Klub Forda Pumy Strona Główna Klub Forda Pumy
istnieje od 2000 roku

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Gaydek
25-12-2006, 16:54
wymaina amortyzatorów - przód
Autor Wiadomość
damianroy
[Usunięty]

Wysłany: 11-05-2006, 18:09   wymaina amortyzatorów - przód

Wymiana amortyzatorów
Mam pytanie czy ktoś wymieniał osobiście przednie amortyzatory? Jeśli tak to proszę o krótką instrukcję .
Dodam że posiadam potrzebne narzędzia .
Pozdrawiam i dziękuje za pomoc .
Ostatnio zmieniony przez Boogie 21-08-2006, 00:02, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
krzysieksk22
Gość
  Wysłany: 12-05-2006, 15:29   

Witam
Wymiana jest bardzo prosta.Podstawowa rzecz to musisz posiadać ściagacze do sprężyn.Na początek musisz odkręcić śrubę mocującą amortyzator u gury.Następnie odkręcasz łącznik stabilizatora bo jets przykręcony do amortyzatora.Pozniej odkręcasz śróbę zciskającą amortyzator u dołu no i bierzesz młodek i sobie go wybijasz.Mastępnie przy pomocy rurki wyginasz wahacz do dołu i amerek wychiodz.Jak masz założone ściagacze odkręcasz poduszkę w górnej części amerka(nie rób tego bez ściągacza bo wystrzeli sprężyna.I jeszcze taka uwaga do łącznika stabilizatora.Musisz podstawić coś gpo wahacz zanim go odkręcisz i opuscić auto tak jakby stał na kołach i dopiero wtedy odkręć łącznik bo nie jest napięty).No i to chyba tyle.Pozdrawiam
A i pamiętaj że zanim cokolwiek zrobisz to zciągnik sprężynę zciągaczem.Powodzenia
 
 
Hadzi
[Usunięty]

Wysłany: 15-03-2008, 07:39   

Ponieważ wymieniam amorki przednie i tylnie to co bym potrzebował? jakies łozyska mcpersona? Co jeszcze? Chce powymieniać wszystko na nowe by mieć juz z tym spokój.
 
 
fpuma
[Usunięty]

Wysłany: 15-03-2008, 09:05   

tez o tym mysle, ale nie wiem kiedy zabiore sie za wymane amorków. ktoś wie kiedy trzeba je wymienić? jakies objawy? albo cos takiego?
 
 
Hadzi
[Usunięty]

Wysłany: 15-03-2008, 15:36   

fpuma, roznie to z objawiami jest i jest ich sporo, ale najlepiej podjechac do stacji diagnostycznej i oni Ci sprawdza.
 
 
fpuma
[Usunięty]

Wysłany: 15-03-2008, 15:57   

hadzi akurat zbliża mi sie termin badania technicznego, czy wtedy też mogą mi cos na ten temat powiedziec?
 
 
Boogie 
adm


Dołączył: 12 Wrz 2004
Posty: 2370
Skąd: Poznań
Wysłany: 15-03-2008, 16:03   

fpuma, nie na wszystkich stacjach robią test amortyzatorów. Podjedź np do Shell Service na os. Kopernika. Jeśli się nie mylę test amorków i zawieszenia kosztuje 20zł.
_________________
Admin jest jak pogoda - trzeba zaakceptować, bo nic nie możesz zrobić, aby go zmienić
 
 
 
petosik
[Usunięty]

Wysłany: 16-03-2008, 23:11   

Hadzi napisał/a:
Ponieważ wymieniam amorki przednie i tylnie to co bym potrzebował? jakies łozyska mcpersona? Co jeszcze? Chce powymieniać wszystko na nowe by mieć juz z tym spokój.


