Klub Forda Pumy Strona Główna Klub Forda Pumy
istnieje od 2000 roku

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Co z tą Pumą?
Autor Wiadomość
Murka i Murek 
pozytywnie zakręceni


Silnik Pumy: 1.7 VCT
Rok prod. Pumy: 1999
Kolor Pumy: Electric Green
Dołączyła: 08 Lut 2008
Posty: 523
Skąd: Ruda Śląska / Kraków
Wysłany: 13-06-2008, 11:52   Co z tą Pumą?

Od razu zastrzegam, że nie chcę tu poruszać problemu sprzedawców, którzy "profesjonalnie" zajmują się upychaniem szrotów nieświadomym kupcom.

Zastanawiam się po prostu, dlaczego większość Pum, które są w sprzedaży, najczęściej w Polsce są od ok. pół roku. Co wpływa na ludzi, którzy (nierzadko) bardzo chcieli mieć właśnie Kota, aby się go pozbyć, upchnąć komuś? Czy naprawdę tak szybko się zniechęcają? A może większość (wszystkie?) ogłoszeń na Allegro prezentuje auta z wadami ukrytymi (nie mam na myśli np. braku zaślepki w drzwiach)?

Moje typy:
* często powtarzane -> Puma jest droga w utrzymaniu. Co się pod tym kryje?:
- spore spalanie, zwłaszcza jeśli bierzemy pod uwagę aktualne ceny benzyny i radość z dynamicznej jazdy :P
- szybsze zużywanie się części na naszych drogach: głównie zawieszenie
- części: na pewno droższe, niż do Uno czy Matiza
- ciągle coś: to stare auto, które wymaga szybkiej reakcji na usterki związane ze zmęczeniem materiału
* rdza! Ludzie widząc pojawiające się bąble, dziury w tłumiku (a propos :P ) itp., itd. pozbywają się auta, z góry zakładając przegraną w tej wojnie. Dobrze wiemy, że dostanie Pumy bez rdzy jest tak prawdopodobne, jak to, że wyjdziemy z grupy na Euro 2008 :P
* silnik: może przestraszyć zużycie oleju, wycieki, klekotanie, czarny dym z rury wydechowej
* stłuczka: to spore koszty, jeśli chodzi o elementy budy. Po dobrym uderzeniu, kogoś może już nie być stać na dalsze użytkowanie pojazdu
* No i pewnie jeszcze to, że kupujemy auta sprowadzane, najczęściej po dzwonach. Najczęściej kupują Koty ludzie młodzi, których stać na kupno, ale nie stać na jakiekolwiek nieprzewidziane awarie... I potem jest płacz i szybka sprzedaż auta.

Macie jeszcze jakieś pomysły? Szkoda, że sprzedawcy nawet po upchnięciu aut nie chcą się przyznać co i jak :P Najczęściej słyszałam:
-> dziecko, potrzebuję większego auta
-> znudziło mi się
-> moja żona jeździła nim, osoba niepaląca, ale stwierdziła, że za duża moc

Murka
 
 
 
wąski 
& Wąska


Rok prod. Pumy: 1999
Kolor Pumy: Panther Black
Dołączył: 16 Lis 2004
Posty: 286
Skąd: Luboń
Wysłany: 13-06-2008, 12:02   

Sprzedaż auta po pół roku nie jest obłożona podatkiem który musiałby zapłacić sprzedający. :mrgreen: A tak na poważnie to poprostu niektórzy często zmieniają auta. Ja robię tak samo. Auto mam kilka miesięcy i do ludzi. Poprostu lubię częste zmiany samochodów. :wink:
_________________
BMW M5, BMW X6, BMW 750iL Driver...

BMW 330xi Touring M-Technic dla wygody :twisted:
Coś do zabawy... jakieś AMG...
 
