Klub Forda Pumy Strona Główna Klub Forda Pumy
istnieje od 2000 roku

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Puma 1.7
Autor Wiadomość
Hadzi
[Usunięty]

Wysłany: 24-01-2007, 21:43   Puma 1.7

Witajcie :)
choc szukam Pumy jedna mam juz na oku i to w PL (choc sprowadzona) chodzi mi jeszcze po glowie Tigra i coraz czesciej zastanawiam sie nad Megane :???:
czesci ogolnie sa dostepne do pumy w normalnym sklepie motoryzacyjnym (choc sa wielkie problemy z rozrzadem)!
Wiem, ze bedziecie mowili, ze Puma jest lepsza, ale przekonajcie mnie jakos :) podajcie argumenty przemawiajace na korzysc Forda!
sedrczne pozdro :)
 
 
bartolomeo 
night rider


Silnik Pumy: 1.4
Rok prod. Pumy: 1998
Dołączył: 15 Paź 2006
Posty: 2050
Skąd: Rybnik
Wysłany: 24-01-2007, 22:19   

hmmm, na samym początku odpuść Tigrę - awaryjna, ogólnie gorzej wyposażona, mniej miejsca w środku, z tyłu wogóle, deska rozdzielcza jest poprostu brzydka :P
Megane Coupe jest ładne i z zewnątrz i w środku, często dobrze wyposażona, silniki konkretne, szczególnie 2,0, ale francuskie zawieszenie dostanie w dup* na polskich beznadziejnych drogach, a te naprawy tanie nie są. Ale zdecydowanie Puma odstawia wszystko:P Porównaj te trzy samochody, najpierw jeśli chodzi o przyjemność z jazdy, czyli estetykę w środku. Tigra odpada w przedbiegach, Puma w środku jest przytulna i ma elementy podkreślający sportowy charakter, gałka zmiany biegów, białe tarcze, srebrne dodatki. masz w temacie 1,7 więc zastanawiasz się nad 1,7 125 koni, to rakieta bo samochód waży chyba 1100kg. Ja jeżdze 1,4 90 koni i czuć moc pod stopą, i ogromną frajde z jazdy, nie mówiąc już o tym 1,7. Teraz przejdźmy do wyglądu z zewnątrz, tutaj chyba nie trzeba nic mówić. Przód, soczewy, niski zderzak, a tył- świetne tylne światła i klapa, to poprostu dzieło sztuki. Megane Coupe może się podobać ale to już stara linia, Tigra to tylko Tigra, a Puma nigdy się nie zestarzeje. W Pumie będziesz się czuł jak gość jeżdzący furą z górnej pułki. Tigry i renówki, no dość troche tego jeździ, natomiast Pum jest malutko więc każdy Cię rozpozna na mieście. Oczywiście wyposażenie Pełne, pełna elektryka, klima, cd i inne bayery. Z częściami nie bedziesz miał problemu bo ogólnie nie ma z tymi samochodami większych kłopotów. Wiele części pasuje z fiesty, a rozrząd-żaden problem. Każdy mechanik go zrobi.
PUMA to samochód dla ludzi którzy kochają samochody i nie kupują auta żeby pojechać z punktu A do punktu B. Ten samochód ma to coś dla którego warto wlać paliwo, i czyścić blache 2 albo nawet 3 razy w tygodniu, nawed w zimie na mrozie :P
Więcej chyba nie trzeba tłumaczyć, niech reszta kolegów i koleżanek się wypowie. KUPUJ PUME STARY :P :P
 
 
 
Passenger 

Dołączył: 13 Wrz 2004
Posty: 1476
Skąd: PL
Wysłany: 24-01-2007, 22:39   

Kiedyś w sieci był ciekawy artykuł porównujący Megane, Tigre i Pume. We wszystkim najlepsza była Puma a na zwycięzcę wybrali Megane :razz: za najobszerniejsze wnętrze, ale przecież Megane Coupe jest stworzone na bazie Megane czyli konkurencji Focusa a Puma i Tigra powstały na bazie mniejszych aut...
Przez tą obszerność wnętrza Megane jest też cięższa i nie dostarczy IMO takich wrażeń jak Puma. Silnik? Nic z Megane i Tigry nie podskoczy VCT Yamahy i Forda...
Bierz Pumę! Będziesz w najfajniejszym Klubie :D
_________________
Spec.: http://www.camaro5.com/fo...o=view&id=15247
 
