Klub Forda Pumy Strona Główna Klub Forda Pumy
istnieje od 2000 roku

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Wypowiedzenie umowy ubezpieczenia OC
Autor Wiadomość
Waluś 
Alfa...?! Yesss.... :-)


Dołączył: 22 Lut 2006
Posty: 1438
Skąd: HollyŁódź
Wysłany: 15-10-2007, 14:01   

Wszystko zależy kiedy sprzedasz auto i kiedy masz termin płatności II raty.
Jeśli termin raty wypada np. w piątek a uda ci się sprzedać pumkę do piątku - to nie musisz jej płacić. Jeśli jednak sprzedałbyś ją w sobotę - to niestety w piątek musisz opłacić ratę OC i w sobotę wręczyć kwit zapłaty II raty nowemu nabywcy... :(
 
 
 
Agunia 
Gumiś To Fajny Miś


Kolor Pumy: Panther Black
Dołączyła: 18 Paź 2005
Posty: 2239
Skąd: HoLLyŁódź
Wysłany: 15-10-2007, 16:33   

ej na mój mały rozumek to skoro sprzedajesz auto to nie musisz płacić tylko pewnie musisz ppodpisywać coś tam ze sprzedajesz i ze kupujacy auto nie chce twojego OC. Skoro jest cos takie ze placasz sbie oce na cały rok i po miechu sprzedajesz autko to jesli bedziesz miał ze kupujacy autko nie chce twojego OC to oni Ci oddają za te pozostałe 11 miechów.

[ Dodano: 15-10-2007, 16:36 ]
ups... nie odswierzyłam stronki :P i nie miałam posta Walusia...

Waluś czemu nic nie mówisz że Robert może kase odzyskać tylko wysyłaśz smutne buźki.. ze lipa bo dzien pozniej sprzedaje auto, chyba można te kase odzyskać przynajmniej mi tak mówili, jesli jestem w bledzie niech mnie ktos poprawi.
_________________
Rajdy samochodowe są jak seks - nie trzeba być w tym dobrym by Ci to sprawiało przyjemność. ]
 
 
 
Waluś 
Alfa...?! Yesss.... :-)


Dołączył: 22 Lut 2006
Posty: 1438
Skąd: HollyŁódź
Wysłany: 15-10-2007, 17:37   

Agunia - po pierwsze przeczytaj uważnie, a po drugie:
Kupując auto z polisą "starego właściciela" (mówimy tylko o OC) -> mamy 30 dni na tzw. rekalkulację składki (tylko w przypadku jeśli polisa poprzedniego właściciela ważna jest ponad te 30 dni), czyli idziemy do Zakładu Ubezpieczeń, w którym poprzedni właściciel miał OC (a my mamy je obecnie "w prezencie") i decydujemy:
1. - zostajemy "do końca polisy" u tego ubezpieczyciela, dokonuje on rekalkulacji składki zgodnie z naszym stażem za kółkiem, posiadanymi zniżkami/zwyżkami, patrzy na "obszar, z którego była polisa" etc. i albo dopłacamy resztę składki i zostajemy w tej firmie, albo nie musimy nic dopłacać...
2. - wypowiadamy umowę ubezpieczenia OC "nowego za starego" nabywcy i wtedy ubezpieczamy się gdzie indziej a poprzedni właściciel otrzymuje zwrot niewykorzystanej części składki...

Także Agunia - bardzo Cię proszę - nie mieszaj ludziom w główkach... Wszystko zależy od "woli" tego, który kupuje nasze auto - my mamy obowiązek przekazania mu ważnego i opłaconego OC, a jeśli nie będzie chciał to owszem - po miesiącu ochrony i wypowiedzeniu tej polisy - dostaniemy zwrot...

Napisałem chyba dość jasno - przynajmniej starałem się tak napisać... ;) Jeśli ktoś potrzebuje dodatkowych info - dzwońcie. ;)
 
 
 
Agunia 
Gumiś To Fajny Miś


Kolor Pumy: Panther Black
Dołączyła: 18 Paź 2005
Posty: 2239
Skąd: HoLLyŁódź
Wysłany: 15-10-2007, 18:29   

Żle mnie zrozumiałeś i nie potrzebnie sie wypowiadałeś na temat " co jesli kupie auto" bo mi choziło o to że ja sprzedaje.. i kaze napisać nowemu wlascicielowi pisemko ze sie zrzeka jakby tego oc mojego... załóżmy że mam OC od 1 .10 i sprzeaje autko 30.10 i kupujacy mi pisze ze nie chche mojego OC mam ten wistek ide do ubezpieczyciela 30.10 pamietajac ze miech ma 31 dni. I wtedy oddaja mi kase za pozostale 11 miechów?
_________________
Rajdy samochodowe są jak seks - nie trzeba być w tym dobrym by Ci to sprawiało przyjemność. ]
 
 
 
Waluś 
Alfa...?! Yesss.... :-)


Dołączył: 22 Lut 2006
Posty: 1438
Skąd: HollyŁódź
Wysłany: 15-10-2007, 20:35   

Agunia napisał/a:
załóżmy że mam OC od 1 .10 i sprzeaje autko 30.10 i kupujacy mi pisze ze nie chche mojego OC

