Klub Forda Pumy Strona Główna Klub Forda Pumy
istnieje od 2000 roku

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Niema iskry i nie daje paliwa
Autor Wiadomość
dr.Killer 


Dołączył: 18 Lip 2006
Posty: 115
Skąd: Oleśnica
Wysłany: 25-02-2007, 10:13   Niema iskry i nie daje paliwa

Może ktoś mi pomoże...

sprzęgło mi padło wymieniłem tarcze złożyłem wszystko do kupy i zadowolony za kluczyk i odpalam a on nie chcę odpalić.....z tego co doszyłem niema iskry i paliwa nie daje...... wszystkie złączki przeczyściłem specjalnym płynem i dalej nic..... podobno za iskrę odpowiada czujnik położenia wałka ale dziwne by tak z znienacka się zepsuł.... zresztą miernikiem sprawdzałem i niby dochodzi do niego napięcie..... i teraz obawiam się czy coś z kompem się nie stało ale tak choć tez dziwne by bez niczego padł.....

I teraz pytanie bo nigdzie nie mogę znaleźć odpowiedzi czy jak jest odłączone auto od akumulatora ze 1tydzień to coś mogło mieć przyczynę bo niby jak się odłączy to się resekuje i odpala normalnie tylko i musi se na nowo ustawić tak we wszystkich fordach jest ale z kompem EEC IV a ja mam EEC V i nic na ten temat nigdzie niema ale to chyba to samo.... zresztą kiedyś odłączałem akumulator ale na parę minut i nic mu nie było teraz nie wiem co jest......

A i czy może być coś takiego że trzeba na nowo programować kluczyki czy co bo już mnie szlak trafia auto stoi ze 2 tyg. I ciągle jakieś cyrki wychodzą... a tak głupio bo wszystko chodziło i nagle nic nie chodzi to...... nie mówiąc że w mojej okolicy ciężko o fachowca i to od forda a do Wrocławia mam 30km to za samą lawetę tyle za bule że......
_________________
FOTKI ZE ZLOTÓW MUSTANGA

DO PRZODU BOKIEM...
 
 
Boogie 
adm


Dołączył: 12 Wrz 2004
Posty: 2370
Skąd: Poznań
Wysłany: 26-02-2007, 01:15   

Sprawdź dobrze klemy przy akumulatorze. Wyczyść i dobrze zaciśnij. Miałęm podobną sytuację u siebie, czyściłem wtyczki itp, a okazało się że jedna klema była wyrobiona i nie zawsze wystarczająca ilość prądu szła.
_________________
Admin jest jak pogoda - trzeba zaakceptować, bo nic nie możesz zrobić, aby go zmienić
 
 
 
alfatech 
Mustang 2005 V8


Dołączył: 14 Sty 2006
Posty: 101
Skąd: Koło
Wysłany: 26-02-2007, 08:31   

Hej!
Warto też sprawdzić bezpieczniki ,mogłeś niechcący zrobić gdzieś zwarcie a jeden bezpiecznki może być odpowiedzialny za wiele klamotów w aucie np :
http://cougarklub.pl/forum/viewtopic.php?t=126
skoro nie daje paliwa to sprawdzałeś może czy przy przekręceniu kluczyka pumpka paliwowa sie włącza ? (powinno być słychać takie lekkie buczenie przez chwilkę ) jeżeli nie , to konicznie sprawdź bezpieczniki. Komp sam sie uczy od nowa i raczej nie zależne to jest od jego wersji.
_________________
Pozdrawiam
Tomek
 
 
 
Yamaha 
Back on the road :-)

Rok prod. Pumy: 1997
Dołączył: 08 Maj 2005
Posty: 240
Skąd: Łódź
Wysłany: 26-02-2007, 10:35   

Mogłeś też przypadkiem przestawić taki cypideusz, który w razie wypadku odcina prąd od pompy paliwowej. W okolicy pedału sprzęgła, po lewej stronie (bliżej drzwi), znajdziesz dziurkę w tapicerce (w filcu, który wyściela całą blachę, przykrywa kable itd.). Jak włożysz w nią palec, powinieneś ten cypideusz wymacać. Nie pamiętam jego prawidłowego położenia (w górę czy w dół), ale są tylko dwa możliwe, więc metoda prób i błędów dużo czasu nie zajmie.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

© 2000-2021 klubpumy.pl | wykonanie: zespół | hosting: WEBdev

Korzystanie z forum oznacza akceptację regulaminu w aktualnym brzmieniu (ostatnia aktualizacja: 18.08.2013)

Kontakt: admin@klubpumy.pl



phpBB by przemo