Klub Forda Pumy Strona Główna Klub Forda Pumy
istnieje od 2000 roku

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: Gaydek
19-04-2009, 13:55
Podsumowanie Pierwszego Miesiaca
Autor Wiadomość
MaCinek
[Usunięty]

Wysłany: 20-04-2006, 09:21   Podsumowanie Pierwszego Miesiaca

Witajcie ponownie
Minal miesiac od kiedy zawitalem tutaj.Ogolnie powiem Wam ze jest zauroczony tym autem!Puma ma w sobie cos takiego, no dokladnie "to cos" g:hmm
Pomijam juz ciekawe i glodne spojrzenia pan g:P na to auto jak jade po ulicach Rzeszowa (na auto NIE na mnie hehe)
Dzieki Bogu udalo mi sie przywiezc z Wloch naprawde dobre auto.I oby tak pozostalo. Wymienilem olej 5W50, wszystkie filtry, gumki stabilizatora i tylne tuleje. Na badaniu amortyzatory wyszly po 82%, podwozie wiadomo...Italia...zim tam raczej nie ma, raczej bo Milano jednak ciut wyzej na mapie niz Roma. W tym tyg pasek i poki co bedzie na tyle.
Jestem bardzo bardzo zadowolony, autko bylo lekko ubite przodem, wymienilem chlodnice, zderzak, maske, lampki, pas przedni i smigam. Bylo ryzyko ze kupie zlom ale wydawalo mi sie ze kobieta i to w dodatku 40 letnia chyba nie jest w stanie zajechac tego auta :wink:
Co ciekawsze odkrylem ze przednie tarcze sa nacinane i nawiercane, czy takie byly w standardzie? :shock:
Mam nadzieje ze bede sie mogl za jakis czas z Wami spotkac, poopowiadacie mi co nieco o aucie.
Ciesze sie ze jest ta strona, widac ze jest tu duzo milych zyczliwych ludzi, ktorzy umieja i chca pomoc.
Mam jeszcze dwa male klopociki w pumce, to jest tak nieszczesna poduszka pasazera i no wlasnie...grzechotanie...ciekawe to jest.Startuje z 1 wszystko super, zmieniam mieciutko na 2 ujade jakies 3 sekundy i slysze takie leciutkie grr przez moze sekunde a moze mniej.
Nie bardzo wyglada mi to na synchro bo przeciez zmiana biegu juz nastapila.ale moze...ktos mial ktos to przerabial?

Pzdrawiam serdecznie
Marcin
 
 
Gaydek 
admin


Dołączył: 12 Wrz 2004
Posty: 6402
Skąd: Brodnica
Wysłany: 20-04-2006, 09:43   Re: Podsumowanie Pierwszego Miesiaca

MaCinek napisał/a:
... odkrylem ze przednie tarcze sa nacinane i nawiercane, czy takie byly w standardzie? :shock: ...

Nie, to nie są seryjne tarcze. Seryjne tarcze to tarcze (tylko) wentylowane.

Gratuluję dobrego zakupu i życzę powodzenia na następne miesiące i lata :wink: .
 
 
Passenger 

Dołączył: 13 Wrz 2004
Posty: 1476
Skąd: PL
Wysłany: 20-04-2006, 14:46   

To grzechotanie to może być autokontrola TCS/ABS - ale to odbywa sie jeszcze na 1 biegu, chwilę po ruszeniu po odpaleniu silnika...
Może to też być synchronizator (chyba tak to się zwie) skrzyni biegów... niech mądrzejsi się wypowiedzą...

BTW, niech się Puma dobrze sprawuje, ja swoją jeżdżę już półtora roku i cały czas jestem zauroczony :oops:
_________________
Spec.: http://www.camaro5.com/fo...o=view&id=15247
 
 
 
Bankowy 


Rok prod. Pumy: 1998
Dołączył: 04 Sty 2006
Posty: 206
Skąd: Tarnów, Kraków
Wysłany: 21-04-2006, 14:31   

Passenger napisał/a:
To grzechotanie to może być autokontrola TCS/ABS - ale to odbywa sie jeszcze na 1 biegu, chwilę po ruszeniu po odpaleniu silnika


Niekoniecznie. Bieg nie jest istotny, raczej prędkość. Z doświadczenia - układ ingeruje do ok.30-40km/h.

Synchronizator - być może, choć objawy zużycia są nieco inne niż opisane powyżej.
 
 
 
majkel23 
prawniczek


Rok prod. Pumy: 1997
Dołączył: 20 Gru 2004
Posty: 83
Skąd: Prudnik
Wysłany: 21-04-2006, 15:32   

Zgadzam sie z Bankowym...u mnie zazwyczaj dzieje sie to na "dwójce" przy predkosci ok 20-30 km...wiec Macinek nie martw sie..to na pewno to...
 
 
 
SKUTER81 
SKUTER


Rok prod. Pumy: 1997
Dołączył: 10 Gru 2005
Posty: 83
Skąd: Cieszyn
Wysłany: 09-07-2006, 10:37   

TO GRZECHOTANIE TO "KONTOLA" KONTROLI TRAKCJI I ABS, DZIEJE SIE TO PRZY OK 25KM/H I NIE WAZNE CZY MASZ 1 CZY 2 BIEG CZY TEZ LUZ(ODKRYLEM TO BO MIESZKAM NA GORCE I CZASEM ZJEZDZAM NA LUZIE I TEZ MAM TEN ZGRZYT)-JAK PRZEKROCZYSZ TA PREDKOSC TO JEST ZGRZYT-JEST TO NORMALNE I ZNACZY TO ZE TWOJA PUMA JEST W 100%SPRAWNA

Proszę wyłączyć CapsLock przy pisaniu na forum! *Pass*
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

© 2000-2021 klubpumy.pl | wykonanie: zespół | hosting: WEBdev

Korzystanie z forum oznacza akceptację regulaminu w aktualnym brzmieniu (ostatnia aktualizacja: 18.08.2013)

Kontakt: admin@klubpumy.pl



phpBB by przemo