 
 
Haro
[Usunięty]

Wysłany: 24-01-2007, 22:46   

Passenger napisał/a:
Bierz Pumę! Będziesz w najfajniejszym Klubie

Zgadzam sie w ZUPELNOSCI! Nawet jesli nie kupie zadnej Pumy (zawsze cos moze wyskoczyc), to chce do tego klubu nalezec, nawet posiadajac Fiata 126p. Rewelacyjni, uprzejmi, pomocni i wspaniali ludzie - posiedzisz dluzej a sam sie przekonasz, ze zupelne przeciwienstwo Tigra-Team (z calym szacunkiem dla tamtejszych klubowiczow, ale panuje tam takie chamstwo, ze az sie wchodzic nie chce...). Jesli natomiast szukasz porady miedzy Renault, Fordem a Oplem, to mysle, ze najlepiej jak to tylko mozliwe zobrazowal to Bartek, za co naleza mu sie gromkie brawa :grin:
 
 
bartolomeo 
night rider


Silnik Pumy: 1.4
Rok prod. Pumy: 1998
Dołączył: 15 Paź 2006
Posty: 2050
Skąd: Rybnik
Wysłany: 24-01-2007, 22:52   

hehe dzięki ;) poprostu odkąd jeżdżę Pumą moge o niej pisać godzinami i nigdy mi się nie znudzi (mimo tego że nie wiem o niej jeszcze wszystkiego), wg mnie to wyjądkowe auto, warto odłożyć całe kieszonkowe na paliwo i jeździć byle gdzie, choćby tylko poto żeby na drodze poczuć ogromną przyjemność z jazdy. A klub? to jedna wielka rodzina :) zawsze pomocni i wyrozumiali. Hehe
Kupuj tą Pume bo Ci ją sprzątną sprzed nosa :P
 
 
 
Stani777 


Rok prod. Pumy: 1997
Dołączył: 16 Lis 2006
Posty: 87
Skąd: Katowice
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 24-01-2007, 23:11   

Gdybym dziśiaj miał kupić samochód to równiesz kupiłbym Pume Puma ma to coś
 
 
Haro
[Usunięty]

Wysłany: 24-01-2007, 23:16   

Smutno sie jednak robi na sercu, ze juz nie produkuja tego auta. Ciekaw jestem dlaczego...

Co do Tigry: mam jedna (chcesz kupic? :D ) i rowniez jestem w stanie pisac o niej godzinami. Dokladnie tak samo jak Bartek o swojej Pumie :) Szkoda tylko, ze nie pisalbym niczego pozytywnego. A przynajmniej niewiele...
 
 
Hadzi
[Usunięty]

Wysłany: 25-01-2007, 00:09   

noooo :) jestem pod wrazeniem :) czekam na opinie/wypowiedzi reszty Kolegow i Kolezanek z tego forum/klubu
Passenger, moze i fajne jest 1.7 pumy a megane ciezsze tylko ze... megane ma 150KM i jestem dziwnie przekonany ze do setki szybciej sie zbiera :) przelicz ile kg przypada na 1 KM w kazdym z tych aut!
ale zeby nie bylo ze jestem przeciw Pumie to cos napisze bardzo osobistego... Majac 17 lat (czyli wtedy gdy Puma weszla do produkcji) przez dlugi okres marzylem o tym aucie! Nawet przed zasnieciem ogladalem zdjecia tego slicznego wozu i snilem o nim! :) lata mijaly, ja wiedzialem ze mnie nie stac, ale teraz... stac mnie? czy auta tak potanialy? moze sie spelni moje dawne marzenie...
co do klubu Pumy.... choc nie moge sie jeszcze w tym wszystkim (regulaminach) polapac to wiem, ze jest to świetny klub i wspaniali ludzie na tym forum sie wypowiadaja!
ps. tylko czemum czuje sie obserwowany?? :)
 
 
Stani777 


Rok prod. Pumy: 1997
Dołączył: 16 Lis 2006
Posty: 87
Skąd: Katowice
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 25-01-2007, 00:22   

Niedawno byłem na weselu stała tam nowa Alfa Romeo.ale większość spoglądała i wypytywała się o Pume.a Ty zastanawiasz się nad Megane.Tigrą.Twój wybór na szczęście żyjemy w wolnym kraju.
 
