Klub Forda Pumy Strona Główna Klub Forda Pumy
istnieje od 2000 roku

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: Gaydek
19-04-2009, 13:54
Pomocy ze wszystkim po trochu !! ;(
Autor Wiadomość
Cichy85 

Rok prod. Pumy: 1997
Dołączył: 04 Kwi 2006
Posty: 44
Skąd: Gliwice
Wysłany: 15-04-2006, 19:26   Pomocy ze wszystkim po trochu !! ;(

Zaczyna już mnie trochę to wszystko dobijać!! Wczoraj w końcu dopadłem do instrukcji po polsku do pumki i tak bardziej zwróciłem uwagę na te rożne kontrolki i do wczoraj było wszystko dobrze a dziś nagle zaczyna mi migać kontrolka poduszki powietrznej!! Cos da się na to poradzić czy bez kontroli w salonie się tego nie obejdzie??

Albo z silnikiem na początku dostał jakiś dziwnych objawówł przy ruszaniu, jak ruszałem tak no może nie że na maksa go kręciłem ale nie lubię wolnej jazdy i ruszania jak ślimak i zamiast przyśpieszać to obroty rosły ile wlezie a z przyspieszeniem tragedia jak bym ruszał maluchem !!! czy to może był normalny objaw tego auta czy cos nie tak??

aha i jeszcze przy prędkość 130km/h to tak jak by sie silnik dalwil i nie mogl szybciej jechać ale po chwili jakoś zaskakuje i ciągnie dalej bez problemu, co to? Bo od razu mowie ze to pierwsze moje auto które ma te rożne ABS i jakieś kontrole trakcji wiec nie wiem za bardzo jakie objawy mogą tego być?

Kolejne to czasami nie chce mi zadziałać lewa szyba!!! Co mnie dobija strasznie!! Nawet czasami te podświetlenie nie działa właśnie tej szyby, ale nie tak mnie nie wkurza jak wskaźnik benzyny!!! Dosłownie wskazówka chodzi jak chce!! Było tak ze wskazówka była jeszcze przed rezerwą a tu nagle zaczyna pipać i wskazówka opadła na maksa tak jak by wcale benzyny nie było !! po prostu chodzi se jak chce pól centymetra w tą pól w tą!! Debilstwo !!!

no i teraz nagle straszne piszczenie w hamulcach przy hamowaniu albo jak pomalutku jechałem to taki odgłos szedł jak by się zacisną z leksza hamulec i nie chciał odpuścić i takie wycie z piskiem bardzo dziwne!!!!

No i na koniec jak najadę na jakąś dziurę większą czy nie to stukanie po prawej stronie auta z tylu! Czy to amorki do wymiany?? Jak tak pisze o tym wszystkim to mam wrażenie ze niezłego iloma mam L ale nie chciał bym go sprzedawać bo co dopiero se go kupiłem wiec pomocy!! Czuje ze czeka mnie niezla kasa za te naprawy czy wymiany !!! Chyba mogę się pożegnać z wyplata ;)
A moze mam niezlego grata? juz nie wiem co myśleć i jestem zalamany na maksa !!! tak sie cieszylem ze w koncu mam swoje jakies fajne autko a tu zaczynaja pomalu jakies usterki wychodzic!!!
POMOCY

Pozdrawia zalamany posiadacz pumy :(
 
 
 
damianroy
[Usunięty]

Wysłany: 15-04-2006, 19:56   usterki

witam , z tym ruszaniem to stawiam na to że masz padniete sprzęglo, poprostu ślizga obroty silnika rosną a puma rusza wolno , ten sam objaw przy prędkości 130 k/h.
Stojąc pumą zaciąg ręczny i spróbuj ruszyć jesli puma zgaśnie to sprzęgło ok , jesli natomiast auto będzie stało w miejscu a obroty silnika będą rosły SPRZĘGłO WYMIANA to tak w skrócie . Pozdrawiam
 
 
Waluś 
Alfa...?! Yesss.... :-)


Dołączył: 22 Lut 2006
Posty: 1438
Skąd: HollyŁódź
Wysłany: 15-04-2006, 20:04   

Dokładnie tak - pływanie obrotów to ewidentnie wymiana sprzęgła na nowe - także masz wydatek...
Jeśli lewa szyba nie działa,a prawa chodzi dobrze, to padł mikroprzełącznik sterujący tą szybką, a jeśli czasem działa, a czasem nie - to brak styku w tym przełączniku - możesz spróbować nawet zlutować przewody "na sztywno", żeby się nie ruszały i nie rozłączały.
Ale apropo warjacji wskaźnika paliwa itp. to możesz mieć zwarcie gdzieś w instalacji i to już powinien looknąc elektryk...
Także z wypłatą raczej się rozstaniesz - oby tylko z jedną... :(
 
 
 
Cichy85 

Rok prod. Pumy: 1997
Dołączył: 04 Kwi 2006
Posty: 44
Skąd: Gliwice
Wysłany: 15-04-2006, 20:10   

