Klub Forda Pumy Strona Główna Klub Forda Pumy
istnieje od 2000 roku

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Ustawianie czasu wygaśnięcia postu
Autor Wiadomość
Hadzi
[Usunięty]

Wysłany: 12-02-2008, 03:07   

Opoya, najwazniejsze to checi nas wszystkich by to przestrzegac!
 
 
nomka 
&płomyczek


Dołączyła: 24 Mar 2007
Posty: 2751
Skąd: Warszawa
Wysłany: 12-02-2008, 07:01   

Opoya napisał/a:
bartolomeo, pomyśl, bo to wbrew Twoim zapędom jest bardzo logiczne.
Nie ustawiamy wygaśnięcia postom które są na temat! Tylko tzw. off-topic! Jeśli nie zauważyłeś, jest też opcja "bez limitu" - właśnie dla postów które są ważne, na temat i mają zostać.


No właśnie to mi się wydaje sztuczne. Przed napisaniem każdy musi się zastanowić czy to OT czy nie. Więc po co ustawiać czas wygaśnięcia na OT, niech go po prostu nie pisze. Zdyscyplinowani tak zrobią a niezdyscyplinowani IMHO i tak tego nie zrobią (nie będą ustawiać czasu ani zastanawiać się czy to OT czy nie)

Jestem absolutnie przeciw anarchii na forum ale pomysł na razie jeszcze do mnie nie przemawia.
_________________
Chrysler Crossfire 3.2 V6 ;)
 
 
 
Opoya 
Szarak ST225


Dołączyła: 14 Wrz 2004
Posty: 4581
Skąd: Warszawa
Wysłany: 12-02-2008, 11:58   

nomka, jak dotąd ludzie pisali OT wiedząc o tym doskonale, wiedząc też, że nic tak naprawdę z tego nie wynika. Można byłoby nic nie robić, a admini nadal by usuwali posty, można też np. zamieścić punkt w regulaminie o jakiś sankcjach za OT... ale IMO nie tędy droga.
Znów przytoczę forum Klubu Cougara (parę osób od nas też tam jest), gdzie pomysł się sprawdził i działa od dłuższego już czasu.
Ale jestem otwarta na propozycje - znasz jakiś inny pomysł, by pozbyć się OT? Bo to, że ludzie przestaną je pisać jest nie realne.
_________________

Opoya ma wysublimowany gust (by foo)
Opoya [...] może wszystko (by Snaco)
Opoya [...] jesteś Boska (by Waluś)
Opoya, Jestes super dziewczyna (by Mr.Maya)
Jak zwykle Matula Opoyka nie przezyje jak sie nie przyczepi :-) Uwielbiam Cie :-) (by bleade)
Opoya, [...] gratki dla ciebie kochaniutka (by rafalski69)
Opoya opoko ty nasza (by Beata)
 
 
 
Hadzi
[Usunięty]

Wysłany: 12-02-2008, 17:08   

Opoya napisał/a:
znasz jakiś inny pomysł, by pozbyć się OT? Bo to, że ludzie przestaną je pisać jest nie realne.

Bo prawda jest taka, ze kazdemu z nas przynajmniej raz, nawet swiadomie, zdarzyło sie sie napisac cos nie na temat. I chociazbyście na głowie staneli to nie wymyslicie sposobu na pozbycie sie OT :wink: Wiec tak jak mówisz, ze lepiej jest jakiekolwiek dawac propozycje by chociaż zmiejszyć pisanie o "dup* maryny" :mrgreen:
 
 
bartolomeo 
night rider


Silnik Pumy: 1.4
Rok prod. Pumy: 1998
Dołączył: 15 Paź 2006
Posty: 2050
Skąd: Rybnik
Wysłany: 12-02-2008, 19:07   

Po pierwsze widzę po sobie że za każdym razem nie pamiętam żeby ustawić ten czas. Więc osoby które rzadko odwiedzają forum w ogóle tego nie zrobią. Ale może z czasem każdy do tego przywyknie.
Ale nurtuje mnie sprawa ważnych tematów i postów. Jak je odróżnić? jeden uważa że jest ważny i ustawi bez ograniczeń ktoś inny ustawi na tydzień. I skokowo posty na ważny temat będą znikać, więc zrobi się chaos np. Porady techniczne. Więc ktoś znowu zapyta o to samo bo znikły mu odpowiedzi. I kolejny raz inny klubowicz o to samo. Mój pomysł jest taki aby w ważnych działach, czyli Porady, z których czasami ktoś musi skorzystać błyskawicznie pozostawić wszystko bezterminowo, a po prostu nie pisać OT.
A w innych działach ustawić każdy post na taką sama datę. Będą znikać po kolei bez bałaganu. Rozmowa pozostanie i każdy będzie wiedział jakie poprzednie posty skomentować.
_________________
Mój zwierzak :D --> http://klubpumy.pl/viewto...der=asc&start=0
 
