Klub Forda Pumy Strona Główna Klub Forda Pumy
istnieje od 2000 roku

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: Gaydek
06-11-2007, 20:48
Xenony ksenony
Autor Wiadomość
Matuch 


Dołączył: 07 Sty 2006
Posty: 38
Skąd: Tarnowo Podgórne
Wysłany: 12-03-2006, 09:07   

Xenony już mam
Efekt jest bardzo dobry
Nie wyobrażam sobie teraz jazdy na tych seryjnych
 
 
chapter322 


Silnik Pumy: 1.4
Rok prod. Pumy: 1999
Dołączył: 18 Wrz 2004
Posty: 264
Skąd: Sieradz
Wysłany: 12-03-2006, 11:06   

Matuch pochwal sie jakie masz te xenony, jaka firma, jakie palniki, jakie przerobki byly robione, jak rozwiazales problem z mocowaniem palnika i przetwornic, pokaz zdjecia !!
_________________
Trakcja jest jak dziwka z syfilisem - bez dobrej gumy nie podchodź.
 
 
 
Matuch 


Dołączył: 07 Sty 2006
Posty: 38
Skąd: Tarnowo Podgórne
Wysłany: 12-03-2006, 19:36   

Niestety chyba dużo Ci nie pomogę Chap
Zawiozłem auto do gościa
On pokazał mi kompletną soczewkę od X5 czy S-klasse
Była tam zapadka która miała niby odchylając się dawać długie
Zamontował ją też (soczewkę) w miejscach gdzie wcześniej były długie
Przetwornice narazie nie schowane,chroni je taśma
Po włączeniu drogowych zapalają się też te soczewki gdzie wcześniej były mijania
Efekt jest powalający, najlepiej jak daje komuś po długich żeby zjechał
Cała przyjemność kosztowała 1500 zł i to ponoć dobrze jak za bi
 
 
grzehoo
[Usunięty]

Wysłany: 12-03-2006, 20:09   

jo, teraz tylko życzę ci, żeby niebiescy się nie czepiali i żebyś przechodził badania techniczne do dowodu :)
 
 
grzehoo
[Usunięty]

Wysłany: 12-03-2006, 20:14   

aha, i żebyś nie oślepiał innych przy łokazji :)

*Następnym razem zrób EDIT poprzedniego posta zamiast pisać kolejny! *Pass*
 
 
Passenger 

Dołączył: 13 Wrz 2004
Posty: 1476
Skąd: PL
Wysłany: 12-03-2006, 20:31   

Matuch napisał/a:
On pokazał mi kompletną soczewkę od X5 czy S-klasse


Z tego co się dowiadywałem to montaż xenonów dopasowanych do innych aut nie jest najlepszym rozwiązaniem... źle ustawiona ogniskowa i prawdopodobnie brak poziomowania i będziesz nieźle oślepiał...

Zainteresowanym tematem polecam zestawy dopasowane mocowaniem żarnika do naszych lamp (HB3 - 9005) z ustawioną ogniskową... przy odpowiednim montażu i wypoziomowaniu nikogo nie będziecie oślepiać.
_________________
Spec.: http://www.camaro5.com/fo...o=view&id=15247
 
 
 
Pusia 

Silnik Pumy: 1.6
Rok prod. Pumy: 2000
Kolor Pumy: India Yellow
Dołączyła: 12 Gru 2004
Posty: 4105
Skąd: Warszawa
Wysłany: 06-12-2006, 15:24   

A co powiecie na ten opis? Jest w porządku?

http://www.tuning.jcauto....w_xenonowy_hid/
 
 
 
Passenger 

Dołączył: 13 Wrz 2004
Posty: 1476
Skąd: PL
Wysłany: 06-12-2006, 18:16   

Opis jest dobry, ale każda lampa jest inna i lepiej sugerować się opisami z naszego działu "Projekty" - nasze opisy dotyczą Pumy ;)
_________________
Spec.: http://www.camaro5.com/fo...o=view&id=15247
 
 
 
Pusia 

Silnik Pumy: 1.6
Rok prod. Pumy: 2000
Kolor Pumy: India Yellow
Dołączyła: 12 Gru 2004
Posty: 4105
Skąd: Warszawa
Wysłany: 06-12-2006, 19:09   

Oj wiem, ze Wasze opisy są najlepsze, ale pytam, czy ten jest w miarę dobry? Widzę, ze nie odbiega w sumie bardzo od opisu "pumowskiego".