 
Passenger 

Dołączył: 13 Wrz 2004
Posty: 1476
Skąd: PL
Wysłany: 25-01-2007, 00:24   

Megane 150 KM do setki zbiera się może troszkę lepiej niż Puma, ale gdy przychodzi do przejechania zakrętów to Puma zostawia w tyle konkurencję... Tak to już jest, że Fordy świetnie się prowadzą ;)
Megane 2,0 150 KM trzeba się nieźle naszukać aby trafić dobry egzemplarz (podobnie jest niestety z Pumą).
Jest jeszcze jedna rzecz na "+" dla Pumy w stosunku do Megane... Pisał o tym Bartolomeo. Megane jeździ cała masa! Kto patrzy czy to 2 czy 4 drzwi... Pum jest mało i jeśli chcesz wyróżniać się z szarej masy aut to Puma będzie najlepszym wyborem w tym przedziale cenowym :cool:

Stani777 napisał/a:
Puma ma to coś


Święte słowa ;)
_________________
Spec.: http://www.camaro5.com/fo...o=view&id=15247
 
 
 
Hadzi
[Usunięty]

Wysłany: 25-01-2007, 00:25   

Stani777 czemu na mnie "patrzysz" takim wzrokiem?? czy ja napisalem cos zlego o Pumie? czytales moja ostatnia wypowiedz??

[ Dodano: 25-01-2007, 00:28 ]
Passenger, wlasnie jest ich malo i to tez jest dla mnie kolejny +
pozdro
 
 
Stani777 


Rok prod. Pumy: 1997
Dołączył: 16 Lis 2006
Posty: 87
Skąd: Katowice
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 25-01-2007, 00:40   

Wszystko jest O.K Ty musisz sam zdecydować co kupić
 
 
Hadzi
[Usunięty]

Wysłany: 25-01-2007, 00:55   

:) nio i zdecyduje :D :wink:
ale....






potrzebuje Waszej pomocy!
 
 
Opoya 
Szarak ST225


Dołączyła: 14 Wrz 2004
Posty: 4581
Skąd: Warszawa
Wysłany: 25-01-2007, 01:04   

bartolomeo1985 napisał/a:
a rozrząd-żaden problem. Każdy mechanik go zrobi
Z cała resztą się zgadzam, tylko nie z tym jednym punktem. Może każdy zrobi, ale jeśli nie robił nigdy wcześniej to właściwie pewne, że nie zrobi tego dobrze. Oczywiście mówie o 1.7.
_________________

Opoya ma wysublimowany gust (by foo)
Opoya [...] może wszystko (by Snaco)
Opoya [...] jesteś Boska (by Waluś)
Opoya, Jestes super dziewczyna (by Mr.Maya)
Jak zwykle Matula Opoyka nie przezyje jak sie nie przyczepi :-) Uwielbiam Cie :-) (by bleade)
Opoya, [...] gratki dla ciebie kochaniutka (by rafalski69)
Opoya opoko ty nasza (by Beata)
 
 
 
Stani777 


Rok prod. Pumy: 1997
Dołączył: 16 Lis 2006
Posty: 87
Skąd: Katowice
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 25-01-2007, 01:05   

Kiedy kupisz samochód.chciałbym zebyś był zadowolony z zakupu tak jak ja jestem i koledzy z klubu Trzymaj się hej
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

© 2000-2021 klubpumy.pl | wykonanie: zespół | hosting: WEBdev

Korzystanie z forum oznacza akceptację regulaminu w aktualnym brzmieniu (ostatnia aktualizacja: 18.08.2013)

Kontakt: admin@klubpumy.pl



phpBB by przemo