 
 
Murka i Murek 
pozytywnie zakręceni


Silnik Pumy: 1.7 VCT
Rok prod. Pumy: 1999
Kolor Pumy: Electric Green
Dołączyła: 08 Lut 2008
Posty: 523
Skąd: Ruda Śląska / Kraków
Wysłany: 13-06-2008, 12:19   

Wąski, ta pierwsza uwaga bardzo cenna. Tego nie wiedziałam... To dlatego większość z tych cwaniaczków, co sprowadzają auta do sprzedaży, jeździ sobie nimi przez pół roku.

Ale czy na takiej częstej wymianie aut, to się nie traci? Chyba, że to działa na zasadzie: "jeżdżę, nic w nim nie robię, a jak się rozleci, to sobie kupię drugie". :)

Murka
 
 
 
robertpuma1910 


Silnik Pumy: 1.7 VCT
Rok prod. Pumy: 1997
Dołączył: 21 Kwi 2007
Posty: 1088
Skąd: Tomaszów Mazowiecki
Wysłany: 13-06-2008, 12:29   

Murka i Murek napisał/a:
To dlatego większość z tych cwaniaczków, co sprowadzają auta do sprzedaży, jeździ sobie nimi przez pół roku.


Większość z tych cwaniaczków co sprowadzają auta daje do ręki sfałszowaną umowę, że niby kupiłeś auto od własciciela z Niemiec a oni Ci je tylko przywieźli. Tak właśnie unikają płacenia podatku za sprzedaż przed upływem pół roku :wink:
_________________
Srebrna strzała ----> Puma Stycznia 2008 i Października 2008
 
 
 
Mr.Maya 
Kamikaze Driver


Dołączył: 14 Kwi 2006
Posty: 2256
Skąd: Gliwice
Wysłany: 13-06-2008, 12:34   

Ludzie boja sie formalnosci zwiazanych ze sprowadzaniem i dlatego wielu cwaniakow rejestruje auto i po 6 miesiacach sprzedaje a kupujacy ma wszystkie koszty wliczone.
_________________
160KM & 375NM by DURASOFT
 
 
 
TomCat 
FORD COUGAR


Dołączył: 25 Paź 2007
Posty: 235
Skąd: Rybnik
Wysłany: 16-06-2008, 20:53   

ja dla odmiany mam wielką ochotę jeszcze w te wakacje przyjąć na klatę większego brata pumki z v6 pod maską :twisted:
Więc jeden z powodów to chyba też taki, że chcemy zobaczyć, co jest o te 50 koników dalej :twisted:
Najważniejsze to być wierny dzikim kotom :wink:
 
 
 
wąski 
& Wąska


Rok prod. Pumy: 1999
Kolor Pumy: Panther Black
Dołączył: 16 Lis 2004
Posty: 286
Skąd: Luboń
Wysłany: 16-06-2008, 22:32   

Uwierz mi te 50 KM więcej szału w Cougarze nie robi :wink:
_________________
BMW M5, BMW X6, BMW 750iL Driver...

BMW 330xi Touring M-Technic dla wygody :twisted:
Coś do zabawy... jakieś AMG...
 
 
 
Passenger 

Dołączył: 13 Wrz 2004
Posty: 1476
Skąd: PL
Wysłany: 16-06-2008, 22:40   

Cougar jest przede wszystkim bardziej komfortowy. Prowadziłem Cougara 2,0 i 2,5 V6.
W sprincie na dystansie około 500m. Puma 1,7 i Cougar V6 wypadały podobnie, Cougara 2,0 Puma połyka bez wysiłku.
Cougar V6 lepiej od Pumy przyspiesza przy wyższych prędkościach. V6 ładnie mruczy.

