Klub Forda Pumy Strona Główna Klub Forda Pumy
istnieje od 2000 roku

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Gaydek
27-01-2008, 00:47
dzwięk pumy
Autor Wiadomość
paw_chb
[Usunięty]

Wysłany: 26-01-2008, 22:57   dzwięk pumy

Hej mam pytanko co zrobić aby puma była głośna??
jakie tłumiki są najlepsze i czy coś pod maską też można zamontować aby samochodu miał fajny sportowy dźwięk :grin: ??
 
 
morgan 
Pioneer Car System


Dołączył: 25 Maj 2006
Posty: 651
Skąd: Czy to ważne :-)
Wysłany: 26-01-2008, 23:52   

Hihihi widze że tuning szykujesz.Ja Mam założony stożek przy silniku i do tego fabryczny tłumik.Chodzi bo chodzi.Jeździłem ponad dwa lata na tłumiku basowym.Szał był niezły naprawde ale jeśli jeździsz cały dzień takim autem i tylko w środku słyszysz buuuuuuuuuuuuuuuuu to po pewnym czasie głowa boli :cry: a jak kogoś wieziesz to nawet nie ma zbytnio możliwości pogadać.Jeżeli nie robisz dużo kilosów dziennie to polecam.Ja miałem założony uniwersalny basowy,tylko musiałem dorobić rure żeby go przymocować.dałem za niego 300 zł.Dedykowane są dwa razy droższe.Ulter byłby dobry ale to już musisz poszukać na forum tego tematu.
 
 
 
paw_chb
[Usunięty]

Wysłany: 27-01-2008, 10:31   

hehe no coś bym pozmieniał chociaż i tak nie jest źle :lol: a ten stożek to jaki musi być aby coś dawał, bo te chyba standardowe nie dają takiego buuuuuuuuuuuuuuuu :razz:
 
 
morgan 
Pioneer Car System


Dołączył: 25 Maj 2006
Posty: 651
Skąd: Czy to ważne :-)
Wysłany: 27-01-2008, 12:14   

Ja mam założony stożek Jacky ale jest dość duży.Nie mam obudowy od orginalnego filtra bo jak miałem stłuczke to się rozwaliła.Musze tylko dać porządne rury doprowadzające powietrze bo mam ten sam wąż co Ty.
 
 
 
bartolomeo 
night rider


Silnik Pumy: 1.4
Rok prod. Pumy: 1998
Dołączył: 15 Paź 2006
Posty: 2050
Skąd: Rybnik
Wysłany: 27-01-2008, 13:28   

Polecam Stożek, dźwięk naprawdę świetny. Od 3000 obr. poezja, i to naprawdę małym kosztem, bo jeśli zależy ci tylko na dźwięku to możesz założyć zwykły do 100zł. Wielkość w tym wypadku chyba nie ma większego znaczenia. Ale jeśli chcesz naprawdę głośno to przerobić wydech, wywalić środkowy a końcowy jakiś basowy ale to do czasu, znudzi Ci się taka głośna Puma. Natomiast dzwięk samego stożka chyba nikomu się jeszcze nie znudził.
_________________
Mój zwierzak :D --> http://klubpumy.pl/viewto...der=asc&start=0
 
 
 
paw_chb
[Usunięty]

Wysłany: 27-01-2008, 17:59   

a ten stożek trzeba w jakoś substancje włożyc aby nabrał odpowiednich właściwości??
 
 
zoharek
[Usunięty]

Wysłany: 27-01-2008, 18:04   

Ale pamiętajcie że stożek przenosi moment obrotowy w wyższe partie obrotów tym samym nieco osłabiając dół (miasto).
 
 
bartolomeo 
night rider


Silnik Pumy: 1.4
Rok prod. Pumy: 1998
Dołączył: 15 Paź 2006
Posty: 2050
Skąd: Rybnik
Wysłany: 27-01-2008, 20:33   

zoharek napisał/a:
Ale pamiętajcie że stożek przenosi moment obrotowy w wyższe partie obrotów tym samym nieco osłabiając dół (miasto).

osobiście tego nie odczuwam. Może to tylko takie złudzenie że na stożku wyżej go ciśniesz bo jest wtedy fajny dźwięk.
Cytat:
a ten stożek trzeba w jakoś substancje włożyc aby nabrał odpowiednich właściwości??

nie ;) od czasu do czasu wymyć.
_________________
Mój zwierzak :D --> http://klubpumy.pl/viewto...der=asc&start=0
 
 
 
paw_chb
[Usunięty]

Wysłany: 09-02-2008, 11:25   

ej a jak sie montuje ten stożek, poprosty zdejmuje sie to plastikową osłonke i wkreca ten stozek juz bez tej skrzynki?? tylko tam sa jakies kabelki które odchodza od tej skrzynki :neutral: , wiec jak mam to zrobic??:)
 
 
bartolomeo 
night rider


Silnik Pumy: 1.4
Rok prod. Pumy: 1998
Dołączył: 15 Paź 2006
Posty: 2050
Skąd: Rybnik
Wysłany: 09-02-2008, 16:35   

paw_chb napisał/a:
j a jak sie montuje ten stożek, poprosty zdejmuje sie to plastikową osłonke i wkreca ten stozek juz bez tej skrzynki

dokładnie :P
paw_chb napisał/a:
tylko tam sa jakies kabelki które odchodza od tej skrzynki :neutral: , wiec jak mam to zrobic??:)

olej kabelki :P byle jedzie :P

a tak na serio to zostawiasz tą przepustnice czy jak to się nazywa, wywalasz samą plastikową skrzynkę i w jej miejsce wkładasz stożek. Wyciągasz taki wężyk który był w czarnej skrzynce i możesz kupić taki malutki filtr na Odme. Żeby nie leciał ci z tego olej.
Jeszcze zostaje czujnik temperatury który jest o góry w tej skrzynce. Robisz dziurę już w tym wężu który idzie od przepustnicy do silnika i na silikonie wciskasz ten czujnik.
Wiem że 1,7 mają trochę inaczej, tzn nie ma czujnika temp czy jakoś tak. Więc musiałbyś zobaczyć czy jest tak jak mówie. Ja mam 1,4 i tak wszyscy montują stożki w 1,4.
http://klubpumy.pl/viewto...der=asc&start=0
tutaj jest fotka wnętrzności mojej Pumy. Looknij sobie jak ja to mam zrobione.
_________________
Mój zwierzak :D --> http://klubpumy.pl/viewto...der=asc&start=0
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

© 2000-2021 klubpumy.pl | wykonanie: zespół | hosting: WEBdev

Korzystanie z forum oznacza akceptację regulaminu w aktualnym brzmieniu (ostatnia aktualizacja: 18.08.2013)

Kontakt: admin@klubpumy.pl



phpBB by przemo