Agunia - kupujący nie może "napisać Ci", że nie chce twojego OC... Ty masz OBOWIĄZEK przekazania mu umowy OC... Guzik Cię obchodzi czy on chce czy nie chce - to jest jego wola, czy będzie to kontynuował, czy nie... I to on wypowiada w razie czego za Ciebie tą umowę, więc ty nigdzie nie chodzisz... Jeśli tak postąpi -> owszem - dostaniesz zwrot za niewykorzystaną część składki... :cool:
 
 
 
Danae 


Dołączyła: 10 Wrz 2004
Posty: 513
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 18-10-2007, 20:25   

Waluś napisał/a:

do tego wszystkiego dodam tylko, że suma gwarancyjna w przypadku szkody na mieniu to 300.000 EUR, natomiast na osobie - 1.500.000 EUR na jedno i wszystkie zdarzenia.
Jeśli potrącisz przechodnia, walniesz w auto kogoś a kierującemu lub pasażerowi stanie się krzywda - również ma prawo do odszkodowania z twojego OC...

Poprawka - zgodnie z nowelizacją ustawy z dnia 24 maja 2007 - 5 000 000 EURO na osobie i 1 000 000 EURO na mieniu na jedno zdarzenie. Choć niestety faktycznie większość agentów jak i firm ubezpieczeniowych o tym zapomniała. Podobnie jak i o tym, że wypowiedzenie nabywcy należy zgłościć 30 dni od momentu zakupu pojazdu, ale NIE PÓŹNIEJ NIŻ DZIEŃ PRZED KOŃCEM POLISY. I potem niestety są dramaty kiedy młoda osoba kupuje auto i ma do zapłaty 2200 po rekalkulacji.
_________________
https://rod-nekla.pl/
 
 
 
Waluś 
Alfa...?! Yesss.... :-)


Dołączył: 22 Lut 2006
Posty: 1438
Skąd: HollyŁódź
Wysłany: 18-10-2007, 20:47   

Danae - owszem - zapomniałem o nowelizacji - racja :oops:
Natomiast odnośnie wypowiedzeń pisałem wcześniej. Ale oczywiście masz rację - a wcześniejsze hipotetyczne założenia były, że polisa ważna jest ponad 30 dni... ;)
 
 
 
Agunia 
Gumiś To Fajny Miś


Kolor Pumy: Panther Black
Dołączyła: 18 Paź 2005
Posty: 2239
Skąd: HoLLyŁódź
Wysłany: 18-10-2007, 22:04   

Waluś napisał/a:
Agunia napisał/a:
załóżmy że mam OC od 1 .10 i sprzeaje autko 30.10 i kupujacy mi pisze ze nie chche mojego OC

Agunia - kupujący nie może "napisać Ci", że nie chce twojego OC... Ty masz OBOWIĄZEK przekazania mu umowy OC... Guzik Cię obchodzi czy on chce czy nie chce - to jest jego wola, czy będzie to kontynuował, czy nie... I to on wypowiada w razie czego za Ciebie tą umowę, więc ty nigdzie nie chodzisz... Jeśli tak postąpi owszem - dostaniesz zwrot za niewykorzystaną część składki...


Nie ma takiej możliwości że ide do ubezpieczyciela i daje mu umowe sprzedazy auta i swiestek z podpisem nowego kupujacego ze on nie chce tego OC? ewentualnie polise... ? To chyba lepsze rozwiązanie by było bo sami z tym latamy a tak... ten nowy właściciel moze nam gadac ze zrezygnuje z OC... ale sorry... jakby bylo oplacone na 9 miechów.. ja bym tego nie zrobiła :) co mi zrobią :P przyjada na drugi koniec Polski ? :D

Rozkminiam tak bo mi w moim ubezp poiwedziano że tak można o ile dobrze skumałam ze powinnam ja zrezygnować z OC majac swistek z podpisem nowego wlasciciela zze nie chce OC.
_________________
Rajdy samochodowe są jak seks - nie trzeba być w tym dobrym by Ci to sprawiało przyjemność. ]
 
 
 
Waluś 
Alfa...?! Yesss.... :-)


Dołączył: 22 Lut 2006
Posty: 1438
Skąd: HollyŁódź
Wysłany: 18-10-2007, 22:26   

Agunia napisał/a:
Nie ma takiej możliwości że ide do ubezpieczyciela i daje mu umowe sprzedazy auta i swiestek z podpisem nowego kupujacego ze on nie chce tego OC? ewentualnie polise... ?

Jest taka możliwość, jednakże zwrot w tym przypadku otrzymasz po miesiącu od daty sprzedaży, bo dokładnie tyle czasu gwarantuje ustawa nowemu nabywcy i gwarantuje mu "ochronę"... PS. Dodam, że wypowiedzenie jeśli polisa jest ważna PONAD 30 dni od daty kupna można cofnąć przed upływem skutecznego rozwiązania umowy... :) Więc Agunia - jak trafisz na gościa, który będzie cwany - uważaj... ;) Pozdro
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

© 2000-2021 klubpumy.pl | wykonanie: zespół | hosting: WEBdev

Korzystanie z forum oznacza akceptację regulaminu w aktualnym brzmieniu (ostatnia aktualizacja: 18.08.2013)

Kontakt: admin@klubpumy.pl



phpBB by przemo