Klub Forda Pumy Strona Główna Klub Forda Pumy
istnieje od 2000 roku

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Radio trzeszczy przy słuchaniu płyty CD
Autor Wiadomość
Owocowy 

Silnik Pumy: 1.7 VCT
Rok prod. Pumy: 1998
Kolor Pumy: Jewel Green
Dołączył: 08 Lut 2017
Posty: 7
Skąd: Białystok
Wysłany: 07-04-2017, 06:55   Radio trzeszczy przy słuchaniu płyty CD

Cześć, jakiś czas temu nagrałem płytę CD z około 20 utworami, których słuchałem w Fordzie Focusie i grało bardzo ładnie, ale po wrzuceniu płyty do Pumy, z głośników słychać trzeszczenie, kiedy utwór zmieni się na 14-15, z każdym kolejnym te trzeszczenie jest coraz głośniejsze, a przy 18 utworze, radio już nie czyta płyty i zmienia się na odbieranie AM/FM. I tak planuję wymienić radio, na takie z obsługą USB i AUX, ale chciałbym wiedzieć co może być przyczyną. Osobiście podejrzewam wadliwy laser.

PS. Radio same w sobie czasami ma też problem chyba z zasilaniem, ponieważ nawet przy słuchaniu stacji, kiedy chcę ją zmienić na inną, korzystając z tych programowalnych przycisków, to panel wyłącza się, tak jakby brakowało prądu.
 
 
Erecik 
TOP KEK


Silnik Pumy: 1.7 VCT
Rok prod. Pumy: 1997
Kolor Pumy: Moondust Silver
Dołączył: 20 Gru 2015
Posty: 31
Skąd: Gubin
Wysłany: 07-04-2017, 07:53   

Radio oryginał tak?
 
 
Owocowy 

Silnik Pumy: 1.7 VCT
Rok prod. Pumy: 1998
Kolor Pumy: Jewel Green
Dołączył: 08 Lut 2017
Posty: 7
Skąd: Białystok
Wysłany: 07-04-2017, 11:38   

Tak :)
Ostatnio zmieniony przez Gaydek 09-04-2017, 08:18, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
leman 
12 lat myję i reperuję

Silnik Pumy: 1.4
Rok prod. Pumy: 2000
Kolor Pumy: Panther Black
Dołączył: 20 Paź 2010
Posty: 434
Skąd: okolice śląska
Wysłany: 07-04-2017, 19:58   

Co do;
Owocowy napisał/a:
PS. Radio same w sobie czasami ma też problem chyba z zasilaniem, ponieważ nawet przy słuchaniu stacji, kiedy chcę ją zmienić na inną, korzystając z tych programowalnych przycisków, to panel wyłącza się, tak jakby brakowało prądu.
spróbuj wyczyścić styki panelu. Ideałem jest alkohol izopropylowy ( IPA, Kontakt, itp). Dodatkowo watro "psiknąć i rozruszać" sam mechanizm zaczepów, mocujących panel.

Z CD jest większy problem. Nawet jak nie jest to usterka elektroniczna a tylko zabrudzenie, to czyszczenie nie jest proste. Demontaż radia wymaga trochę wiedzy. Mnie jej brakło i poddałem się w pół drogi.

Może dlatego, że CD i odbiór radia mam OK, a problem tylko z" przyciszonym" lewym tylnym kanałem. Ale z tym można jeździć :razz:
 
 
Owocowy 

Silnik Pumy: 1.7 VCT
Rok prod. Pumy: 1998
Kolor Pumy: Jewel Green
Dołączył: 08 Lut 2017
Posty: 7
Skąd: Białystok
Wysłany: 09-04-2017, 09:46   

Na dniach może uda mi się coś poczyścić bo zastanawiam się też nad kupnem transmitera zamiast radia ze względów finansowych oraz nie jestem pewien jakie radio dobrać żeby pasowało do pumy.

Może możesz mi polecić jakieś nie drogie radio (audofilem nie jestem) i jak dalej poradzić sobie z zaślepką, żeby miało to jakiś swój wygląd. Widziałem na allegro cały zestaw radio + zaślepka + klucze, w cenie około 200zł, ale zastanawiam się czy można to zrobić jeszcze taniej.
Ostatnio zmieniony przez Gaydek 10-04-2017, 22:51, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

© 2000-2021 klubpumy.pl | wykonanie: zespół | hosting: WEBdev

Korzystanie z forum oznacza akceptację regulaminu w aktualnym brzmieniu (ostatnia aktualizacja: 18.08.2013)

Kontakt: admin@klubpumy.pl



phpBB by przemo