Klub Forda Pumy Strona Główna Klub Forda Pumy
istnieje od 2000 roku

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Głośniki
Autor Wiadomość
lewadzki
[Usunięty]

Wysłany: 25-08-2008, 21:38   

no no ladnie weszlo i pewnie z tylu przyjemiej sie jedzie ... i wkoncu znalazlem zwolennika tego sprzetu hehe. kazdy mowi ze hertz i magnat najlepiej, ja osobiscie z tylu mam serie ale w drwiach INFINITY cs
 
 
Luki 

Dołączył: 03 Lip 2008
Posty: 345
Skąd: Kalisz
Wysłany: 26-08-2008, 02:07   

Sharky'iego sprzęt daje rade :D Miałem okazje ostatnio posłuchać go na żywo... i jak dla mnie bomba! :D A jaki delikatny masaż przy bassie... :D ;)
 
 
 
tomcio 


Silnik Pumy: 1.7 VCT
Dołączył: 06 Lut 2007
Posty: 1365
Skąd: RLE
Wysłany: 26-08-2008, 07:29   

Masaż to na moich 30stu watach to żaden problem ;)
_________________
Naprawa laptopów, płyt głównych, urządzeń sieciowych, sprzętu estradowego i studyjnego, telewizorów i monitorów LCD... Poza tym reszta elektroniki po uzgodnieniu :)
Pumy już nie ma :(
 
 
 
lewadzki
[Usunięty]

Wysłany: 26-08-2008, 09:02   

u mnie tez nie poraza ilosc sprzeciku a tez daje rade wymasowac plecki ;)
 
 
tomcio 


Silnik Pumy: 1.7 VCT
Dołączył: 06 Lut 2007
Posty: 1365
Skąd: RLE
Wysłany: 26-08-2008, 10:12   

I taki sprzęt mi sie właśnie podoba - mało mocy, a pazurki pokazuje ;) Bo moc to nie wszystko - liczy sie skuteczność...
 
 
 
lewadzki
[Usunięty]

Wysłany: 26-08-2008, 11:15   

naladuje dzis lub jutro aparat i zrobie zdj i wrzuce to co jest u mnie tam w temacik co gra w pumkach...
 
 
Hadzi
[Usunięty]

Wysłany: 26-08-2008, 16:40   

Sharky, mogłeś jeszcze te okragłe otwory wyciać i tam wstawić głosniki :)
 
 
sharky 


Silnik Pumy: 1.4
Rok prod. Pumy: 1998
Kolor Pumy: Radiant Red
Dołączył: 05 Sty 2008
Posty: 992
Skąd: Kalisz/Opatówek
Wysłany: 26-08-2008, 21:10   

To już by było jak dla mnie za duzo. :P Poza tym musiałbym coś przerobić w boczkach, coś typu takich maskownic/siateczki bo tak przykryłyby one całkowicie głośniki i byłby mizerny efekt. Jestem zadowolony z mojego sprzętu audio w Pumce. :D Porobię foty i wrzucę w końcu na forum bo już tyle czasu jestem a jeszcze nie przedstawiłem swojej Pumki. :oops:
_________________
Ten, co opatentował podświetlany schowek. :mrgreen: http://klubpumy.pl/viewtopic.php?t=7948

Sprawdź swoją Pumę po numerze VIN: http://klubpumy.pl/viewtopic.php?t=7055
 
 
 
Franek
[Usunięty]

Wysłany: 03-09-2008, 13:18   

Sharky, możesz powiedzieć jak to jest dokładnie z tymi głośniczkami 6x9? Bo czytając forum trochę się napaliłem na zmiany. Seryjne są 5x7. Więc jakie dokładnie zmiany musiałeś poczynić? Coś wyciąć, uciąć, dodać? :D A z przodu w końcu juz Ci nic nie obciera przy tych 16? Czy lepiej założyć 13? Chociaż ktoś wcześniej pisał, że 13 coś nie pasują.
Uff, zamotałem się.
 
 
Kolin 
NÓdziaŻ :D


Dołączył: 17 Sie 2008
Posty: 842
Skąd: Ostrów Wielkopolski
Wysłany: 03-09-2008, 17:41   

No właśnie w przodzie są seryjnie jakie ? W tyle też jakie są średnica bo jaki to jest głośnik 5x7 ?? co to za rozmiar :D
Bo czytam i sie motam :D
_________________
Alfa Romeo 147 By Zender...

