Klub Forda Pumy Strona Główna Klub Forda Pumy
istnieje od 2000 roku

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Nowi klubowicze & nowi na forum - tu się witamy!
Autor Wiadomość
Endymion 

Silnik Pumy: 1.4
Rok prod. Pumy: 2001
Kolor Pumy: State Blue
Wysłany: 20-09-2017, 15:42   

Witam,

posiadaczem Pumy zostałem przez przypadek. Zawsze podobała mi się , ale nigdy nie myślałem, o zakupie. Hobby motoryzacyjne to motocykl; miejski Bandyta 600S :twisted:

Sezon motocyklowy kończy się, zmieniłem pracę i wynikła nagła potrzeba kolejnego zadaszonego pojazdu w domu :628: Mając zadeklarowany budżet na budżetowe auto, zacząłem szukać. Koledzy handlarz i mechanik powiedzieli mi, że w tym przedziale cenowym marka jest mało istotna, najważniejszy stan techniczny. Zazwyczaj złomy ktoś sprzedaje, a jak rodzynek trafi się, to sprzedaje się "na pniu", tak doinwestowana 206 zniknęła mi sprzed nosa.. ale co by nie było, wyszło na dobre.
No i pojawiła się na ogłoszeniu internetowym ONA: granatowa Puma 2001rok :mrgreen: Zakochałem się od razu, szybki telefon do sprzedawcy, umówienie terminu oblookania i zapewnienie, że jeżeli wszystko zgodne z opisem to kupuję, aby mi zarezerwował. No i kupiłem, jak na ten rok to stan "idealny" pomimo kilku mankamentów; ale to zrobi się.. najgorsze jest to, że nie cieszę się nią w pełni, muszę zrobić sprzęgło, bo ślizga się sprzęgło przy 3000 obrotów; ale z punktu A do B dojeżdżam, a poszaleję jak zrobię :twisted:

Dobra, rozpisałem się, jak zrobię jakieś zdjęcia to wrzucę.

Jesteście kopalnią wiedzy, dziękuję, może kiedyś i mi uda się czymś zabłysnąć, hehe

leman 
8 rok myję i reperuję

Rok prod. Pumy: 2000
Kolor Pumy: Panther Black
Wysłany: 20-09-2017, 18:12   

^^^ :516:

Mpower666 

Wysłany: 08-10-2017, 14:53   

Witam wszystkich :grin:

UNDERGROUND 

Silnik Pumy: 1.6
Wysłany: 24-10-2017, 12:38   

Witam serdecznie wszystkich :grin:
Jestem od niedzieli szczęśliwą posiadaczką Pumki czyli już drugiego kotka w rodzinie bo pierwszego posiada mąż czyli Cougar :mrgreen:
Będziemy tu razem zaglądać i brać czynny udział w życiu klubu .
Pozdrawiam Ania .

leman 
8 rok myję i reperuję

Wysłany: 25-10-2017, 18:28   

^^ Dzień dobry :grin:

Jaro882 

Silnik Pumy: 1.6
Kolor Pumy: Moondust Silver
Wysłany: 06-11-2017, 00:20   

WitaM wszystkich ;)

Pacyfista 

Wysłany: 13-11-2017, 21:08   

Witam serdecznie!

Jestem dumnym posiadaczem Pumki od piątku. Zakup muszę przyznać dość przypadkowy - ot codzienne przeglądanie otomoto w poszukiwaniu ciekawszych ofert. No i znalazła się kocica... Autko marzeń za dzieciaka, zadbane i wymagające niewielkiego nakładu. Przygarnąłem, pojeździłem coby się nacieszyć, a teraz stoi grzecznie w warsztacie. Tam dadzą jej drugą młodość (mam nadzieję), potem polerka reflektorów i ogólnopojęty detailing :)
Muszę przyznać, że forum to istna skarbnica wiedzy, pozdrawiam wszystkich klubowiczów!