 
 
Opoya 
Szarak ST225


Dołączyła: 14 Wrz 2004
Posty: 4581
Skąd: Warszawa
Wysłany: 12-02-2008, 21:29   

bartolomeo, sądzę, że nie da rady rozgraniczać w których tematach ma być ustawiane wygaśnięcie postu, a w których nie. To IMO dodatkowo komplikuje cały pomysł. Albo wszędzie (z ominięciem oczywiście tematów na wodolejstwo), albo nigdzie.
A tym, że zrobi się dodatkowy bałagan - nie przejmuj się, na pewno będzie mniejszy od tego, który jest obecnie. Dlatego m.in. pomysł ustawienia wygaśnięcia postów zaproponowałam dwa dni, żeby posty OT szybko się kasowały, wtedy nawet jeśli jest bałagan to chwilowy. Dodatkowo z przyczyn technicznych nie jest możliwe ustawić czas wygaśnięcia postów w danym temacie na tę samą chwilę, bo każdy pisze o różnych godzniach, czas wygaśnięcia można ustawić na ileś dni, a nie godzin.
_________________

Opoya ma wysublimowany gust (by foo)
Opoya [...] może wszystko (by Snaco)
Opoya [...] jesteś Boska (by Waluś)
Opoya, Jestes super dziewczyna (by Mr.Maya)
Jak zwykle Matula Opoyka nie przezyje jak sie nie przyczepi :-) Uwielbiam Cie :-) (by bleade)
Opoya, [...] gratki dla ciebie kochaniutka (by rafalski69)
Opoya opoko ty nasza (by Beata)
 
 
 
bartolomeo 
night rider


Silnik Pumy: 1.4
Rok prod. Pumy: 1998
Dołączył: 15 Paź 2006
Posty: 2050
Skąd: Rybnik
Wysłany: 12-02-2008, 22:08   

Opoya napisał/a:
Dodatkowo z przyczyn technicznych nie jest możliwe ustawić czas wygaśnięcia postów w danym temacie na tę samą chwilę, bo każdy pisze o różnych godzniach, czas wygaśnięcia można ustawić na ileś dni, a nie godzin

acha, sądziłem że czas jest odliczany co do godziny, minuty. A widocznie post wygasa o godzinie 00.00 tego dnia ;) dobrze rozumiem?
_________________
Mój zwierzak :D --> http://klubpumy.pl/viewto...der=asc&start=0
 
 
 
Opoya 
Szarak ST225


Dołączyła: 14 Wrz 2004
Posty: 4581
Skąd: Warszawa
Wysłany: 13-02-2008, 01:03   

Nie, post wygasa równo po 24 godzniach (lub wielokrotności, w zależności od tego co się ustawi) od chwili napisania.
_________________

Opoya ma wysublimowany gust (by foo)
Opoya [...] może wszystko (by Snaco)
Opoya [...] jesteś Boska (by Waluś)
Opoya, Jestes super dziewczyna (by Mr.Maya)
Jak zwykle Matula Opoyka nie przezyje jak sie nie przyczepi :-) Uwielbiam Cie :-) (by bleade)
Opoya, [...] gratki dla ciebie kochaniutka (by rafalski69)
Opoya opoko ty nasza (by Beata)
 
 
 
Marta
[Usunięty]

Wysłany: 14-02-2008, 20:03   

Mam pytanie co do działania tego czasu wygaśnięcia - wczoraj w temacie "Kto kogo gdzie widział" napisałam posta nie zupełnie na temat, więc zaznaczyłam czas wygaśnięcia 2 dni. No i ok. Tyle, że dzisiaj miałam spotkanko z Benonem, więc napisałam w tym dziale kolejnego posta (od mojego poprzedniego nikt nic nie napisał) i posty zostały scalone. W związku z tym usunęłam czas wygaśnięcia. Moja pytanie brzmi - czy w takich wypadkach tak właśnie robić, czy jest jakiś sposób na odseparowanie postu wczorajszego od dzisiejszego? Czy też ogólnie w tym temacie wszystko ma mieć czas wygaśnięcia 2 dni?
 
 
Gaydek 
admin


Dołączył: 12 Wrz 2004
Posty: 6402
Skąd: Brodnica
Wysłany: 11-05-2008, 10:30   

Marta napisał/a:
czy w takich wypadkach tak właśnie robić?

Tak.

PS. Nad wszystkim czuwają Admin, JuniorAdmini & Moderatorzy, którzy po jakimś czasie mogą co nieco poprawić.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

© 2000-2021 klubpumy.pl | wykonanie: zespół | hosting: WEBdev

Korzystanie z forum oznacza akceptację regulaminu w aktualnym brzmieniu (ostatnia aktualizacja: 18.08.2013)

Kontakt: admin@klubpumy.pl



phpBB by przemo