:( zero pocieszenia :( a tymi obrotami i przy 130 to bylo tak w sumie przez moze dwa dni jak je tylko kupilem a teraz jest wszystko ok, no ale jutro zobacze tak jak piszecie zaciagne reczny ktory jest dosc slaby hehe i zobaczymy czy ruszy, a tak w ogóle to ile wymiana sprzegla? na szczescie siedze wiec dawajcie cene smialo!! w sumie bylem przygotowany ze bede mial wydatki no ale nie za duzo !! narazie to pociaglo mi kasy ubezpieczenie i tablice a w maju widze ze go oddam gdzies do mechanika i niech robi co sie da :)
 
 
 
Waluś 
Alfa...?! Yesss.... :-)


Dołączył: 22 Lut 2006
Posty: 1438
Skąd: HollyŁódź
Wysłany: 15-04-2006, 20:39   

Sprzęgło ok.200-300zł (zależy jakie, ważne żeby było kompletne)+robocizna - jakieś 150-300zł, zależy gdzie robisz... :(
 
 
 
Agunia 
Gumiś To Fajny Miś


Kolor Pumy: Panther Black
Dołączyła: 18 Paź 2005
Posty: 2239
Skąd: HoLLyŁódź
Wysłany: 15-04-2006, 20:48   

no nie fajnie...
Ale ja Cie pociesze, mam nadzieje ze mi się uda...
WPADAJ NA ZLOT DO BOREK PO ŚWIĘTACH i chłopaki Ci autko przejrzą lepiej niz nie jeden mechanik :) i rozerwiesz sie troszeczke :D
_________________
Rajdy samochodowe są jak seks - nie trzeba być w tym dobrym by Ci to sprawiało przyjemność. ]
 
 
 
Cichy85 

Rok prod. Pumy: 1997
Dołączył: 04 Kwi 2006
Posty: 44
Skąd: Gliwice
Wysłany: 15-04-2006, 21:11   

myslalem ze bedzie wiecej ale i tak by moglo byc mniej he a co do tego zlotu to z wielkaą chęcią bym się wybral ale niestety nawet juz nie mam za bardzo kasy na benzyne zeby tak szaleć, jak juz wspomnialem cala kasa prwie mi na oplaty poszla i tablice no i oczywiscie najwiekszy wydatek kupno pumki :) no ale jeszcze nic straconego predzej czy później zaś bedzie jakies spotkanie to z checią bym sie wybral
A co moze byc przyczyna tego stukania ?? czy to takie moze amorki twarde czy do wymiany?? chyba zaczne nadgodziny w robocie trzaskać hehe

powodzenia i milej zabawy na zlocie
 
 
 
Agunia 
Gumiś To Fajny Miś


Kolor Pumy: Panther Black
Dołączyła: 18 Paź 2005
Posty: 2239
Skąd: HoLLyŁódź
Wysłany: 15-04-2006, 21:13   

dasz rade hehe nie łam się, PUMKA jest z Tobą :D
No to moze do zobaczenia na jakims innym zlocie.
_________________
Rajdy samochodowe są jak seks - nie trzeba być w tym dobrym by Ci to sprawiało przyjemność. ]
 
 
 
Opoya 
Szarak ST225


Dołączyła: 14 Wrz 2004
Posty: 4581
Skąd: Warszawa
Wysłany: 16-04-2006, 00:21   

Podjedz gdzieś na jakąś stację diagnostyczną gdzie można sprawdzić jakość amortyzatorów i przy okazji sprawdź hamulce.

BTW - nic nie mówili przy przeglądzie rejestracyjnym? :shock:

Co do poduszki (pisałam o tym niedawno), to sam nie zabieraj się do sprawdzania, ani do wymiany. Aha - ile razy miga kontrolka? Ilość mignięć daje informację co jest przyczyną usterki.
_________________

Opoya ma wysublimowany gust (by foo)
Opoya [...] może wszystko (by Snaco)
Opoya [...] jesteś Boska (by Waluś)
Opoya, Jestes super dziewczyna (by Mr.Maya)
Jak zwykle Matula Opoyka nie przezyje jak sie nie przyczepi :-) Uwielbiam Cie :-) (by bleade)
Opoya, [...] gratki dla ciebie kochaniutka (by rafalski69)
Opoya opoko ty nasza (by Beata)
 
 
 
Jaruszka 


Silnik Pumy: 1.4
Rok prod. Pumy: 1998
Kolor Pumy: Moondust Silver
Dołączył: 12 Wrz 2004
Posty: 171
Skąd: Warszawa
Wysłany: 16-04-2006, 00:35   

Cichy85 napisał/a:
A co moze byc przyczyna tego stukania ?? czy to takie moze amorki twarde czy do wymiany??