Porządny zestaw kluczy i nie powinno być problemów, ewentualnie pomocnik w niektórych momentach :)
 
 
Hadzi
[Usunięty]

Wysłany: 17-03-2008, 19:14   

No bez jaj! Nikt nie wie co jeszcze sie wymienia procz amorow?
 
 
szoszon
[Usunięty]

Wysłany: 17-03-2008, 21:18   

Jak raz pojechałem na diagnostyke zawieszenia tylnego to okazało sie że amorki są ok ale trzeba wymienić jakieś tuleje w tylnej belce. A dzisiaj po przeglądzie obowiązkowym do wymiany lewy tylny amorek
 
 
Dietih 


Silnik Pumy: 1.4
Rok prod. Pumy: 1999
Dołączył: 15 Kwi 2005
Posty: 365
Skąd: Lublin
Wysłany: 17-03-2008, 21:29   

Cytat:
Nikt nie wie co jeszcze sie wymienia procz amorow?
_________________

Hadzi, jesli o to Ci chodzi to "zestaw obowiązkowy" to amory + poduszki amortyzatorow ( tak sie chyba nazywają :lol: )

natomiast inne pierdółki typu tulejki gumowe to zupełnie inna bajka a ich wymiana wcale nie jest prosta ani tania :???: no inie robi sie tego przy wymianie amorów tylko gdy jest taka potrzeba :cool:

pozdro
_________________
Puma - była od IX 2004 do IX 2012
była Alfa Romeo 147 1.9 jtdm Nero Carbonio
jest Alfa Romeo Giulietta 2.0 jtdm 170 km
www.psycholog-lublin.com.pl
 
 
 
Bacha 
& Łasia


Silnik Pumy: 1.4
Rok prod. Pumy: 1998
Kolor Pumy: Melina Blue
Dołączyła: 01 Mar 2005
Posty: 587
Skąd: Nisko
Wysłany: 17-03-2008, 22:37   

nio Ja jak wmieniałem to zrobiłem tak jak pisze Dietih czyli amorki, poduchy, odboje no i u mnie przy przebiegu 110tyskm była potrzeba wymiany tulejek tylnej belki, a i jeszcze łożyska wymieniłem :wink: Wszystko wymieniałem z kumplem i jeśli ktoś nie ma potrzebnych narzędzi to niech nawet się za to nie bierze bo łatwo jest coś uszkodzić :roll: ...Łasia
_________________
http://klubpumy.pl/viewtopic.php?t=444
http://polskajazda.pl/Samochody/Ford/Pum/39500
pytasz jaki mam silnik wystarczający by złoić Ci dup* :-P ...
 
 
 
Hadzi
[Usunięty]

Wysłany: 18-03-2008, 16:17   

Dietih napisał/a:

natomiast inne pierdółki typu tulejki gumowe to zupełnie inna bajka a ich wymiana wcale nie jest prosta ani tania :???: no inie robi sie tego przy wymianie amorów tylko gdy jest taka potrzeba :cool:


Ale ja nic nie pisałem o tulejach, sworzniach itd, tylko o jeszcze sie wymienia wraz z amorkami. :roll:
Wiem, ze odboje i osłony, a te "poduszki" to coś takiego?
to jest na przód? http://fordsklep.pl/sklep...n,277198,0.html
Bo to bedzie na tył? http://fordsklep.pl/sklep...n,510981,0.html
Racje mam czy sie myle?
 
 
petosik
[Usunięty]

Wysłany: 18-03-2008, 22:01   

A jest sens? Zobacz po prostu jak wygląda twoja poduszka i oceń w jakim jest stanie. Ja niedawno kupiłem mało używane amortyzatory i akurat były tam tez poduszki. Okazało się, że porównując moje o przebiegu auta 153 tys. km i te nabyte przypadkowo, moje są w stanie idealnym.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

© 2000-2021 klubpumy.pl | wykonanie: zespół | hosting: WEBdev

Korzystanie z forum oznacza akceptację regulaminu w aktualnym brzmieniu (ostatnia aktualizacja: 18.08.2013)

Kontakt: admin@klubpumy.pl



phpBB by przemo