No to po raz ostatni... pliiiiis !!! Napiszcie, które to xenonki w końcu wszyscy macie? Na Allegro je kupić?
Kto mi to zamontuje?
Piszą, ze to tylko pół godziny zajmuje... :-)

Jest chętny ???
 
 
 
Passenger 

Dołączył: 13 Wrz 2004
Posty: 1476
Skąd: PL
Wysłany: 06-12-2006, 19:14   

Pusia, wszystko jest opisane w projektach. Jest tam info od kogo i za ile klubowicze kupowali zestawy HID.
_________________
Spec.: http://www.camaro5.com/fo...o=view&id=15247
 
 
 
fixxxer4ever
[Usunięty]

Wysłany: 01-06-2007, 16:58   

WItam serdecznie!!! jako ze to mój pierwszy post na tym forum to użyłem zwrotu grzecznościowego :razz:

Ja tam mam swoją pumkę wyposażonąwłasnie w zestaw HID z odrazu przystosowanymi zarówkami pod HB3 na allegro tezjest duzo takich zestawów własnie z tego rodzaju palnikami xenonowymi. Wszystko pasuje jak nalezy choć trzeba się liczyć jednak z małą ingerencją w obudowe reflektora, mianowicie w tylną pokrywke... Myslałem ze najtrudniejszą sprawą bedzie umieszczenie jakoś przyzwoicie przetwornic ale okazało sie ze w podłużnicy jest gwintowany otwór po jednej jak i po drugiej stronie auta, więc bez problemu dało sie zamontowac na nich te małe pudełeczka...
Efekt jest naprawdę .... no co tu rozpisywać, świeci tak jak kazde inne auto z orginalną instalacją xenonową.
A teraz trochę od strony prawnej....
Jak wszystkim już wiadomo aby sobie pozwolić na taką instalację to auto musi być wyposażone w autopoziomowanie świateł i spryskiwacze (co do tego drugiego to to jakaś masakra jest :razz: tatalna pomyłka według mnie no ale dobra...).
Puma poziomowanie świateł ma a co do tego drugiego to niestety trzeba sobie założyć już samemu... W moim uznaniu takie coś jest raczej zbędne zwłaszcza ze ktośmi kiedyśmówił ze jak nie bede miał spryskiwaczy na xenonie to zr mi sie żarówki popalą (!!!SIC!!!) albo ze jak ma sie brudne klosze to w tedy oślepiam jadących z przeciwka (kolejny moim zdaniem absurd... :???: ).
Dziś jednak postanowiłem założyć sobie to g***, tak dla świętego spokoju żeby nie miać stresów na przeglądach czy kontroli drogowej... Wydaje mi się ze nieżle mi to wyszło zwłaszcza ze spryski wziąłem do golfa 3 i nieco musiałem je przerobić (zmniejszyć). Płyn pociągnąłem od sprysku tylnej szyby i jest git. Zajęło mi to może z godzinkę. Laik jakiś by powiedziałze to seryjne było :mrgreen: . Za niedługo postaram się wrzócic parę fotek całej tej operacji.

ps: LOL ale sie upisałem.... :grin:
 
 
Opoya 
Szarak ST225


Dołączyła: 14 Wrz 2004
Posty: 4581
Skąd: Warszawa
Wysłany: 01-06-2007, 17:53   

fixxxer4ever, o samopoziomowaniu już było. Puma nie ma samopoziomowania świateł! Ma poziomowanie świateł - regulacja w kabinie, ale to nie to samo.
Przeczytaj cały ten topic, to dużo się dowiesz. M.in., że jeśli nie wychodziła fabrycznie wersja danego auta z ksenonami to samopoziomowanie i spryskiwacze nie są obowiązkowe. Ważne, żeby instalacja miała homologację.
BTW - nie dalej jak przedwczoraj moja Puma była na przeglądzie rejestracyjnym (badaniu technicznym). Zero problemów, diagnosta tylko stwierdził "o, ksenony!". Dodam, że nie mam samopoziomowania (bo skąd), spryskiwaczy też nie montowałam.

