Klub Forda Pumy Strona Główna Klub Forda Pumy
istnieje od 2000 roku

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Problem z firmą ubezpieczeniową
Autor Wiadomość
szoszon
[Usunięty]

Wysłany: 11-07-2007, 15:59   Problem z firmą ubezpieczeniową

Witam.
Ostatnio miałem problem a mianowicie sąsiad podczas cofania stuknął mi w pume. Poszedł błotnik lampa i zderzak. Okazało sie że spisaliśmy notatke policja nie była wzywana. Facet czyli sprawca był ubezpieczony w MTU. Wiem że to Hestia i składki płaci na poczcie. Ale po zgłoszeniu szkody telefonicznie zostałem poinformowany że przyjedzie rzeczoznawca. Oki koleś przyjechał po około 9 dniach i wykonał swoją robote. Powiedział że mam dzwonić do ubezpieczalni za 7 dni bo wtedy będą mieli papiery od niego. Zadzwoniłem ostatnio po chyba 9 dniach i okazało sie że nadal nie ma tych paierów i oni złożą skarge na rzeczoznawce. Potem koleś(z MTU) mi powiedział że muszą wysłać do sprawcy jakieś pismo na którym on ma sie przyznać i ma im je odesłać. Dopiero potem zaczną procedure wypłacania i kalkulowania szkody, która może zająć im dwa tygodnie. Czy na forum jest może jakiś ekspert od spraw ubezpieczania bo wg mnie ja jako poszkodowany złożyłem wszystkie dokumenty co do tego zdarzenia łącznie z notatką spisaną podczas zdarzenia i powinna już sie zacząć procedura sprawdzania i kalkulacji wielkości odszkodowania. A oni mówią że jak sprawca odeśle im ten dokument to dopiero zaczną coś działać. Czy to normalne czy robią mnie w ch...ja. A puma rozbita i czeka na naprawe.
 
 
Waluś 
Alfa...?! Yesss.... :-)


Dołączył: 22 Lut 2006
Posty: 1438
Skąd: HollyŁódź
Wysłany: 11-07-2007, 17:15   

MTU czyli "Moje Towarzystwo Ubezpieczeniowe" to faktycznie odłam Hestii, ale nie pocieszę Cię -> to chyba najgorsza firma z jaką się spotykam... :( Nie dość, że połowa dokumentów ulega dziwnemu zaginięciu w drodze Z Hestii do MTU, to prócz tego potrafią kombinować...
Odnośnie meritum sprawy -> każde towarzystwo ma dokładnie 30 dni od momentu zgłoszenia na likwidację szkody, więc tłumaczenia typu "dokumenty wysłaliśmy, czekamy na odpowiedź" wsadź między bajki... Jeśli decydujesz się na naprawę z OC sprawcy - niestety musisz czekać. Jest drugie wyjście - naprawa z własnego AC oraz prośba do zakładu ubezpieczeń o regres w stosunku do sprawcy by nie "pozbywać się własnych zniżek". Z reguły zakłady ubezpieczeń wyrażają taką zgodę (oczywiście wszystko na piśmie) -> i potem dzieje się to już za Twoimi plecami i nie uczestniczysz w niczym. Jednakże zawsze warto mieć kwity z policji o zdarzeniu - niekoniecznie potwierdzone protokołem policyjnym ale samym zgłoszeniem telefonicznym - jak wiesz wszystkie zgłoszenia są nagrywane a potem wpisywane "na dziennik" - warto wtedy pójść na komendę i poprosić i o kwit, że faktycznie zdarzenie miało miejsce.
Także wracając do początku sprawy - MTU ma 30 dni na likwidację szkody - wiś na telefonie, poganiaj ich a doczekasz się "swojego". Jeśli nie - wystąp z zapytaniem do swojego zakładu ubezpieczeń o rozwiązanie drugie - likwidacja szkody z własnego AC z regresem do sprawcy w celu utrzymania zniżek.
 
 
 
Rathi 

Silnik Pumy: 1.7 VCT
Rok prod. Pumy: 1997
Dołączył: 30 Maj 2005
Posty: 184
Skąd: Kraków
Wysłany: 12-07-2007, 07:13   

Jak dla mnie to wydaje sie logiczne, ze sprawca musi sie przyznac do zdarzenia, zeby mozna bylo wyplacic kase. Bo niby jak ubezpieczyciel mialby odzyskac kase, gdyby sprawca sie nie przyznal? Albo gdyby w ogole zdarzenia nie bylo?
Najlepiej w takich przypadkach do ubezpieczyciela pojechac razem ze sprawca i wypelnic wszystkie stosowne kwitki. Tak bylo u mnie. Razem ze sprawca podjechalismy do jego ubezpieczyciela. Wypelnilismy kwitki (w tym jego przyznanie sie do winy) i jakies 2 tygodnie pozniej mialem kase na koncie.
_________________
Robert z Krakowa
http://dragonus.pl/
Sklep z grami planszowymi, wypożyczalnia gier
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

© 2000-2021 klubpumy.pl | wykonanie: zespół | hosting: WEBdev

Korzystanie z forum oznacza akceptację regulaminu w aktualnym brzmieniu (ostatnia aktualizacja: 18.08.2013)

Kontakt: admin@klubpumy.pl



phpBB by przemo