Jeszcze zanim diagnostyka to proponuję, żebyś sprawdził, czy dobrze masz zatrzaśnięte w zamkach oparcie od tylnej kanapy, bo choć ciężko w to uwierzyć to niedokładne zatrzaśnięcie powoduje takie odgłosy przy nierównościach jakby coś się z kołem działo.
_________________

 
 
miro0906
[Usunięty]

Wysłany: 16-04-2006, 08:35   

co do sprzegła to mozna wymienic samą tarcze tak jak to u mnie było jezdze juz rok i jest OK,swiecenie sie kontrolki poduszki-sprawdz kable pod fotelami tez mialem z tym problem,kiedy ktos przesunoł fotel zaczynala sie swiecic,(kable są od napinaczy pasow i połaczone są z poduszką)co do tyłu to proponuje podjechac na stacje kontroli (tam gdzie sie robi przeglad)oni za 20 zł sprawdza ci całe zawieszenie

pamietaj o czestym sprawdzaniu pozimu oleju w silniku PUMY lubią pic
 
 
Paweł 
---------------

Silnik Pumy: 1.7 VCT
Rok prod. Pumy: 1998
Kolor Pumy: Moondust Silver
Dołączył: 06 Wrz 2005
Posty: 745
Skąd: HollyŁódź
Wysłany: 16-04-2006, 09:41   

Cytat:
Sprzęgło ok.200-300zł (zależy jakie, ważne żeby było kompletne)+robocizna - jakieś 150-300zł, zależy gdzie robisz...


Wydaje mi sie ,ze to bedzie sporo wiekszy koszt. Ja bym liczyl ok 800zł na sprzęgło ale wczesniej sprawdz czy nie trzeba wymienic samej tarczy.

A co do przelacznika szyb to normalka w Pumach (padaja jak muchy). Mozesz przeczyscic styki ( to pomoze ale nie na dlugo) tylko wyjmuijac ten plastik nie polam go bo o to tez latwo. Przelacznik w hurtownii fordowskiej ok 100zł ten od strony pasazera cos ok 70-80 zł znaczy takie ceny byly 2 lata temu. Teraz mogly pojsc tylko w dol. Pozdrawiam
 
 
 
Cichy85 

Rok prod. Pumy: 1997
Dołączył: 04 Kwi 2006
Posty: 44
Skąd: Gliwice
Wysłany: 16-04-2006, 13:35   

dzięki wszystkim za pomoc postaram sie zrobic tak jak proponujecie i jesli nic nie da to przejade sie na jakas stacje, a co do przegladu to byl robiony jakos w marcu przez tego co go sciagal z niemiec i normalnie wszystko jest podbite ale wiecie jak to czasami jest z tymi przeglądami!!!
moze dzis się przejde z nudów i cos pogrzebie przy niej
aha a co ile miga ta kontrolka to nie zwrocilem uwagi he
pozdrawiam
 
 
 
Cichy85 

Rok prod. Pumy: 1997
Dołączył: 04 Kwi 2006
Posty: 44
Skąd: Gliwice
Wysłany: 16-04-2006, 15:40   

wlaśnmie wrocilem i jeszcze bardziej sie w.......m !!!! bo przy wiezdzie do garazu nagle drzwi sie zamknely i mam ryse na drzwiach od kierowcy!!!! szlak mnie trafil !!! a co do sprawdzenia czy sprzęglo sie slizga to zrobilem tak jak pisaliscie i autko kasnie a nawet wyrywa sie do przodu wiec nie wime czemu mial taki napad, a co do kontrolki ABS to raz mi a raz nie nie wiem czemu a miga 4 razy i jet krotka przerwa i tak w kolko 4x przerwa 4x przerwa !! ?? a jak sprawdzic czy dziala przednie ogrzewanie szyby?? bo cos mi sie wydaje ze nie dziala niby swiatelko sie pali ale nic z tego, przy szybie tez prubowalem pokrecic ale nie bardzo wiem co tam wybebeszyc wiec zostawie to komu innemu chociasz teraz sie nie zaciela hehe

pozdrawiam
 
 
 
Opoya 
Szarak ST225


Dołączyła: 14 Wrz 2004
Posty: 4581
Skąd: Warszawa
Wysłany: 16-04-2006, 17:39   

Zaraz.... Najpierw piszesz, że miga kontrolka poduszki, teraz, że kontrolka ABS... więc może się zdecyduj. :roll:
_________________

Opoya ma wysublimowany gust (by foo)
Opoya [...] może wszystko (by Snaco)
Opoya [...] jesteś Boska (by Waluś)
Opoya, Jestes super dziewczyna (by Mr.Maya)
Jak zwykle Matula Opoyka nie przezyje jak sie nie przyczepi :-) Uwielbiam Cie :-) (by bleade)
Opoya, [...] gratki dla ciebie kochaniutka (by rafalski69)
Opoya opoko ty nasza (by Beata)
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

© 2000-2021 klubpumy.pl | wykonanie: zespół | hosting: WEBdev

Korzystanie z forum oznacza akceptację regulaminu w aktualnym brzmieniu (ostatnia aktualizacja: 18.08.2013)

Kontakt: admin@klubpumy.pl



phpBB by przemo