykonanie: zespół | hosting: WEBdev

Korzystanie z forum oznacza akceptację regulaminu w aktualnym brzmieniu (ostatnia aktualizacja: 18.08.2013)

Kontakt: admin@klubpumy.pl



phpBB by przemo