JTD powered by Cinsoft
 
 
 
lewadzki
[Usunięty]

Wysłany: 03-09-2008, 21:56   

ja ma w przodzie zamontowane 13 i pasuja jak ulal mam zamontowane Infinity CS.
z tego co wiem to przy zakladaniu 16 cos tam trzeba troszke ingerowac ale moze sie myle
 
 
Hadzi
[Usunięty]

Wysłany: 03-09-2008, 21:58   

A ja mam z przodu 16 i musiałem powiekszać otwory a z tyłu 6x9 i też lekko powiekszone otwory...
 
 
sharky 


Silnik Pumy: 1.4
Rok prod. Pumy: 1998
Kolor Pumy: Radiant Red
Dołączył: 05 Sty 2008
Posty: 992
Skąd: Kalisz/Opatówek
Wysłany: 03-09-2008, 22:16   

Powiem tak: w Pumie przednie otwory przygotowane są pod głośniki o rozmiarze 16 cm. Problem tkwi w tym, że seryjne głośniki mają też taki rozmiar kosza ale sama membrana jest trochę mniejsza. Co więcej seryjne radio nie ma takiej mocy, która wprawiałaby membranę głośnika w dużą pracę (zakres ruchu) i nic nie puka o tapicerkę. Ja mam u siebie głośniki 16 cm JBL'a i teraz nic nie puka zwłaszcza, że na głośniki mam ustawiony w radiu filtr górno-przepustowy (HPF) to znaczy, że najniższe tony przeznaczone dla subwoofera idą tylko na subwoofer także basu nie brakuje a tym samym głosniki nie są katowane przy wysokim poziomie głośności. Co więcej grają ładnie wysokimi i średnimi tonami, dźwięk jest czysty. Fabryczne głośniki montowane są na 3 blachowkręty i nie idzie zmierzyć średnicy tak jak przy innych głośnikach, w których są 4 otwory montażowe i średnicę mierzymy od środka jednego otworu do środka drugiego otworu po przekątnej. Mierzyłem po prostu średnicę całego kosza i też wyszło mi coś pod 16 cm więc 16-stki JBL'a weszły bez problemu.

Z tyłu sprawa wygląda tak, że fabryczne głośniki mają rozmiar 5''x7''. Czytając tet temat zawsze myślałem, że w Pumie standardowe głośniki to właśnie 6''x9'' aż do momentu rozebrania tapicerki i małego rozczarowania, że są one za duże. Postanowiłem więc powiększyć otwory i zamontować te głośniki. Otwory odrysowałem przykładając głośnik membraną do plastikowej kolumny (trzymając za magnes) i jakoś się udało. Dodatkowo plastikowe kolumny wygłuszyłem w środku. :)



_________________
Ten, co opatentował podświetlany schowek. :mrgreen: http://klubpumy.pl/viewtopic.php?t=7948

Sprawdź swoją Pumę po numerze VIN: http://klubpumy.pl/viewtopic.php?t=7055
Ostatnio zmieniony przez sharky 13-09-2012, 10:17, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
 
morgan 
Pioneer Car System


Dołączył: 25 Maj 2006
Posty: 651
Skąd: Czy to ważne :-)
Wysłany: 03-09-2008, 22:34   

A czy w to dodatkowe miejsce z tyłu wejdą głośniki 20-stki bo leżą u mnie takie odłogiem i jeśli po małej przeróbce to bym tak takie dodatkowe wstawił.
 
 
 
sharky 


Silnik Pumy: 1.4
Rok prod. Pumy: 1998
Kolor Pumy: Radiant Red
Dołączył: 05 Sty 2008
Posty: 992
Skąd: Kalisz/Opatówek
Wysłany: 03-09-2008, 23:08   

Tego nie wiem ponieważ nie mierzyłem. Opoya powinna wiedzieć. :)
_________________
Ten, co opatentował podświetlany schowek. :mrgreen: http://klubpumy.pl/viewtopic.php?t=7948

Sprawdź swoją Pumę po numerze VIN: http://klubpumy.pl/viewtopic.php?t=7055
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

© 2000-2021 klubpumy.pl | wykonanie: zespół | hosting: WEBdev

Korzystanie z forum oznacza akceptację regulaminu w aktualnym brzmieniu (ostatnia aktualizacja: 18.08.2013)

Kontakt: admin@klubpumy.pl



phpBB by przemo