zullo 

Silnik Pumy: 1.7 VCT
Rok prod. Pumy: 1998
Kolor Pumy: Moondust Silver
Wysłany: 05-01-2018, 09:53   

Jaro882, Pacyfista witamy na Forum:)

Kamilus71 

Rok prod. Pumy: 1997
Wysłany: 19-01-2018, 01:43   

Witam Tu was wszystkich zaskoczę Nam Swoją Panterę od 8 lat Przez pierwsze 2 lata smigałem nia nie zbyt czesto Sporadycznie na weekendy po wiosce (brak prawka) wszyscy mowili sprzedaj po co ci auto bez prawka Ake bylo mi jej szkoda Potem kupiłem motocykl Jeden dugi i kolejny Kicia odeszła w zapomnienie W końcu zrobiłem prawko Wiem dlogo to trwało Ale prawko A Było dla mnie ważniejsze Po 6 latach postoju zdaniu prawka B Podszedłem do Kici Wiadomo auto pod chmurką 6 lat stało Czasem odpalane Zrobiło mi się przykro W koncu jak zdałem Mowili sprzedaj ją kup cos innego tyle stała Ale było mi szkoda Sentymentalny sie chyba robię Sprzedałem drugi motocykl i mówię robię kicię Jestem jej to winien że nie zgniła przez te 6 lat Czekała cierpliwie Załozyłem aku kreci i nic Pierwszy raz problem z odpaleniem Zadzwoniłem po mechanika Przyjechał no to na hol i do warsztatu Obejrzał wycenił Mówi tanio nie będzie Wiązka silnika w strzępach (kuna) wszystkie łączniki gumowe część drązków 2 spręzyny z przodu część kabli przekaźników tarcze dociski klocki okładziny przewody hamulcowe rozrząd filtry uszczelki płyny opony poduszka pod silnikiem pranie parowe całej tapicerki Konserwacja podłogi 2 rodzaje baranka O dziwo brak dziur układ wydechowy bossi itp itd Ogólnie lista zawiera 3 strony zrobię zdjecie tej listy Koszt 4 tys I tak promocja We Wrocławiu krzykneli mi 8 tys Założenie miałem takie Na mechanikę nie wydam wiecej niż 4,5 Puma stała prawie 6 miesiecy w warsztacie Jutro odbieram Przyznam że Jestem mega podjarany Napewno zrobię niebawem jakieś zdjęcia Późną wiosną znajomy lakiernik położy nowy czarny lakier Potem zajmę się wnętrzem Chcę ją tak zrobić żeby wyglądała lepiej niż w dniu opuszczenia fabryki Pozdrawiam Jak coś piszecie do mnie Powiem co ile kosztowało Pozdrawiam

Ps. N bank nikt tutaj nie ma takiej historii jak ja i moja Kicia 😁

leman 
8 rok myję i reperuję

Wysłany: 19-01-2018, 18:30   

Witaj :smile: Życzę sukcesu w realizacji pomysłu !

Pacyfista 

Wysłany: Wczoraj 15:02   

No no, może trochę offtop ale szacunek za podjęty wysiłek w reanimację autka :)

Kamilus71 

Rok prod. Pumy: 1997
Wysłany: Dzisiaj 20:40   

Udało się Całkowity koszt naprawy i cześci 4,5tys Warto było 80% część jest nowych Pantera jeździ jak marzenie W maju planuję położyć nowy czarny lakier bo niestety po tylu latach stania w,warunkach pod chmurką lakier popękał więc w maju malowanie Zrobię stan fabryczny części

[ Dodano: 21-01-2018, 20:43 ]
Udało się Całkowity koszt naprawy i cześci 4,5tys Warto było 80% część jest nowych Pantera jeździ jak marzenie W maju planuję położyć nowy czarny lakier bo niestety po tylu latach stania w,warunkach pod chmurką lakier popękał więc w maju malowanie Zrobię stan fabryczny

Odpowiedz do tematu