Ale na fotki oczywiście czekamy :)
_________________

Opoya ma wysublimowany gust (by foo)
Opoya [...] może wszystko (by Snaco)
Opoya [...] jesteś Boska (by Waluś)
Opoya, Jestes super dziewczyna (by Mr.Maya)
Jak zwykle Matula Opoyka nie przezyje jak sie nie przyczepi :-) Uwielbiam Cie :-) (by bleade)
Opoya, [...] gratki dla ciebie kochaniutka (by rafalski69)
Opoya opoko ty nasza (by Beata)
 
 
 
fixxxer4ever
[Usunięty]

Wysłany: 01-06-2007, 18:11   

kurde czytałem wszystkie posty odnosnie xenonów i nigdzie nie pisało ze jesli fabrycznie nie było poziomowania i sprysków to instalacja jest legalna... A znów czytałem na innych forach ze takie instalacje raczej nie przehodzą przeglądów :/ i warto sie jakoś zabezpieczyc... Szczerze już naprawdę nie wiem komu ufać. Raz piszą tak a raz zupełnie inaczej... ale skoro już jest to niech bedzie... a co do autopoziomowania no to przyznaję ze byłem w błędzie :oops:
Foty zaraz bedą....

a oto i fotki:

www.fixxxer4ever.webpark.pl/01.jpg
www.fixxxer4ever.webpark.pl/02.jpg
www.fixxxer4ever.webpark.pl/03.jpg
www.fixxxer4ever.webpark.pl/04.jpg
www.fixxxer4ever.webpark.pl/5.jpg
www.fixxxer4ever.webpark.pl/6.jpg
www.fixxxer4ever.webpark.pl/7.jpg
www.fixxxer4ever.webpark.pl/8.jpg
www.fixxxer4ever.webpark.pl/9.jpg
www.fixxxer4ever.webpark.pl/10.jpg
www.fixxxer4ever.webpark.pl/11.jpg
www.fixxxer4ever.webpark.pl/12.jpg
www.fixxxer4ever.webpark.pl/13.jpg

w planach mam zamiar jeszcze pomalować spryskiwacze pod kolor auta i w tedy to bedzie jeszcze lepiej wygladać
 
 
Opoya 
Szarak ST225


Dołączyła: 14 Wrz 2004
Posty: 4581
Skąd: Warszawa
Wysłany: 01-06-2007, 19:19   

Zaraz jadę do Borek, ale w wolnej chwili poszukam tego postu i zamieszczę link (wiem, że było o tym pisane, bo sama pisałam ;) ).

Fotka nr 3 ma błąd i nie wyświetla się poprawnie.

PS. widzę, że masz dodatkowe oświetlnie na dole spoilera - wygląda na diody... sam instalowałeś, czy już tak było?
_________________

Opoya ma wysublimowany gust (by foo)
Opoya [...] może wszystko (by Snaco)
Opoya [...] jesteś Boska (by Waluś)
Opoya, Jestes super dziewczyna (by Mr.Maya)
Jak zwykle Matula Opoyka nie przezyje jak sie nie przyczepi :-) Uwielbiam Cie :-) (by bleade)
Opoya, [...] gratki dla ciebie kochaniutka (by rafalski69)
Opoya opoko ty nasza (by Beata)
 
 
 
Kurzki 

Dołączył: 12 Wrz 2004
Posty: 632
Skąd: Poznań
Wysłany: 01-06-2007, 21:02   

fixxer jak juz sie przewierciles zewnetrzna sciane zderzaka to czy od tylu jest dostep , tak aby nie kupowac spryskiwacza na zatrzask tylko skrecanego na nakretke ?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

© 2000-2021 klubpumy.pl | wykonanie: zespół | hosting: WEBdev

Korzystanie z forum oznacza akceptację regulaminu w aktualnym brzmieniu (ostatnia aktualizacja: 18.08.2013)

Kontakt: admin@klubpumy.pl



phpBB by przemo