Chcesz mieć wygodniej? Bierz Cougara.
Lubisz zakręty? Cougar nie ma szans...
_________________
Spec.: http://www.camaro5.com/fo...o=view&id=15247
 
 
 
Opoya 
Szarak ST225


Dołączyła: 14 Wrz 2004
Posty: 4581
Skąd: Warszawa
Wysłany: 16-06-2008, 23:54   

Passenger napisał/a:
Chcesz mieć wygodniej? Bierz Cougara.
Lubisz zakręty? Cougar nie ma szans...
Dobre podsumowanie... Podpisuję się pod nim...
_________________

Opoya ma wysublimowany gust (by foo)
Opoya [...] może wszystko (by Snaco)
Opoya [...] jesteś Boska (by Waluś)
Opoya, Jestes super dziewczyna (by Mr.Maya)
Jak zwykle Matula Opoyka nie przezyje jak sie nie przyczepi :-) Uwielbiam Cie :-) (by bleade)
Opoya, [...] gratki dla ciebie kochaniutka (by rafalski69)
Opoya opoko ty nasza (by Beata)
 
 
 
Waluś 
Alfa...?! Yesss.... :-)


Dołączył: 22 Lut 2006
Posty: 1438
Skąd: HollyŁódź
Wysłany: 17-06-2008, 08:17   

Opoya napisał/a:
Podpisuję się pod nim...

Dokładnie tak - ja również.

Dodać można tylko tyle, że
Passenger napisał/a:
Cougar jest przede wszystkim bardziej komfortowy
- zwłaszcza na przednich siedzeniach - jest zdecydowanie "fajniej" niż w pumie. Jeśli chodzi o tylne siedzenia - hmm... I tu i tu jest mało miejsca nad głową dla osób wysokich.

A jeśli szukasz większych wrażeń niż w pumie to po prostu rozejrzyj się za Focusem ST... :)
 
 
 
TomCat 
FORD COUGAR


Dołączył: 25 Paź 2007
Posty: 235
Skąd: Rybnik
Wysłany: 17-06-2008, 19:43   

ale Opoya przecież sama powiedziałaś gdzieś chyba że jak przesiadasz się z Cougara do Pumy to masz wrażenie jakby puma "stała" ( jakoś tak to chyba było) :wink:
Liczę że ta v6 bedzie więc przyjemna.
Jeżeli chodzi o pumke to jest dla mnie wygodna. Przypuszczam że cougar będzie miał więcej miejsca z przodu ale nie jest to dla mnie argument którym miałbym się kierować. Chociaż mam 198cm wzrostu to w pumie mam dość miejsca i na nogi, i na głowę.
Pozatym cougar zawsze mi się podobał, nie tak czesto spotykam go na drodze, z tego co wiem idzie na kompromis jeżeli chodzi o cześci. No i jestem ciekaw jak to z tym silniczkiem - no bo chyba jest jednak różnica w porównaniu do pumki ?

aha... zakręty lubię a na wygodę chyba jestem jeszcze za młody :wink:
 
 
 
Opoya 
Szarak ST225


Dołączyła: 14 Wrz 2004
Posty: 4581
Skąd: Warszawa
Wysłany: 17-06-2008, 22:42   

Tak napisałam, ale jedno nie kłóci się z drugim. Cougar V6 jest szybszy od Pumy, ale na prostej. W zakrętach i ciasnych łukach Puma zdecydowanie wygrywa.
W Cougarze jest więcej miejsca z przodu, ale tak jak mówisz, wysokie osoby i w Pumie mają go wystarczająco dużo.
Nie myśl jednak, że odradzam Cougara - to naprawdę fajne auto, ale jeśli będziesz szukał, to polecam V6 (ten dzwięk!).
_________________

Opoya ma wysublimowany gust (by foo)
Opoya [...] może wszystko (by Snaco)
Opoya [...] jesteś Boska (by Waluś)
Opoya, Jestes super dziewczyna (by Mr.Maya)
Jak zwykle Matula Opoyka nie przezyje jak sie nie przyczepi :-) Uwielbiam Cie :-) (by bleade)
Opoya, [...] gratki dla ciebie kochaniutka (by rafalski69)
Opoya opoko ty nasza (by Beata)
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

© 2000-2021 klubpumy.pl | wykonanie: zespół | hosting: WEBdev

Korzystanie z forum oznacza akceptację regulaminu w aktualnym brzmieniu (ostatnia aktualizacja: 18.08.2013)

Kontakt: admin@klubpumy.pl



phpBB by przemo